خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Medical News | اخبار پزشکی


صفحه  صفحه 8 از 62:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  61  62  پسین »
anna_nemati زن #71 | Posted: 25 Feb 2012 15:01
کاربر

 
مخترع مازندرانی ماندگاری قلب طبیعی را تا 60 روز افزایش داد

برای نخستین بار در جهان؛
مخترع مازندرانی ماندگاری قلب طبیعی را تا 60 روز افزایش داد

مخترع جوان مازندرانی برای نخستین بار با ساخت دستگاه نگهدارنده قلب، امکان نگهداری قلب طبیعی انسان را از 72 ساعت به بیش از دو ماه افزایش داد. به گزارش خبرنگار مهر در آمل، در این دستگاه با طبقه‌بندی امکانات و بررسی فرایندهای موثر برای نگهداری قلب طبیعی انسان، قلب را بدون آسیب تا دو ماه نگهداری می‌کند.
ابوالفضل الیاسی ایرائی مخترع این دستگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این دستگاه با ارائه راهکارهای موثر و طبقه‌بندی شده امکانات سعی شده تا شرایط برای نگهداری موفق عضو پیوندی فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه پیش از این امکان نگهداری از قلب انسان با امکانات پیشرفته فقط 72 ساعت بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون در دنیا دستگاهی برای نگهداری طولانی قلب طبیعی انسان طراحی و ساخته نشده بود.
الیاسی با تأکید بر این نکته که این اختراع تاییدیه علمی خود را هم اخذ کرده است، ابراز امیدواری کرد: به ‌زودی با ارائه این دستگاه به بخش بهداشت و درمان کشور شاهد تحولات عظیم در بخش پزشکی ایران باشیم.
وی با اعلام اینکه تاکنون از چند کشور خارجی خواهان خرید و عرضه مشخصات این دستگاه شده بودند، گفت: به ‌خاطر کشورم و خدمت به هموطنانم پیشنهادات کشورهای خارجی را رد کردم.
الیاسی هزینه تمام شده برای طراحی و ساخت این دستگاه را حدود یک میلیون تومان اعلام کرد.
مخترع دستگاه نگهدارنده قلب انسان بیان داشت: امروزه رشد سریع جوامع انسانی و پیشرفت‌های سریع آن در زندگی ماشینی که همواره فشارهای روحی و روانی را افزایش می‌دهد پیامدها و بیماری‌های زیادی را برای افراد جامعه ایجاد می‌کند.
وی اضافه کرد: یکی از این بیماری‌ها بیماری‌های قلبی و عروقی است البته پیشرفت‌های علمی توانسته بیماری‌های عروقی را با استفاده از جراحی‌های باز درمان کند.
الیاسی اظهار داشت: نارسایی‌های قلبی که میزان آن نیز زیاد است نیازمند پیوند قلبهای طبیعی است که متاسفانه به علت کمبود قلب طبیعی ماندگاری آن هم‌اکنون فقط 72 ساعت بوده که افزایش ماندگاری این زمان اندیشمندان این عرصه برای افزایش زمان نگهداری قلب انسان‌ها را به تکاپو انداخته است.
وی اظهار داشت: این اختراع به شماره 45684 در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌های صنعتی کشور ثبت شد.
ابوالفضل الیاسی دانشجوی رشته صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی است که چندی قبل در فستیوال جهانی اختراعات در ژنو با این اثر شرکت کرده بود و توانست مقام سومی این فستیوال را در میان 50 کشور کسب کند.
الیاسی در سال گذشته هم رتبه دوم اختراعات سال نوآوری و شکوفایی کشور را به خود اختصاص داده بود.
با تشکر فریبا
      
anna_nemati زن #72 | Posted: 25 Feb 2012 15:03
کاربر

 
فاصله بهره‌مندی طبقات محروم و غنی از سلامت در سال‌های اخیر بیشتر شده‌است

عليرضا مرندي معتقد است كه شعار عدالت در سلامت اجرايي نشده و بايد در سال اصلاح الگوی مصرف اعتبارات حوزه سلامت به جای خرید تجهیزات و داروهای گران صرف بیماران محروم شود.

وزیر اسبق بهداشت و درمان با انتقاد از اجرایی نشدن شعار عدالت در سلامت گفت: در سال‌های اخیر فاصله طبقات محروم و ثروتمند در استفاده و بهره مندی از خدمات سلامت را کم که نکرده بلکه بیشتر هم کرده‌ایم.
علیرضا مرندی در گفت‌وگو با ایلنا در آستانه هفته سلامت و در بیان اولویت‌های حوزه بهداشت و درمان افزود: مسایل زیربنایی، ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری‌ها و برقراری عدالت در سلامت باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد.
او ادامه داد: در حال حاضر درمان محوری به عنوان اولین اصل توجه در نظام سلامت مورد توجه است در حالی که باید به پیشگیری از بیماری ها تاکید شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس علت درمان محوری را توجیه نشدن سلامت به معنای واقعی دانست و گفت: عمده سرمایه گذاری در حوزه سلامت به دنباله روی از شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی گران قیمت و داروهای گران معطوف شده که در صدر آنها آمریکا و کشورهای پیشرفته قرار دارند.
مرندی تصریح کرد: کشورهایی مانند آمریکا که مورد تقلید قرار گرفته اند در سال های اخیر به دنباله روی از کمپانی های عظیم سازنده تجهیزات گران به مرز ورشکستگی رسیده اند و کشور ما نیز همان اشتباه را تکرار می کند.
مرندی افزود: کشورهای پیشرفته با سرانه بالای درمان در حالی که از ایران ثروتمندتر هستند به اشتباه خود پی‌برده‌اند و ایران نیز باید به کشورهای مانند کوبا و سریلانکا که به بحث پیشگیری و ارتقای سلامت توجه می‌کند نگاه کند.

-عدالت در سلامت هدفمند نبوده است
وزیر اسبق بهداشت و درمان کشور اظهار کرد: به جای توجه به مباحث مربوط به ابعاد روانی و اجتماعی افراد توجه به ابعاد جسمانی بیشتر تاکید می شود در حالی که اگر به عوامل اجتماعی با رویکردی مناسب نگریسته می شد بعد عدالت در سلامت نیز کاربردی می شد.
او افزود: نظام جمهوری اسلامی برای ایجاد عدالت و با این محور تشکیل و تلاش کرده اما در حوزه سلامت هدفمند عمل نشده و عدالت محوری به نتیجه نرسیده است.
مرندی معتقد است كه مفهوم عدالت در سلامت بهره مندی یکنواخت عامه مردم از خدمات سلامت است که متاسفانه تلاش نکرده‌ایم افرادی که از نظر اقتصادی و محل سکونت و طبقه اجتماعی محروم هستند به اندازه افراد ثروتمند از خدمات بهره مند شوند.
او افزود: افرادی که در شهرستان های محروم کشور دسترسی کمتری به خدمات سلامت دارند فرهنگ و آگاهی کمتری نیز به مسایل بهداشتی دارند بنابراین نیازمند خدمات بهتر هستند.

-رتبه ایران از نظر سلامت سال به سال در حال سقوط است
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: زمانی که رتبه ایران در جهان 37 بود، کشورهای دیگر به عدالت در سلامت توجه کردند و ایران به دلیل بی توجهی با این مقوله سال به سال به روند نزولی خود نزدیک شد به طوری که هم اکنون در جایگاه 123 جهان قرار دارد.
او ادامه داد: طبق مصوبه بهداشت جهانی که یک ماه و نیم آینده در جلسه وزرای بهداشت در ژنو مطرح خواهد شد بر سیستم ارایه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشت و رسیدن به عدالت در سلامت تاکید می شود.
مرندی گفت: مقدمات طرح این مصوبه فراهم شده و در کمیته اجرایی سازمان جهانی بهداشت نیز مصوب شده است.

-در سال اصلاح الگوی مصرف اعتبارات صرف محرومان شود
نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با اشاره به نام گذاری سال 88 به سال اصلاح الگوی مصرف، خواستار برنامه ریزی مجدد و هزینه شدن اعتبارات سلامت برای مردم محروم شد.
مرندی تصریح کرد: اعتبارات به جای صرف در تجهیزات پزشکی که وسیله ابتذال پزشکان را گاهی فراهم می کند باید در جهت ارتقای سلامت هزینه شود.
او اجرای سیستم ارجاع و طرح پزشک خانواده و ارتقای شبکه بهداشت در کشور را راه حلی برای درمان معضلات کنونی نظام سلامت دانست
      
anna_nemati زن #73 | Posted: 25 Feb 2012 15:03
کاربر

 
تاثير كافئين در جلوگيري از ريزش مو

تاثير كافئين در جلوگيري از ريزش مو
براساس مطالعات اخير دانشمندان آلماني ، در موسسه تحقيقاتي كورت ولف علت اصلي ريزش مو در بيشتر موارد عامل هورموني است و حساسيت شديد ريشه‌هاي مو به فرم فعال هورمون تستسترون (دي هيدرو تستسترون) در بيشتر موارد زمينه ساز ريزش‌هاي زود هنگام و در ادامه بوجود آمدن طاسي در افراد است كه اين عارضه را به نام طاسي آندروژني (آندروژنيك آلوپشيا) مي‌شناسيم.

اين نقيصه ارثي و از نسلي به نسل ديگر قابل انتقال است. براساس مطالعات اخير ، جايگاه ژن طاسي روي كرومزوم‌هاي جنسي x و y قرار ندارند ، بلكه روي كرومزوم‌هاي اتوزمال واقع است ، ولي تا كنون جايگاه دقيق آن روي سري كرومزوم‌هاي اتوزمال (1 تا 22) مشخص نشده است.
اين نوع ريزش مو در مردان با آغاز سن بلوغ شروع مي‌شود و طبق يكي از الگوهاي مشخص (الگوي‌هميلتون) توسعه مي‌يابد كه در بيشتر موارد اين نوع ريزشها از قسمت شقيقه سر شروع و در مرحله دوم قسمت وسط سر دچار طاسي مي‌شود و نهايتا با اتصال قسمت شقيقه‌اي به ناحيه مركزي طاسي كامل مي‌شود.
در خانم‌ها معمولا اين نوع ريزش با نزديك شدن به سنين يائسگي و افت شديد در ميزان هورمون زنانه (استروژن) پديد مي‌آيد و در تعداد زيادي از آنها همان الگوي ريزش موي مردانه وجود دارد.

تحقيقات موسسه كورت ولف با هدف خنثي كردن تاثيرات منفي دي هيدرتستسترون روي ريشه‌هاي مو از طريق استفاده موضعي از كافئين انجام گرفت و طي اين روند، محققان از روش مقايسه‌اي كاشت فوليكول‌هاي زنده مو در محيط كشت بافت استفاده كردند و به مقايسه 2 سري از نمونه‌ها پرداختند كه در يك گروه ريشه‌هاي مو در محيط با تستسترون در تماس بودند و در گروه ديگر ريشه‌هاي مو در محلولي از تستسترون و كمپلكس كافئين با مقياس معلوم كشت داده شده بودند.

نتايج آزمايش‌ها روزانه مورد مقايسه قرار مي‌گرفت و در پايان امر، مقايسه 2 گروه از طريق استفاده از ميكروسكوب الكتروني انجام شد.

نتايج نشان دهنده اين بود كه در پليت حاوي تستسترون ريشه‌هاي مو پس از مدت زماني تحليل رفته بودند و هيچ رشدي در اين نمونه‌ها مشاهده نشد ؛ در صورتي كه در گروه دوم نمونه‌ها كه با كمپلكس كافئين تيمار شده بودند ريشه‌ هاي مو رشد كرد و افزايش طولي و قطري چشمگيري مشاهده ‌شد.

مكانيسم عمل بيوشيميايي تركيبات كافئين: از ديدگاه سلولي هورمون تستسترون در افراد مبتلا به اندروژنيك آلوپشيا با تاثير روي حاملان انرژي در سلول (CAMP) از توليد اين تركيبات جلوگيري مي‌كنند و همچنين آنزيم فسفودي استراز كه به صورت طبيعي در بدن افراد وجود دارد، مي‌تواند CAMP يا حامل انرژي سلولي را به تركيبي بي اثر به نام (AMP 5) تبديل كند و در نتيجه در شرايطي كه حاملان انرژي به وجود نمي‌آيند، چرخه متابوليسمي در ريشه‌هاي مو قطع مي‌شود و ريشه‌ها تحليل مي‌روند و مي‌ميرند.

ولي در تحقيق اخير نشان داده شد كه كمپلكس كافئين كه به صورت موضعي با ريشه‌هاي مو در تماس بوده كه با خنثي كردن تاثيرات هورمون تستسترون و آنزيم فسفودي استراز باعث شده است روند توليد (CAMP) ادامه يابد و چرخه متابوليسمي در سلول‌هاي ريشه مو كامل شود و در نهايت شاهد رشد و نمو سلول‌ها در اين منطقه باشيم.

در مرحله دوم،تحقيقات پس از اثبات كارآمد بودن تركيبات كافئين محققان سعي در توليد بعضي ناقل‌هاي شيميايي كردند كه بتوانند با كمك گرفتن از اين تركيبات در انواع شوينده‌ها و تونيك‌هاي تقويتي طبي تركيبات كافئينه را از لايه ابتدايي سطح پوست (استراتوم كورنئوم) بگذرانند و به ريشه‌هاي مو برسانند.

به اين منظور در اين روش تحقيقاتي از تركيبات الكلي زود جذب استفاده شد و نيز براي اندازه‌گيري ميزان پخش مفيد تركيبات در ميان فوليكول‌هاي مو از طريق شوينده يا تونيك از روش اسپكتروسكوپي جرمي حساس به روي مدل زنده استفاده شد كه نتايج آزمايش‌ها نشان دهنده جذب مفيد تركيبات در مدت 2 دقيقه از سطح پوست سر بود و در بررسي نمونه‌هاي زنده اثبات شد كه تركيبات كافئينه پس از 2 دقيقه از مصرف موضعي روي سلول‌هاي فوليكول مو قابل مشاهده‌اند.
      
anna_nemati زن #74 | Posted: 25 Feb 2012 15:03
کاربر

 
ترفیع شغلی برای سلامت شما بد است

همشهری آنلاین:
پژوهشگران انگلیسی می‌گویند ارتقای شغلی می‌تواند به سلامتی شما آسیب بزند و وقت کمتری برای شما برای رفتن به نزد دکتر باقی بگذارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه پژوهشگران اقتصادی و روانشناسی در دانشگاه وارویک در مرکز انگلیس نشان دادند که ترفیع شغلی باعث 10 درصد افزایش میزان فشار روحی و کاهش 20 درصدی زمان صرف شده برای ملاقات با دکتر در هنگام بیماری می‌شود.
این گروه این فرضیه را به آزمون گذاشته بودند که ارتقای وضعیت شغلی به خاطر افزایش حس ارزش شخصی به سلامتی بهتر می‌انجامد.
این پژوهشگران با استفاده از داده‌های به دست آمده از 1000 مورد ترفیع شغلی در انگلیس در فاصله سال‌‌های 1991 تا 2005 دریافتند که هیچ شاهدی از بهبودی سلامت جسمی پس از ترفیع وجود ندارد.
برعکس آنها دریافتند که افرادی که به مقامات بالاتر شغلی می‌رسند، به طور قابل توجهی تحت فشار روانی بیشتری قرار می‌گیرند.
کریس بویس، یکی از این پژوهشگران، گفت: "ترفیع شغلی‌ پیدا کردن آنقدرها هم که خیلی‌ها فکر می‌کنند،‌ عالی نیست. پژوهش‌های ما نشان می‌دهد که به طور شاخص سلامت روانی مدیران پس از ارتقای شغلی زوال پیدا می‌کند و این زوال فراتر از یک تغییر کوتاه‌مدت صرف است."
او افزود‌: "هیچ شاهدی در مورد بهبودی سلامت افرادی که ترفیع شغلی پیدا می‌کنند، وجود ندارد، به جز اینکه حضور این افراد در مطب پزشک عمومی کاهش پیدا می‌کند، که این امر هم به نوبه خود پدیده‌ای است نگران‌کننده و نه خوشحال‌کننده.

========================================

طب سنتي قابليت پذيرش 40 درصد از بار بيماري‌ها را دارد

رييس مرکز تحقيقات طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي معتقد است: نگاه طب سنتي و مدرن به بيماري متفاوت است که هر کدام در جاي خود محترم است و از آنجا که هر کدام از اين دو طب که شواهد مستندتري داشته باشند مورد اعتماد مردم هستند لذا در طب سنتي نيز بايد به سمت مستند کردن شواهد رفت.
دکتر محمود مصدق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا - واحد علوم پزشکي ايران، در خصوص آسيب‌شناسي طب سنتي به کارکم در زمينه مستند کردن شواهد در اين طب ، ورود خرافات و ضعف سيستم طب سنتي در درمان بيماري‌هاي حاد اشاره کرد وافزود: اعتقاد بر اين است طب سنتي توانايي پذيرش 30 تا 40 درصد از بار بيماري هاي جامعه ايران را دارد.
وي در خصوص تفاوت ديدگاه اين دو طب به بيماري گفت: نگاه طب مدرن مانند چاه در برابر يک اقيانوس، عميق و باريک است، در حاليکه نگاه طب سنتي به بيماري کلي گراست.
دکتر مصدق با بيان اينکه بيماري از حدود 100 سال پيش در طب مدرن به معني به‌هم خوردن نظم يک اندام تعريف شده است، گفت: با پيشرفت علوم کار به آنجا رسيده است که بيماري را به هم خوردن نظم فعاليت يک ژن عنوان کرده‌اند، در حالي که از ديد طب سنتي تعادل کل بدن بيمار برهم خورده است.
وي تاکيد کرد: طب مدرن براي کم کاري تيروئيد، داروي تحريک کننده و براي پرکاري آن داروي کم کاري مي دهد و کاري به بقيه اندام بيمار ندارد، درحالي که در طب سنتي ديدگاه بر آن است که همزمان با تنظيم کار تيروئيد بايد کل بدن را نيز به تعادل رساند
      
anna_nemati زن #75 | Posted: 25 Feb 2012 15:05
کاربر

 
آمار مسموميت‌ها با گاز co در سرماي چند روز اخيرافزايش يافت

رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور، از افزايش شمار مسموميت‌هاي ناشي از گاز منواكسيدكربن به دنبال بروز سرما در روزهاي پاياني تعطيلات نوروز خبر داد و گفت: با توجه به پيش‌بيني هواشناسي، موج دوم سرما نيز در راه است، از اين رو هموطنان نسبت به بازرسي و ايمن بودن سيستم‌هاي گرمايشي اقدام كنند.
دكتر غلامرضا معصومي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه طي چند روز اخير120 مسموميت با گاز co گزارش و از اين تعداد 11 مورد فوتي به ثبت رسيده است، اظهار كرد: هموطنان بايد حين استفاده از وسايل گرمايشي دقت كنند.
وي با اشاره به آغاز طرح امداد نوروزي از 25 اسفند 87، گفت: اين طرح همچنان تا صبح 15 فروردين 88 ادامه دارد.
رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور، با بيان اينكه براساس آمارهاي جمع بندي شده از ابتداي شروع طرح تا صبح امروز (14 فروردين) تاكنون بيش از 102 هزار ماموريت از طريق اورژانس 115 به انجام رسيده است، گفت: از اين تعداد 7 هزار و 500 مورد مربوط به حوادث ترافيك جاده‌اي بوده است.
دكتر معصومي، تعداد موارد فوتي گزارش شده از طريق اورژانس‌هاي پيش بيمارستاني (115) را 400 مورد برشمرد و افزود: البته بسياري از موارد فوتي در مراكز درماني و حتي تا 30 روز پس از وقوع حادثه رخ مي‌دهد؛ از اين رو آخرين شمار كشته شدگان حوادث جاده‌اي در ايام نوروز توسط پزشكي قانوني اعلام مي‌شود.
وي، با بيان اينكه در ايام تعطيلات نوروزي به طور ميانگين 1 تا 2ماموريت هوايي به انجام رسيده است، گفت: حادثه ناگوار واژگوني اتوبوس راهيان نور در اول فروردين 88 در محور اراك - بروجرود 12 فوتي و 37 مجروح در پي داشت.
رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور، با اشاره به بروز حادثه‌اي در محور اهواز - آبادان و بر جاي گذاشتن 3 كشته و 13 مجروح، در ادامه از استفاده فراوان خودروهاي باري براي حمل مسافر به ويژه در جاده مشهد انتقاد كرد و افزود: طي اين مدت واژگوني خاوري 2 فوتي و 8 مصدوم بر جاي گذاشت كه در حال پيگيري از طريق پليس راه براي فرهنگسازي بيشتر جهت جلوگيري از حمل مسافر در بخش بار هستيم
      
anna_nemati زن #76 | Posted: 25 Feb 2012 15:05
کاربر

 
حوادث و 13 فروردین

رييس ستاد عمليات بحران وزارت بهداشت با اعلام وقوع 30 مورد حادثه ويژه طي 24 ساعت گذشته گفت: حوادث ويژه طي 24 ساعت گذشته 216 مصدوم و 41 كشته به دنبال داشته است.
دکتر محمدرضا منتظر خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت ودرمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: همزمان با روز طبيعت، 13 فروردين ماه، 30 مورد حادثه ويژه گزارش شده كه 26 مورد از اين تعداد مربوط به حوادث ترافيكي بوده است.
وي با اشاره به مصدومان و آمار كشته شدگان ناشي از حوادث روز گذشته گفت: يك مورد تركيدگي گاز پيك نيك در آذربايجان شرقي 13 مجروح بر جاي گذاشت. همچنين سه مورد مسموميت با گاز مونوكسيد كربن در استان‌هاي كهكيلويه بويراحمد، كاشان و تهران 10 مسموم و چهار كشته به دنبال داشته است. واژگوني اتوبوسي در خوزستان 31 مجروح و 9 كشته بر جاي گذاشته است. در پي دو تصادف ميني بوس در خوزستان نيز شش تن مصدوم شدند.
رييس ستاد عمليات بحران وزارت بهداشت گفت: حوادث ويژه طي 24 ساعت گذشته 216 مصدوم و 41 كشته به دنبال داشته است

===================================

ادامه فعاليت كمپ‌هاي نوروزي پايتخت تا پايان 15 فروردين در صورت ازدحام تردد

بر اساس اعلام اورژانس تهران از ابتداي تعطيلات نوروز تا پايان 13 فروردين ماه، 19 هزار و 276 ماموريت اورژانس در پايتخت صورت گرفته است كه در صورت ازدحام تردد در جاده‌هاي پايتخت، فعاليت كمپ‌هاي نوروزي تا پايان 15 فروردين ماه ادامه مي‌يابد.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايرن (ايسنا)، بر اساس اعلام اورژانس تهران، همزمان با 13 فروردين روز طبيعت، هزار و 8 ماموريت شهري از سوي اورژانس تهران انجام گرفته است كه 116 مورد از اين ماموريت‌ها مربوط به تصادفات بوده است. تصادفات شهري طي 24 ساعت گذشته دو كشته برجاي گذاشت.
همچنين در 17 كمپ امداد نوروزي و در 4 محور شمال، جنوب، شرق و غرب، 183 ماموريت از سوي اورژانس تهران گزارش شد كه 5 مورد از آنها مربوط به تصادفات بوده است. تصادفات در ورودي‌هاي شهر تهران تلفاتي به دنبال نداشت.
طي شبانه روز گذشته سه مورد امداد هوايي از سوي اورژانس تهران صورت گرفته است. بر اين اساس در اتوبان تهران - قم دو مصدوم (يك مورد قطع بازو و يك مورد قطع انگشت) و همچنين دو مصدوم ناشي از يك تصادف بعد از پل واوان در اتوبان تهران - قم به ترتيب توسط امداد هوايي اورژانس تهران به بيمارستان امام خميني (ره) و بيمارستان هفت تير منتقل شدند. دو مصدوم ناشي از يك تصادف در لواسان از سوي امداد هوايي اورژانس تهران به بيمارستان امام خميني (ره) انتقال داده شدند.
بر اساس اعلام اورژانس تهران يك مورد گازگرفتگي در خيابان دماوند نيز 4 كشته بر جاي گذاشت.
در مجموع 301 مصدوم ناشي از حوادث 24 ساعت گذشته در تهران به بيمارستان‌هاي سطح شهر منتقل شده و مابقي به صورت سرپايي درمان شده‌اند.
بر اساس اعلام اورژانس تهران از ابتداي تعطيلات نوروز تا پايان 13 فروردين ماه، 16 هزار و 652 ماموريت شهري و 2 هزار و 624 مورد ماموريت جاده‌اي از سوي اورژانس تهران صورت گرفته است.همچنين در روز 13 فروردين ماه دو هزار و 274 تصادف شهري و 143 مورد تصادف جاده‌اي گزارش شده كه آمار تصادفات جاده‌اي شهر تهران نسبت به سال گذشته كاهش چشمگيري داشته است.
همزمان با روز طبيعت نيروهاي اورژانس در 101 نقطه از پارك‌ها و مناطق پرازدحام پايتخت استقرار داشته‌اند.
كمپ‌هاي نوروزي اورژانس تهران تا ساعات پاياني امروز 14 فروردين ماه به كار خود ادامه داده و در صورت خلوت بودن جاده‌ها فردا به كار خود پايان مي‌دهند. در غير اين صورت فعاليت كمپ‌هاي نوروزي اورژانس تهران يك روز ديگر تمديد مي‌شود
      
anna_nemati زن #77 | Posted: 25 Feb 2012 15:06
کاربر

 
مردم 8 ميليارد تومان براي كمك به كودكان سرطاني اهدا كردند

مدير كل جلب مشاركت‌هاي مردمي موسسه خيريه محك از جذب 8 ميليارد تومان كمك‌ مردمي در سال 87 براي حمايت از كودكان مبتلا به سرطان خبر داد.

حميد خاني در گفت‌وگو با فارس، با بيان اينكه موسسه خيريه حمايت از كودكان مبتلا به سرطان (محك) سازماني است كه از انگيزه كمك به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف بيماري سرطان كودكان در سطح ملي و بين‌المللي در حوزه درمان و تحقيقات كرده است، گفت: در رويكردي جديد براي جذب كمك‌هاي مردمي در سال 87 بسته‌هاي كمكي به مبالغ هزار تومان را طراحي كرديم كه اين روش بسيار مورد توجه نيكوكاران و ياوران مؤسسه قرار گرفت.
وي با اشاره به اينكه مؤسسه خيريه محك با درك اهميت تحقيقات در حوزه پيشگيري و درمان بيماري با انعقاد قراردادي براي همكاري تحقيقاتي با مركز تحقيقات سرطان دانشگاه تهران (انستيتو كانسر) گامي بزرگ براي حضور در عرصه تحقيقات سرطان برداشته است، افزود: محك با مجهز بودن به فوق تخصصي‌ترين بيمارستان سرطان كودكان در خاورميانه موفق به اخذ مقام مشورتي از شوراي اجتماعي، اقتصادي سازمان ملل متحد «اكوسوك» شده است.
خاني شفافيت، اعتمادسازي و پاسخگويي را از ويژگي‌هاي محك عنوان و تصريح كرد: در سال 87 با جذب حمايت‌ها و كمك‌هاي نيكوكاران به مبلغ 8 ميليارد تومان به 95درصد از اهداف سال گذشته كه در راستاي فعاليت‌هاي تحقيقاتي، پذيرش بيماران، بررسي مسائل و مشكلات اجتماعي، فرهنگي و مالي كودكان و همچنين خانواده‌هاي آنها كه تحت حمايت مؤسسه محك هستند، دست يافته‌ايم.
وي گفت: اين مؤسسه به عنوان نخستين سازمان غيردولتي در منطقه خاورميانه به اخذ گواهينامه بين‌المللي NGO Benchmarking از شركت بازرسي بين‌المللي SGS موفق شده است.
مدير كل جلب مشاركت‌هاي مردمي مؤسسه محك در ادامه با اشاره به پذيرش 11 هزار كودك از بدو تأسيس و تحت حمايت بودن 6 هزار كودك مبتلا به سرطان در حال حاضر در موسسه محك افزود: از جمله سياست‌هاي كلي امسال موسسه در زمينه جذب كمك‌هاي نيكوكاران، طرح مبالغ پايين را در بسته‌هاي اقلام مختلف طراحي كرده تا بتوانيم حضور نيكوكاران و ياوران را در مؤسسه هر چه بيشتر و مداوم‌تر داشته باشيم.
وي با بيان اينكه هزينه درمان هر كودك مبتلا به سرطان در طول يكسال معادل 5/1 ميليون تومان است، افزود: از برنامه‌هاي هدف‌داري كه در سال گذشته انجام گرفت، بحث تعهد سرپرستي توسط نيكوكاران با پرداخت ماهانه 125هزار تومان در قبال سرپرستي معنوي آنها بوده است.
خاني با اشاره به جذب 12هزار نفر نيكوكار در سال جاري كه به طور ميانگين متعهد به پرداخت ماهانه 5 هزار تومان شده‌اند، تصريح كرد: مؤسسه خيريه محك براي جذب كمك‌هاي بيشتر نيكوكاران توانست امسال 60 هزار قلك را بين شهروندان براي حمايت مالي بيشتر جهت كودكان مبتلا به سرطان توزيع كند.
وي با اشاره به اينكه از مسائل مهمي كه مؤسسه خيريه محك به آن توجه دارد، مسئله اسكان كودكان مبتلا به سرطان است، خاطرنشان كرد: براي رفع اين مشكل، 2 ساختمان نقاهتگاهي در خيابان ستارخان و مركز دارآباد با ظرفيت پذيرش بيش از 60 نفر با تمام امكانات رفاهي در اختيار اين كودكان و خانواده‌هاي آنها قرار مي‌گيرد
      
anna_nemati زن #78 | Posted: 25 Feb 2012 15:07
کاربر

 
50 درصد زنان مبتلا به آندومتريوز در معرض نازايي هستند

50 درصد زنان مبتلا به آندومتريوز در معرض نازايي هستند
خبرگزاري فارس: يك متخصص زنان و زايمان گفت:50 درصد از زناني كه مبتلا به آندومتريوز هستند، در معرض خطر نازايي هستند و بهتر است دختران در معرض اين بيماري زود ازدواج كنند و صاحب فرزند شوند.
مريم كاشانيان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري فارس افزود: بيماري آندومتريوز عبارت‌ است‌ از اختلالي‌ كه‌ در آن‌ بافت‌ مشابه‌ پوشش‌ داخلي‌ رحم‌ (آندومتر) در نقاطي‌ غيرمعمول‌ در قسمت‌ پاييني‌ شكم‌ ظاهر شود. اين‌ بافت‌ ممكن‌ است‌ روي‌ سطح‌ تخمدان‌، پشت‌ رحم‌ و در حفره‌ لگني‌، روي‌ ديواره‌ روده‌ و ندرتاً در نقاطي‌ دورتر به‌ وجود آيد.
وي در ادامه گفت: بافت آندومتر در داخل رحم هيچ مشكل خاصي را ايجاد نمي‌كند. اين بافت تحت تاثير هورمون‌ها رشد مي‌كند و سر ماه ريزش مي‌كند. هنگامي قاعدگي اتفاق مي‌افتد و اگر اين بافت آندومتر در خارج رحم روي تخمدان‌ها كاشته ‌شود و تحت تاثير هورمون‌ها رشد خود را ادامه ‌دهد و سر ماه ريزش مختصري صورت مي‌گيرد ولي چون جايي براي بيرون آمدن ندارد روي تخمدان‌ها و اطراف رحم خونريزي اتفاق مي‌افتد.
اين متخصص زنان و زايمان ادامه داد: معمولاً در هنگام‌ تخمك‌گذاري‌، پوشش‌ داخلي‌ رحم‌ (آندومتر) ضخيم‌ شده‌ تا آماده‌ كاشته‌ شدن‌ تخم‌ لقاح‌ يافته‌ باشد. اگر اين‌ اتفاق‌ نيافتد، بافت‌ پوشش‌ داخلي‌ رحم‌ كنده‌ شده‌ و در خونريزي‌ عادت‌ ماهانه‌ از بدن‌ خارج‌ مي‌شود و در بعضي‌ از موارد، اين‌ بافت‌ تخريب‌شده‌ تجمع‌ يافته‌ و از راه‌ لوله‌هاي‌ رحمي‌ به‌ درون‌ حفره‌ لگن‌ مي‌روند.
كاشانيان افزود: اگر ضايعه آندومتريوز لحظه به لحظه رشد كند براي بيمار علامت‌هاي خاصي را ايجاد مي‌كند كه اين علامت‌ها مي‌تواند همراه با درد قاعدگي پيش رونده، درد كمر و درد زير شكم باشد. اين دردها با درد قاعدگي تشديد مي‌شود و در صورتي كه بيمار دچار دردهاي شديد اورژانسي شود. اگر بر اثر جراحي، شكم باز شود متوجه بيماري مي‌شوند.
وي گفت: آندومتريوز چسبندگي در داخل رحم، لگن و شكم ايجاد مي‌كند كه مي‌تواند براي فرد درد و علامت بيماري باشد.
كاشانيان افزود: سن شايع ابتلا به اين بيماري 25 تا 30 سالگي است و قبل از بلوغ شيوع ندارد. بعد از يائسگي نيز اين بيماري فروكش مي‌كند. درمان اين بيماري در شرايطي كه اين بيماري پيشرفت زيادي نكرده باشد از طريق مسكن يا قرص‌هاي جلوگيري از بارداري و در حد شديدتر از طريق جراحي امكانپذير است.
اين متخصص زنان و زايمان گفت: به دختران جواني كه احتمال داده مي‌شود به بيماري آندومتريوز مبتلا هستند توصيه مي‌شود كه زود ازدواج كنند و در صورت ازدواج زود بچه‌دار شوند و از قرص‌هاي جلوگيري از بارداري استفاده كنند كه براي درمان اين بيماري بسيار مفيد است. وي اضافه كرد: قرص‌هاي پيشگيري از بارداري خونريزي‌هاي قاعدگي را كم كرده و علائم بيماري را تسكين مي‌دهد و ورزش تنها يك تسكين دهنده موقت است و اثر مستقيمي بر روي بيماري ندارد.
      
anna_nemati زن #79 | Posted: 25 Feb 2012 15:07
کاربر

 
افراد پراسترس بيشتر به سكته مغزي دچار مي‌شوند


افراد پراسترس بيشتر به سكته مغزي دچار مي‌شوند
خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي گفت: افرادي كه توانايي مديريت استرس خود را ندارند و بيشتر از ديگران در شرايط استرس قرار مي‌گيرند بيشتر به سكته مغزي مبتلا مي‌شوند.
شهرام ابوطالبي متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري فارس اظهار داشت: با پيشرفته و صنعتي شدن جوامع و به دنبال آن افزايش عوامل استرس زا، ميزان بيماري‌هاي با منشاء استرسي بسيار زياده شده است.
وي با اشاره به نقش استرس در بيماري‌هاي مغز و اعصاب تصريح كرد: اخيراً مشخص شده استرس در ايجاد بيماري‌هاي صرع و ام اس تاثير زيادي دارد.
ابوطالبي افزود: استرس در هنگام غذا خوردن نيز موجب افزايش تاثير مواد مضر مانند چربي‌هاي اضافه مي‌شود كه اين امر منجر به تشديد بيماري‌هاي قلبي و عروقي مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: افراد در مواجهه با استرس دو گونه‌اند، بعضي افراد مي‌توانند استرس خود را مديريت كنند و برخي ديگر بيشتر نگران مي‌شوند و توانايي مديريت استرس خود را ندارند.
وي در خصوص نحوه تاثير استرس بر بدن انسان تصريح كرد: بدن انسان پس از مواجهه با استراس با افزايش ترشح آدرنالين موجب بالا رفتن ضربان قلب و نفس نفس زدن و در نتيجه افزايش حس هوشياري و احتياط مي‌شود.
ابوطالبي خاطرنشان كرد: داشتن يك رژيم غذايي سالم، خواب كافي در شب، تغييرات سالم در شيوه زندگي و يادگيري مهارت‌هاي كنترل استرس از مهمترين راه‌هاي كاهش استرس و كنترل آن است.
      
anna_nemati زن #80 | Posted: 25 Feb 2012 15:16
کاربر

 
اولین نمایشگاه بین المللی غذای حلال برگزار می شود

اولین نمایشگاه بین اللملی غذای حلال 10 الی 13 اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه بین اللملی تهران برگزار می شود.


به گزارش خبرنگار سلامت نیوز، مهندس امیر سامان اسکندری مدیر اجرایی این نمایشگاه هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد بازار مشترک اسلامی و همکاری کشورهای اسلامی در زمینه صنایع غذایی با ایجاد یک نشان واحد ( حلال) عنوان کرد و افزود : ایجاد بازارهای مشترک و معرفی توانایی ها و پتناسیل های صنعت غذای کشورمان در تولید غذای حلال و با کیفیت به سایر کشورها به بالا بردن گردش مالی تجارت غذای حلال ایران خواهد افزود.
وی گفت: با توجه به ظرفیت ها و امکانات بالای ایران در تولید و فرآوری غذای حلال می توان با بستر سازی مناسب و برنامه ریزی در این بخش درآمدی همپایه با درآمد نفتی برای کشور به وجود آورد . برند حلال نه تنها مورد توجه کشورهای اسلامی است بلکه به عنوان غذای سالم و با کیفیت ، محبوبیت فراوانی در بین افراد غیر مسلمان نیز دارد.بطوریکه هم اکنون علاوه بر برگزاری نمایشگاه و سمینارها در کشورهایی نظیر مالزی، ترکیه ، دبی ، اندونزی ، کشورهای غیر اسلامی مثل چین ، برونئی ، کانادا ، استرالیا ، برزیل و تایلند نیز همایشها و نمایشگاههای مشابهی در این خصوص برگزار می کنند که این نشان از اهمیت موضوع تولید غذای حلال در سراسر جهان دارد
مدیر اجرایی این نمایشگاه اضافه کرد: گردش مالی صنعت غذای حلال در دنیا به 160 میلیارد دلار رسیده که پیش بینی می شود ظرف 5 سال آینده به 500میلیارد دلار افزایش یابد.سهم ایران با توجه به این که دارای 5 تا 6 درصد جمعیت مسلمان جهان را دارا می باشد 320 میلیون دلار است .
اسکندری خاطر نشان کرد: استنادارد ملی غذای حلال در ایران هنوز به تصویب نهایی نرسیده و طبعا رعایت آن تا زمان اعلام تصمیم نهایی این استاندارد اجباری نیست . به گفته وی استاندارد بین اللملی نشان حلال ملاک عمل جهت واحدهای صنایع غذایی و صدور گواهی نشان حلال بوده و در این زمینه برحسب الزام صادرات با نشان حلال انجام خواهد شد.
شایان ذکر است این نماشگاه در سالن خلیج فارس برگزار می شود و علاوه بر حضور حدود 100 تولید کننده از کشور خودمان تولید کنندگانی از کشور پاکستان ، کراوسی ، هلند و مالزی که جمعا 29 شرکت می باشند نیز در نمایشگاه حضور خواهند داشت . در ضمن دومین همایش غذای حلال نیز همزمان با این نمایشگاه در روز یکشنبه 11 اسفند ماه در سالن خلیج فارس برگزار خواهد شد
      
صفحه  صفحه 8 از 62:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  61  62  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical News | اخبار پزشکی

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا