انجمن لوتی: عکس سکسی جدید، فیلم سکسی جدید، داستان سکسی
خانه و خانواده
  
صفحه  صفحه 1 از 9:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  پسین »

اولین قدم برای موفقیت در تمامی مراحل زندگی


میهمان
 
اخیراً با بهترین نمونه ای که بر اهمیت این مسئله تاکید می کند روبه رو شدم. نمی دانم نوشته چه کسی بود اما آن را در کتاب خیلی خوب پیدا کردم.

این نوشته "تقصیر خودت است" نام دارد:

اگر از شغلت متنفر هستی و تصمیم می گیری که در همان کار بمانی، تقصیر خودت است.

اگر کسی کار بهتری به تو پیشنهاد می کند اما برای آن لازم است که به شهر دیگری سفر کنی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که در دوره ای از زندگیت که کار می کنی هیچ پولی پس انداز نکنی، آخرش در سن 65 سالگی ورشکسته و مقروض باقی بمانی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که هیچ مطالعه ای در زمینه رشته کاریت نداشته باشید و به همین علت هیچوقت ترفیع نگیری، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که بیشتر از آنچه که درمی آوری خرج کنی، و فقط به فکر ارضای هوس هایت باشی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که همه وقتت را صرف انجام فعالیت های بیخود و بی معنی کنی و همه مسائل مهم زندگی را فراموش کنی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که کتاب های روانشناسی مطالعه نکنی و به همین علت با راه و روش های پیشرفت آشنا نشوی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری هر روز چند پاکت سیگار بکشی و به خاطر همین بعدها سرطان ریه بگیری، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که برای ایجاد یک رابطه عاشقانه با همسرت اصلاً وقت نگذاری و به همین خاطر همسرت از تو طلاق می گیرد، تقصیر خودت است.

اگر زندگیت خوب پیش نمی رود و تو تصمیم می گیری که هیچ کاری برایش نکنی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که به هیچ کس دیگر در زندگیت کمک نکنی و آخر سر تنها می مانی، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری اهدافی انتخاب کنید که فقط به سود خودت است و به همین خاطر کسی حمایتت نمی کند، تقصیر خودت است.

اگر تصمیم می گیری که هیچوقت خدا را عبادت نکنی و به همین خاطر خدا در زندگی کمکت نکی کند، تقصیر خودت است.

پس اولین قدم برای موفقیت در همه مراحل زندگی چیست؟

اولین قدم این است که مسئولیت شخصی وضعیتتان، اینکه کجا هستید، چه دارید و برای چه خلق شده اید را گردن بگیرید.

تنها کسی که مسئول وضعیت زندگی شماست، خودتان هستید. شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید اما می توانید مسئولیت کنترل آینده تان را قبول کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که تصمیم بگیرید.

همین الان تصمیم بگیرید که مسئولیت شخصی تبدیل آینده تان به آنچه که می خواهید را بر عهده بگیرید.

ممنون از اینکه این مقاله را مطالعه کردید.
     
  

 
مطلب جالبی بود. به نظر من هدف گذاری در زندگی از اهمیت خاصی برخوردار است. هدف موجب ایجاد رغبت در وجود انسان میشه و راه و روش را به انسان نشان میده. چقدر خوبه که با هدفی کامل و انگیزه ای بالا راه کمال را طی کنیم.
hi dr!
     
  
زن

 
هممون اهداف عالی و خوبی توی زندگیامون داریم ولی تا خودمون نخواهیم و اراده نكنیم بهش نمیرسیم
من هم خدایی دارم
     
  

 
یه اراده قوی و یه هدف مطمین مایه اشه.
hi dr!
     
  
مرد

 
(( هدف))

براي رسيدن به هدف و پيشرفت از افراد موفق الگو برداري و تقليد كنيد ، وقتي به درجه موفقيت رسيديد ، تقليد از افراد موفق را كنار بگذاريد و ديگر به آنها وابسته نباشيد و خود چيزي جديدي بوجود بياوريد تا ديگران شما را الگوي زندگي خويش قرار دهند .

الگو برداري از افراد موفق نبايد بصورت تقليد كوركورانه باشد ، براي تقليد از فرد موفق ابتدا او را خوب بشناسيد ، ريزه كاري هاي زندگي او را در يابيد خوبيها و بديها ، مثبتها و منفي هاي او را كنار هم بگذاريد ، اشتباهاتي كه مرتكب شده را مشخص كنيد . سپس يك الگو و برنامه تميز و مرتب از وي تنظيم كنيد .

اگر مي خواهيد براي موفقيت الگوي انتخاب كنيد ، سعي كنيد تا آنجا كه ممكن است الگويتان يك مرد موفق باشد ، زنان موفق بسيار نادرند و بيشتر تصميم گيري هاي آنان از روي احساس عاطفي مي باشد و ممكن است آنها را درك نكنيد و اشتباهي را مرتكب شويد كه جبرانش سخت تراز تصور است .

هيچ گاه نمي توانيد دقيقا به الگويتان تبديل شويد ، چون او خودش است با روحيه خودش و شما خودتان هستيد باروحيه ديگر ، اما مي توانيد مقلد خوبي باشيد و كارهاي خوب و موفقيتهايش را با تقليد درست ، بدست بياوريد .

از ديگران براي رسيدن به موفقيت پله درست كنيد فرقي نمي كند كه چه نسبتي با شما دارند ، وقتي به موفقيت رسيديد و در صورت تمايل برگرديد و دست آنها را بگيريد و كمكشان كنيد تا آنها نيز موفق گردند .

هدف يك كودك خردسال تفريح و شاد كردن خود است او هدف خود را خوب مي شناسد و خوب از آن استفاده مي كند ، اغلب انسانها با آنكه تقريباً عقلي كامل دارند ، نمي دانند هدفشان چيست ؟ و چگونه از آن استفاده بكنند ؟

خو اهشاً از كودكان خجالت بكشيد و براي رسيدن به هدفتان از آنان بياموزيد .

همه موانع راه پيشرفت خود را از سر راه برداريد . اين عمل گاهي به راحتي و تندي صورت ميگردد و گاهي به آرامي و گذشت زمان . مثل رودي باشيد كه براي رسيدن به دريا هر چه بر سر راهش قرار گيرد از ميان بر مي دارد .

موانع كوچك را با خروش و موانع بزرگ ر ابا چكيدن قطره قطره ا ش .

براي اينكه بدانيد چه مقدار تغيير كرده ا يد و چه مقدار پيشرفت كرده ا يد يك نگاه به گذشته داشته باشيد و شرايط روحي ، اخلاقي و مكاني خود را به ياد بياوريد و با حال مقايسه كنيد به خوبي تفاوتها را درك خواهيد كرد.

اصرار و پافشاري براي رسيدن به هدف را از آبگرمكن منزلتان ياد بگيريد كه كارش را به نحوه مطلوب و شايسته انجام مي دهد و هيچ گاه مأيوس و خسته نمي شود، در حاليكه همه زحماتش براي ديگران است .حال شما چرا براي خودتان كاري انجام نمي دهيد؟

براي پيروزي و موفقيت از لحظه هاي غفلت ديگران كمال استفاده را ببريد و راهي براي دستيابي به اهداف خويش بسازيد.

اگر خود را محدود و مقيد براي رسيدن به يك هدف كرده ايد ، در كار خود بي نظير باشيد و شماره يك. آن را خوب و عالي به پايان برسانيد نه اينكه هم محدود باشيد و هم راكد.

براي دست يافتن به اهداف خويش ، آن چنان اراده و عزم راسخ از خود نشان دهيد كه هيچ چيز ياراي مقابله با شما و افكارتان را نداشته باشد .

براي رسيدن به هدف و خواستة خود هر كار درستي را انجام دهيد مهم اين است كه شما به هدفتان برسيد ، مهم نيست ديگران در مورد شما چه قضاوتي خواهند كرد.

انسان عقل دارد و از حق انتخاب برخوردار است . راه درست در ميان راههاي نا درست مختلف قرار دارد . در انتخاب دقت كرده و پا در مسير درست بگذاريد، يقين داشته باشيد موفق مي شويد و به هدف كه همان خواسته شماست مي رسيد

در انجام هر كاري نتيجه مهم است .پس بايد زياد دقت كنيد، اگر اساس كار را درست و از روي عقل تعيين كنيد و مراحل كار را با درايت و دقت انجام دهيد ، نتيجه كار عاليتر از آني خواهد بود كه انتظار داشتيد و بسيار شيرين و ارزشمند خواهد بود.
هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
  
مرد

 
«نتيجه عالي و درست مساويست با موفقيت صد درصد .»

انسان هر چند كه زيرك باشد دروي هم احساس وجود دارد هم حماقت .براي رسيدن به هدفتان از هر دو مورد نفوذ و استفاده كنيد. فقط بايد بدانيد كه شخص چه وقت دچار هر كدام از اين دو حالت مي شود تا به واسطه آن به چيزي كه مي خواهيد برسيد.

هر روز قدم جديد و تازه اي به سمت موفقيت برداريد گمان كنيد ديروز كاري براي هدفتان انجام نداده ايد ، پس دو باره بلند شويد و به جلو پيش برويد تا به هدفتان برسيد.

وقتي مي خواهيد به هدف يا خواسته خود برسيد هميشه آنرا به ياد داشته باشيد و براي رسيدن به آن همواره كوشا و دلگرم باشيد.

به اشياء پيرامون خود بنگريد و از آنها بياموزيد تلاش براي رسيدن به كمال را مثلاً به آبگرمكن منزلتان نگاه كنيد همواره گرم و روشن است ،هرگاه احساس كند رو به سردي و خاموشي مي رود اتوماتيك وار، روشن شده و آب را گرم و جوشان مي كند آنهم فقط براي ديگران .شما هم براي خود در حركت به سمت هدف هم اينطور باشيد هيچگاه دلسرد و ساكن نباشيد .متأسفانه بعضي ها به جاي اينكه آبگرمگن گازي و اتو ما تيكي باشند آبگرمكن نفتي هستند ،تا كسي نباشد كه به آنها نفت تزريق كند روشن و فعال نخواهند شد و هميشه به اميد كسي مي نشينند تا بيايد و آنها را به فعاليت و ا دارد چون خود هيچگاه شروع كنندة فعاليت نیستند.

براي رسيدن به اهدافتان كوتاهترين و هموارترين راهها را انتخاب كنيد . براي رسيدن به هدف راههاي بسياري وجود دارد ، اما دقت كنيد اگر راه پر پيچ و خمي را برگزينيد ممكن است در اواسط راه از دنبال كردن هدف دلسرد شويد يا در ميانه راه به بيراهه كشيده شويد يا هدف ديگري بيابيد و دنبال كنيد در حاليكه هنوز به هدف قبلي خود تماماً دست نيافته ايد يا اصلاً وقتي به هدف رسيديد آنقدرها برايتان دلچسب و جذاب نخواهد بود ، مثلاً براي رسيدن به يك چهار راه نه تنها از هر چهار مسير اصلي مي توانيد برويد ، بلكه نوع و شكل حركتتان را نيز خود مي توانيد برگزينيد . بطور مثال مي توانيد با ماشين برويد كه خيلي سريع برسيد يا مي توانيد تمام راه را بدويد يا مي توانيد به آهستگي و با تماشاي اطراف به چهارراه برسيد يا مي توانيد به بيراهه برويد و پس از استراحت و طي كردن كوچه هاي فرعي و پر پيچ و خم به چهار راه برسيد كه ممكن است بعد از گذشت اين زمان هدفتان آنطوري كه مي خواستيد نمانده باشد و دستخوش تغيير شده باشد . انتخاب شكل راه رفتن با شماست بهتر است كوتاهترين و سريعترين راه را براي رسيدن به مقصدتان انتخاب كنيد تا زودتر برسيد و دستيابي به هدف برايتان همچنان شيرين و مهيج بماند و بتواند مشوق شما براي رسيدن به اهداف بعديتان باشد .

اگر خواستيد از يك آدم موفق براي رسيدن به اهداف خود تقليد كنيد ، از وي تقليد كوركورانه نكنيد . بايد اطلاعات كافي درمورد آن شخص داشته باشيد ، نه به صرف اينكه از وي تعريف و تمجيدي از ديگران شنيده باشيد يا چيزي خوانده ايد ، وقتي از همه جوانب وي را شايسته و كامل يافتيد ، از وي استفاده كنيد.

هدفتان را بشناسيد و براي به دست آوردن آن تمام كوششتان را بكنيد مطمئناً آن را بدست خواهيد آورد.

ابتدا هدفتان را بشناسيد و آن را درك كنيد ، آنقدر واضح تصور كنيد تا بتوانيد آن را لمس كنيد . سپس خوب تجزيه و تحليل كنيد ، در درستي آن شك نكنيد و يقين داشته باشيد چيزي را كه مي خواهيد بدست بياوريد هماني است كه تجسم كرده ايد .هيچ ترديدي به خود راه ندهيد كه كوچكترين دودلي كار شما را خراب خواهد كرد و هيچ وقت آن را بدست نخواهيد آورد و اگر به دست آورديد ديگر لذت و هيجان واقعي را حس نخواهيد كرد .

وجود شك و ترديد شما را دلسرد مي سازد و حركت شما را بسوي مقصد كند و كندتر مي كند تا جايي كه شما را كاملاً متوقف سازد .

در مسير رشد و پيشرفت خود از همه وسايل و امكانات موجود به نحو احسن استفاده كنيد . اولين قدم شما اين باشد كه علوم وابسته به علمي كه در حال فراگيري هستيد يا كارهايي كه در محدودة كاري شماست را بشناسيد و از آنها بهره بگيريد .سپس به مسير اصلي باز گشته و با كوله باري از علم و تجربه به راه خود ادامه دهيد و هميشه اطمينان داشته باشيد كه علم سود و منفعت خودش را به موقع و به بهترين شيوه ارائه مي دهد ، مثلاً يك رزمي كار خوب كسي است كه در رشتة خودش ،مهارت داشته باشد و از ساير سبكهاي رزمي نيز آگاه و مطلع باشد ، يعني افكار و تواناييهاي خود را محدود و محصور به سبك رزمي خويش نكند .

براي واضح تر شدن هدفتان ، ابزار و وسايل مورد نيازتان را بشناسيد و به طرز كار آنها آشنا شويد و موارد استفادة بجا و صحيح از آنها را ياد بگيريد سپس مراحل رسيدن به هدف را جزء به جزء مشخص كنيد و به طور جداگانه بررسي نماييد . يك برنامة چند قسمتي و كوتاه مدت را تنظيم كنيد كه در هرفاصلة زماني يك موفقيت كوچك ،كه رد كردن يك مرحلة مشخص است را بدست بياوريد تا سريعتر و آسانتر به هدف مورد نظرتان برسيد.

هدف خود را كه شناختيد ، درست و با برنامه ريزي به طرف آن حركت كنيد مطمئناً به آن خواهيد رسيد زيرا مي دانيد كه چه مي خواهيد و از چه راههايي وارد شويد و چگونه از امكانات براي رسيدن به آن استفاده كنيد و نتايج آن از هر جهت براي شما مهم و اساسي است و تأثير خاص خودش را بر زندگي شما وارد مي سازد . اما كساني نيز هستند كه اهدافشان مشخص است ولي بدون برنامه ريزي به دنبال آن مي روند ، از هر راهي كه ميشناسند بدون آگاهي به عواقب آن ، وارد مي شوند و دقيقاً نمي دانند كه از هدفشان چه مي خواهند و نتايج آن كاملاً بي اهميت است . برايشان فرقي ندارد كه كدام نتيجه از هدفشان را بدست بياورند و از اصطلاح « هر چه بادا باد !» پيروي مي كنند . اين افراد سالهاي عمرشان را در كوچه هاي فرعي زندگي سپري ميكنند و سالهاي عمرشان را از دست مي دهند .

دو تير انداز با مهارت يكسان را در نظر بگيريد ، اولي فاصله خودش با هدف و برد وسيله اش را محاسبه مي كند و به جهت و سرعت باد دقت مي كند و نيز حواسش به زاويه تير با هدف و ميزان تابش خورشيد هست و با كمال دقت و اطمينان از عدم سستي و لغزندگي جايگاه خويش با قدرت تير را رها مي كند كه صددرصد به هدف مي خورد در حاليكه فرد دوم بدون توجه به هيچكدام از عوامل ذكر شده و تنها متكي بر شانس ،تير خود را پرتاب ميكند كه واضح است با چه فاصله اي از هدف عبور مي كند ، در حاليكه هدف هر دو يكي است و ابزار استفاده هر دو يكسان . يكي به موفقيت دست مي يابد و ديگري ناكام مي ماند . براستي علت چيست ؟

علت همان عواملي است كه در راه رسيدن به هدف بايد به آنها دقت شود .
هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
  
مرد

 
((موفقيت))

هيچ بهانه اي براي دستيابي به موفقيت نداشته باشيد .

براي رسيدن به موفقيت روي پاي خود بايستيد و فقط به خود و ارادة خويش تكيه كنيد به نزديكترين افراد هم اعتماد نكنيد و منتظر كمكهاي آنان نباشيد.

براي رسيدن به موفقيت راههاي زيادي وجود دارد .اين شما هستيد كه چگونه رسيدن به هدف را تعيين مي كنيد .حق انتخاب با شما ست ميخواهيد سريعترين و كوتاهترين راه را برگزينيد يا بلندترين و كندترين راه را.

براي رسيدن به هدف ،صداقت در عمل و گفتار واجب و الزامي است .

براي دستيابي به اهداف خويش بايد احساسات عاطفي را زير پا گذاشت و فقط از عقل براي بدست آوردن اهداف استفاده كرد ، هدف با شما صد قدم فاصله دارد . پس براي بدست آوردن هدف ، همت كنيد و با عقل به سمت هدف گام برداريد تا آن را بدست بياوريد نه اينكه فقط به فكر هدف باشيد و هيچ حركتي نكنيد .

براي رسيدن به هدف ايستادن و توقف ، كار عاقلانه اي نيست .

مي بايست هدفتان را دقيقاً مشخص كنيد و مدت زمان و چگونگي رسيدن به هدف را مد نظر قرار دهيد و محاسبه كنيد .

دنيا قانون دارد ، براي موفقيت بر طبق قانون دنيا پيش برويد تا هرچه زودتر به آنچه مي خواهيد دست يابيد .

براي دستيابي به هدف هيچ مانعي وجود ندارد . فقط بايد هدف خويش را بشناسيد و براي بدست آوردن آن دست به كار شويد ، مطمئناً به دست خواهيد آورد.

براي رسيدن به موفقيت فقط خودتان هستيد و هيچ كس حاضر نيست به شما كمك كند تا به موفقيت برسيد در چنين وضعي چكار بايد بكنيد ؟ بايد بنشينيد و هيچ كاري نكنيد يا اينكه تصميم بگيريد و خود به تنهايي براي صعود از قله هاي موفقيت پيش برويد .

هر كاري را از راه اصولي و طبق قواعد آن پايه ريزي كنيد تا درست و كامل به پايان برسد ، بدون هيچ ترديدي به موفقيت حتمي دست خواهيد يافت .

خداوند خالق ماست و ما را دوست مي دارد ، براي رسيدن به موفقيت درتمامي زمينه هاي زندگي ، ما را ياري مي كند .

براي مشهور شدن اول بايد بدانيد براي چه ميخواهيد معروف شويد ، براي ثروت يا شهرت ؟ مدت زماني را كه فكر ميكنيد در آن مي توانيد خود را مطرح كنيد ، تعيين كرده و از تمام لحظات استفاده درست و مناسبي بكنيد . براي موفقيت در اين راه ، ‌‌‌‌ابتدا مي بايست جوانب كار خود را بسنجيد ، افراد شاغل در حرفة خودتان را بيابيد و آنها را از نظر كاري و اخلاقي مورد بررسي قرار دهيد و همچنين جدولي براي خود تهيه كنيد .

تهيه ليستي از نقاط قوت و مزيتهاي آنان و مقايسه با خود .

تهيه ليستي از نقاط ضعف و نقص آنان و مقايسه با خود .

تهيه جدولي از تواناييهاي منحصر به فرد خودتان و نقاط برتري شما .

وقتي نقاط ضعف را برطرف ساختيد و نقاط قوتتان را كاملتر و بهتر كرديد ، اين انگيزه اي در شما براي كسب شهرت ايجاد مي كند .

از نظر اخلاقي هم مانند بالا عمل كنيد و در معاشرت و برخورد با ديگران و

ميزان آگاهي كه به كارشان دارند و ميزان كارايي شان از لحاظ تئوري و عملي و ظاهرشان و ... همه موارد را در نظر بگيريد و خود را بهتر سازيد .

سپس با يك شخصيت ثابت و معتمد به نفس ، خودتان را مطرح كنيد ، تابه هدفتان برسيد .
هر حکومتی که شادمانی را از مردمان بگیرد شکست خواهد خورد و برانداخته خواهد شد.
cyrus the great.king of persia ************************** امپراطور ایران.کوروش بزرگ
     
  

 
خواستن توانستن است.من بايد موفق بشوم.من بايد درستكار باشم.من بايد تصميم اساسي براي موفق شدن بگيرم.من بايد خوب درس بخوانم.من بايد با معدل خوب قبول شوم.من بايد تلاش كنم. من بايد موانع موفقيت را بردارم.من بايد، بايد، بايد...راستي راه رسيدن به موفقيت چيست؟از اساسي‌ترين و اصلي‌ترين شرايط موفقيت يك انسان در زندگي فردي و اجتماعي داشتن قدرت «مديريت خود» است. انسان موفق، ريشه همه موفقيت‌ها را در درون خود جست‌وجو مي‌كند.منشأ تمام پيروزي‌ها در وجود ماست. انساني كه نگاه مثبت و فعال در زندگي دارد خواهان كار، كوشش و تلاش است و براي خود برنامه دارد.انسان موفق، زمام زمان را به دست داشته و بهترين بهره را از آن مي‌برد. انسان موفق شكست‌ها و عقب افتادن‌هاي خود را با بهانه‌هاي پوچ توجيه نمي‌كند.كشيدن پا روي زمين، حركت بدون انرژي، چشم‌هاي خسته و بي‌حال و گاهي خواب‌آلود، غرغر كردن و بد و بي‌راه گفتن به زمين و زمان، پوشيدن لباس‌هايي كه همواره اعتراض به دنبال دارد و ظاهري كه نشان از بي‌ نشاطي است، تأخير در كارها، اعتراضات و... نشان دهنده نداشتن مديريت خود و زمان است. مديريت به معناي اداره كردن، برنامه‌ريزي و حركت در چارچوب آن برنامه به سوي هدف است.استفاده مناسب از امكانات تحت اختيار براي پيشرفت، و هر چيز را در حيطه نفوذ و تحت تأثير خود، در جاي و محل شايستهو بايسته خود نهادن است. مديريت زمان به معناي برنامه‌ريزي كردن، جاي دادن هر چيز به جاي خود در حوزه زمان و تلاش در جهت رسيدن به هدف است. برنامه‌ريزي يعني در هر ساعت و هر دقيقه از روز چه كاري را بايد انجام داد تا حركت ما به سوي هدف شتاب داشته باشد. كسي كه برنامه دارد هستي خويش را معني بخشيده است. مي‌داند كه ضعف‌ها و قوت‌هايش چيست، براي رفع موانع و كمبودها و نداشتن‌هاي خود برنامه دارد. همين‌طور براي تقويت داشتن‌ها و توانايي‌ها تلاش مي‌كند. برنامه‌ريزي تلاش هدفمند و دقيقي براي تكامل خود است. مديريت زندگي خود در گرو مديريت زمان است.
من عاشق سینه بزرگم
     
  

 
چگونه مي‌توان براي خود برنامه‌ريزي كرد؟بايد تشخيص داد كه در حال حاضر چگونه زندگي مي‌كنم، يعني ليست كارها و زمان آن‌ها را آن طوري كه بايد تهيه كنم. يك هفته تمام كارهاي روزمره را يادداشت مي‌كنم.يادداشت‌ها را بررسي مي‌كنم و كارهايي كه از روي بي‌هدفي بوده و ضرورتي براي زندگي من ندارد را مشخصمي‌نمايم، خصوصاً اموري كه براي تلف كردن وقت است.براي هفته دوم با توجه به شرايط زندگي و برنامه‌هاي از پيش‌ تعيين شده و مفيد، تعيين مي‌كنم كه مي‌خواهم چه تغييراتي را در زندگي خويش ايجاد كنم و هدفم از اين تغييرات بايد بهبود وضعيت قبلي و يا كيفيت بهتر باشد.در مرحله بعد پيش‌بيني مي‌كنم كه بايد چه تغييراتي را ايجاد كنم آن‌ها را ليست مي‌كنم، به عبارتي با توجه به هدفم خواسته‌هايم را از خودم مشخص مي‌كنم، مثلاً مي‌خواهم پايه درس رياضي‌ام بهتر شود و يا تغيير مثبتي در اخلاقم ايجاد شود، تمام خواسته‌ها را مشخص و ميزان آن را معلوم مي‌كنم.در اين مرحله براي هفته سوم بر اساس خواسته‌هايم براي خود برنامه‌ريزي مي‌كنم، و قبل از آن خواسته‌ها راتعديل مي‌كنم، با زبان ساده‌تر از كم شروع مي‌كنم و كم‌كم سعي مي‌كنم به خواسته‌هاي حقيقي خود برسم. اكثر كساني كه نمي‌توانند به برنامه خود عمل كنند كساني هستند كه از همان ابتدا برنامه سنگيني براي خود تدارك مي‌بينند و چون در عمل احساس ناتواني مي‌كنند از برنامه داشتن منصرف مي‌شوند و تا دو هفته اين برنامه را ادامه مي‌دهم. در اين مرحله زمان را مشخص نمي‌كنم و فقط كارهاي خوب و پيش‌بيني‌هايخود را بين روزهاي هفته تقسيم مي‌كنم، مثلاً روز شنبه بايد يك ساعت ادبيات و يك‌ونيم ساعت زبان انگليسي و دو ساعت رياضي بخوانم و براي روزهاي ديگر هفته با توجه به شرايطم مقدار زماني و يا مقدار درسي كه بايد خوب بفهمم را معين مي‌كنم.برنامه‌ را به اجرا مي‌گذارم. هر شب قبل از خواب بر كارهاي خود نظارت كرده و در مقابل خواسته‌هاي روزانه‌ام، ميزان عملكرد خود را مشخص مي‌كنم، مثلاً در مثال قبلي، قبل از خواب روز شنبه بررسي مي‌كنم كه چه قدر ادبيات يا زبان و يا...خوانده‌ام. ممكن است درس ادبيات نياز به چهل و پنج دقيقه مطالعه باشد و درس زبان نياز به دو ساعت و همين‌طور براي كارهاي ديگر، آن چه انجام داده‌ام را صادقانه و با دقت يادداشت مي‌كنم.در پايان هفته عملكرد خود را جمع‌بندي كرده با هدف و برنامه‌ دارم مي‌خواهم وضعيت خود را بهبود بخشم. بهتر است كم كم خواسته‌هاي پيش‌بيني شده ابتداي هر هفته را متناسب هدفم كنم تا به هدف برسم.مي‌دانم كه از برنامه داشتن مهم‌تر عمل كردن به آن است. بر خود نظارت دقيق مي‌كنم، اهدافم را مي‌نويسم و در جايي كه مدام جلوي نظرم باشد قرار مي‌دهم، خودم خودم را تشويق مي‌كنم، از خدا مدد مي‌خواهم، از اعضاي خانواده مي‌خواهم قبل از برنامه‌ريزي جمعي در خانه برنامه من راهم در نظر داشته باشند.حالا كه چهار هفته است با برنامه عمل مي‌كنم با توجه به توانم دو نكته ديگر را وارد برنامه‌ام مي‌كنم؛ اول خواسته‌هايي كه براي بهترشدن دارم، يعني كم‌كم برنامه‌ام را سنگين‌تر و خواسته‌هاي بيشتري را از خود طلب مي‌كنم. مسلماً اكنون قادر خواهم بود كمي به خودم سختي هم بدهم. دوم عنصر زمان را هم بايد در برنامه‌هايم بياورم، مثلاً مشخص كنم كه از ساعت پنج تا پنج وچهل و پنج دقيقه به مطالعه و يادگيري عربي مي‌پردازم و حداقل سه هفته اين برنامه را ادامه داده و هر تغييري كه باعث بهبود شرايط من مي‌شود ايجاد مي‌كنم.اكنون من موفق شده‌ام كه به بهترين شكل ممكن براي خود برنامه‌ريزي درسي انجام دهم و به آن عمل كنم. احساسرضايتي كه به من دست داده را نمي‌توانم وصف كنم. از خدا بابت اين توفيق شاكرم.اين زماني است كه مي‌توانم از خود انتظار داشته باشم كه نه تنها براي درس بلكه براي بهترين شدن‌ها در زندگي برنامه‌ داشته باشم، براي مطالعات غير درسي‌ام، ديدن فيلم و نشستن پاي كامپيوتر و ارتباط با دوستانم، همه حساب شده است. برنامه‌ اوقات فراغتم برنامه خودسازي است نه... ديگر بي‌هدف در خيابان‌ها پرسه نمي‌زنم، همين طوري با تلفن حرف نمي‌زنم، كنار كامپيوتر و...حالا حتي تفريح و سرگرمي من هم براي تقويت قواي ذهنيو نشاط روحي‌ام است و توسط خودم انتخاب مي‌شود و براي همه كارهايم با فكر انتخاب مي‌كنم كه چه كنم؟من مي‌توانم سر رشته زندگي خويش را در دست بگيرم. من مي‌دانم تنها راه موفقيت اول خودشناسي و بعد بر اساس آن خودسازي است و داشتن برنامه و عمل كردن به آن و نظارت و كنترل خود يعني قدر‌تمند شدن و پيروز شدنبر تمام موانع راهم. موفقيت من دليلش: لطف خدا، محبت وهمراهي و ياري خانواده‌ام و معلمانم و همراهي دوستان خوب وعاقلم، اراده، تلاش، پشتكار، مصمم و اميد به آينده و اميد به موفقيت است.
من عاشق سینه بزرگم
     
  
مرد

 
مرسی داش حسین
تنهایی بد است ،
اما بد تر از آن اینست
که بخواهی تنهاییت را با آدم های مجازی پر کنی
آدم هایی که بود و نبودشان
به روشن یا خاموش بودن یک چراغ بستگی دارد
     
  
صفحه  صفحه 1 از 9:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  پسین » 
خانه و خانواده

اولین قدم برای موفقیت در تمامی مراحل زندگی

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?

برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2024 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA