انجمن لوتی: عکس سکسی جدید، فیلم سکسی جدید، داستان سکسی
Sexology - سکسولوژی
  
صفحه  صفحه 2 از 13:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  10  11  12  13  پسین »

سوال و جواب جنسی (رابطه سکس)


مرد

 
پرسش و پاسخ جنسی و روابط زناشویی ( قسمت اول )


در سه برنامه اول از اين مجموعه به پرسش و پاسخ هايي مي پردازيم که فرصت نشده بود در برنامه هاي قبل مطرح شوند.

قسمت اول – پاسخ به سوالات جنسی :

مورد اول مورد بحث برانگيز اندازه آلت تناسلي در مردان بود .

– آلت من کوچک است و نمي توانم همسرم را راضي کنم. – چگونه مي توانم آلتم را بزرگ کنم. دو فرزند دارم و از اين نظر مشکلي ندارم اما در مورد انداره آلتم ناراحتم. بايد اول ديد که معيارتان براي سنجش اندازه آلتتان چه بوده. با کسي مقايسه کرده ايد؟ با هنرپيشه هاي فيلم هاي تجاري و مستهجن خودتان را مقايسه مي کنيد که بارها عمل جراحي انجام داده اند و بعضا حتي آلتشان هيچگونه حسي ندارند؟ و يا اينطوري که اشاره کرده ايد شريک جنسي داريد و ايشان ناراضي هستند؟

پاسخ به سوالات جنسی :

ببينيد، بيشترين گيرنده هاي عصبي در ناحيه تناسلي خانمها در کليتوريس يعني زائده اي که بالاي مجراي ادرارشان است وجود دارد که اين اصلا ربطي به داخل واژن ندارد و مي شود حتي بدون دخول از طريق تحريک اين منطقه به خانم لذت داد. منطقه بعدي که حساس است بيرون واژن، دهانه ورودي آن و منطقه محدودي از ابتداي واژن است که تنها قسمت ابتدايي آلت تناسلي مردانه براي تحريک اين منطقه کافي است. در ضمن واژن حالت ارتجاعي دارد يعني از انگشت دست تا سر يک بچه به هنگام تولد را در خودش جا مي دهد و دورش را ميگيرد.

بنابراين قطر آلت مردانه تاثير چنداني نمي تواند در ارضا کردن خانم داشته باشد چون واژن خودش را تطبيق مي دهد. در مورد طول آلت هم بايد بگويم که کل فاصله دهانه واژن تا انتهاي آن تقريبا به اندازه طول انگشت کوچک دست است بنابراين هر آلت تناسلي که حداقل در اين حد باشد ميتواند کل حجم واژن را پر کند. در مجموع براي خانم ها بيشتر پيش نوازي توام با همدلي، صميميت، مهر ورزي و درک متقابل مهم است تا داشتن شريک جنسي با آلت تناسلي خيلي بزرگ.

در مورد اندازه آلت تناسلي و ابزارها و داروهاي تجاري که در اين مورد رايج است بايد بگويم که بعد از سن بلوغ دارويي براي بزرگ کردن اندازه آلت تناسلي وجود ندارد و ابزارهايي هم که بصورت تجاري تبليغ مي شوند بي اثر هستند.

تنها راه جراحي باقي مي ماند که آن هم در تمامي موارد با رضايت فرد همراه نيست به دليل شکل ناهماهنگي که از نظر ظاهري دارد، بعضا آسيب ديدن اعصاب ناحيه تناسلي و کم شدن احساس و اينکه در نهايت افرادي که اين کار را انجام مي دهند به اعتماد به نفسشان لزوما اضافه نمي شود چون معمولا اين افراد به طور پايه اي کمبود اعتماد به نفس داشته اند.


با همسرم در زمان پريود ارتباط جنسي داشتم و خانمم الان که دوهفته از پريودش ميگذرد خون ريزي دارد و تکرر ادرار .

آيا به دليل اين نزديکي بوده که داشتيم ؟ اين حالت لزوما به دليل نزديکي در حين پريود نيست اما خانم شما بايد به پزشک مراجعه کند بخصوص اگر علاوه بر تکرر ادرار سوزش ادرار هم دارد چون ممکن است دچار عفونت مجراي ادرار شده باشد.

بغير از تيغ يا پودر و کرم موبر روش ديگري براي زدودن موهاي اطراف آلت تناسلي هست؟

من از اين روش ها راضي نيستم. در جواب دوستاني که ممکن است سئوال مشابهي برايشان پيش آمده باشد بايد بگويم که روش هاي مو زدايي مختلف بسته به درجه حساسيت پوست و ضخامت موها مي تواند نتايج متفاوتي داشته باشد. مثلا بهنام از استفاده از تيغ و پودر و کرم موبر راضي نيست اما متاسفانه خيلي هم تنوع در اين مورد وجود ندارد و بايد از بين روش هاي موجود بنابر شرايطتان يکي را انتخاب کنيد.

معمولا علاوه بر مواردي که بهنام اسم برده، بند انداختن، استفاده از ماشين هاي مو زدا و يا اپي ليدي و روش سوزاندن و ليزر هم استفاده مي شود. دو روش آخر يعني سوزاندن و ليزر خيلي مقرون به صرفه نيست مگر براي منطقه کوچکي از بدن مثل صورت از بين اين روش ها پودرها وکرم هاي موبر اگر حساسيت پوستي ايجاد نکنند معمولا بدون درد به صرفه اند. همان داروي نظافت که در قديم از آن استفاده مي شد. در سال هاي اخير انواعي از اين پودر ها و کرم ها هم به بازار آمده که بوي ناخوشايند کمتري نسبت به انواع قديمي اين مواد دارد.

يک چند تا نکته بهداشتي را هم همينجا بگويم :

اگر براي زدودن موهاي اطراف آلت تناسلي و مقعد از تيغ استفاده مي کنيد بايد حتما از تيغ شخصي خودتان استفاده کنيد و براي آقايان ترجيحا با تيغي که صورتتان را ميتراشيد با همان تيغ موهاي ناحيه تناسلي خود را نزنيد چون ممکن است باکتري هاي مناقط مختلف بدن را به هم منتقل کنيد. بعد از هر بار استفاده تيغ را با آب داغ به خوبي بشوريد. از مصرف تيغ هاي زنگ زده هم خودداري کنيد.

استفاده از موم در ناحيه تناسلي خيلي توصيه نمي شود بدليل اينکه ممکن است باعث رويش موها در زير پوست بشود و يا به مرور زمان باعث شلي پوست آن منطقه شود اما باز هم اين حالت ها از فرد به فرد ديگر فرق مي کند و بعضي افراد ممکن است اين راه را انتخاب کنند و راضي هم باشند. بنابراين انتخاب وسيله و يا ماده مو زدا را هر شخصي به روش آزمون و خطا مي تواند براي خودش انجام بدهد.

بهداشت ناحيه تناسلي :

علاوه بر مسئله موزدايي صحبت در مورد بهداشت ناحيه تناسلي هم خالي از فايده نيست.

ادرار کردن بعد از هر بار رابطه جنسي براي خانمها و آقايان مفيد است.

شستن مرتب ناحيه تناسلي بعد از ادرار کردن با موارد شوينده بدون بو براي خانمها و آقايان و براي خانمها در زمان عادت ماهانه به بهداشت ناحيه تناسلي کمک مي کند. فقط تاکيد کنم که خانمها داخل واژنشان را نبايد با مواد شوينده بشورند که باکتريهاي مفيد اين منطقه از بين مي رود و واژن مستعد بيماريهاي باکتريايي و عفوني مي شود. در ضمن اينکه از لباس زير نخي استفاده کنيد و لباس زير خود را هر شب عوض کنيد به بهداشت ناحيه تناسلي کمک مي کند.

همسرم وسواس دارد و اين مسئله با رابطه جنسي مان تداخل دارد.

اگر اين حالت وسواس بيمار گونه نسبت به تميزي است يعني مثلا خانم شما هميشه در حال سابيدن است و از ريختن مايع مني روي ملحفه و تخت يا درون واژنش ناراحت مي شود، استفاده از کاندوم کمک کننده است چون هم انزال شما را با تعويق مياندازد و هم از ريختن مايع مني به اطراف جلوگيري ميکند. يا مثلا ملحفه اي را استفاده کنيد که فقط براي اين کار گذاشته شده. اما اگر اين حالت واقعا خارج از کنترل است و با تميزي و نظافتي که اکثر خانمها برايشان مهم است متفاوت اشت با کمک روانپزشک و مصرف داروهاي مناسب ميتوانند به حالت وسواسشان فائق بيايند.
خوشبختی توپی است که وقتی میغلتد به دنبالش میدویم
و وقتی می ایستد به آن ضربه میزنیم!!!
     
  
مرد

 
پرسش و پاسخ جنسی و روابط زناشویی ( قسمت دوم )


چندين سئوال از جانب دختر خانم ها و آقا پسرها رسيده بود که پرسيده بودند پرده بکارت چيست ؟در کجاي واژن قرار دارد ؟ آيا پسرها مي‎توانند تشخيص دهند که دختري باکره است يا خير ؟

دهانه‎ ورودي واژن در دوران جنيني با پرده‎ نازکي از پوست پوشيده مي‎شود که پرده‎ بکارت نام دارد. پرده بکارت انواع مختلفي دارد از بافت خيلي نازک در بعضي خانم ها تا بافتي که آنقدر ضخيم است که حتي خونريزي ماهانه هم نمي تواند از واژن خارج شود و به کمک پزشک بايد برداشته شود.

پاسخ به سوالات جنسی و پاسخ به سوالات زناشویی :

باور عمومي بر اين است که چنانچه دختري اين پرده را در ابتداي واژن خود نداشته باشد قبلاً رابطه‎ جنسي داشته است که اين فکر کاملاً بي پايه است. برخي دخترها از بدو تولد فاقد اين پرده هستند و در برخي ديگر که از نوع پرده بکارت خيلي نازک دارند، آنقدر نازک است که با انجام فعاليت‎هايي چون دوچرخه‎سواري و اسب‎سواري يا ورزش هاي شديد از بين مي‎رود.

بعضي از اين پرده‎ها کمي کلفت ‎تر هستند و اين موضوع باعث درد و خونريزي در هنگام برقراري اولين ارتباط جنسي در صاحبان آن‎ها مي‎شود و در برخي افراد هم بهتر است با يک جراحي سرپايي برداشته شوند که صاحب آن زياد درد نکشد. اما تعداد زيادي از دخترخانم‎ها در هنگام برقراري اولين ارتباط جنسي‎شان خونريزي ندارند و در برخي‎ها اصلاً دردي هم وجود ندارد و اين دليل بر باکره نبودن آن‎ها نيست. بنابراين راه قطعي براي تشخيص باکره بودن دختر نيست.

انواع پرده بکارت :

در اکثر موارد هيچ کس نمي تواند تشخيص قطعي بدهد که دختري باکره هست يا خير. در خيلي موارد حتي پزشک هم نمي تواند به طور قطعي اين موضوع را تاييد کند. به همين دليل پزشکان حتي در کشورهاي غربي از دادن برگه جهت تاييد باکره بودن دختران خودداري مي کنند. در همينجا به مورد ترميم پرده بکارت هم اشاره کنم که البته در برنامه هاي پيش هم در موردش توضيح داده ام اما تعداد سئوال هاي رسيده نشان مي دهد هنوز بعضي از دختر خانم ها به انجام اين کار فکر مي کنند.

بعضي دختر خانم ها از ترس اينکه خونريزي نداشته باشند دست به همچين کار بعضا مهلکي مي زنند. در طي اين جراحي که اغلب هم توسط افراد نا وارد و بدون تخصص در محيط هاي غير بهداشتي انجام مي شود، مقداري از بافت دو طرف دهانه واژن را به هم نزديک کرده و بخيه مي زنند که هنگام ارتباط جنسي اول خونريزي اتفاق بيافتد.

به جز از خطر عفونتي که چنين کاري مي تواند به دنبال داشته باشد، اگر سطح وسيعي از بافت دهانه واژن به هم چسبندگي پيدا کند در حين پاره شدن مي تواند خونريزي شديدي دهد و بعضا فرد را در معرض خطر جاني قرار دهد در کشورهايي که ختنه دختر ها رايج است و دهانه مهبل را مي دوزند تعداد بسيار زيادي از مادران بر اثر زايمان اول از بين مي روند. بنابراين من اصلا همچين کاري را پيشنهاد نمي کنم.

خانم 42 ساله اي هستم که از 38 سالگي دچار يائسگي زودرس شدم (در خانواده داشتم) و امسال متاسفانه به علت فيبروم بزرگ مجبور به برداشتن رحم شدم الان سئوال اين است که چه کاري بايد انجام دهم تا از عوارض آن در امان باشم. (مراقبت دارويي يا مراقبت غذايي)

*مواد لغزنده کننده اي كه از ديواره رحم ترشح مي شوند آيا بستگي به سن دارد؟ و آيا تمايل جنسي بعد از يائسگي کم مي شود؟ چطور مي شود از کم شدن ميل جنسي پيشگيري کرد؟ پاسخ شما را در سه قسمت مي دهم. تغييرات دوران يائسگي و مراقبت هاي اين دوران، مواد لغزنده کننده و کم شدن ميل جنسي در زمان يائسگي.

سئوال شما به من اين فرصت را مي دهد که خرافه هايي که در مورد خانمهاي يائسه وجود دارد را بشکافم و توضيح بدهم. پرسيده بوديد چطور مي شود از کم شدن ميل جنسي در دوران يائسگي جلوگيري کرد.بايد اول ببينيم که در واقعيت، در اين دوران چه تغييراتي اتفاق مي افتد و آيا اصلا کم شدن ميل جنسي بعد از يائسگي اتفاق مي افتد يا نه. مهمترين مسئله اي که با افت استروژن در زمان يائسگي در بدن يک خانم اتفاق مي افتد تغييراتي است که در بافت ناحيه تناسلي بوجود مي آيد که در سرعت و چگونگي پاسخ دهي به محرک هاي جنسي فرد اثر مي گذارد، يعني خانم ميل جنسي دارد اما تحريک پذيري اش شايد کم تر باشد.

در ضمن اين تغييرات هورموني باعث خشکي واژن مي شوند. ممکن است خانم در هنگام دخول و برقراري ارتباط جنسي درد داشته باشد که همين تجربه نا خوشايند مي تواند ميل جنسي فرد را کم کند.در زمان يائسگي ديواره هاي واژن هم نازک مي شوند بخصوص اگر خانم به طور مرتب رابطه جنسي نداشته باشد اين تغييرات سريع تر و بيشتر از افرادي است که در طول زندگي شان به طور مرتب رابطه جنسي داشته اند و ترکيب اين حالت با خشکي واژن مي تواند دخول را دردناک کند.

پاسخ به سوالات جنسی :

در ضمن کم شدن هورمون استروژن باعث به اصطلاح آب رفتن لبهاي محافظ واژن و رويه کليتوريس مي شود که باعث بيرون آمدگي بيشتر کليتوريس مي شود. در بعضي افراد اين مسئله مي تواند موجب تحريک بيشترشان بشود و در بعضي ديگر مي تواند تحريک بيش از حد و ناخوشايندي را ايجاد کند.

در نهايت براي خانمهايي که سطح استروژن کمي دارند چه بر اثر يائسگي و به دلايل ديگر مثل هيسترکتومي کامل يعني برداشتن رحم و تخمدان ها اين توصيه ها را مي توانم بکنم: براي رابطه جنسي تان وقت بيشتري صرف کنيد که به واژنتان فرصت بدهيد خودش را آماده کند و براي رفع خشکي واژن از مواد لغزنده کننده به مقدار کافي استفاده کنيد.

تعداد زيادي از خانمها از رابطه جنسي پس از يائسه شدن هم لذت مي برند و اعتقاد دارند اتفاقا در اين سن به خاطر اينکه شناخت زوج از هم بهتر است و با استفاده از تجربيات گذشته شان لذت رابطه جنسي را عميق تر مي توانند تجربه کنند. در مورد مواد لغزنده کننده يک يادآوري کوچک بکنم که مواد لغزنده اي که اشاره کرده بوديد از ديواره رحم ترشح نمي شوند. رحم محفظه اي است که جنين در آن رشد مي کند.

اين مواد لغزنده کننده از غدد بارتولن واقع در دهانه واژن ترشح مي شوند. اين ترشحات در زمان هاي مختلف در طول زندگي ممکن است کم تر از مواقع ديگر باشند مثلا در خانمي که هيسترکتومي کامل مي کند يعني رحم و تخمدانهايش را بر داشته اند و در خانمهايي که يائسه مي شوند اين مقدار کم تر است بدليل کم شدن سطح هورمونهاي جنسي بخصوص استروژن.

روش هاي درمان معمول: – موضعي به وسيله پمادهاي هورموني که در مهبل استفاده مي شود و با تحريک غدد مسئول ترشح اين مواد لغزنده به طور منطقه اي کمي از اين خشکي را بر طرف مي کند.

– يا اينکه بعضي خانمها با تشخيص پزشک شان هورمون هاي جايگزين را دريافت مي کنند که دوباره سطح هورمون ها را به حدي مي رساند که لوبريکيشن و يا همان ترشح مواد لغزنده بر اثر تحريک جنسي، به جريان مي افتد. در مورد مراقبت هاي تغذيه اي و کلا مراقبتهاي دوران يائسگي، به خصوص در مورد شنونده اي که گفته بودند فيبروم عمل کرده اند و در 38 سالگي يائسه شده اند، شرط اول ورزش کردن است.

در دوران يائسگي اولين مسئله اي که خانمها در معرضش هستند پوکي استخوان است. بايد منابع کلسيمي کافي در رژيم غذاييتان قرار بدهيد و يا حتي اگر پزشکتان صلاح دانست از داروهاي مکمل استفاده کنيد. در کشورهايي که آفتاب کمتري دارند به دليل توليد کمتر ويتامين دي در بدن جذب کلسيم کم مي شود و بعضي اوقات افراد بايد ويتامين دي هم مصرف کنند که به جذب کلسيمي که مي خورند کمک کنند.

اما حتما زير نظر پزشک اين کار را بکنيد چون اين مواد مکمل بايد با توجه به شرايط کلي تان براي شما تجويز شوند. در اين دوران داشتن رابطه جنسي منظم هم همانطوري که اشاره کردم کمک مي کند که بافت واژن دير تر تحليل برود. در ضمن به دليل خشکي واژن در اين دوران بعضي اوقات حتي ممکن است راه رفتن براي مدت طولاني برايتان ناراحت کننده باشد چون به دليل خشکي واژن ممکن است پوستتان سايش پيدا کند و حتي چند قطره اي خون هم مشاهده کنيد که با مصرف پمادهاي موضعي که اشاره کردم اين هم تا حد زيادي قابل درمان است.

* من 33 ساله هستم و پسري که مي خواهم با او ازدواج کنم 26 ساله است ولي چند نفر به من گفته اند که خانومها حدودا در سن 44 سالگي، ميل جنسي شان را از دست مي دهند. به نظر من اين خيلي عجيب است، شما مي توانيد به من کمک کنيد؟

اينکه تصميم گرفته ايد با فردي که 7 سال از شما کوچک تر است ازدواج کنيد مسئله اي است که کاملا به تفاهم هر دو طرف بستگي دارد.

اما در مورد رابطه جنسي، مسئله اي که شنيده ايد اصلا واقعيت ندارد. اگر قصد داريد صاحب فرزند بشويد اين امري جداگانه است چون در 44 سالگي حتي اگر باردار هم بشويد جزو بارداري هاي پرخطر محسوب خواهد شد اما از نظر جنسي اگر ورزش کنيد و از سلامت خوبي برخوردار باشيد مشکلي نخواهيد داشت.

* مردي 33 ساله هستم که ميل زيادي به سکس دارم و اگر اين ميل من برآورده نشود خانمم را به باد کتک مي گيرم اما بعدا بشدت پشيمان مي شوم. هر از گاهي بعد از سکس خانمم گريه و زاري مي کند که من را به شدت عصبي مي کند. دو فرزند 2 و 6 ساله دارم و خانمم من را تهديد به طلاق کرده آيا دارويي هست که خانم من مصرف کند که ميلش زياد بشود؟

اين ايميل دو حالت را مطرح مي کند يکي حالت مردي که براي احساسات خانمش اهميتي قائل نيست و تنها به برآورده کردن نياز خودش توجه دارد و ديگري به مردي که زندگي اش را دوست دارد و به رفتار ناخوشايندش معترف است و مي خواهد آن را تغيير دهد. من دوست دارم فکر کنم که حالت دوم بيشتر صادق است. ببينيد، شما گفتيد که ده سال است که ازدواج کرده ايد و اگر اين الگوي رفتاري که توضيح داديد در طول اين ده سال ادامه داشته من حتي فکر مي کنم که خانم شما به افسردگي مزمن دچار است و بايد زير نظر روانپزشک و براي مدت طولاني مداوا شود و در کنارش بايد با هم به مشاور مراجعه کنيد چون به طور واضح مي شود ديد که شما نقطه نظر خانم تان را نمي توانيد ببينيد و يا درک کنيد که حتي با ابراز ناراحتي ايشان به صورت گريه، حتي عصبي مي شويد.

خودتان را جاي خانمتان بگذاريد اگر هميشه رابطه جنسي با دردوتحقير همراه بود چه احساسي داشتيد؟ من قبلا هم گفته بودم که اگر يکي از طرفين ميل جنسي بالايي دارد در حدي که همسر وي نمي تواند پاسخگو باشد . من هيچ دارويي نمي توانم تجويز کنم چون واضح است که عدم توافق بر سر رابطه جنسي تنها قسمتي از مشکلات رابطه شما است. شما خيلي جوان هستيد و تنها 33 سال داريد. من توصيه مي کنم پاي صحبت همسرتان بنشينيد و ببينيد اصلا از زندگي کردن با شما راضي است؟

چرا از داشتن رابطه جنسي به کرات خوشش نمي آيد. شايد از آن لذت نمي برد، شما نمي توانيد او را ارضا کنيد و هر بار که مجبور به اين کار مي شود مثل يک تجاوز جنسي به روحيه او لطمه وارد مي کند. اگر در مواجهه با مسائل ديگر هم به همين شدت عصباني مي شويد و کاري مي کنيد که بعدا پشيمان مي شويد، شما هم به روانشناس و يا روانپزشک مراجعه کنيد که به شما تکنيک هايي ياد بدهند براي اينکه بتوانيد خلقتان را کنترل کنيد که بعدا پشيمان نشويد.

اگر واقعا مي خواهيد مشکل جنسي تان را حل کنيد و ازدواجتان را حفظ کنيد بايد به خواسته همسرتان احترام بگذاريد و تنها به فکر خواسته خودتان نباشيد. در ضمن گفته بوديد فرزند کوچک شما 2 ساله است خانم شما ممکن است دچار افسردگي پس از زايمان بوده که هرگز درمان نشده و تا به حال ادامه پيدا کرده. در هر صورت سنجش توسط مشاور خانواده مجرب، روانشناس و يا روانپزشک براي هر دوي شما مفيد خواهد بود.

چرا ارگاسم زنها سخت تر است؟

معلوم است که دقت خوبي کرده اي. بله، ارضا شدن خانمها يا رسيدن آنها به اوج لذت جنسي فرآيند بسيار پيچيده تري است نسبت به مراحلي که مردان طي مي کنند. در بين خانمها به دليل اينکه از کودکي موانع اجتماعي وجود دارد بيدار کردن حس جنسي و قبولاندن اين نکته به خانمها که شما هم نه تنها مي توانيد بلکه بايد از رابطه جنسي لذت ببريد کار ساده اي نيست.

بعد از اين مرحله، يک خانم بايد بدنش را بشناسد و با کمک شريک جنسي اش ببيند که از چه چيزهايي لذت مي برد تا زوج بتوانند با هم رابطه رضايت بخشي را براي هر دو طرف تجربه کنند. دقت به خواسته هاي زن، جلب کردن اعتماد وي و علاقه به شريک جنسي اش جزو مواردي است که مي تواند تا حد زيادي به يک خانم کمک کند که از برقراري ارتباط جنسي لذت ببرد.
خوشبختی توپی است که وقتی میغلتد به دنبالش میدویم
و وقتی می ایستد به آن ضربه میزنیم!!!
     
  
مرد

 
پرسش و پاسخ جنسی و روابط زناشویی ( قسمت سوم )


آيا دارويي براي افزايش ميل جنسي در زن ها وجود دارد ؟

در طول دو دهه گذشته داروهايي به اين منظور به بازار آمده و بعد جمع شده چون نتوانستند ثابت کنند که آيا نتيجه بخش هستند يا خير. هنوز هم در بعضي پژوهش ها داروهايي را براي افزايش ميل جنسي توصيه مي کنند اما در بين متخصصان اختلاف نظر وجود دارد. حتي وياگرا را هم مدتي براي خانمها تجويز مي کردند و هنوز در بعضي جاها اين کار را انجام مي دهند اما نتيجه آنقدر رضايت بخش نبوده است.


پاسخ به سوالات جنسی :

بعضي از هورمونها هم به صورت پماد هاي موضعي بر روي دست در بازار وجود دارد و در بعضي کشور ها هم توصيه مي شود مثلا پماد حاوي هورمون تستوسترون در استراليا اما در همه کشورها جواز پخش و استفاده ندارد. اخيرا چسب هايي در بازار هست که به دست چسبانده مي شوند و فرد با بو کردن آنها به طور مرتب يعني هر روز يک چسب، بعد از يک ماه کمي از ميل جنسي اش را به دست مي آورد اما حقيقتا توصيه اول من داشتن رابطه صميمانه زوج با هم است و اينکه به جاي اينکه سعي کنند با استفاده از داروها و مواد شيميايي قضيه را حل کنند که البته راه حل خيلي ساده تري است، روي رابطه شان کار کنند. اين حداقل راه حل تضميني است و حتما اثر بخش است.

دختري 24 ساله هستم. مشکل من از آنجا ناشي مي شود که در هنگام سکس نمي توانم حالت دخول را تحمل کنم و درد شديدي دارم احساس مي کنم يک چيز برنده دارد وارد بدنم مي شود. متاسفانه اين موضوع باعث شده که به خودارضايي رو بياورم به گونه اي که حتي شريک جنسي من بعد از ارضا شدن خود، بايد من را ارضا کند،از کرم ليدوکائين هم استفاده کردم ولي چندان فايده اي نداشته است. لطفا راهنمايي فرماييد؟

در وهله اول بايد مطمئن شويد که پيش نوازي به حد کافي است و واژنت آمادگي لازم را براي دخول دارد. اما اگر مطمئن هستي که پيش نوازي به اندازه کافي داريد و از مواد لغزنده کننده اضافي هم استفاده کردي و هنوز درد داري (يعني دليل دردت خشکي واژن نيست)، به پزشک زنان و زايمان مراجعه کن چون ممکن است به ديسپاروني يا اختلال آميزش دردناک دچار باشي. ديسپاروني حالتي است که فرد در هنگام آميزش دچار درد مي شود. اين درد ممکن است در بدو ورود آلت مردانه به واژن يا در مراحل مختلف در طول دخول ايجاد شود.

نسبت به اينکه فرد در چه زماني پس از شروع نزديکي و در کجا احساس درد مي کند، اين حالت درجات متفاوتي دارد و دلايل و درمانهاي متفاوتي دارد. کرم ليدوکائين براي بار اول شايد مناسب باشد اما براي بارهاي بعدي خيلي توصيه نمي شود چون حتي مي تواند با بي حسي موضعي که مي دهد از لذت خودت و شريک جنسي ات کم کند. اينکه اينقدر تفاهم داريد که شريک جنسي ات بعد از دخول تلاش مي کند که شما را هم به اوج لذت جنسي برساند خيلي نکته مثبتي در رابطه تان است.

آيا ربطي بين انزال زودرس با ناباروري خانم هست ؟

سئوال اولتان در مورد ربط انزال زودرس با قدرت بارورسازي مرد بود. اگر زمان انزال در حدي باشد که مرد قادر به دخول باشد و بعد به انزال برسد اين مسئله نبايد مشکل ايجاد کند. البته در برخي پژوهش ها آمده که اگر خانم به اوج لذت جنسي برسد و بعد مرد انزال داشته باشد درصد بارداري بالا مي رود. اما در مورد شما نمي تواند مشکلي اصلي باشد.

واريکوسل آقا بر روي بارداري خانم تاثيري دارد ؟ من جراحي کردم اما هنوز نتيجه نداده. لطفا ما را راهنمايي کنيد.

اول يک توضيحي بدهم که اصلا واريکوسل به چه حالتي اطلاق مي شود.

واريکوسل همان واريسي شدن سياهرگهاي اطراف بيضه است و در 10 تا 15% از مردان شيوع دارد و بيشتر بيضه چپ را درگير مي کند تا بيضه راست. دليل غالب براي به وجود آمدن اين حالت اختلال دريچه هاي سياهرگي است. اين حالت خيلي خطرناک نيست اما ممکن است کمي دردناک باشد. تشخيص اين حالت با معاينه بيضه ها و کيسه حاوي آنها انجام مي شود. اين مشکل ممکن است با پوشيدن شورتهاي مخصوصي که وجود دارد بهتر شود. اين شورتها در حالت عادي بيشتر توسط ورزشکاران استفاده مي شوند. در اکثر مواقع جراحي و يا درمانهاي ديگر براي اين حالت انجام نمي شود.

اما در بين افرادي که مثل شما براي باردار شدن تلاش مي کنند و نتيجه اي نمي گيرند ممکن است اين مشکل بخاطر واريکوسل باشد و احتمالا به همين دليل هم پزشک شما ترجيح دادند که شما را مورد جراحي قرار بدهند، چون واريکوسل مي تواند تعداد اسپرم ها را کم کند و يا باعث شود که اسپرم هايتان به اشکال غير طبيعي در بيايند و يا حرکت لازم را براي بارور سازي تخمک خانم نداشته باشند. بعد از عمل جراحي در70% افراد مشکل تحرک و تعداد اسپرم حل مي شوند.

توصيه مي کنم به پزشکتان مراجعه کنيد که ببينيد چرا هنوز خانمتان باردار نشده اند چون عمل جراحي معمولا در مدت کوتاهي اثر مي کند. ممکن است مشکل ديگري بر سر راه باردار شدن خانمتان باشد. براي کساني که واريکوسل دارند و هنوز تصميم به تشکيل خانواده و بچه دار شدن ندارند جاي نگراني نيست و مي توانيد در زمان لازم اقدامات پزشکي را به عمل بياوريد.

من دختری هستم 32ساله مجرد هرموقع میرم دستشوی شلنگه آب که با فشار میاد بدنم میلرزه و ارضا میشم آیا این کار ضرری ندارد؟

پاسخ: در پاسخ به شما باید گفت این کار خود ارضایی محسوب می شود و عوارض جسمانی ندارد ولی ممکن است عوارض روحی در آینده شما و روابط زناشویی شما ایجاد کند.چون در این عمل شما از نظر جسمی ارضاء می شوید ولی از نظر روحی ارضاء نمی شوید. در کل خود ارضایی از نظر اسلام حرام بوده و توصیه بر ترک ان می باشد.

من زني 25 ساله از دبي هستم و يک فرزند دارم. مشکلي که آزارم مي دهد کوچک بودن سينه هايم مي باشد. خيلي از اين مسئله رنج مي برم به طوري که هميشه خجالت مي کشم. آيا شما راه حلي براي بزرگ کردن سينه هايم به جز عمل جراحي مي شناسيد؟

عمل جراحي براي گذاشتن سيلکون و يا تزريقات درون سينه اي که با اين مواد انجام مي شود راه هايي است که افراد غالبا انجام مي دهند. اينها موارد شايع است.

اما تمرين يا مواد خوراکي نيست که به بزرگ شدن سينه کمک کند بخصوص بعد از سن رشد. اما صحبت من اين است که اگر سينه هاي سالمي داريد چرا مي خواهيد خودتان را در معرض خطر قرار دهيد؟ تصور اينکه چه سينه اي بزرگ و کدام سايز کوچک است به اعتماد به نفس شما بر مي گردد که چون متاهل هستيد بيشترين قسمت آن مي تواند از توجه و بازتابي که از همسرتان مي گيريد به شما القا شود و البته بعضي تبليغات رسانه ها هم به آن دامن مي زنند.

مي توانيد از سينه هاي مصنوعي و سينه بندهايي که براي بزرگ کردن سينه هاي کوچک در بازار وجود دارند استفاده کنيد تا لباس هايتان طوري بايستند که دوست داريد و در ضمن به سلامتي تان هم لطمه احتمالي وارد نکرده باشيد.

من زني 34 ساله هستم که همسرم 15 سال از من بزرگتر است. من دوست دارم هر شب ارتباط جنسي داشته باشيم اما همسرم تا سرش به بالش مي رسد خوابش مي برد. آيا اين به دليل اختلاف سني مان است؟

اختلاف سن 15 ساله کمي مي تواند در به وجود آمدن اين شرايط نقش داشته باشد، چون با بالا رفتن سن مقدار زماني که مردها در بين دو ارتباط جنسي لازم دارند طولاني تر مي شود و براي يک مرد 49 ساله در شرايط طبيعي برقراري رابطه جنسي هر شب يک کمي ايده آل گرايي است. با هم صحبت کنيد و ببينيد براي همسرتان چه مواقعي اين کار عملي است.

شايد ايشان مي خوابند که با شما رو در رو نشوند و شرمنده نشوند. اگر خيلي اصرار کنيد و همسرتان را بر خلاف توانايي جسمي شان وادار به ارتباط جنسي کنيد ممکن است بر اثر اين فشار ايشان دچار مشکل نعوظ هم بشوند. حالا چه مي شود کرد ؟ خانم دريا، شما ننوشته ايد که شما شاغل هستيد يا خير.

به جز مورد اختلاف سن آيا مقدار تلاش فکري و فيزيکي شما با همسرتان برابر است؟ چون در اکثر موارد، نابرابر بودن مقدار انرژي که افراد در عرض روز مصرف مي کنند مي تواند به نامتعادل بودن نياز جنسي و تواناييشان براي برقراري رابطه جنسي ختم بشود.در مورد شما پيشنهاد مي کنم که بيشتر روي کيفيت رابطه تان تمرکز کنيد تا کميت و تعدد آن. در عين حال عدم رضايت شما هم کاملا قابل درک است. مي توانيد رابطه جنسي تان را در آخر هفته برگزار کنيد که کار کمتري در عرض روز انجام مي دهيد.

در طول هفته هم زودتر به بستر برويد که به جاي اينکه انرژي همسرتان به ديدن تلويزيون تلف بشود با هم وقت بگذرانيد و جلسات معاشقه داشته باشيد. ممکن است هميشه رابطه جنسي به شکل دخول نداشته باشيد اما حداقل شما هم به اين شدت احساس طرد شدگي و عدم رضايت نمي کنيد.

آيا کسي که تا 40 سالگي ازدواج نکرده و تا اين زمان (جداي از مسائل فرهنگي يا ديني و غيره) رابطه جنسي نداشته است، ممکن است دليلي بر سردي مزاج او باشد؟

خير. براي خانمها به دليل اينکه ميل جنسي شان از ابتدا ميلي نبود که به آن افتخار کنند و يا بال و پرش بدهند، ساکن مي ماند تا زماني که خودشان را در معرض تحريک چه از نظر فکري، چه عاطفي و چه جسمي قرار بدهند.

بنابراين خانم 40 ساله اي که ميل جنسي نداشته و ندارد کاملا طبيعي است مگر اينکه بخواهد که اين ميل را داشته باشد و به هيچ وجه نتواند، که در آن صورت هم سرد نيست بلکه نياز به آموزش جنسي و تمرينهايي براي برانگيخته کردن تدريجي بدنش دارد.

* يک زن متاهل چند ماه مي تواند بدون رابطه جنسي بگذراند؟ بستگي به خود فرد و شريک جنسي اش دارد. اصلا آمار و عدد خاصي در اين مورد وجود ندارد.

آيا سونا و يا نشستن در وان آب داغ حمام براي سيستم جنسي مرد ضرر دارد؟

توصيه مي شود که در زماني که براي باردار کردن همسرتان تلاش مي کنيد از گرفتن وان آب گرم و يا رفتن در جکوزي خودداري کنيد چون گرماي بيش از حد مي تواند باعث خراب شدن شکل اسپرم ها و کندي حرکت آنها شود که در نهايت در باردار کردن خانم اختلال ايجاد مي کند. به طور کلي بيضه ها به اين علت خارج از بدن هستند که بايد در دمايي پايين تر از دماي بدن که معمولا 37 درجه سانتيگراد است به ساختن اسپرم بپردازند.
خوشبختی توپی است که وقتی میغلتد به دنبالش میدویم
و وقتی می ایستد به آن ضربه میزنیم!!!
     
  
↓ Advertisement ↓
مرد

 
سلام دوست عزیز. اب اولیه (اب شفاف) من زیاده و وقعه ساگ زدن دوست دخترمو اذیت میکنه وبدش میاد چی کار کنم اب اولیم نیاد و برام خوب ساگ بزنه؟ در ضمن نمی خوام کاندوم بزارم.مرسی
     
  
مرد

 
کی میدونه چجوری کوس تقریبا به حالت اولش برگرده تنگ بشه؟
کلی دکتر رفته زنم ولی همش الکی
     
  

 
چطوری از روی استایل جنس مذکر بفهمیم که پرده داره یا نه؟
     
  
مرد

 
آیا میشه تمایلات جنسی رو به صفر رسوند ؟
دیوونه سکسم
     
  
زن

 
دوستان اگه کسی درباره ی انتخاب شریک دوم اطلاع و تجربه کافی داره خوشحال میشم تو خصوصی پیغام بده نیاز به راهنمایی دارم
     
  
مرد

 
آیا میشه عوارز قرصهای تاخیری رو از بین برد مثلا برای جلوگیری از سردردش همزمان با ویاگرا یه قرص مسکن هم بخوریم؟
دیوونه سکسم
     
  

 
با سلام.یه سوال دارم. ایا با کون دادن مداوم ایا خللی در رابطه زناشویی فرد در اینده دارد.۲.ایا این درسته میگن اگه کیر به پرده کون یا همون بند کون بخوذه وپاره بشه فرد تا اخر عمرش لنگ راه میره.ممنون میشم جواب بدین.
     
  
صفحه  صفحه 2 از 13:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  10  11  12  13  پسین » 
Sexology - سکسولوژی

سوال و جواب جنسی (رابطه سکس)

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?

برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2024 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA