تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Medical Content | مطالب پزشکی

صفحه  صفحه 35 از 35:  « پیشین  1  2  3  ...  33  34  35  
#341 | Posted: 5 Oct 2015 12:54
افزایش قدرت عضلانی بیماران قلبی با مصرف آب چغندرطبق یک مطالعه جدید، آب چغندر حاوی غلظت بالایی از نیترات است و می‌تواند به افزایش قدرت عضلات بیماران قلبی کمک کند.

به گزارش مهر، نیترات ها طی فرآیندی در بدن به اکسید نیتریت تبدیل می‌شوند که در کمک به شل شدن دیواره رگ های خونی و بهبود سوخت و ساز بدن نقش مهمی دارند. تحقیقات نشان داده است که نیترات موجود در چغندر و سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج، عملکرد عضلانی افراد به ویژه ورزشکاران و دوچرخه‌سواران را افزایش می‌دهد.

به منظور این مطالعه، محققان مزایای نیترات را در رژیم غذایی ۹ نفر از افرادی که نارسایی قلبی داشتند، مورد آزمایش قرار دادند. نارسایی قلبی بیماری است که در آن قلب به تدریج قدرت پمپاژ خود را از دست می‌دهد.

در این آزمایش به این بیماران آب چغندر داده شد و پس از دو ساعت مشخص شد که یک افزایش ۱۳ درصدی در قدرت ماهیچه‌هایی که سبب منبسط شدن و حرکت کردن زانوی این افراد می‌شد به وجود آمده است. پژوهشگران همچنین دریافتند که بیشترین مزایای آب چغندر هنگام حرکات سریع و قدرتی ماهیچه‌ها حاصل می‌شود.

به منظور دست یافتن به مبنایی برای قدرت عضلات هر فرد، به مدت یک تا دو هفته قبل و بعد از مصرف مکمل نیترات، به همان ۹ بیمار آب چغندر فاقد نیترات داده شد.

بر اساس نتایج به دست آمده، تغییرات شگرفی در قدرت عضلات و ماهیچه‌های این بیماران ظرف دو ساعت پس از مصرف آب چغندر مشاهده شد که نشان‌دهنده تاثیر عمده آن بر فعالیت های روزمره آنها از جمله بلند شدن از صندلی، حمل بار، بالا رفتن از پله‌ها و نظایر آن بود.

قدرت بدنی شاخص مهمی برای نوع عملکرد افراد است؛ خواه نارسایی قلبی یا سرطان داشته باشند یا هر بیماری دیگری. به طور کلی هر چه فرد از لحاظ جسمی قدرتمندتر باشد زندگی طولانی‌تری خواهد داشت.

به گفته محققان، از سن خاصی به بعد، به ازای هر یک سال، یک درصد از قدرت عملکرد ماهیچه و عضلات بدن کاسته می‌شود. امید است یافته‌های این مطالعه بتواند در به تعویق انداختن ضعف و سستی ماهیچه‌ها ناشی از کهولت سن موثر باشد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#342 | Posted: 19 Nov 2016 23:48
مطالب مفیدی درباره آنفلوانزا


Make the REST of your life, the BEST of your life
     
#343 | Posted: 29 May 2017 21:22
بیماری تب کریمه کنگو ( CCHF ) را بهتر بشناسیم و از خود مراقبت کنیم.     
#344 | Posted: 22 Jul 2018 22:36


داروی «والسارتان» (فشار خون) از مواد درجه سه چینی ساخته شده و سرطان‌زاست
وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای اعلام کرد این دارو از بازار جمع‌آوری شود. خانواده‌ها مراقب باشند

     
#345 | Posted: 30 Jul 2018 00:23 | Edited By: Priestess
تداخل دارو با مواد آشاميدني‎داروها با مواد آشاميدني مثل آب و آبميوه ها چه تداخل و ضديتي دارند؟ اين مبحث را بررسي مي کنيم. بهترين آشناميدني ها را براي جذب بهتر داروهاي پر مصرف معرفي کرده و تداخل هريک از اين داروها با يکديگر را بيان مي کنيم. آب بهترين آشاميدني است که ميتوان همراه دارو استفاده نمود. البته در رابطه با ترکيبات آهن استثناء وجود دارد.بهترين آشاميدني براي افزايش جذب قرص آهن ,آب پرتقال ميباشد. آشاميدني هاي حاوي ويتامين سي مثل عصاره ي مرکبات گوجه فرنگي و آب گريپ فروت باعث افزايش جذب آهن ميگردند.


الکل:

  • -الکل محلول خوبي براي مصرف با دارو نميباشد. اين ماده باعث افزايش فعل و انفعالات در رابطه با داروها شده و اثر آنها را چندين برابر ميکند.
  • کاهش جذب دارو: الکل باعث کمبود روي و منيزيوم در بدن ميشود و جذب ويتامين ب6 آهن را مختل ميکند.
  • اثر بر متابوليسم کبدي: تغييرات آنزيمي شامل فعال شدن آنزيم هاي کبدي و خروج سريع دارو از بدن صورت ميگيرد.
  • افزايش حلاليت: الکل باعث حل شدن پوشش داروهاي آهسته رهش يا کپسول ميشود.

آب گريپ فروت: گريپ فروت حاوي ترکيباتي است که هم تشکيل پلاک هاي اترواسکروز را کاهش ميدهد و هم تکثير سلول هاي سرطاني را مهار ميکند. با اين وجود بر خلاف ساير مرکبات با بسياري از داروها تداخل دارد. اين تداخل از طريق مهار يکي از انواع سيستم هاي انزيمي در کبدي (نوعي انزيم سيتوکروم ) و ديواره ي روده اعمال ميشود. اين سيستم در کبد 30 درصد و در سلول هاي الپيتليال روده 70 درصد از کل سيستم آنزيمي موجود دران قسمت را تشکيل ميدهدند. قابل توجه است که افراد مختلف به نسبت غلظتي از سيستمp-4503a4 که در روده س آنها باشد نسبت به اثر مهاري بر متابوليسم دارو واکنش هاي متفاوتي نشان ميدهند.
آب گريپ فروت يا خود ميوه بر جذب و متابوليسم داروها موثر بوده و باعث افزايش غلظت سرمي دارو و ايجاد عوارض جانبي ميشود.لذا به بيماران توصيه ميشود. از مصرف همزمان داروهاي خاص (داروهاي ضد اضطراب,بوسپيرون- کاهش دهنده هاي فشار خون- داروهاي ضد اريتمي و ضد انژين- انتاگونيست هاي کلسيم- لوزارتان- ديگوکسين-کارمازپين-داروهاي انتي سايکوز- سيزاپرايد- کاهش دهنده ها ي چربي- ترفنادين- ايمونوساپرسيوها- کورتيکوستروئيد- و قرص هاي کنتراسپتيو) با آب گريپ فورت خود داري نمايند. کلسيم بلوکرها نيز (فلودپين-نيفديپين) با آب گريپ فروت نبايد مصرف شوند.
     
#346 | Posted: 30 Jul 2018 22:30
موج جدیدی از تب کنگو در راهه. هوشیار باشید.


این یک بیماری ویروسی است که نوعی کنه ی سخت، مخزن و ناقل آن است و جزو بیماری های مشترک انسان و دام محسوب می شود. این ویروس می‌ تواند بسیاری از حیوانات اهلی و وحشی را مبتلا کند.

ویروس تب خونریزی‌دهنده کریمه-کنگو اصولاً در طبیعت به وسیله کنه‌های سخت گونه هیالوما منتقل می‌شود؛ ولی به وسیله گونه‌های دیگر نیز منتقل می‌شود.

مهم‌ترین راه آلودگی کنه هیالوما، خونخواری کنه هیالومای نابالغ از مهره‌داران کوچک است. تنها یک بار آلودگی موجب می‌شود که کنه هیالوما در تمام طول مراحل رشد خود آلوده باقی بماند و کنه بالغ ممکن است عفونت را به مهره‌داران بزرگ، مانند دام‌ها منتقل کند.

با توجه به خصوصیات این بیماری باید دامداران و افرادی که با نحوی با دام سروکار دارند دقت کنند که این بیماری در فصل‌های گرم سال بیشتر شیوع پیدا می‌کند و در تابستان دامداران و خانواده های آنها باید مراقبت بیشتری کنند.

بیماری در حیوانات اهلی هیچ گونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری در انسان در هنگام ذبح یا یک دوره کوتاه پس از ذبح حیوان آلوده به دنبال تماس با پوست یا لاشه حیوان وجود دارد.

به دلیل تماس فرد مبتلا با اعضای خانواده بقیه افراد جامعه بعد از آلودگی با خون یا ترشحات بیمار شاهد انتقال بیناری بوده و لذا توصیه می‌شود که بعد از مطلع شدن از فرد بینار و درمان او تمامی وسایل و لباس‌های فرد بیمار آتش زده یا نابود گردد.
علائم بیماری در انسان شامل سردرد، تب شدید، کمردرد، درد مفاصل و عضلات، دل درد، اسهال، استفراغ، قرمزی چشم و سرخی گونه، خونریزی زیرجلدی، خون دماغ، خلط خونی یا استفراغ خونی و حتی احساس افسردگی است.

به افرادی که در معرض خطر هستند توصیه می شود که منزل،وسایل و محل نگهداری دام ها را آفت کشی نموده و موارد بهداشتی را به شدت رعایت کنند.

توصیه می شود که از مواد گندزدا برای ضد عفونی توالت‌ها، محیط آلوده به خون و ترشحات فردی که به این بیماری مبتلا شده است استفاده شود و از استفاده گوشتهای تازه و گوشتهایی که مورد تائید اداره دانپزشکی نیست باید پرهیز کرد.

آنچه در مورد بیماری تب کریمه کنگو باید بدانید!

بیماری تب کریمه کنگو(CCHF) نخستین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه کشف شده و نام «تب خونریزی دهنده» به آن داده شد. چندین سال بعد مشخص گشت که پاتوژن ایجاد کننده تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مشابه همان بیماری است که در سال ۱۹۵۶ در کنگو مشاهده شده بود. همین ارتباط باعث شد تا نام «تب خونریزی دهنده کریمه کنگو» را برای این بیماری انتخاب کنند که به اختصار CCHF (Crimean Congo Haemorrhagic Fever)نامیده می شود.

این بیماری اولین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه اوکراین دیده شد و نام تب خون‌ریزی دهنده برای آن اعلام شد. در سال ۱۹۶۹ معلوم شد بیماری‌زای ایجادکننده تب خون‌ریزی دهنده در کریمه مشابه همان بیماری است که در سال ۱۹۵۶ در جمهوری دموکراتیک کنگو مشاهده شده‌است. از این رو با توجه به مشابهت نشانه‌ها در هر دو مکان، به بیماری، نام کنونی داده شد. تب خونریزی‌دهنده کریمه-کنگو در انسان، بیماری شدیدی همراه با مرگ و میر حدود ۳۰ ٪ ایجاد می‌کند و شیوع بیمارستانی آن نیز بسیار بالا است.

عامل بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه-کنگو، ویروسی از خانواده بونیاویریده، جنس نایروویروس است که تحت عنوان ویروس‌های بَندپابُرد(آربوویروس)Arthropod-Borne Virus شناخته می‌شود و شایع‌ترین ناقل آن کنه ای به نام(هیالوما) Hyalomma است.

این بیماری بیشتر در مناطق صحرایی آفریقا، اروپای شرقی، خاورمیانه(عراق، افغانستان، پاکستان، ایران)هند و غرب چین مشاهده می‌شود. شیوع بالایی از بیماری در بین پرسنل نظامی، کارکنان بیمارستان‌ها، کشاورزان و اشخاصی که با دام سر و کار دارند مشاهده می‌شود.

راه‌های انتقال بیماری

عامل اصلی بیماری تگ کریمه کنگو،نوعی ویروس است.این ویروس می‌ تواند بسیاری از حیوانات اهلی و وحشی را مبتلا کند. انسان هم در صورت تماس با حیوان مبتلا یا کنه آلوده به ویروس ممکن است، دچار آن گردد. البته از طریق انسان به انسان نیز قابل انتقال است.مخزن و ناقل ویروس در طبیعت، اصولاً کنه‌ها هستند و گاو، گوسفند، بز، خرگوش، خرگوش صحرایی و جوجه‌تیغی و حتی جوندگان مثل موش نیز به عنوان ناقل شناخته می‌شوند. اما انواع پرندگان به جز شتر مرغ در برابر این بیماری مقاوم هستند. این ویروس از طریق تماس مستقیم با خون یا ترشحات بیمار، لاشه حیوان آلوده (انتقال به قصاب یا پوست‌کن) سبب ایجاد همه‌گیری‌های ناگهانی می‌شود.همچنین تماس با خون و بافت بیماران به‌خصوص در مرحله خون‌ریزی یا انجام هرگونه عملی که منجر به تماس انسان با خون، بزاق، ادرار، مدفوع و استفراغ آن‌ها شود باعث انتقال بیماری می‌شود.

مرگ بیمار، در صورت دسترسی نداشتن به مراکز پزشکی مجهز و نیز شوک، کم خونی، خونریزی شدید ریوی، عفونت و اختلال انعقادی داخل عروقی اتفاق می‌افتد.علائم خونریزی از روز چهارم شروع می‌شود که بیشتر در مخاط دهان و پوست، لثه‌ها، بینی، معده، روده و رحم و زیر پوست ناحیه ساق پا و دست‌ها ظاهر می‌شود.علائم بیماری یک تا سه روز پس از نیش کنه آلوده یا پنج تا شش روز بعد از تماس با حیوان آلوده ایجاد می‌ شود.بعد از چند روز، بیماری وارد مرحله خونریزی می‌ شود. خونریزی خطر اصلی برای بیمار است و موارد منجر به مرگ اکثرا به دلیلی خونریزی‌ های شدید داخلی صورت می پذیرند.

چه کسانی در معرض ابتلا به تب کریمه کنگو قرار دارند؟

چوپانان، قصاب‌ها، دامداران، کارگران کشتارگاه‌های دامی، کشتار کننده‌های غیرمجاز دام، افرادی که دام‌های اهلی را در مجاورت منزل خود نگهداری می‌کنند و پرستاران و کادرهای درمانی بیمارستانی جزو افرادی هستند که بیشتر درمعرض ابتلا به بیماری قرار دارند. لازم است افرادی که در کشتارگاه‌ها کار می‌کنند، بدانند که ضروری است هنگام انجام عمل ذبح و انتقال لاشه به سرخانه از دستکش، چکمه و روپوش استفاده کنند، درواقع رعایت بهداشت فردی تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری است. کادر بهداشتی و درمانی هم که با بیماران سروکار دارند باید بهداشت و حفاظت فردی را طبق دستورالعمل رعایت کنند.

اساس درمان این بیماری، حمایتی است و شامل تنظیم آب و الکترولیت و درمان انعقاد درون‌رگی منتشر به همراه داروی ضد ویروس ریباویرین است. توجه شود که درمان‌های اختصاصی توسط پزشک متخصص و ترجیحاً متخصص عفونی انجام می‌شود. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تزریق استروئیدها بخصوص متیل پردنیزولون در دوز بالا، میزان پلاکت خون را افزایش و نیاز بیمار را به فراورده‌های خونی کاهش می‌دهد و بر تب بیمار نیز تأثیر دارد.هیچ نوع واکسن معتبری برای پیشگیری در انسان و دام وجود ندارد. اما چنانچه فرد، به موقع جهت درمان اقدام کند می‌توان بیماری را درمان کرد.


خلاصه:
     
#347 | Posted: 4 Mar 2020 18:03 | Edited By: Streetwalker
فعال ماندن کروناویروس ها بر روی سطوح بیجان و غیرفعال سازی آنها توسط عوامل گندزدا
زبان انگلیسی

http://s6.picofile.com/file/8390037826/Brief_Kampf_pdf.pdf.html

زن بودن خیلی مشکل است،وقتی فقط بدنت را می‌بینند.
     
#348 | Posted: 4 Mar 2020 18:12
Streetwalker
عالی بود مرسی

درود به جامعه‌پزشکی و پرستاران عزیز خسته نباشید خدا قوت....
     
#349 | Posted: 4 Mar 2020 18:13 | Edited By: Streetwalker

زن بودن خیلی مشکل است،وقتی فقط بدنت را می‌بینند.
     
صفحه  صفحه 35 از 35:  « پیشین  1  2  3  ...  33  34  35 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical Content | مطالب پزشکی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites