تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

پزشکی سلامت (آرشیو شماره سه)

صفحه  صفحه 53 از 57:  « پیشین  1  ...  52  53  54  55  56  57  پسین »  
#521 | Posted: 23 Apr 2012 16:28
چگونه به وجود شپش سر مشکوک شویم ؟

بزاق و ترشحات شپش سر محرک بوده و باعث خارش قابل توجه می شود اما تقریبا همه افراد با اطلاع یافتن از وجود شپش سر در نزدیکان خود، ناگهان دچار خارش سر میشوند! بنابراین طبیعی است که صرفا وجود خارش کافی نبوده ، لازمست که معاینه و بررسی دقیق تری انجام شود خیلی از اوقات هم، مدرسه یا همسایگان ممکن است شما را از وجود شپش در دانش آموزان مطلع کنند و لازمست که شما خانواده خود را از این نظر بررسی نمایید.

شپش سر اغلب با چسبیدن به قاعده مو خود را از چشمان شما مخفی می کند، ضمن آنکه از نور و گرما هم گریزان بوده ، غالبا دور از تاج سر قرار می گیرد لذا بیشتر مشاهده رشک های چسبیده به سر است که شک به بیماری را بر می انگیزد


چند نکته دیگر !


· پس از درمان ، برداشتن رشک ها نه برای ادامه درمان و نه برای کنترل بیماری ضرورتی ندارد. در عین حال برای بسیاری این مسئله از نظر ظاهر مهم بوده و یا ممکن است مشکلاتی را در مدرسه ایجاد کند. بنابراین چاره ای نخواهد بود بجز جدا کردن رشک ها با ناخن یا استفاده کردن از شانه های دندانه ریز. به هر حال به عنوان یک قاعده کلی ، اگر در فاصله کمتر از ۴ سانتی متری پوست سر ، تخم شپش رویت نشود، بیماری درمان شده تلقی می شود و رشک های موجود روی موها با فاصله بیش از ۴ سانتی متر، اهمیتی از نظر انتقال بیماری ندارند.

·شپش سر برخلاف شپش تنه ، ناقل هیچ بیماری دیگری نیست و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

·به خاطر داشته باشید اگر پس از دوبار درمان مجددا به شپش سر مبتلا شدید ، این بدان معنی است که فرد مبتلای درمان نشده ای در نزدیکی شما وجود دارد. بهر حال با ابتلای مجدد، دو دوره درمان مجدد هم لازمست

- دارو را هرگز در داخل حمام استفاده نکنید زیرا گرما باعث ایجاد بخاطر و تبخیر دارو می گردد که شدیدا برای شما سمی است .

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#522 | Posted: 23 Apr 2012 16:38
بیماری های پوستی با منشا روانی

اهمیت نقش عوامل روحی- روانی در بیماری های پوستی برای متخصصین پوست به خوبی شناخته شده است.

تعامل بین پوست و ذهن افراد به اشكال مختلف تظاهر می كند. مثلا در مورد بیماری های عود كننده ای مثل بیماری های التهابی پوست(مانند اگزما، پسوریازیس و آكنه) نقش تشدید كننده ی استرس و عوامل هیجانی به اثبات رسیده است.

از طرف دیگر بروز ضایعات و مشكلات پوستی به علت ایجاد ظاهر نازیبا سبب فشار روحی در فرد می شود و در مورد بیماری هایی مثل ویتیلیگو و آلوپسی آره آتا مشكل اصلی و عمده بیمار فشار روانی ایجاد شده به علت نازیبا شدن است.


گاهی پزشكان متخصص پوست با بیماری هایی مواجه می شوند كه توسط خود بیمار ایجاد شده و در واقع ضایعات بوسیله خود بیمار القا گردیده است كه می توان به مواردی مانند هذیان پارازیتوز، تریكوتیلومانیا، نوروتیك اكسكوریشن و درماتیت ساختگی اشاره كرد.

همچنین بیمارانی فقط با شكایت حسی پوستی مثل خارش مزمن ایدیوپاتیك، FORMICATION یا احساس راه رفتن مورچه روی پوست، سوزش، سوزن سوزن شدن و علائم عجیب و غریب دیگر مراجعه می كنند.

هذیان پارازیتوز، تریكوتیلومانیا، نوروتیك اكسكوریشن و درماتیت ساختگی همگی اختلالات اولیه روان پزشكی هستند و در این موارد هیچ اختلال اولیه پوستی، طبی و عصبی وجود ندارد. اولین قدم در مورد این بیماران افتراق این حالت ها از موارد دیگر و اطمینان از منشا روان شناختی آنهاست، چون بیماران دارای زمینه های طبی یا عصبی مثل خارش اورمیك یا NOTALGIA PARESTHETICA نیز می توانند فقط با ضایعاتی مراجعه كنند كه توسط خود آنها ایجاد شده است و به همین علت سایر علائم روحی روانی را نیز باید مد نظر قرار داد.

در هذیان پارازیتوز بیماران به شكل غیر واقع بینانه عقیده دارند كه بوسیله حشرات، كرم ها یا دیگر ارگانیسم ها آلوده شده اند. هذیان پارازیتوز اغلب در دو گروه مجزا دیده می شود:

الف- در بیماران جوان تر كه شیوع بیماری بین مرد و زن مساوی است و بین هذیان و وضعیت اقتصادی-اجتماعی پایین واعتیاد به مواد مخدر رابطه ای وجود دارد.

ب- بیماران پیرتر كه عمدتا زنان هستند كه اعتیاد به مواد مخدر یا سطح اقتصادی-اجتماعی پایین در آنها به اثبات نرسیده است.

در هر دو گروه سنی بیماران درباره آلودگی انگلی خود اعتقادی هذیانی دارند. همچنین بیشتر بیماران شكایت از FORMICATION ( خزیدن، گاز گرفتن، و احساس سوزن سوزن شدن ) دارند. این بیماران حتی نمونه های گوناگونی از قطعات انگل ها را در قوطی های كوچك همراه خود نزد پزشک می آورند.


ضایعات خود القا شده ی پوستی مكرر می توانند شكلی شبیه دهانه ی آتشفشان ایجاد كنند كه اصطلاحا به آنها آتشفشان های ماه گفته می شود، زیرا این بیماران پوست خود را به طور عمیقی می خراشند كه تلاش برای خارج كردن " پارازیت یا انگل" است.

تظاهرات بالینی بیماری حاد یا مزمن است. این بیماران می توانند از نظر اجتماعی منزوی شوند، چون می ترسند افراد دیگر را با آلودگی خود آلوده كنند.

به دلیل اینکه داروهای تفننی مثل آمفتامین و كوكائین می توانند حالت فورمیكاسیون (FORMICATION)یا توهم را ایجاد كنند، باید شرح حال قبلی یا جاری اعتیاد یا استفاده مواد رد شود.

بیماران با اختلال وسواسی OBSESSIVE COMPULSIVE كه وسواس كه روی یك نمای بخصوص پوست خود داشته باشند، به راحتی با یك بیمار دچار هذیان پارازیت اشتباه می شود.


الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#523 | Posted: 23 Apr 2012 16:41
تریكوتیلومانیا (TRICHOTILLOMANIA)
تریكوتیلومانیا اشاره به حالتی دارد كه بیمار موهای خود را می كند(تصویر بالا). این فرم از آلوپسی را باید از دیگر حالت های ریزش مو تمایز داد.

تریكوتیلومانیا را می توان در هر گروه سنی حتی كودكان 18 ماهه نیز مشاهده كرد. تظاهر بالینی به صورت یك منطقه از سر دچار ریزش موی ناكامل است(آلوپسی ناقص) كه محدوده نسبتا مشخصی دارد و موهای باقیمانده با طول های متفاوت در این منطقه دیده می شوند. این حالت اغلب ناحیه جلوی پیشانی(FRONTAL) و فرق سر(VERTEX) را مبتلا می كند، ولی گاهی می تواند بطور منتشر كل پوست سر را گرفتار كند. این حالت همچنین ابروها، مژه ها و به طور نادر موهای ناحیه تناسلی را گرفتار می كند. موها كنده شده یا موجی می شوند و كمتر شكستگی شفت مو وجود دارد.نوروتیك اكسكوریشن (NEUROTIC EXCORIATION)
نوروتیك اكسكوریشن اصطلاحی است كه برای تعریف خراشیدگی های پوستی با منشا روانی به كار می رود(تصویر بالا). بیماران با نوروتیك اكسكوریشن معمولا با اكسكوریشن های مولتی پل در نواحی دسترس بدن مراجعه می كنند. ضایعات اغلب روی صورت، نمای اكستانسور اندام ها و نواحی در دسترس پشت است. ضایعات اغلب به شكل خفیف در بالا و طرفین كمر به صورت قرینه و شبیه به بال های پروانه دیده می شوند. زمینه ها و بیماری های روانی كه معمولا در بیماران با نوروتیك اكسكوریشن دیده می شود شامل افسردگی، اضطراب و اختلال OBSESSIVE COMPULSIVE است.
درماتیت ساختگی (FACTITIAL DERMATITIS)
در درماتیت ساختگی بیمار از ابزار و مواد پیچیده مثل اشیاء تیز، مواد شیمیایی سوزاننده یا تزریق مواد برای القاء ضایعات پوستی استفاده می كند(تصویر بالا).

به علت تظاهرات بالینی متفاوت معمولا این ضایعات به واسطه وجود خصوصیات مشخص و خاصی مثل گوشه های تیز و تصاویر غیر معمول در نواحی به راحتی قابل دسترسی مشخص می شود. معمولا مشكلی در افتراق این ضایعات از بیماری های پوستی واقعی یا از نوروتیك اكسكوریشن وجود ندارد. ظاهر ضایعات وابسته به متد و روش خاص بیمار مورد استفاده برای ایجاد ضایعه است. تیپ های بخصوصی از اختلالات روانی زمینه ای مثل تمارض، سایكوز(جنون) و اختلالات شخصیتی كه به وسیله رفتار خویش ویرانگر مشخص می شوند(مثل اختلال شخصیتی مرزی)، اغلب همراه با این بیماران دیده می شود.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#524 | Posted: 25 Apr 2012 05:15
عمر زن‌ها کوتاهتر شده، عمر مردها بلندتردر سال های اخیر زنان بیشتر به سیگار کشیدن روی آورده اند و سرطان ریه در مردان کمتر شده اما در زنان افزایش یافته است

اختلاف طول عمر مردان و زنان در حال کاهش است و مردان شاید در سال ۲۰۳۰ به عمر متوسط زنان دست یابند. این مطلب را یک مشاور اداره آمارهای ملی بریتانیا اعلام کرد.

پروفسور لی می هیو گفت که اختلاف طول عمر مردان و زنان در دهه ۷۰ با شش سال افزایش به بالاترین حد رسیده بود.

عمر متوسط انسان ها در سراسرجهان در حال افزایش است، اما طول عمر مردان با سرعت بیشتری افزایش می یابد. تصور می شود که کاهش مصرف سیگار در بین مردان توضیحی برای این تحول باشد.

پروفسور می هیو، استاد آماردر مدرسه کاس بیزنس، داده های اطلاعاتی در مورد طول عمر در انگلستان و ویلز را تحلیل کرد. او می خواست در مورد عمر متوسط اشخاص سی سال به بالا به نتیجه ای دست یابد.

مردان سالم تر زندگی می کنند؟

براساس یافته های پروفسور هیو، مردان که دهه های طولانی از زنان عقب مانده بودند، اکنون به سرعت به آنها نزدیک تر می شوند. این دانشمند آمار در ادامه سخنانش گفت، اگر این روند ادامه یابد، عمر متوسط هردو جنسیت می تواند در سال ۲۰۳۰ به ۸۷ سال برسد.

به گفته پروفسور هیو: جالب این است که در حدود ۲۰ سال گذشته عمر متوسط مردان سی ساله شش سال افزایش یافت و اگر در ۲۰ سال آینده طول عمر مردان به همان اندازه زیاد شود، با عمر متوسط زنان یکسان می شود.

یک دلیل افزایش عمر متوسط مردان شاید به سبک زندگی سالم تر آنها ارتباط داشته باشد. پروفسور هیو، دانشمند آمار نیز تصور می کند که یکی از دلایل اصلی کاهش شمار مردان سیگاری است.

در گذشته میلیونها مرد شغلهای خطرناکی داشتند. آنها به طور مثال در معدن زغال سنگ کار می کردند. همچنین دسترسی به پزشک نیز به افزایش طول عمر مردان کمک می کند. بیماران قلبی که اکثر آنها را مردان تشکیل می دهند، اکنون نسبت به چند دهه پیش عمر متوسط بلندتری دارند.

در مقابل زنان برخی از عادت های مردان را پیش گرفته اند و به طور مثال دیرتر از مردان شروع به سیگار کشیدن کردند. اکنون در حالی که میزان سرطان ریه در زنان درحال افزایش است، در مردان به سرعت کاهش می یابد.

اما در مورد پسران هنوز عواملی وجود دارد که از رسیدن آنها به عمر متوسط دختران جلوگیری می کند. احتمال مرگ نوزادان پسر در نخستین سال زندگی شان بیشتر از دختران است. همچنین شمار مردانی که به ورزشهای خطرناک روی می آورند و یا درگیر سوانح خطرناک می شوند بیشتر است. به این ترتیب زنان در زمینه امید به زندگی همچنان جلو دارند.

پروفسور دیوید لئون، از مدرسه عالی بهداشت و مناطق گرمسیری گفت: زنان در تقریبا همه کشورهای دنیا در زمینه طول عمر اندکی پیشتاز هستند. اما او افزود که اختلاف عمر متوسط در برخی کشورها درحال از بین رفتن است. در کشورهایی با سطح پایین طول عمر مانند آفریقای سیاه، اختلاف چندانی بین زنان و مردان وجود ندارد. این مساله به گسترش بیماری های عفونی برمی گردد که مردان و زنان را به یک نسبت درگیر می کند.

به گفته پروفسور لئون: مردان نسبت به گذشته بیشتر به خودشان می رسند و مردان در حال رسیدن به عمر متوسط زنان هستند.

Dream what you want to dream
Go where you want to go
Be what you want to be
Because you have only one life
And one chance to do all the things
You want to do
     
#525 | Posted: 30 Apr 2012 13:40
پودرهای سفیدکننده مینای دندان راضعیف میکند
متخصصان و دندانپزشكان هشدار دادند محصولات و پودرهای سفیدكننده دندان، مینای دندان را تضعیف می‌كنند.

محصولات سفید كننده دندان كه برای مصارف خانگی عرضه می شوند، از میزان استحكام و سختی مینای دندان كم می‌كند و توانایی آن را در محافظت از دندان كاهش می‌دهد.

دكتر شیرین آذر در كالج دندانپزشكی دانشگاه ایالتی اوهایو با اشاره به مطالعات انجام شده، اظهار داشت: هنوز تحقیقات ما در مرحله‌ای نیست كه بخواهیم نسبت به پروسه سفیدكردن دندان یا به اصطلاح «بیلیچینگ» هشدار دهیم اما در واقع این تاثیرات در حد كلینیكی بررسی شده است.

وی در گفت‌وگویی با رویترز افزود: مینای دندان انسان می‌تواند خود را ترمیم كرده و با گذشت زمان دوباره مواد معدنی خود را بسازد، به این معنی كه این لایه در سطح دندان توان آن را دارد كه میزان كلسیم روی دندان كه در اثر سفید كردن از دست می‌رود احیا كند.

دكتر آذر و دستیارانش از یك مقیانوس نانو متری برای انجام ازمایشات خود استفاده كرده‌اند تا میزان استحكام و خاصیت ارتجاعی مینای دندان را قبل و بعد از تماس با مواد سفید كننده بررسی كنند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#526 | Posted: 30 Apr 2012 13:42
احساسات مثبت سلامت بدن راتقویت می کند
روانشناسان تاكید كردند: احساسات مثبت باعث تقویت و بهبود سلامت جسمی می‌شوند و پا به پای خودداری از استعمال دخانیات و اصلاح الگوی زندگی در این زمینه تاثیرگذار هستند.


یك تحقیق جدید حاكیست؛ نه تنها تغییر و اصلاح شیوه زندگی بلكه احساسات انسانی نیز روی سلامت انسان تاثیر قابل توجهی دارند.

محققان دانشگاه كنزاس در آمریكا طی مطالعات خود دریافته‌اند كه احساسات مثبت برای حفظ و تقویت سلامت جسم و بدن حیاتی هستند و این امر در مورد تمام مردم جهان صادق است.


محققان تاكید كرده‌اند: توجه به این تاثیر بویژه در مورد افرادی كه عمیقا محروم هستند، بسیار حائز اهمیت است.


=================

استفاده از سیگنالهای مغزی در هدایت صندلی چرخدار

محققان موسسه پلی تکنیک میلان با استفاده از سیگنالهای مغز و تعامل آن با برنامه های رایانه ای موفق به تولید صندلی چرخداری شدند که می توان تنها با فکر کردن به مقصد آن را به حرکت درآورد.

محققان ایتالیایی موفق به ابداع ویلچر یا صندلی چرخداری شده اند که می تواند از فرمانهای ذهنی فردی که بر روی آن نشسته است پیروی کند.

محققان لابراتوار روباتیک و هوش مصنوعی در موسسه پلی تکنیک میلان پس از سه سال مطالعه و تحقیق توانستند این سیستم هوشمند را تکمیل و ارائه کنند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#527 | Posted: 30 Apr 2012 13:46
یک متخصص ارتوپدی کفشهای نوک تیز موجب احراف پا میشود

یك جراح و متخصص ارتوپد با بیان این كه كفش‌های نوك تیز باعث تغییر شكل پنجه پا می‌شوند گفت: تغییر شكل در انگشتان پا می‌تواند به مرور زمان عوارض خطرناكی را همراه داشته باشد.

دكتر آراسته در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینكه در میان انگشتان پا، شصت پا، استعداد تغییر شكل را دارد تاكید كرد: پوشیدن كفش‌های نوك تیز این تغییر شكل را به دنبال دارد.

وی تصریح كرد: استفاده از كفش‌های نوك تیز و به دنبال آن تغییر شكل انگشتان، در سمت داخل پا برجستگی‌هایی را ایجاد كرده كه موجب انحراف پا به سمت خارج شده و بسیار دردناك است.

==========================

بی توجهی به بیماری دیسک کمر,بی اختیاری ادراری به دنبال دارد

یک جراح و متخصص مغز و اعصاب معتقد است که مراحل پیشرفته بیماری دیسک کمر باید از طریق جراحی درمان شود.

دکتر سید محسن حسنی برزی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بیماری دیسک کمر به عنوان بیماری سنین جوانی مطرح بوده و در سنین 20 تا40 سالگی به علت تحرک زیاد ایجاد می شود.

وی گفت: درد تیر کشنده در اندام تحتانی و کرختی و بی حسی در انگشتان پا و ساق از علایم شایع این بیماریست.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#528 | Posted: 30 Apr 2012 13:51
شکلات توانای محاسبات ذهنی را افزایش میدهد

مطالعات جدید نشان می دهد خوردن شکلات می تواند توانایی مغز را در انجام مسائل ریاضی افزایش دهد.

به گفته دانشمندان محاسبات ذهنی در داوطلبانی که در آزمایش شرکت کردند پس از مصرف میزان زیادی از ماده فلایانولز که در شکلات به وفور وجود دارد افزایش یافته است.

نتیجه آزمایشها نشان می دهد که داوطلبان پس از مصرف این ماده کمتر احساس خستگی فیزیکی و ذهنی کرده و دقت ذهنی آنها افزایش پیدا می کند. این مطالعات در کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی انگلستان ارائه شده است.

محققان دانشگاه نورث آمبریا پس از ارائه نتایج آزمایشهای خود اعلام کردند که شکلات می تواند در انجام وظایف پیچیده و طاقت فرسای ذهنی موثر واقع شود. یافته ها نشان می دهد دانش آموزانی که قبل از امتحات شکلات مصرف کرده باشند می توانند نتیجه بهتری از امتحان خود به دست آورند.

==================================

کار ذهنی توانای فرد را در انجام فعالیتهای جسمی کاهش میدهد
مطالعات نشان می دهد که افراد بعد از یک کار فکری سخت، خسته می شوند و انجام فعالیت های جسمی برایشان دشوارتر می شود.

تحقیقات جدید حاکی از آن است که انجام کار فکری سخت یا زیاد موجب بروز خستگی زودتر از معمول حین ورزش کردن می شود.

خستگی ذهنی تأثیری روی ظرفیت قلبی عروقی انسان ندارد ولی باعث می شود که طاقت انسان در تحمل فعالیت های بدنی کمتر شود

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#529 | Posted: 30 Apr 2012 13:52 | Edited By: shadok
بازی ونقش آن در رشد شخصیت کودکان
بازی جزئی تفكیك ناپدیر از زندگی كودكان است. كودكان بیش از هر امر دیگر وقت خود را به بازی اختصاص می دهند. البته بازی مختص كودكان نیست بلكه بازی در تمام طول زندگی انسان
مشاهده می شود منتها نوع بازی و مدت زمانی كه افراد در سنین مختلف به آن اختصاص می دهند متفاوت است.

با اینكه بازی به عنوان بخش پدیرفته شده ای از زندگی كودك، از اهمیت ویژه ای برخوردار است اغلب مردم كمتر به نقش آن پی برده اند. مردم غالبا به بازی به عنوان عامل وقت گذرانی نگاه می كنند و این نگرش در مورد كودكانی كه مشغول تحصیل هستند به وضوح قابل مشاهده است. اغلب شنیده ایم كه والدین این گروه از كودكان آنان را از بازی منع می كنند و این جمله معروف را كه «برو درسهایت را بخوان، بازی بس است» به كار می برند و الدین كمتر به این نكته توجه دارند كه كم بازی كردن كودك را از بسیاری موفقیتهای یادگیری محروم می كند. زیرا بازی موثرترین و پرمعناترین راه یادگیری برای كودك است و جبران آن از طریق دیگر امكان پذیر نیست.

با توجه با اهمیت بازی در رشد كودك ما در این مقاله به بحث و تفسیر بازی در فرایند رشد كودك خواهیم پرداخت.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
#530 | Posted: 30 Apr 2012 13:59
تعداد مبتلایان بهآلزایمر هر ۲۰سال ۲برابر میشود
پیتر مارتین، پیرمرد 87 ساله كه به بیماری آلزایمر دچار است، مرگ همسر خود را باور ندارد. این عدم درك باعث پدید آمدن مشكلاتی برای اطرافیان پیتر شده تا جایی كه آنها تصمیم می‌گیرند او را به یك آسایشگاه روانی منتقل كنند، اما این همه ماجرا نیست و حضور پیتر در آن آسایشگاه مسائل جدیدی به وجود می‌آورد.

مردی طی تصادف، دچار آلزایمر می‌شود و زنی كه همسر خود را در تصادف از دست داده، هر سال برای یافتن او در روزنامه آگهی می‌دهد. اینها تنها داستان‌ فیلم‌های سینمایی نیست بلكه گوشه‌ای از واقعیت‌های بیماری آلزایمر است كه اگر از آن غفلت كنیم بزودی دنیای ما را تسخیر می‌كند.

براساس گزارش انجمن جهانی آلزایمر، در سال 2010 تعداد جمعیت افراد مبتلا به دمانس و آلزایمر 35 میلیون نفر بود. این عدد 10 درصد بیشتر از پیش‌بینی قبلی این انجمن بود. پیش‌بینی می‌شود این جمعیت هر 20 سال 2 برابر شود و تا سال 2030 به 7/65 میلیون نفر و تا سال 2050 به 4/115 میلیون نفر برسد.

تحقیقات نشان داده است 6 تا 7 درصد جمعیت بالای 65 سال مبتلا به آلزایمر هستند و بعد از این سن با بالا رفتن هر 10 سال، 10 درصد نیز بر شمار مبتلایان به آلزایمر در آن سن افزوده می‌شود. به نحوی كه حدود 17 درصد افراد در 75 سالگی به آلزایمر دچار می‌شوند و از 85 سالگی به بالا، 50درصد سالمندان به آلزایمر مبتلا خواهند شد.

در ایران آمار دقیقی از شمار مبتلایان به آلزایمر وجود ندارد، اما با توجه به محدوده سنی جمعیت و درصد سالمندان كشور، تخمین‌زده می‌شود بین 350 تا 400 هزار نفر در ایران به آلزایمر مبتلا باشند.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
     
صفحه  صفحه 53 از 57:  « پیشین  1  ...  52  53  54  55  56  57  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره سه) بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites