انجمن لوتی
صفحه  صفحه 3 از 6:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  پسین »
علم و دانش

آزمایشگاه شیمی(آزمایش های جالب)

 زن
#21   Posted: 1 Mar 2013 00:03


 3 Star

ارسالها: 4603
مدرک

کلرید آهنIII یا FeCl3، ماده‌ای به شدت سمی، خورنده و اسیدی با رنگ متغیر است که رنگ آن به زاویه دید بستگی دارد و از سبز تیره تا بنفش تغییر می‌کند. انحلال آن در آب گرمازاست و در اثر انحلال، محلول قهوه‌ای رنگ و اسیدی می‌دهد.
 
     
  
 زن
#22   Posted: 12 Sep 2013 18:29


 3 Star

ارسالها: 4603
شمع در شمعدان خود به خود روشن ميشود

شمع ها قبلا نبايد روشن شده باشند.-قبلا تارهاي فتيله را با سوزن از هم جدا كرده و افشان كنيد.كافي است كه 2 گرم فسفر تهيه كنيد و ان را در 5 برابر حجم خود سولفيد كربن حل كنيد. اگر روي شمع ها يك قطره كوچك سولفيد كربن شامل فسفر بريزيد شمع ها به فاصله ي 10 دقيقه روشن خواهند شد.
 
     
  
 زن
#23   Posted: 12 Sep 2013 18:29


 3 Star

ارسالها: 4603
آب شعله آفرین!

ظرف شیشه‌ای را از روی میز بر می‌دارید و از مایع بی‌رنگی که دارد کمی به دهان پر کرده و تظاهر به خوردن آن می‌کنید. سپس آن را بیرون تف می‌کنید. روی میز می‌ریزد و بلافاصله شعله می‌کشد. علاقه مندان سرگرمیهای شیمی می‌توانند جهت اجرای این آزمایش ابتدا وسایل زیر را تهیه کنید:
یک ظرف شیشه‌ای محتوی الکل اتیلیک چند گرم ایندرید کرومیک قرمز کاملا خشک
یک صفحه مسطح سوز
سپس باید به ترتیب زیر عمل کرد:
صفحه مسطح نسوز را در محل دلخواهی روی میز قرار داده و روی آن کریستالهای ایندرید کرومیک را بپاشید. وقتی الکل اتیلیک را که به عنوان آب به تماشاچیان معرفی کرده‌اید در دهان گرفته و روی کریستالهای ایندرید کرومیک بریزید، فعل انفعالات شدیدی انجام یافته و حرارت زیادی تولید می‌گردد تا انجا که الکل اتیلیک مشتعل می‌شود و ارتفاع شعله حتی به 15 الی 20 سانتیمتر هم می‌رسد.
شما اگر حاضر به ریختن الکل در دهان خود و تف کردن آن روی میز نیستید (زیرا این عمل در حضور دوستان ، کمی زشت است) ، می‌توانید در یک ظرف حلبی ، چند گرم ایندرید کرومیک بریزید و الکل اتیلیک را که آب معرفی کرده‌اید روی آن اضافه کنید. بلافاصله شعله‌ها از درون ظرف حلبی زبانه خواهد کشید. یاد آوری می‌کنیم که در تمام آزمایشهای شیمی که با شعله همراه است، باید دقت زیاد کرد تا لباس شما آتش نگیرد و دستتان نسوزد و همچنین این آزمایشان حتما باید چند بار قبلا آزمایش شده و سپس تماشاچیان اجرا گردد.-
 
     
  
 زن
#24   Posted: 12 Sep 2013 18:31


 3 Star

ارسالها: 4603
فشفشه قندی:

پتاسیم کلرات رابه صورت پودر درآورده همراه با پودر قند مخلوط مِی کنیم سپس آن را در بوته ی چینی ریخته و چند قطره سولفوریک اسید روی آن ریخته تا شعله آن مشاهده شود

ایمنی:پتاسیم کلرات و پودر قند هرگز نباید با هم سائیده شود چون قابل انفجار است
 
     
  
 زن
#25   Posted: 12 Sep 2013 18:31


 3 Star

ارسالها: 4603
گلوله های چرخان نفتالین :

درون یک بشر 500میلی لیتر مقداری جوش شیرین و سیتریک اسید ریخته و مقداری گلوله های نفتا لین را درون آن قرار می دهیم و یا مقداری ماکارونی را خرد کرده درون آن می ریزیم این گلوله های نفتالین و خرده های ماکارونی در بشر بالا و پایین میروند .
 
     
  
 زن
#26   Posted: 12 Sep 2013 18:32


 3 Star

ارسالها: 4603
الکترولیز نارنج:

یک نارنج یا پرتغال را انتخاب کرده درون آن دو الکترود زغالی یا دو تیغه نازک فلزی قرار می دهِیم دو سر آن را به یک باطری و لامپ کوچک متصل می کنیم نارنج به عنوان الکترولیت عمل کرده ضمن الکترولیز لامپ هم روشن میشود.
 
     
  
 زن
#27   Posted: 12 Sep 2013 18:33


 3 Star

ارسالها: 4603
تصویری که قرمز می‌شود!

به دوستانتان بگویید که آیا می‌توانند بدون استفاده از رنگ ، یک عکس را قرمز سازند و بلافاصله آن را به حالت معمولی در بیاورند؟ مسلما کسی قادر به این کار نخواهد بود. حالا شما تصویری را که قبلا تهیه کرده و صورت آن را با فنل فتالئین پوشانیده‌اید، از جیبتان بیرون بیاورید. این مایع که به صورت تصویر مالیده شده ، ابتدا رنگی ندارد. ولی اگر شما انگشتانشان را در آمونیاک خیس کنید (که حتما قبلا این کار را کرده‌اید) و جلوی تصویر بگیرید، صورت آن قرمز کمرنگ می‌گردد! اگر انگشتانتان را کنار بکشید، رنگ صورت دوباره معمولی می‌شود!
 
     
  
 زن
#28   Posted: 12 Sep 2013 18:33


 3 Star

ارسالها: 4603
یک قلم نقاشی کوچک

یک صفحه تقریبا بزرگ کاغذ ضخیم که در ضمن کمی قابل نفوذ باشد.

بعد از تهیه این وسایل ، ساعتها قبل از اجرای نمایش و دور از چشم تماشاچیان کلمه سلام را با محلول غلیظ نیترات به وسیله قلم نقاشی روی کاغذ مزبور بنویسید. پس از خشک شدن آن دوباره همین کلمه را روی آن مجددا بنویسید و این کار را چند بار تکرار کنید تا ضخامت این نوشته به حد کافی باشد. ضمنا باید تمام حروف این کلمه را به هم متصل کنید. به محض تماس فندک با یک نقطه از نوشته، قسمت‌هایی از کاغذ که به وسیله نیترات پتاسیم اکسید شده است می‌سوزد و ایجاد روشنایی می‌کند. به جای کلمه سلام می‌توانید کلمات مناسب دیگری به همین شیوه روی کاغذ بنویسید و آتش بزنید. آزمایش جالب لطف بیشتری به محفل شما خواهد بخشید.
 
     
  
 زن
#29   Posted: 12 Sep 2013 18:34


 3 Star

ارسالها: 4603
پارچه جادویی : یا پول جادویی

محلولی از آب و الکل تهیه کرده پارچه ای درون آب و الکل قرار میدهیم بطوری که کاملا خیس شود و سپس پارچه را به گیره و پایه وصل کرده آنرا آتش می زنیم می بینیم که پارچه آتش میگیرد ولی نمیسوزد.

بخار بنفش: مقداری پودر روی و پودر ید را با هم مخلوط کرده زیر هود قرار میدهیم بعد واکنش گرماده ید به صورت بخار متصاعد میشود
 
     
  
 زن
#30   Posted: 12 Sep 2013 18:35


 3 Star

ارسالها: 4603
مبادله کارو گرما در سرنگ

یک سرنگ را که دهانه ی آن بسته شده تهیه کرده درون آن 5 میلی لیتر الکل می ریزیم سپس سرنگ حاوی الکل را درون آب جوش قرار میدهیم بچه ها با بالا رفتن پیستون سرنگ را در اثر تبخیر الکل مشاهد ه میکنند.
 
     
  
صفحه  صفحه 3 از 6:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  پسین » 
علم و دانش

آزمایشگاه شیمی(آزمایش های جالب)

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید
رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2022 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA