تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Medical News | اخبار پزشکی

صفحه  صفحه 17 از 62:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  61  62  پسین »  
#161 | Posted: 24 Mar 2012 08:52
پیشگیری اولیه با استاتین

دربیمارانی که ترازکلسترل شان به شدت بالا نیست نقش درمان با استاتین در پیشگیری اولیه مشکوک است .درمیان این بیماران افزایش تراز پروتئین با حساسیت بالای واگنشی hsCRP”C " با افزایش مفرط احتمال خطر قلب و عروق همراه است .

طی یک برسی بین المللی با حمایت مالی صنعت ،تعداد 17802 نفر (سن مردان بیش از 50 و خانم ها بیش از 60 سال بدون بیماری شناخته شده ی قلب وعروق وبا ترازکلسترل LDL کمتر از 130 میلیگرم در دسی لیتر و تراز hsCRP بیش از 2 میلی گرم در لیتر به صورت غیر انتخابی روزانه rosuvastatin (20 میلی گرم Crestor) یا دارونما دریافت داشتند .معیار های حذف بی شماربود و شامل دیابت ،هیپرتانسیون کنترل نشده و سایر بیماریهای مختلف مزمن بود .

این کارآزمایی زودتر از موعد و پس از متوسط پیگیری 9/1 سال پایان یافت .مصرف روزوواستاتین سبب کاهش متوسط 50 درصدی تراز کلسترل LDL و کاهش تراز hsCRP تا 37% شده بود .میزان شیوع نقطه یی پایانی اولیه (اولین رویداد مهم و خطرناک قلب وعروق شامل آنژین ناپیدار ، انفارکتوس میوکارد ، حمله واسکولاریزاسیون مجدد شریانی یا مرگ به علت قلب و عروق ) به طور قابل توجه در گروه استاتین کمتر از گروه دارونما بود .

میزان وقوع تمامی اجزای نقطه ی پایانی مرکب و میزان مرگ و میر کلی در گروه دارو بسیار کمتر بود . در گروه دارو گزارش بروز بیماری قند و افزایش HbAlcبعد از 24 ماه در گروه رزوواستاتین بالاتراز گروه دارونما بود .

" تـــو " تکـرار نـمی شوی این
مــــنمـ ....
که وابســـته تر مـی شــوم....
     
#162 | Posted: 28 Mar 2012 14:37
بزرگترین عمل پیوند صورت در آمریکا با موفقیت انجام شددانشمندان در آمریکا می گویند برای اولین بار توانسته اند بزرگترین عمل پیوند صورت را انجام دهند.
در نتیجه این عمل پیوند که در بیمارستان مری‌لند صورت گرفت گیرنده، ریچارد نوریس صورتی جدید از جمله فک، دندان و زبان دریافت کرد.
ریچارد نوریس، ۳۷ ساله از ۱۵ سال پیش که گلوله ای تصادفا به صورتش شلیک و شدیدا مجروح شد، خانه را ترک نکرده بود و در مواقع ضروری که مجبور بود بیرون برود صورتش را با ماسک می‌پوشاند.
هزینه این جراحی توسط نیروی دریایی آمریکا پرداخت شده است که امیدوار است تکنیک جدید در عمل پیوند برای مجروحان جنگی عراق و افغانستان موثر واقع شود.
گروه جراحان با استفاده از اعضای بدن یک اهدا کننده همزمان روی ۵ نفر عمل پیوند انجام دادند. مجموعه این عمل های جراحی ۷۲ ساعت به طول انجامید. از این میان تنها عمل پیوند صورت آقای نوریس بود که ۳۶ ساعت طول کشید.
او لب ها و بینی خود را در اثر سانحه تیراندازی از دست داده بود و حرکات دهانش بسیار محدود شده بود.
ادواردو رودریگز، سرپرست گروه جراحان می گوید حال دیگر آقای نوریس می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.
وی گفت: "هدف ما آن است که امکان بازگشت اعضای صورت به کارکرد اصلی آن را فراهم کنیم و در ضمن از نظر زیبایی نیز نتایج مطلوبی به دست آوریم."
گروه جراحان در دانشگاه مری‌لند می گویند که آقای نوریس اکنون می تواند دندان های خود را مسواک بزند، ریش خود را بتراشد و حس بویایی خود را بازیافته است.
دولت آمریکا برآورد کرده است که حدود ۲۰۰ سرباز مجروح ممکن است برای دریافت عمل پیوند صورت واجد شرایط باشند.
اولین پیوند صورت در سال ۲۰۰۵ در فرانسه روی زنی انجام شد که صورتش توسط سگ خانگی اش به شدت آسیب دیده بود.
در سال ۲۰۱۰ نیز اولین پیوند کامل صورت در اسپانیا صورت گرفت.
     
#163 | Posted: 28 Mar 2012 14:46
شکلات ممکن است سبب لاغری بشود


نتایج جدید تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، کسانی که هر از گاهی شکلات می خورند، لاغرترند.
محققان، با بررسی رژیم غذایی ۱۰۰۰ نفر در آمریکا به این نتیجه رسیده اند.
آنها به این نتیجه رسیده اند که کسانی که چند بار در هفته شکلات می خورند به طور متوسط لاغرتر از کسانی هستند که گاه به گاه شکلات می خورند.
به گفته این دانشمندان، گرچه شکلات پر از مواد پر کالری است اما دارای مواد دیگری هم هست که کمک می کند افراد وزن کم کند.
در این تحقیق آمده که مهمتر از میزان مصرف شکلات، تعداد دفعاتی است که فرد شکلات می خورد.
سر تیم محققان می گوید که یافته آنها نشان می دهد که فقط میزان کالری مصرفی در چاق شدن افراد مهم نیست، بلکه گاهی مهم این است که منشا آنها از کجاست.
البته پیش از این هم دانشمندان در تحقیقاتشان به اثرات خوب شکلات پی برده بودند. برای مثال پیش از این نتایج یک تحقیق نشان داده بود که شکلات برای قلب خوب است.
در آن تحقیق آمده بود که مصرف گونه های خاصی از شکلات منجر به تغییراتی در فشار خون می شود و حتی کلسترول خون را هم تنظیم می کند.
     
#164 | Posted: 28 Mar 2012 14:48
سلول های بنیادی راه نجات کلیه های پیوندی


محققان می گویند اگر همراه با پیوند کلیه، به بیمار پیوندی سلول های بنیادی هم تزریق شود، نیاز او برای مصرف همیشگی دارو و دستکاری در سیستم ایمنی از بین خواهد رفت.
آزمایش های اولیه با این شیوه در بیمارستان های آمریکا بر تعدادی از بیماران با موفقیت انجام شده است.
نشریه علمی "ساینس ترنسلیشنال مدیسن"در مقاله ای توضیح داده چگونه این روش می تواند نیاز به مصرف داروی مادام العمر را برای جلوگیری از پس زدن کلیه پیوندی از بین ببرد.
محققان می گویند این شیوه می تواند "تاثیر جدی" بر علم پیوند در پزشکی داشته باشد.
یکی از مشکلات اصلی در پیوند اعضا این است که بدن بیمار عضو پیوندی جدید را یک جسم خارجی تشخیص می دهد و به آن حمله می کند.
برای مقابله با این مشکل بیماران مجبورند مادام العمر داروهایی قوی برای تضعیف سیستم ایمنی بدنشان مصرف کنند.
مصرف این داروها نیز مخاطرات خود را دارد؛ فشار خون را بالا می برد و باعث بیماری قند و عفونت های جدی می شود.
چالش ها
این تحقیق در دانشگاه لویسول و بیمارستان "نورثوسترن مموریال" در شهر شیکاگو و روی هشت بیمار انجام شده است.
عضو پیوندی متعلق به اهدا کننده های در قید حیات بوده که در عین حال از آنها سلول های بنیادی هم گرفته شده بود.
سیستم ایمنی بدن بیمار پیوندی نیز پیش از عمل با استفاده از شیمی درمانی و رادیوتراپی تضعیف شده بود.
پیوند انجام شد و چند روز بعد از آن سلولهای بنیادی به بیماران تزریق شد.
ایده اصلی این است که با این کار سیستم ایمنی تازه ای ایجاد شود که دیگر عضو پیوندی را به عنوان جسم خارجی شناسایی نکند.
اگر چه بیماران در ابتدا برای تضعیف سیستم ایمنی خود دارو دریافت کردند اما هدف محققان این بود که تدریجا این دارو را کم و نهایتا حذف کنند.
۵ نفر از ۸ بیماری که این شیوه پیوند را انجام داده بودند ظرف یکسال از مصرف دارو بی نیاز شده اند.
یکی از این بیماران لیندسی پورتر ۴۷ ساله از شیکاگوست که می گوید: " من درباره مشکلات جدی بیماران پیوندی شنیده ام و این که من اینقدر احساس سلامتی می کنم برایم فرای واقعیت است."
دکتر ژوزف لونتال، دستیار جراحی در دانشگاه نورث وسترن می گوید" نتایج اولیه از این تحقیق که هنوز ادامه دارد خیلی هیجان انگیز است و می تواند تاثیری جدی بر آینده علم پیوند عضو داشته باشد."
به گفته وی این تکنیک می تواند زندگی تمام کسانی را که عضو پیوندی دارند بهبود ببخشد.
اگرچه سلول های بنیادی اهدا کنندگان پیش از این هم مورد استفاده قرار گرفته بودند اما این اولین بار است که این سلول ها برای پیوند هایی غیر تطبیقی به کار رفته اند.
در پیوندهای غیر تطبیقی اهدا کننده و بیمار خویشاوند نیستند و سیستم ایمنی مشابهی ندارند.
     
#165 | Posted: 28 Mar 2012 14:50 | Edited By: julien
افرادی که تنها زندگی می کنند "بیشتر افسرده می‌شوند"


بر اساس تازه ترین تحقیقاتی که در فنلاند انجام شده، افرادی که تنها هستند در مقایسه با کسانی که در کنار خانواده زندگی می کنند، ۸۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار می گیرند.
در بخشی از این تحقیقات آمده است که شرایط بد مسکونی برای زنان و نبود حمایت های اجتماعی برای مردان از عواملی اصلی ابتلا به افسردگی در افرادی است که تنها زندگی می کنند.

سازمان خیریه مایند (Mind) که در زمینه سلامت روانی فعالیت می کند، می گوید که باید روزنه ای برای افرادی که تنها زندگی می کنند فراهم آوریم تا بتوانند مشکلات خود را بیان کنند.
پژوهشگران در تحقیقات اخیر خود بر این امر تاکید داشته اند که تعداد خانوارهای تک نفره در کشورهای غربی در طی ۳۰ سال گذشته افزایش یافته است. از هر سه نفر در بریتانیا و آمریکا یک نفر تنها زندگی می کنند.
این تحقیقات در نشریه علمی "بایو مد سنترال" منتشر شده است و شامل تحقیق بر روی ۱۶۹۵ مرد و ۱۷۷۶ زن فنلاندی در سنین کاری است. آنها به طور متوسط ۴۴ ممیز ۶ سال سن دارند.
این افراد در سال ۲۰۰۰ در پرسشنامه ای به این سوال جواب دادند که آیا تنها زندگی می کنند یا با افراد دیگر.
آنها همچنین به سوال های دیگر در مورد شرایط کاری، درآمد، شرایط مسکونی، حمایت های اجتماعی، مقام کاری و جنبه های دیگر زندگی از جمله کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی جواب دادند.
پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که افرادی که تنها زندگی می کردند در طول دوران انجام این تحقیقات بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ ، هشتاد درصد بیشتر داروهای ضد افسردگی خریداری کرده اند.
دکتر لورا پولکی راباک، سرپرست گروه تحقیقات در موسسه "بهداشت کار" در فنلاند گفت که خطر بروز اختلالات روانی در افرادی که تنها زندگی می کنند، به مراتب بیشتر است.
دکتر راباک گفت: "در این نوع تحقیقات معمولا خطر ابتلا به افسردگی دست کم گرفته می شود، زیرا همان کسانی که بیشتر در معرض این خطر قرار دارند کسانی هستند که در دوران تحقیقات از تکمیل کردن پرسشنامه های بعدی خودداری می کنند. ما همچنین نمی توانیم دقیقا اندازه گیری کنیم که عدم درمان افسردگی تا چه حد در بین افراد متداول است."
محققان می گویند که زندگی با دیگران پشتوانه عاطفی برای افراد فراهم می آورد و به ادغام شدن در جامعه کمک می کند.
در این تحقیقات آمده که تنها زندگی کردن احساس انزوا و عدم اطمینان به همراه دارد که می تواند در بروز اختلالات روحی موثر باشد.
بث مورفی، رئیس اطلاع رسانی سازمان خیریه مایند گفت که افزایش تعداد کسانی که تنها زندگی می کنند تاثیر واضحی بر سلامت روانی جامعه دارد.
او می گوید: "تنهایی و انزوا باعث می شود که مردم کمتر روزنه ای برای ابراز احساسات خود پیدا کنند. ابراز احساسات امری است که ما قطعا می دانیم به بهبود و سلامت روانی کمک می کند."
وی در ادامه گفت: "بنابر این ضروری است تا به جای آنکه فقط بر داروهای ضد افسردگی اتکا کنیم، برای افرادی که تنها زندگی می کنند شیوه های مناسب تر، مانند گفتار درمانی فراهم آوریم تا بتوانند در فضایی امن درباره مشکلاتشان صحبت کنند."
     
#166 | Posted: 28 Mar 2012 14:53
'قهوه ممکن است از افسردگی جلوگیری کند'
تحقیقات تازه حاکیست زنانی که روزانه دو یا سه فنجان قهوه می نوشند با خطر کمتر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.
معلوم نیست چرا قهوه ممکن است چنین اثری داشته باشد اما نویسندگان این مقاله معتقدند که کافئین موجود در قهوه ممکن است باعث تغییرات شیمیایی در مغز شود. قهوه بدون کافئین اثر مشابهی نداشت.
این یافته ها که در نشریه "آرشیوهای پزشکی داخلی" منتشر شد حاصل مطالعه بر بیش از ۵۰ هزار پرستار زن در آمریکاست.
کاشناسان اکنون توصیه می کنند که مطالعات بیشتری برای درک این ارتباط انجام شود.
آنها می گویند هنوز زود است که به زنان توصیه شود برای بهبود حال روحی قهوه بیشتری بنوشند.
تیم محققان در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد وضعیت سلامتی زنان را طی یک دهه از ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ زیر نظر گرفت و برای ضبط میزان مصرف قهوه توسط آنها از پرسشنامه هایی استفاده کرد.
در این مدت کمی بیش از ۲۶۰۰ زن به افسردگی مبتلا شدند.
بیشتر این زنان اصلا قهوه نمی نوشیدند یا فقط عادت به نوشیدن مقدار کمی قهوه داشتند.
خطر ابتلا به افسردگی برای کسانی که روزانه دو یا سه فنجان قهوه می خوردند، در مقایسه با زنانی که هفته ای یک فنجان یا کمتر قهوه کافئین دار می نوشیدند، ۱۵ درصد کمتر بود.
کاهش خطر ابتلا به افسردگی برای کسانی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه می خوردند ۲۰ درصد بود.
احتمال آنکه کسانی که مرتب قهوه می نوشیدند سیگار بکشند یا الکل مصرف کنند بیشتر بود و کمتر احتمال داشت که به کلیسا بروند و کارهای داوطلبانه انجام دهند. همچنین احتمال اضافه وزن، فشار خون یا دیابت در آنها کمتر بود.
حتی پس از احتساب همه این متغیرها، روند ارتباط افزایش مصرف قهوه با کاهش افسردگی برقرار بود.
کافئین زیاد همچنین می تواند احساس اضطراب را تشدید کند.
پروفسور برتیل فردهولم کارشناس دارو و فیزیولوژی در موسسه سوئدی کارولینسکا گفت که این یافته ها برای دوستداران قهوه اطمینان بخش است.
او گفت: "این با مقدار زیادی از مطالعات قبلی و آنچه درباره کافئین و مغز می دانستیم جور در می آید. کافئین آدنوسین را مسدود می کند، که تاثیری شبیه به افزایش تولید دوپامین دارد. و بیش از پیش روشن می شود که نواحی غنی از دوپامین در مغز خیلی بیش از آنکه قبلا فرض می شد در افسردگی نقش دارد."
"علیرغم بعضی تلاش های جانانه برای نشان دادن خطرات قهوه، تا حالا این مساله ثابت نشده است. این مطالعه تازه یکی دیگر از نگرانی ها در مورد مصرف کافئین را برطرف می کند. شواهد قوی وجود دارد که اگر قهوه به اندازه مصرف شود، از چیزهایی نیست که به سلامت ما آسیب بزند."
     
#167 | Posted: 28 Mar 2012 14:57 | Edited By: julien
سکس و قهوه موجب بروز سکته مغزی می شودمحققان هلندی می گویند که نوشیدن قهوه، داشتن رابطه جنسی و تخلیه بینی، می تواند خطر بروز نوعی سکته را افزایش دهد.
تحقیقات صورت گرفته روی ۲۵۰ بیمار در مدت سه سال، موجب شناسایی هشت عامل خطرآفرین مرتبط با خونریزی مغزی شده است.
این تحقیقات که در مجله ژورنال استروک منتشر شده همچنین حاکیست، تمامی موارد مذکور فشار خون را افزایش می دهد که می تواند موجب پارگی رگ های خونی در مغز شود.
در عین حال انجمن سکته مغزی اعلام کرده که تحقیقات بیشتری باید در این زمینه صورت گیرد.
سالانه بیش از ۱۵۰ هزار نفر در بریتانیا سکته می کنند که از این تعداد حدود ۲۹ هزار نفر به دلیل خون ریزی مغزی به این حمله دچار می شوند.
خون ریزی زمانی می تواند رخ دهد که یکی از عروق خونی ضعیف موسوم به آنوریسم مغزی پاره شود، این وضعیت موجب آسیب دیدن مغز و یا مرگ در فرد مبتلا می شود.
خطر کافئین
محققان دانشگاه علوم پزشکی شهر اوترخت در هلند، همچنین کشف کرده اند که قهوه عامل ایجاد بیش از یک دهم پاره شدن آنوریسم مغزی است.

هرچند مردمی که قهوه می نوشند فقط ۱.۷ برابر بیشتر از سایرین در معرض این خطر قرار دارند، اما قهوه از سایر عوامل خطرناک تر است.
ترس ناگهانی خطر ابتلا به این بیماری را تا حد زیادی افزایش می دهد اما فقط این موضوع در ۲.۷ درصد از موارد صادق است.
دکتر مونیک ویاک یک متخصص اعصاب و مسئول نگارش این تحقیقات گفت: "تمامی عوامل تحریک آنی یا غیرناگهانی موجب افزایش فشار خون می شوند که به نظر می رسد عامل مهم پاره شدن آنوریسم مغزی است."
دکتر ویاک توصیه می کند که کم کردن مصرف کافئین و یا درمان بیمارانی که دچار یبوست هستند با داروهای ملین (روان کننده سیستم هاضمه) می تواند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.
     
#168 | Posted: 28 Mar 2012 15:04 | Edited By: julien
علت میگرن 'نقص ژنتیکی' است
دانشمندان نشانه های تازه ای یافته اند که از احتمال نقش نقص ژنتیکی در شکل گیری بیماری میگرن حکایت دارد.

بنابر نتایج پژوهش هایی که در دانشگاه آکسفورد صورت گرفته، دانشمندان ژن معیوبی را در میان گروهی از بیماران میگرنی رصد کردند که می تواند علت اصلی بروز سردردهای میگرنی باشد.

دکتر زامل سادر، از دانشگاه آکسفورد، می گوید که این یافته جدید می تواند گامی بزرگ برای شناخت بیماری باشد که از هر پنج انسان یکی با آن دست به گریبان است.

بنابر گزارش سازمان بهداشت جهانی، میگرن یکی از شایع ترین بیماریهاست.

سردردهای میگرنی که اغلب برای ساعاتی طولانی ادامه پیدا می کنند، در برخی از افراد با آغاز درد در ناحیه پیشانی، گیجگاه و ناراحتی در باز نگهداشتن چشم ها و بینایی همراه می شود و اکثر افراد برای آرام کردن آن از مسکن های قوی استفاده کرده و به تاریکی پناه می برند.

نتایج این پژوهش جدید که گروهی از دانشمندان مرکز پزشکی ژنتیک دانشگاه آکسفورد نیز در آن مشارکت داشتند، نشان می دهد که ژنی تحت عنوان ترسک (TRESK) به طور مستقیم در شکل گیری سردردهای میگرنی برخی از افراد تحت آزمایش دخالت داشته است.

این یافته ها همچنین نمایانگر آن است که چنانچه ژن ترسک به درستی انجام وظیفه نکند، عوامل محیطی تحریک کننده میگرن، با آزادی عمل بیشتری مراکز مسئول کنترل درد در مغز را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.
دانشمندان بریتانیایی معتقدند که یافته های نوین می تواند در نهایت به تهیه و تولید داروهای جدیدی برای درمان کامل میگرن بینجامد.

دکتر آرانو پالوتی، از بنیاد سنگر بریتانیا (Wellcome Trust Sanger Institute) می گوید: "این نتایج راهگشای تحقیقات جدیدی خواهد بود که در نهایت به درمان های نوینی برای میگرن ختم خواهد شد... اگرچه هنوز راهی طولانی در پیش است."

ذکتر سادر هم با اشاره به اهمیت یافته های جدید می گوید که پژوهش های پیشین به نقش دی ان ای (DNA) در شکل گیری میگرن دست یافته بودند اما آگاهی در مورد این ژن بخصوص، که به طور مستقیم بر میگرن اثر دارد، یافته ای بسیار حیاتی است.

او می گوید: "آنچه ما یافتیم این است که به نظر می رسد میگرن به میزان برانگیختگی بخش های بخصوصی از اعصاب مغز مرتبط است."

این پژوهشگر می افزاید: "یافتن ژن یا عنصری که نقش کلیدی در این برانگیختگی بازی کند، به ما این فرصت را خواهد داد که راهی برای مقابله با میگرن و بهبود کیفیت زندگی بیماران میگرنی پیدا کنیم."

وی به بی بی سی گفت که نتایج پژوهش نشان داده که در حقیقت این غیرفعال بودن یک ژن معین باعث می شود تا میگرن بوجود آید؛ بنابراین، یافتن راهی برای فعال کردن این ژن می تواند به کنترل میگرن کمک کند."
     
#169 | Posted: 28 Mar 2012 15:13
میوه و سبزیجات رنگ پوست را بهتر می کندادعا شده است که مصرف میوه و سبزیجات ظرف فقط چند هفته می تواند رنگ پوست را بهتر کند.
محققان دانشگاه سن اندروز تغذیه ۳۵ نفر را زیر نظر گرفتند و دریافتند که پوست کسانی که سبزیجات بیشتری می خورند رنگ بیشتری دارد.
سایر تحقیقات حاکیست که این تغییرات ممکن است باعث جذابیت فرد شود.
بعضی از دانشمندان گفتند که این مطالعه که در نشریه "پلاس وان" چاپ شده ممکن است به طور کامل نمایانگر ارتباط میان تغذیه و ظاهر انسان نباشد.
از مدتی قبل معلوم شده بود که رنگ دانه های زرد و قرمز موسوم به "کاروتنوید" که در بسیاری از انواع میوه و سبزیجات یافت می شود می تواند بر رنگ پوست اثر بگذارد.
دانشمندان دانشگاه سن اندروز طی شش هفته به مطالعه ۳۵ دانشجو که بیشتر آنها سفیدپوست بودند پرداختند و میزان مصرف میوه و سبزیجات توسط آنها را جویا شدند.
در این مدت رنگ پوست آنها زیر نظر گرفته شد.
نتیجه حاکی بود که تغییرات در مصرف میوه و سبزیجات ممکن است به تغییرات در رنگ پوست مرتبط باشد، به طوری که مصرف بیشتر آنها به عمیق تر شدن رنگ قرمز و زرد پوست کمک کند.
در تحقیقات قبلی توسط این تیم نتیجه گیری شده بود که ارتباطی میان جذابیت ظاهری صورت و تغییرات حتی ناچیز در رنگ پوست وجود دارد.
آنها نوشتند: "ممکن است که حتی تغییرات ناچیزتر در تغذیه بتواند فواید محسوسی بر رنگ پوست به جا بگذارد."
با این حال آنها گفتند که این تاثیر در افراد مسن ممکن است متفاوت باشد و اینکه تحقیقات بیشتری در مورد داوطلبان غیرسفیدپوست لازم است.
دکتر گلنیس جونز کارشناس تغذیه در دانشگاه کمبریج گفت که مساله دیگری که در این مطالعه محسوب نشده این است که چگونگی آماده کردن غذا تاثیر زیادی در میزان کاروتنویدهایی دارد که به بدن می رسد.
     
#170 | Posted: 28 Mar 2012 15:18
تغییر فرمول نوشابه های پپسی و کوکاکولا
ماده ای در نوشابه های ساخت شرکت های کوکاکولا و پپسی وجود دارد که در موش ها باعث ایجاد سرطان می شود. همین باعث شده این شرکت ها فرمول ساخت نوشابه هایشان را تغییر دهند.

موضوع سرطان زا بودن ماده ای که در نوشابه ها وجود دارد، در یک تحقیق در آمریکا به دست آمده است. البته در این تحقیق ثابت نشده است که این ماده در انسان ها نیز همین اثر را داشته باشد.
اداره غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است برای اینکه این ماده در افراد ایجاد سرطان کند، باید هر فرد روزی بیش از هزار قوطی نوشابه مصرف کند.
گزارش شده متیل لیمیدازول چهار، که رنگ کارملی نوشابه را به آن می دهد، در خیلی از مصحولات غذایی کارخانه ای هم وجود دارد.
در واکنش به این گزارش، مقام های ایالت کالیفرنیا از شرکت های پپسی و کوکاکولا درخواست کرده بر روی محصولاتشان توضیح دهند که محتوای آنها سرطان زا است.
اما این شرکت ها با این کار موافقت نکرده اند و در ازا حاضر شده اند دستور ساخت نوشابه هایشان را تغییر دهند تا میزان کمتری از این ماده در آنها وجود داشته باشد.
مقام های ایالت کالیفرنیا این ماده را به لیست مواد سرطان زا اضافه کرده اند، چیزی که سازندگان مواد غذایی را مجبور می کند، اگر این ماده در محصولات شان وجود داشته باشد، به مصرف کنندگان هشدار دهند.
شرکت های پپسی و کوکاکولا گفته اند تغییرات را در محصولات شان در کالیفرنیا آغاز کرده اند و به زودی در دیگر کارخانه ها نیز به اجرا در خواهند آورد.
البته آنها گفته اند دستور ساخت جدید نوشابه ها، مزه آنها را عوض نخواهد کرد، و مصرف کنندگان متوجه تفاوت آن نخواهند شد.
     
صفحه  صفحه 17 از 62:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  61  62  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical News | اخبار پزشکی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites