خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

عمل های جراحی نادر و بسیار عجیب و موفقیت آمیز


صفحه  صفحه 7 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین »
shadok مرد #61 | Posted: 16 Apr 2012 14:56 | Edited By: shadok
کاربر

 
عمل جراحی مغز و بهبودی کامل در یک روز با تکنیک جراح ایرانی کالج لندن
خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین : بیماران مغزی سراسر جهان به لطف هنرنمایی گلاره محمدزاده جوانترین جراح مغز و اعصاب انگلیس و یکی از برجسته ترین چهره های پزشکی این کشور در آینده نزدیک تحت عمل جراحی بیهوشی موضعی سلامت خود را بازخواهند یافت. آنچه که این جراح جوان ایرانی انجام می دهد نوید انقلابی تاریخی در دنیای جراحی های حساس مغز در جهان است.
به گزارش خبرگزاری مهر، درحقیقت قربانیان و بیماران ضایعات مغزی از این پس می توانند امیدوار باشند که با هنرنمایی انگشتان این جراح ایرانی پس از انجام عمل جراحی درحالی که بیهوش کامل نشده و تنها بیهوشی موضعی را تحمل می کنند، در همان روز انجام عمل جراحی راهی خانه های خود شوند.

نکته جالب آن است که بیماران با استفاده از این تکنیک نوین می توانند هنگام عمل جراحی با جراحان خود گفتگو و شوخی کنند!

انجام نخستین عمل جراحی یک روزه مغز با بهبود یک روزه
دکتر گلاره محمدزاده
در حال حاضر بیمارانی که چنین اعمال جراحی بر روی مغز آنها صورت می گیرد باید تا چهار هفته پس از انجام عمل در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت های دائم پزشکی قرار داشته باشند. حضور طولانی مدت و اجتناب ناپذیر آنها به واسطه بیهوشی عمومی است که این بیماران متحمل می شوند.

اما در تکنیک نوینی که گلاره محمدزاده انجام می دهد، جراحان پوست سر بیمار را با استفاده از بیهوشی موضعی منجمد کرده و در ادامه برش لازم را در جمجمه وی ایجاد می کنند.

این هنرنمایی بی سابقه حاصل تلاش دکتر گلاره محمدزاده است که تنها با 35 سال سن به عنوان جوانترین جراح مغز و اعصاب انگلیس در بیمارستان کالج لندن مشغول به فعالیت است.

نخستین بیمار دکتر محمدزاده، دبورا گالدر، تاجر زن 52 ساله است که اخیرا این عمل موفقیت آمیز را گذرانده و اکنون بهبودی کامل یافته است.

روزنامه سرشناس تلگراف چاپ انگلیس در گزارشی ویژه به انعکاس این دستاورد مهم پزشکی پرداخته و به نقل از دکتر محمدزاده نوشت: خانم دبورا در طول عمل جراحی با تیم جراحان صحبت می کرد. ما پس از بررسی دقیق وی و انجام اسکن مغزی از سرش خیلی خوشحال بودیم که می توانستیم در پایان همان روز او را به جمع خانواده اش بسپاریم.

وی افزود: حقیقت این است که بیدار بودن بیمار در جریان عمل جراحی حساس مغز موجب می شود بیمار احساس بهتری پس از انجام عمل جراحی داشته و در عین حال کار نیز برای جراحان راحت تر می شود.

به گزارش مهر، نخستین بیمار دکتر محمدزاده که پیش از انتشار تومور سرطانی در مغزش این تومور را در شش هایش نیز متحمل شده بود، گفت: در ابتدای عمل جراحی شرایط کمی برای عجیب به نظر می رسید اما مطمئن بودم اگر مشکلی پیش آید جراحان با انجام بیهوشی عمومی به کار خود ادامه می دهند. من بعدظهر آن روز در خانه و در جمع اعضای خانواده ام بودم و با آنها چای نوشیدم.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #62 | Posted: 16 Apr 2012 15:02
کاربر

 
دکتر محمدزاده (چپ) در کنار دبورا (راست) نخستین بیمار مغزی اش پس از بهبودی کامل

این عمل جراحی و عمومیت یافتن آن در آینده ای نزدیک بازتاب خبری گسترده ای در رسانه های سراسر جهان داشته است.

بی.بی.سی به نقل از "الا پیبوس" از متخصصان تومورهای مغزی در انگلیس نوشت: تکنیکی که دکتر محمدزاده ارایه کرده حقیقتا هیجان آور است.

روزنامه دیلی میل نیز به نقل از نخستین بیمار دکتر محمدزاده نوشت: من در صبح عمل جراحی شدم و بعدظهر همان روز کنار بستگانم با خوشحالی چای نوشیدم.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #63 | Posted: 19 Apr 2012 12:36
کاربر

 
جراحی سرطان پستان

سرطان پستان از دير باز براي بانوان يك بيماري هولناك بوده است. علاوه بر عوارض اصل و جانبي سرطان بر روي بدن بيمار ، اصلي ترين رنج بيمار از دست دادن يك عضو مهم زنانه كه در زيبايش تأثير زيادي داشته است

از زمانيكه دكتر هالستد با روش ماستكتومي راديكال تمام پستان و عضلات زيرش را بر مي داشت حدود يك و نيم قرن مي گذرد و در طي اين ساليان جراحان متعددي روشهاي مختلفي در جراحي سرطان سينه را ابداع كردند و روش جراحي حفظ پستان حدود 70 سال است كه در دنيا شروع و رواج پيدا كرده است.

روش حفظ پستان و برداشتن کل پستان از نظر میزان عود مجدد هیچ تفاوتی ندارند فقط باید دقت کرد نومور با حاشیه کامل خارج شود و باقیمانده در سینه نماند


در دو دهه گذشته با توجه به نتايج بعضاً غير حرفه اي و غير زيبا بدنبال جراحي حفظ پستان ، جراحان با همكاري جراحان پلاستيك شروع به همراه كردن تكنيكهاي انكولوژي و برداشتن بافتهاي سرطاني و جراحي هاي پلاستيك و زيبايي پستان نمودند.

در بعضي مراكز اين جراحي ها توسط 2 تيم انجام مي شد و سپس در حال حاضرجراحانی آموزش انچام هر دو جراحی را دیده اند و رشته انکوپلاستیک شکل گرفته است به این ترتیب بااضافه شدن

تکنیکهای انکوپلاستیک این کار توسط يك تيم انجام مي شود به اين روش علاوه بر تخليه بافتهاي آلوده پستان با كمك بافتهاي داخلي پستان و يا كمك استفاده از بافتهاي اطراف و فلپهاي متفاوت محل تخليه شده پستان پر ميشود و پستان شکل زیبا به خود می گیرد
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #64 | Posted: 19 Apr 2012 12:56
کاربر

 
جراحی های بازسازی سینه


پس از برداشتن پستان به دنبال سرطان انجام مي شود تا بار ديگر زيبايي ظاهري به خانمهايي كه از اين بيماري رنج مي برند باز گردد.

براي بازسازي پستان پس از سرطان 4 روش را مي توان انتخاب كرد كه بسته به بيمار و نظر پزشك انجام مي شود:

•استفاده از پروتز به تنهايي پس از بزرگ كردن پوست و عضله زيرش با دستگاه Tissue Expander .
•استفاده از عضلات پشت استخوان كتف و جايگزيني آن بجاي پستان قطع شده.
•استفاده از عضلات جدار شكم كه چربي فراوان هم رويشان دارند و نقص اندازه سينه را تامين مي كنند.
•تزریق چربی که اغلب در بیمارانی انجام می شود که بخشی از سینه حفظ شده است و برای قرینه سازی از چربی خود فرد استفاده می شود
در هر كدام از اين روشها بيمار به دو مرحله جراحي بازسازي نياز دارد تا هم سينه ها قرينه شوند و هم نوك سينه بازسازي شود گاهي در افرادي مي توان در همان مرحله اولي كه سرطان سينه برداشته مي شود بازسازي هم انجام شود.الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #65 | Posted: 19 Apr 2012 12:57
کاربر

 
جراحی کوچک کردن سینه
در عمل Reduction Mammoplasty تحت بي هوشي عمومي حجم سينه ها كم شده و به سينه شكل و فرم قشنگي داده مي شود و در پايان سينه ها سفت و بالا مي آيند

سينه هاي بزرگ چندين عارضه دارند ، حجم بالاي سينه سبب فشار روي گردن و شانه مي شود اكثر خانمهايي كه سينه بزرگ دارند از ايجاد شياري روي سرشانه شاكي هستند. آرتروز گردن ، كمردرد ، درددست و بازو و گاهاً دردهاي قلبي و تنگي نفس دارند. حجم سينه ها در اكثر خانمهاي ايراني به نسبت نژادهاي اروپايي بزرگ است و در بيماراني كه ما جراحي كرده ايم اكثراً بيش از 3000 گرم از بافت سينه ها كم شده است در صورتي كه در تجارب غربي ها اين حجم كمتر از 2000 گرم است ، همچنين در سينه هاي بزرگ امكان معاينه و يافتن توده هاي پستان كمتر است و درصورتيكه در بيمار توده سرطاني بدخيم ايجاد شود زماني تشخيص داده مي شود كه توده به بزرگي مثلاً 2 سانتي متري مي رسد اما با كوچك كردن سينه حجم توده پستاني كم مي شود ، پس در حجم كمتر خطر سرطان كمتر شده و يافتن سرطان در مراحل زودتر يعني وقتي توده كوچكتر است بيشتر خواهد شد.

بوي بد عرق ، زخمهاي پوستي به علت عرق زياد از ديگر مشكلات است كه با اين جراحي و بستري يك شب و مدت درمان يك تا دو هفته همه مشكلات ذكر شده درمان مي شوند ضمن اينكه شكل زيباتر با رفع افتادگي هم حاصل مي شود.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #66 | Posted: 19 Apr 2012 13:09
کاربر

 
جراحی بزرگ کردن سینه

خانمهايي كه از ابتدا سينه كوچكي داشته اند و يا پس از شيردهي سينه هايشان كوچكتر شده است مي توانند با اين روش به اندازه ايده آل خود برسند

در جراحي بزرگ كردن سينه با يك برش كوچك زيرسينه يا زير بغل و يا دور هاله بافت پستان آزاد مي شود و پروتز در محل خود جاي مي گيرد . مي توان پروتز را زير سينه (subglandular) و يا زير عضله (submuscle) گذاشت كه پزشك با مشورت بيمار يكي از اين راهها را انتخاب مي كند. پروتزها از نظر جنس به سالين (آب نمكي) ، سليكوني ، هيدروژل ، كوژل (مخلوط) و دكستروز تقسيم مي شوند.بعضي پروتزها پرشده و آماده اند و بعضي را بايد پس از جاگذاري با سالين پر نمود ، پوشش خارجي تمام پروتزها سليكون (Selicone) است. پس از درمان سرطان پستان هم مي توان پروتز گذاشت بدون اينكه نگران خطرا ت بعدي باشيم در آمريكا روش ماستكتومي پروفيلاكتيك و پروتز در حال انجام است به اين ترتيب كه فردي كه در خانواده اش بيش از يك نفر دچار سرطان پستان هستند و از نظر ژن BRCA1 يا BRCA2 مثبت هستند احتمال گرفتن سرطان پستان بسيار بسيار زياد است. در اين فرد مي توان با تخليه تمام بافت پستان از زير پوست و گذاشتن پروتز فرد خود را از خطر سرطان پستان دور مي كند.پروتز در افرادي كه سينه هاي غير قرينه دارند بسيار موثر است اگر يك سينه بسيار كوچك و يك سينه طبيعي باشد بهتر است سينه كوچك با پروتز پزرگ شود و اگر برعكس يك سينه عادي و يك سينه بزرگ باشد مي توان از روش ساكشن پستان و در صورتيكه پستان خيلي بزرگ باشد با جراحي پستان بزرگ سينه ها را قرينه كرد
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #67 | Posted: 19 Apr 2012 13:17
کاربر

 
جراحی ماستوپکسی ( لیفت کردن )

•این جراحی برای بالا کشیدن و سفت شدن دوباره سینه انجام می شود
•گاهی با یا بدون پروتز انجام می شود
•در این جراحی فقط یک برش طولی زیر سینه و یک برش دور هاله ایجاد می شود
•عوارض این عمل بسیار کم و بی خطر است
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #68 | Posted: 27 Apr 2012 14:16
کاربر

 
مردی با یک میله در سرش وعمل موفق

بدون شک یکی از معروفترین معجزات پزشکی که به دانشجویان نورولوژی گفته می شود داستان Phineas Gage است. در سال 1848 او به عنوان سر کارگر گروهی که مشغول آماده کردن یک ریل جدید بودند در حال فعالیت بود که یک انفجار باعث شد میله آهنی به بلندی 3 فوت و 7 اینچ در سر او فرو برود. میله از میان گونه های او وارد شده و از قسمت فوقانی سر او خارج شده بود. به نحو معجزه آسایی، دکترها موفق شدند میله را خارج کرده و Gage را نجات دهند هر چند متاسفانه آشکارا شخصیت او تغییر کرد و یازده سال بعد در حالی که از تشنج های شدیدی رنج می برد فوت کرد.


الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #69 | Posted: 27 Apr 2012 14:19
کاربر

 
مردی از یک میله فلزی در بدنش جان سالم به در برد
خوب!نفر بعدی Supratim Dota جوان بیست و دو ساله ای است که در حالی که میله فلزی به طول 5 فوت و ضخامت 2 اینچ در ناحیه تحتانی قفسه سینه او فرو رفته بود توانست زنده بماند! این اتفاق موقعی رخ داد که راننده ،کنترل ماشینی که این جوان از شانس بد خود در آن بوده را از دست داده و به یک مانع برخورد کرده بود. خوشبختانه، میله، ارگانهای حساس و مهم را رد کرده بود و جراحان توانستند آن را خارج کنند. Supratim دو هفته بعد در حالی که سلامتی خود را بدست آورده بود، از بیمارستان مرخص شد.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #70 | Posted: 27 Apr 2012 14:22 | Edited By: shadok
کاربر

 
الکترودها زندگی مردی را بعداز ۶ سال تغیر دادند
مردی که تحت یک حمله شدید قرار گرفته بود و برای نزدیک به شش سال یک زندگی گیاهی را تجربه می کرد به طرز باور نکردنی بعد از اینکه پزشکان الکترودها را در مغز او قرار دادند، تغییر کرد. فردی که حتی قادر به بلعیدن نبود ناگهان توانست صحبت کند، بدون کمک غذا بخورد و با خانواده اش ارتباط برقرار کند. این پیشرفت بعد از قرار دادن الکترود ها حاصل شد. برای این که او سیکل طبیعی خواب را تجربه کند، پزشکان مجبور بودند الکترود های او را هر 12 ساعت خاموش و روشن کنند. از این الکترو دها برای تحریک تالاموس که یک منطقه مهم درون مغز است استفاده می کردند. این فرم از تحریک برای بیماران پارکینسونی استفاده می شد اما قبل از آن برای مریضی با این مشخصات استفاده نشده بود.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
صفحه  صفحه 7 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / عمل های جراحی نادر و بسیار عجیب و موفقیت آمیز

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا