خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Medical News | اخبار پزشکی


صفحه  صفحه 60 از 62:  « پیشین  1  ...  59  60  61  62  پسین »
pixy_666 مرد #591 | Posted: 5 Jul 2015 21:55
کاربر

 
تولید خون مصنوعی برای اولین بار در دنیا

محققان بریتانیایی برای اولین بار در دنیا و تا سال ۲۰۱۷ میلادی به تولید خون مصنوعی دست پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از مشکلات همیشگی بیمارستان ها را می توان در کمبود خون دانست زیرا افراد محدودی تمایل به اهدای خون دارند و این موضوع در حالی است که انسان های بسیاری از بیماری های خونی رنج می برند و نیاز به دریافت واحدهای خونی دارند.

اکنون محققان بریتانیایی اعلام کرده اند که تا سال ۲۰۱۷ میلادی به تولید خون مصنوعی دست پیدا خواهند کرد که می تواند تحول عظیمی را در علم پزشکی به دنبال داشته باشد.

خون مایعی است که کار اصلی آن رساندن اکسیژن و مواد تغذیه‌ کننده مانند گلوکز و سازنده به بافت‌ ها و کمک به دفع مواد زائد (مانند کربن دی‌ اکسید و اسید لاکتیک) از بافت‌ های بدن و دفاع در برابر میکرو ارگانیسم‌ها است. این مایع حیاتی با کمک پمپاژ قلب توسط رگ ها به تمام قسمت‌ های بدن منتقل می‌ شود.

این پروژه با همکاری محققان دانشگاه های بریستول، آکسفورد، کمبریج و همینطور سازمان سلامت NHS انجام خواهد شد. محققان با استفاده از سلول های بنیادی خون افراد بالغ و بند ناف نوزادان به دنبال تولید سلول های خونی هستند. خون حاصل شده از این آزمایش بر روی ۵ تا ۱۰ داوطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. گزارشات منتشر شده، نشان می دهد بین ۵ تا ۱۰ میلی متر از خون مصنوعی ساخته شده به داوطلبان تزریق خواهد شد تا عملکرد خونی و بدنی آنها نسبت به دیگران مورد مقایسه و بررسی قرار بگیرد.

نتایج این آزمایش نه تنها کمبود واحدهای خونی در بیمارستان ها را از بین می برد بلکه می تواند برای افرادی با گروه های خونی نادر نیز استفاده شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #592 | Posted: 6 Jul 2015 00:04
کاربر

 
ورود جدیدترین فناوری جوان سازی پوست به بازارمحققان دانشگاه هارواد در آمریکا موفق به توسعه فناوری شده اند که با استفاده از میدان های الکتریکی پالسی، پوست را جوان می کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا و به نقل از ساینس، در این روش کاملا غیر تهاجمی، بافت پوست با استفاده از یکی میدان الکتریکی غیر گرمایی، ولتاژ بالا و پالسی تحریک می شود.

به تازگی روش های جوان سازی پوست و کرم های بهداشتی و آرایشی بازار گسترده ای را به خود اختصاص داده اند و اغلب آنان از کارایی لازم برخوردار نیستند و هزینه و انرژی زیادی را به خانواده ها تحمیل می کنند.

در این گزارش آمده است که آمریکایی ها سالانه بیش از 10 میلیارد دلار برای روش های ضد پیری و محصولات زیبایی و ضد چروک هزینه صرف می کنند که اغلب ناموفق است و نتیجه دلخواه حاصل نمی شود.

محققان دانشگاه هاروارد ادعا می کنند که این روش جدید، خط بطلانی بر تمام ناکامی های قبلی است و با ترشح کلاژن و مویرگ های جدید در نواحی آسیب دیده، تغییرات اساسی در چهره ایجاد می کند.

در حال حاضر از این فناوری برای ضدعفونی کردن زخم و حذف تومور استفاده می شود.

این روش با استفاده از میدان الکتریکی، غشای سلول ها را در مقیاس نانو تحریک می کند و این سلول ها از بین می روند، سپس با ترشح فاکتورهای رشد، متابولیسم سلول های باقیمانده افزایش می یابد و بافت جدیدی رشد می کند.

محققان بر این باورند که این روش علاوه بر جوان سازی پوست، قادر به درمان برخی از اختلالات پوستی است.

پوست نقش مهمی در سلامتی ایفا می کند. دفع سموم اصلی بدن توسط پوست انجام می شود. پوست تنها رابط بدن با محیط است.

سنتز ویتامین D توسط پوست انجام می شود و پوست تنها مسئول حس لامسه است، از طرفی پوست بدن زیستگاه هزار گونه متفاوت از باکتری هاست.

نتایج این تحقیقات در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #593 | Posted: 6 Jul 2015 00:09
کاربر

 
مراقب سم کشنده «بوتولیسم» باشیددبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو، از «بوتولیسم» به عنوان یک بیماری خطرناک کشنده نام برد که می توان با یک راه حل ساده، از بروز آن جلوگیری کرد.

دکتر طلعت قانع در خصوص مسمومیت و مرگ ناشی از بوتولیسم، گفت: این بیماری یکی از انواع بوتولیسم غذایی است که با خوردن غذاهای حاوی سم ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: در این بیماری باکترى در حالت غیر فعال زنده مى ماند تا اینکه در شرایط مناسب رشد قرار گیرد سپس در روده رشد کرده، از خود سم آزاد مى کند.

قانع با بیان اینکه بوتولیسم به عنوان اورژانس هاى پزشکى در نظر گرفته مى شود و بسیار کشنده است عنوان کرد: در اثر مصرف غذاهایی آلوده ای مثل کشک غیر پاستوریزه، غذاهای کنسروی که قبل از مصرف حرارت مناسب ندیده اند و همچنین سوسیس و کالباس آلوده بروز می کند.

وی با اشاره به علایم و نشانه های بوتولیسم که شامل تاری دید، دوبینی، افتادگی پلک فوقانی، عدم توانایی حرکتی، اختلال تکلم، لکنت زبان، سختی بلع، و خشکی و درد گلو بوده و با تاخیر ۱۲ تا ۲۴ ساعته از مصرف ماده غذایی آلوده ظاهر می شود، خاطر نشان کرد: فرد مبتلا سریعاً باید به یک مرکز درمانی مجهز، جهت تزریق داروی ضد سم منتقل شود.

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو ادامه داد: مهمترین اقدام درمانی در بوتولیسم تجویز سریع داروی ضد سم (Anti toxin) در مرکز درمانی است. در صورت عدم درمان ممکن است فرد مسموم در اثر فلج تنفسی فوت نماید.

وی در پایان یکی از آسانترین راه حل های پیشگیری از خطر مسمومیت کشنده بوتولیسم را تهیه غذا به مقدار استفاده و سعی در عدم نگهداری غذا به مدت زیاد و جوشاندن کنسروهای مورد استفاده به مدت ۲۰ دقیقه اعلام کرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #594 | Posted: 6 Jul 2015 01:08
کاربر

 
نخستین نوزاد دختر حاصل از تخمک فریز شده در شیراز به دنیا آمد

مدیر مرکز جراحی های محدود و درمان نازایی زنان شیراز گفت: «نخستین نوزاد از تخمک فریز شده در منطقه جنوب کشور، در یکی از بیمارستان های شیراز متولد شد.»

به گزارش نویدار به نقل از ایرنا، دکتر «سیروس رستمی» روز جمعه گفت: «این نوزاد دختر که حدود سه کیلوگرم وزن دارد، از یک مادر 39 ساله متولد شده و اکنون حال نوزاد و شرایط جسمانی او خوب است. »

وی ادامه داد: «فریز کردن تخمک مادرانی که به دلایلی با مشکلاتی روبه رو هستند، سال ها است که در کشورهای پیشرفته انجام می شود و این تجربه برای نخستین بار در شیراز اجرایی شد.»

وی افزود: «پس ازعمل لقاح، تعداد چهار جنین به رحم مادر انتقال داده شد و در نهایت پس از 9 ماه بارداری، اولین نوزاد دختر حاصل از اسپرم و تخمک فریز شده روز گذشته در یکی از بیمارستان های شیراز به دنیا آمد.»

این فوق تخصص زنان و زایمان مدت فریز اسپرم را دو ماه و تخمک را سه سال اعلام کرد و گفت: «به دلایل مشکلاتی که مادر این نوزاد در نگه داری تخمک داشت، مرکز ناباروری جراحی شیراز سه سال تخمک او را فریز کرد و در نهایت پس از مداوای مادر، شهریور ماه سال گذشته جنین سالم فریز شده به رحم مادر انتقال داده شد.»

او با اعلام این که در حال حاضر حدود 15 درصد زوج ها در کشور با مشکل ناباروری روبه رو هستند، افزود: «اینک روش های کمکی درمان نازایی باعث شده شانس بچه دار شدن آن ها بین 90 تا 95 درصد افزایش یابد.»

مدیر مرکز جراحی های محدود و درمان نازایی زنان شیراز اضافه کرد: «امروزه با استفاده از روش های جدید درمان ناباروری، تمامی زوج های نابارور می توانند در داخل کشور صاحب فرزند شوند.»
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #595 | Posted: 6 Jul 2015 13:01
کاربر

 
نخستین «پیوند قلب با پشتیبانی قلب مصنوعی 50 سی‌سی» توسط جراح ایرانی با موفقیت انجام شد


نخستین «پیوند موفق قلب با پشتیبانی نوعی قلب مصنوعی آزمایشگاهی 50 سی‌سی»، توسط تیمی از پزشکان به سرپرستی «پروفسور عباس اردهالی» دانشمند ایرانی مرکز پزشکی رونالد ریگان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس با موفقیت انجام شد.این عمل موفقیت‌آمیز پیوند قلب بر روی یک زن 44 ساله امریکایی انجام گرفت و وی نخستین بیمار در جهان است که با استفاده از یک قلب مصنوعی آزمایشی، قلب پیوندی را دریافت کرده است.

«قلب مصنوعی کامل» 50 سی‌سی‌ به نام SynCardia، ذکر شده، نسخه کوچک‌تری از قلب 70 سی‌سی بزرگ‌تر به همین نام است که در سال 2004 برای افرادی که در صف انتظار پیوند قلب بودند، توسط سازمان غذا و داروی فدرال تأیید شد. این قلب از آن زمان تاکنون توسط 1440 بیمار در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

قلب 50 سی‌سی SynCardia برای استفاده توسط بیماران با جثه کوچک از جمله اکثر زنان، تعدادی از مردان و بسیاری از نوجوانان مبتلا به نارسایی قلبی دو طرفه مرحله نهایی، ارائه شده است. در این نوع نارسایی، هر دو طرف قلب، خون کافی برای حفظ بدن را پمپاژ نمی‌کنند.

قلب مصنوعی، پشتیبانی مکانیکی لازم را به بیمار ارائه می‌دهد تا زمانی که یک اهداکننده قلب برای وی پیدا شود.

«نما کاهالا» از بیماری عضله قلب محدود رنج می‌برد و نارسایی قلبی او به اندازه‌ای پیشرفته بود که جراحی ترمیم و سایر ابزارهای مکانیکی دیگر نتوانستند به وی کمک کنند.

پزشکان، قلب نارسای او را با یک قلب مصنوعی جایگزین کردند در حالی که وی در انتظار پیوند قلب بود. قفسه‌ی سینه این بیمار برای دریافت قلب مصنوعی 70 سی‌سی بیش از حد کوچک بود. جراح ایرانی تحت مقررات سازمان غذا و و داروی امریکا توانست یک ابزار آزمایشی 50 سی‌سی SynCardia را در بدن وی بکارد.

دکتر عباس اردهالی، پروفسور جراحی و مدیر برنامه پیوند قلب و ریه در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس، در این باره گفت:

شرایط خانم کاهالا به سرعت در حال وخیم شدن بود و ما امیدوار بودیم این فناوری آزمایشی در دسترس بتواند جان وی را تا زمانی که یک اهداکننده قلب برای او پیدا شود، نجات دهد.

پس از جراحی دو ساعته برای کاشتن قلب مصنوعی، کاهالا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و درمان‌های فیزیکی روزانه برای قوی‌ترکردن وی جهت انجام جراحی پیوند آغاز شد. دانشمندان سرانجام با پیداشدن یک اهداکننده قلب، موفق شدند قلب وی را به بدن این بیمار پیوند بزنند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #596 | Posted: 6 Jul 2015 15:16
کاربر

 
ترمیم سریع‌تر استخوان‌های شکسته با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی


به نظر می‌رسد روزی خواهد آمد که برای ترمیم استخوان‌های شکسته نیاز به استراحت طولانی مدت نباشد. محققان امیدوارند با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، این فرآیند را سریع‌تر کنند.محققان به تازگی توانسته‌اند از بیومتریالی خمیر مانند که توسط چاپگرهای سه‌بعدی چاپ شده‌ است، برای سرعت بخشیدن به روند ترمیم استخوان شکسته استفاده کنند. این ماده در فضای شکسته‌ی استخوان قرار گرفته و به رویه‌ی ترمیم کمک می‌کند.

این مخلوط متخلخل توان تحمل فشار را مانند قسمت‌های اسفنجی استخوان انسان‌ها داشته و در عین حال اجازه‌ی عبور پروتئین‌ها را نیز می‌دهد. حتی این ماده می‌تواند پروتئین نیز آزاد کرده و به ترمیم استخوان شکسته کمک کند.

ماده‌ی مذکور باید در آزمایشگاه‌ها نیز آزمایش شود و به نظر نمی‌رسد در آینده‌ی نزدیک شاهد عرضه‌ی آن باشیم. البته ساخت آن‌ها بسیار آسان بوده و در دمای اتاق به راحتی قابل چاپ هستند و احتمالاً قیمت بالایی نیز نخواهند داشت.

چاپ این ماده شروع کار است و محققان امیدوار هستند از این مواد برای بازسازی استخوان‌های پیچیده‌تر نیز بهره ببرند. اگر این فناوری به خوبی پیشرفت کند، نگرانی‌ها از دردهای شکستن و از بین رفتن استخوان‌ها کمتر خواهند شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #597 | Posted: 6 Jul 2015 15:20
کاربر

 
تصویری زیبا اما غم انگیز از احترام همه پزشکان و پرستاران چینی اتاق عمل به پیکر بیماری که اعضای خود را بخشیداین تصویر مربوط به ماه جون 2014 است که کودک 11 ساله چینی به نام لیانگ یائویی در اثر یک توده مغزی شانس زندگی را از دست داد.

این کودک لحظاتی قبل از مرگ از خانواده خود خواست اعضای او را ببخشند.

این کودک آرزو داشت یک پزشک شود و لذا اعضای خود را به دانشجویان پزشکی اعطا کرد

تصویر لحظه خروج پیکر او را پس از برداشتن اندامهایش نشان می دهد که همه اعضای تیم جراحی به احترام این کودک خم شده اند

مادر این کودک در انتهای تصویر با دست صورت خود را پوشانده و با تلخی می گرید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #598 | Posted: 11 Jul 2015 12:54
کاربر

 
خوشه ۶ سانتی گندم در ریه بیمار ۱۲ سالهخوشه شش سانتی گندم پس از یک سال از ریه دختر 12 ساله خارج شد.
یک فوق تخصص ریه و برونکوسکوپی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این باره گفت: دختری 12 ساله با سابقه خس خس یک ساله سینه و ترشحات خلطی به بیمارستانی در جنوب فارس مراجعه کرد. این بیمار با تشخیص عفونت ریه، سینوزیت و آسم، بستری شد اما به دلیل بهبود نیافتن بیماری اش و نبود سابقه تنگی نفس و وجود اجسام خارجی در ریه، در بیمارستان نمازی برونکوسکوپی شد.

دکتر محمداشکان مصلحی خاطرنشان کرد: در برونکوسکوپی انجام شده، در لوب تحتانی سمت راست ریه بیمار یک جسم خارجی مشاهده و نسبت به خروج آن اقدام و مشخص شد جسم خارجی مورد نظر یک خوشه گندم شش سانتی متری بوده که باعث بروز علائم ریوی در بیمار شده بود.==========================================درمان دیابت با تزریق لیپوزوم‌های آزمایشگاهی


دانشمندان آلمانی و اسپانیایی از لیپوزوم‌هایی استفاده کرده‌اند که فعالیت سلول‌های لوزالمعده را تقلید کرده و به درمان دیابت نوع 1 بیماران کمک می‌کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، محققان موسسه تحقیقاتی Trias i Pujol در آلمان و موسسه علوم نانو و نانوفناوری در کاتالان اسپانیا، لیپوزوم‌هایی را در آزمایشگاه به گونه‌ای طراحی کردند که جایگزین سلول‌های بتای در حال مرگ موجود در لوزالمعده می‌شوند. در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1، سلول‌های لوزالمعده می‌میرند.

لیپوزوم‌ها، درست مانند سلول‌های معمولی دارای غشای چرب خارجی بوده و قطر آن‌ها 0.5 در یک میکرومتر است.
با واردکردن این لیپوزوم‌ها به بدن، مشاهده شد که این ذرات در جلوگیری از نابودی سلول‌های بتا توسط سیستم ایمنی، عملکرد موفقی داشتند و بدن را قادر ساختند وجود آن‌ها را تحمل کند.

این شیوه در آزمایش‌های انجام‌شده بر روی موش‌ها موفق عمل کرد و دانشمندان به دنبال طراحی آزمایش‌هایی بر روی انسان‌ها در محیط آزمایشگاهی هستند. آن‌ها امیدوارند به درمان‌های بالینی انسانی ادامه داده و درمانی را برای دیابت نوع 1 ارائه دهند.

جزئیات این تحقیق در مجله PLOS ONE ارائه شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #599 | Posted: 12 Jul 2015 00:14
کاربر

 
گزارشی از بازار سیاه تخمک: ۲۰ میلیون تومان به شرط صیغهایران وایر : دلالان بازار تخمک گاهی تا 20 میلیون تومان از این کاسبی درآمد دارند. طرفین هم به این قیمت های گزاف تن می دهند چون هر دو سوی این ماجرا ناچار به انجام این معامله هستند.

یک طرف ماجرا، زنی است- احتمالا سرپرست خانوار- که قادر نیست مخارج زندگی خود را تامین کند و با تزریق هورمون و تحمل آمپول های رشد دهنده تخمک در یک دوره زمانی خاص، تن به تولید و فروش تخمک می دهد. سوی دیگر، زنی است که در رویای مادرشدن است ولی به علت ناتوانی فیزیکی، قادر نیست هیچ تخمکی تولید کند، به شکل طبیعی یا حتی «آی وی اف»(IVF) بچه دار نمی شود و به همین دلیل هم دست به دامن تخمک های «اهدایی» می شود.

در ایران، خرید وفروش تخمک جرم به شمار می رود و هیچ بانک اطلاعاتی درباره تخمک های اهدایی وجود ندارد ولی بازار سیاه آن داغ است.

«مریم.ن» که در کلینک اهدا «مرکز ناباروری حضرت مریم» ساری شاغل است، می گوید در طول سه سال سابقه کارش درآن کلینیک، حتی شاهد یک مورد اهدا کننده تخمک نبوده که با کمال میل و بدون دریافت پول به این پروسه تن داده باشد:«اساسا چیزی به نام اهدا تخمک وجود ندارد. درصدی از زنان به دلایلی هم‌چون یائسگی زودرس یا داشتن تخمدان های نابالغ، قادر به تولید تخمک نیستند اما رحم سالمی دارند. آن ها دنبال تخمک های اهدایی می‌روند و تخمک های دریافتی ضمن باروری با اسپرم، در محیط آزمایشگاه به رحم این افراد منتقل می شود. اما واقعیت ماجرا این است که هیچ زن جوانی فقط به خاطر این که کار خیر انجام داده باشد، نمی آید تن به تزریق داروهای هورمونی قوی بدهد تا تخمدان هایش تحریک شوند و بعد خود را به یک جراحی سرپایی بسپارد تا تخمکش را اهدا کند. تقریبا همه زنانی که تخمک خود را به دیگری واگذار می کنند، قیمت‌های گزافی برای آن می گیرند. بیش‎تر آن ها بعد از مدتی حرفه ای شده و بارها تخمک تولید می کنند که البته این کار می تواند سلامتی این زنان را به مخاطره بیاندازد.»

با این حال، دکتر«حسنی» از پژوهشگاه «رویان» خرید و فروش تخمک را به کلی رد می کند و می گوید: «این تخمک ها بیش‎تر برای خانم هایی استفاده می شوند که در مسیر شیمی درمانی هستند و آرزوی بچه دار شدن دارند ولی به علت شیمی درمانی، فیزیک بدن آن ها برای بارداری طبیعی جواب‌گو نیست. اما این که بخواهد به حالت بازار درآمده باشد، اصلا درست نیست.»

این در حالی است که وجود بازار سیاه تخمک از سوی مسوولان رده بالای حوزه بهداشت و درمان انکار نشده و در گزارشی که آبان ماه 1393 توسط خبرگزاری «فارس» منتشر شد، «محمدآقاجانی»، معاون درمان وزیر بهداشت و درمان گفت: « گزارش هایی از تخلف در این زمینه وجود دارد که اخیرا در جلسه‌ای که با متخصصان حوزه ناباروری داشته‌ایم، مورد بررسی قرار گرفته اند.»

کارشناسان علت شکل گیری بازار سیاه تخمک و اسپرمی که به طور موازی در کنار سیستم بهداشت و درمان کشور رشدی سرطانی دارد را ناشی از نبود یک متولی و سازمان مشخص دولتی برای اهدای جنین می دانند.

اگر زنی که مشتاق فرزندآوری است، فاقد تخمک باشد، از تخمک واگذار شده استفاده کرده، آن را با اسپرم پدر تلفیق و بارور می کنند. ولی اگر هر دو سوی ماجرا قادر به بچه آوری نباشند، یک تخمک و یک اسپرم اهدایی در محیط مصنوعی آزمایشگاه تلقیح شده و به رحم متقاضی منتقل می شود.

اهدا تخمک شرایطی دارد؛ بر اساس معدود قوانینی که در این زمینه موجود است، زن اهدا کننده تخمک باید مطلقه یا بیوه باشد و شرایط اهدا کننده با گیرنده به لحاظ فرهنگی، مذهبی و اجتماعی هماهنگی داشته باشد.

در صورت دارا بودن این شرایط، به اهدا کننده هورمون تزریق می کنند تا یک یا چند تخمک به طور هم‎زمان تولید شود و البته اهدا کننده در ابتدا امضا می کند که تا پایان عمر حق مداخله در زندگی کودکی که به دنیا خواهد آمد را نخواهد داشت .

«مریم. ن» که در کلینیک درمان ناباوری حضرت معصومه کار می کند، از مشکلاتی می گوید که برخی از خانم های خریدار تخمک درگیر آن هستند: «دلال ها ممکن است پول بگیرند و غیب‌شان بزند. به اهداکننده دو تا سه میلیون می رسد و بقیه سود عاید دیگران می شود. اما نمی شود گفت این سود فقط به جیب دلال ها می رود چون تخمک یک دانه پرتقال نیست که وسط کوچه و خیابان خرید و فروش بشود؛ به هر حال، پای یک عده پزشک و مطب و کلینک هم در میان است.»

«فریبا» از کارمندان پژوهشگاه رویان است. او به شرط مخفی ماندن هویتش حاضر می شود در این مورد اطلاعاتی به «ایران‌وایر» بدهد:

«تخمک ها اصلا و ابدا از طرف افراد خیر اهدا نمی شوند مگر این که پای یک عضو خانواده یا یک دوست در میان باشد. تخمک ها صد در صد خرید و فروش می شوند. عده ای هم هستند که از اهدای تخمک درآمدزایی کرده و چندین بار تخمک خود را اهدا می کنند و یا رحم اجاره می دهند. اخاذی های زیادی هم در این میانه اتفاق می افتد.»

او درباره شرایط بین خریدار و فروشنده هم توضیح می دهد: «شرایط خاصی وجود ندارد؛ بین زن اهدا کننده تخمک و پدر بچه ای که قرار است اسپرمش در محیط آزمایشگاه با این تخمک لقاح کند، صیغه ای خوانده می شود و خلاص.»

این پرستار با اشاره به این که رقم دست به دست شده برای هر تخمک متفاوت است، می افزاید:«رقم واقعی بازار را دلال ها تعیین می کنند . اما وقتی از بازار سیاه حرف می زنید، باید همه فاکتورهای آن را در نظر داشته باشید. قیمت ها هم از 3 میلیون تا 20 میلیون تومان در نوسان است.»

از مریم می پرسم آیا بانک بیولوژیک خاصی برای ثبت مشخصات اهدا کننده و گیرنده وجود دارد؟
می گوید:«چیزی به اسم شناسنامه بیولوژیک معنی ندارد و جایی ثبت نمی شود که چه کسی تخمک را اهدا کرده و چه کسی آن را گرفته است. همین مساله در یک جامعه ایدئولوژیک صد در صد مشکل ساز خواهد بود چون به هر حال مساله محرم و نامحرم بودن مطرح است و از سوی دیگر، ممکن است خواهر و برادرهای ژنتیکی باشند که خبر ندارند با هم نسبت خواهر و برادری دارند و ازدواج کنند. جدا از این، آسیب های زیادی اهدا کنندگان حرفه ای در بازار سیاه را به واسطه مصرف بی رویه داروهای هورمونی و مراحل تخمک گیری تهدید می کند.»

حتی در مراکز درمانی پیشرفته نیز که اهدا کنندگان و گیرندگان زیادی به آن ها مراجعه می کنند، مدرکی به نام شناسنامه بیولوژیکی علمی و مدون وجود ندارد و مراحل کار به گرفتن مدارک محدود و اطلاعات ناقصی منتهی می شود که از اهدا کننده و گیرنده تخمک دریافت و بایگانی می شوند.

ایران در مورد امور پزشکی مرتبط با ناباروری و اهدای تخمک و جنین اگرچه در رده کشورهای پیشرفته قرار گرفته است اما درباره خرید و فروش تخمک خلاء قانونی وجود دارد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #600 | Posted: 16 Jul 2015 12:15
کاربر

 
دکتر بهزاد خارابی جایزه بنیاد علمی آلمان را دریافت کرد


سرطان خون یکی از دردناک‌ترین بیماری‌هایی است که هنوز درمان قطعی و امیدوارکننده‌ای برای آن وجود ندارد. دکتر بهزاد خارابی ماسوله پژوهشگر برجسته ایرانی به دلیل تحقیقاتش بر روی این بیماری، از سوی یک بنیاد علمی تحقیقاتی برنده جایزه‌ی علمی سال ۲۰۱۵ شد.مراسم اهدای جایزه‌ی ۲۱۰ هزار یورویی به دکتر بهزاد خارابی در بنیاد یونگ با حضور حدود ۳۰۰ نفر از پروفسورهای رشته‌های مختلف تحقیقات پزشکی آلمان برگزار شد.

دکتر خارابی پس از دریافت مدرک دکترای ایمونولوژی، در سال ۲۰۰۸ آموزش‌های پیشرفته خود را به عنوان یک متخصص پزشکی در زمینه‌ی هماتولوژی و انکولوژی در دانشگاه بوخوم آلمان آغاز کرد. وی پس از یک سال، جذب مؤسسات تحقیقاتی بلژیک و ایالات متحده شد.

وی تحت نظارت Prof.Markus Muschen در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF) هدایت و اجرای کار تحقیقاتی بسیار موفقی بر روی Cellular stress reaction با (Unfolded Protein Response) را برعهده داشته و دو بار در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ توسط American Society of Hematology موفق به دریافت جایزه شده است.

دکتر بهزاد خارابی ماسوله در سال ۲۰۱۴ به آلمان بازگشته و در حال حاضر در کلینیک دانشگاهی RWTH Aachen بخش Clinic for Haematology, Oncology, Haemostaseology and Stem Cell Transplantation به عنوان معاون مرکز تحقیقاتی جامع سرطان خون آخن آلمان فعالیت می کند.

جایزه علمی تحقیقات بنیاد یونگ به دلیل تحقیقات دکتر خارابی در زمینه‌ی سرطان خون به وی اعطاء شده است.

نتایج اولیه تحقیقات این متخصص ۳۴ ساله نشان می‌دهد که سلول‌های بنیادی لوسمیک -سلول‌هایی که مسؤول شکست درمان و در نتیجه عود سرطان خون هستند- وابسته به برخی مکانیسم‌های استرس سلولی و بسیار پیچیده هستند.

جایزه بنیاد یونگ به این دانشمند جوان کمک می‌کند تا در زمینه تحقیقاتی خود، پروژه‌های جدیدی را به مرحله اجرا درآورد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 60 از 62:  « پیشین  1  ...  59  60  61  62  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical News | اخبار پزشکی

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا