تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

فواید و مضرات خوراکی ها !!!

صفحه  صفحه 4 از 17:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  پسین »  
#31 | Posted: 16 Feb 2012 17:29
خواص دارویی عسل

خواص دارویی عسل

از گذشته تا کنون از عسل در درمان بسياري از بيماري ها استفاده شده است. مهمترين خاصيت عسل ، ضد ميکروب بودن آن است. در حالي که عسل يک ماده کاملاً خوراکي است و بايستي محيط خوبي براي پرورش ميکروب ها باشد ، وليکن ميکروب ها در معرض عسل نابود شده و اجساد آنها نيز به مرور از بين مي رود. زيرا عسل حاوي آنتي بيوتيک و آنزيم دياستاز است . در گذشته از اين خاصيت عسل براي از بين بردن پينه هاي دست و پا سود مي جستند.عسل حاوي آنتي اکسيدان است، از اين رو مصرف آن براي سلامت قلب و عروق مفيد است. عسل به سلامت پوست کمک مي کند و ضد پيري است.
در قديم هر دارويي را با عسل مخلوط مي کردند، زيرا خاصيت بهبود بخشي داروها را چند برابر مي کرده و امروزه هم از عسل در بسياري از محصولات آرايشي و بهداشتي استفاده مي کنند.


• از عسل در فرآورده هاي ضد سرفه بطور مستقيم و غيرمستقيم استفاده مي شود . مزه مزه و غرغره شربت عسل براي برطرف کردن زخم هاي دهان و ورم گلو بسيار سودمند است. عسل ضد آسم است.


• عسل با اينکه بسيار شيرين است، براي دندان ها و لثه مضر نيست، بلکه لثه ها را سالم مي سازد و دندان ها را سفيد مي کند.


• دستگاه گوارش را پاک مي سازد و ضد اسهال است. در تحقيقات ثابت شده اثر بسيار مفيدي برعفونت هاي معده با هليکو باکتر پيلوري دارد. از اين رو ضد زخم معده و دستگاه گوارش است.


• عسل در درمان آب مرواريد ( کاتاراکت ) مفيد است.


• عسل بادشکن است و براي معالجه قولنج روده تجويز مي شود و در مسموميت هاي غذايي، دستگاه گوارش را پاک مي سازد.


• دوست کبد و پادزهر است، پس در بيماري هاي کبدي مصرف آن مفيد است .سکنجبيني که با عسل تهيه مي شود، صفرابري اعلاست.


• سنگ هاي کليه و مثانه را از بين مي برد. براي اين منظور عسل را با کندر بايد مصرف کرد.

عسل خواب آور است و به مبتلايان به بيماري کم خوابي توصيه مي شود که قبل از خواب چند قاشق مرباخوري عسل ميل کنند.


• براي رفع کم اشتهايي مفيد است و کلاً جريان خون را در بدن بهبود مي بخشد. از اين رو به رشد عضلات کمک مي کند، پس براي بچه هاي کم اشتها و افراد ورزشکار بسيار مفيد است.


• عسل گرفتگي مويرگ ها را باز مي کند و براي عروق بسيار مفيد است. پس سالمندان اگر هر روز شربت عسل و ليموي تازه بنوشند، عمر طولاني تري خواهند داشت.


• حتي موم عسل نيز خواص زيادي دارد و ماسک آن براي صورت، چين و چروک و فرورفتگي هاي پوست را مي پوشاند و پوست را لطيف مي کند.


بررسي مقالات سال هاي 1984 تا 2001 نشان مي دهد حداقل 25 تحقيق راجع به اثرات ضد زخم عسل انجام شده که نتايج آنها مثبت بوده است. عسل به عنوان التيام دهنده زخم و نگهدارنده پوست مورد تأييد قرار گرفته است. همچنين 40 مورد ديگر نشان داده ، عسل داراي اثرات ضد خونريزي با موفقيت 88 درصد بوده که اين عمل به همراه اثرات ضد ميکروب نيز بوده است.
خاصيت ضد ميکروبي در عسل با PH حدود 2/3 تا 5 به هيدروژن پراکسيد(H2O2) مرتبط بوده که از تغييرات آنزيمي گلوکز به گلوکونيک اسيد حاصل مي شود. به هرحال اثرضد ميکروبي عسل پس از گرم شدن يا در معرض آفتاب قرار گرفتن کاهش مي يابد.

عسل هاي توليدشده از جنگل و کوه هاي اروپايي مرکزي بيشتر از درختان کاج(PINUSSPP) و عسل هاي حاصل از MANUKA در نيوزلند از گياه LEPTESPERMUM SCOPARIUM داراي خاصيت بسيار قوي ضد ميکروبي است و بروي برخي ميکروب ها از جمله استافيوکوک اورئوس و اپيدرميس و استرپتوکوکوس پيوژنز و آنتروباکترياسه اثرات خوبي دارد. عسلي که در نيوزيلند و استراليا از گياه مذکور حاصل مي شود در جهان منحصر به فرد بوده و به آن عسل UNIQUE MANUKA FACTOR)) مي گويند.


سم شناسي : عسل ماده اي کاملاً خوراکي است ، ولي در موارد استثنايي ممکن است به اسپورعامل بوتوليسم آلوده باشد که ايجاد سم کرده و مسموميت زاست ، به همين دليل مصرف آن براي کودکان زير يک سال ممنوع است. همچنين بعضي افرد ممکن است نسبت به دانه هاي گرده موجود درعسل حساسيت داشته باشند.

ممکن است بعضي از زنبورها به گل خرزهره و چند گل سمي ديگر عادت کنند و محصول سمي تهيه نمايند که البته اين کار به ندرت اتفاق مي افتد.


به هر حال از مصرف اين ماده بسيار مفيد غافل نشويد و از فوايد زياد آن س
     
#32 | Posted: 16 Feb 2012 17:32
خواص میوه ها...

سلام!
می خوام براتون چند تا میوه ی مهم که خاصیت های دارویی مهمی را هم دارند معرفی کنم... بخورید و (بخونید) لذت ببرید...

1- آلبالو:
این میوه ادرار را زیاد کرده و برای مبتلایان به رماتیسم- نقرس، درد مفاصل و تصلب شرائین مفید است. آلبالو صفرا بر بوده و عطش و التهاب را کم می کند و برای معده و کبد مفید است. برای از بین بردن سنگهای کلیه و مثانه مغز هسته آلبالو با مقدار کمی رازیانه در صورتی که جوشانده شود نافع است.


2- انار:
میوه ای است که به علت داشتن آهن و فلزات مفید دیگر دیر هضم می باشد. خوردن دانه های انار به مراتب بهتر از نوشیدن آب انار است. انار میوه ای خون ساز بوده و بهترین موقع برای مصرف آن صبح ناشتاست. دانه های میوه جنگلی انار که به ( ناردان ) شهرت دارد در معالجه اسهال شهرت دارد. آب انار شیرین با شکر و نشاسته برای درد سینه و سرفه توصیه شده است. رب انار جهت رفع خماری مؤثر است.


3- انجیر:
انجیر دارای ویتامین های فراوان، مواد معدنی و مواد قندی است. خوردن انجیر قبل از مجاری دستگاه گوارش را باز و اشتها را تحریک و سبب تخلیه کامل معده خواهد شد.
انجیر افزایش دهنده عرق بوده و سموم و چربی را با عرق از بدن دفع می کند. میوه خشک انجیر را بو داده و می کوبند و از آن گردی به دست می آید که بنام قهوه انجیر معروف است و برای سیاه سرفه- ذات الریه و سینه دردهای کهنه مفید است.
به علت داشتن گوگرد از ریزش مو جلوگیری می کند. انجیر برای از بین بردن بوی بد دهان نیز توصیه شده است. شیرابه انجیر، شیر را منعقد و آن را تبدیل به پنیر می کند و مالیدن شیرابه انجیر به میخچه، زگیل و خال گوشتی را از بین می برد. بعلاوه گذاشتن کمی از شیرابه انجیر به محل حفره دندان کرم خورده درد آن را فوراً ساکت می کند.
     
#33 | Posted: 16 Feb 2012 17:33
خواص میوه ها...

4- انگور:
انگور مجموعه ای از عناصر مفید است که از نظر غذائی شباهت زیادی به شیر دارد و در درمان رماتیسم مؤثر بوده و با سوء هاضمه مبارزه می کند. انگور بیش از همه خوراکی ها دارای ارزش خوراکی است. برای کم خونی، رفع اوره، چربی خون و امراض قلبی مفید است.
آب دم کرده برگ انگور چشم را ضد عفونی و ورم پلک را فرو می نشاند. انگور له شده پوست بدن را نرم می کند. انگور دو برابر گوشت به بدن انرژی می دهد.
انگور خون را صاف کرده و جهت تقویت کلیه مفید است. برای معده های خونی مضر است و از خوردن آب سرد بعد از انگور باید خودداری کرد.
غوره ( انگور نارس ) یکی از چاشنی های مفید در رژیم لاغری است که ضد نقرس و ضد رماتیسم بوده و قاعدگی آور نیز می باشد.


5- پرتقال:
ویتامین P که اکسیر جوانی خوانده می شود در پرتقال وجود دارد. پرتقال از فساد خون و لخته شدن آن جلوگیری کرده برای اطفال شیرخوار و برای کسانی که دوران نقاهت را می گذرانند بسیار مفید است.
این میوه سرشار از ویتامین C می باشد. پرتقال استخوان را محکم کرده و از چین خوردگی پوست جلوگیری می کند.


6- خرما:
بهترین درمان برای امراض عفونی، درد مفاصل و سیاتیک، خرماست. خرمای نارس ( قسبک ) که هنوز کاملاً نرم و شیرین نشده مسکن عطش و قطع کننده اسهال بوده ولی از نظر غذائی اهمیت چندانی ندارد. خرما خونساز است و برای افراد ضعیف مفید است.
بنابر تحقیقاتی خرما از بروز سرطان جلوگیری کرده، درد کمر را تسکین داده، قدرت بینایی و شنوایی را تقویت می کند. خرما مقوی غرایز جنسی است و شهوت را زیاد می کند. بخصوص اگر آن را در شیر خیس کرده و بخورند.
کسانی که خرما زیاد می خورند، فرزندان پسرشان بیش از فرزندان دختر است.
جوشانده هسته خرما جهت سنگ کلیه و مثانه مفید و آرد هسته خرما اسهال مزمن را درمان می کند.
     
#34 | Posted: 16 Feb 2012 17:33
خواص میوه ها...

7- زردآلو:
در این میوه ویتامین A به حد وفور وجود دارد که به رشد اطفال کمک کرده و باعث تقویت قوه بینائی می گردد.
روغن مغز هسته شیرین زردآلو ملین معده و نرم کننده سینه است و روغن مغز هسته تلخ زردآلو صد آماس است و خوردن و مالیدن آن برای مبتلایان به بواسیر مفید است و ریختن چند قطره از آن در گوش باعث تسکین درد گوش می شود.
جوشانده برگ خشک درخت زردآلو کرم معده را از بین می برد و ادرار را زیاد می کند. شکوفه درخت آن ضد خونریزی است و اگر جوشانده ای تهیه کرده و چند قطره در بینی مبتلایان به خون دماغ بچکانند اثر معجزه آسای آن فی الفور مشاهده می شود.


8- سیب:
سیب غذای روح و جسم است، عضلات و اعصاب را تقویت کرده، دهان را ضد عفونی کرده و بوی بد آنرا از بین می برد.
گفته اند هر کس صبح ناشتا یک سیب میل کند، بیماری ها از اطرافش پراکنده خواهند شد. سیب با دفع اسید اوریک داروی روماتیسم- درد مفاصل و نقرس است و برای تقویت قلب و هضم غذا مؤثر است.
خوردن سیب با پوست یبوست را از بین برده و برای کبد مفید است. مالیدن مقداری سیب روی محل گزیدگی نیش عقرب یا زنبور به درمان آن کمک مؤثری می کند. میوه نارس سیب جهت مداوای اسهال مفید است. خوردن سیب قبل از خواب کمک مؤثری در راحت تر خوابیدن است.


9- طالبی:
طالبی بسیار سهل الهضم است و یکی از بهترین دسرهاست. طالبی مانند خربزه و گرمک بهترین پاک کننده کلیه و مثانه بوده و سنگ کلیه را می ترکاند و مجاری ادرار را از سنگ پاک می کند.
طالبی دارای اکسیر جوانی است. مقوی قلب بوده و روق را باز می کند.
     
#35 | Posted: 16 Feb 2012 17:33
خواص میوه ها...

10- گرمک:
گرمک بهترین دوست کلیه است و ماسک آن بر روی صورت باعث لطافت پوست می شود. گرمک دارای تمام خواص طالبی نیز می باشد.


11- گیلاس:
گیلاس سینه را نرم کرده، معده را ضد عفونی نموده و تخمیر معده را از بین می برد. با آنکه معالج یبوست است. درمان مناسبی برای اسهال و بخصوص اسهال خونی به شمار می رود.
برای مبتلایان به رماتیسم- درد مفاصل و تصلب شرایین میوه بسیار مفید است. برای مبتلایان به مرض قند خوردن گیلاس ضرر ندارد. ماسک زیبایی که با گوشت گیلاس تهیه می شود، پوست را نرم و رنگ آن را باز می کند. دم کرده گیلاس ادرار را زیاد می کند.


12- لیمو:
کلیه مرکبات خواص مشترکی دارند، اگر چه مرکبات پیوندی شاداب و گواراتر هستند ولی غیر پیوندی از نظر درمانی اهمیت بیشتری دارند. مرکبات از فلج کودکان و سستی و کهولت در بزرگسالان جلوگیری کرده و در معالجه ذات الریه و عرق النساء و سرطان مؤثر می باشند.


13- هلو:
هلو میوه ای است که بسیار زود هضم می باشد. گل و برگ هلو هر دو ملین بوده و دارای املاح فراوان می باشند.
هلو، ملین، مسکن و مرطوب کننده بوده و بوی بد دهان را از بین می برد. اشتها و غریزه جنسی را زیاد کرده و کار غدد داخلی را مرتب می کند. جوشانده هلو کرم کدو و کرم معده را از بین می برد. خوردن شکوفه هلو برای زنان باردار ممکن است باعث سقط جنین شود.
     
#36 | Posted: 16 Feb 2012 17:34
خواص میوه ها...

15- نارنگی:
نارنگی میوه‌ای زمستانی و سرشار از ویتامین‌های A، B1، B2 و C است. همچنین حاوی پروتئین، چربی، قند و مقادیر زیادی کلسیم و فسفر می‌باشد و به همین دلیل در تشکیل استخوان و پیشگیری از پوكی استخوان مؤثر می‌باشد. منیزیم نارنگی نیز برای فعالیت عضلانی، دستگاه گوارشی و سیستم عصبی مفید است.
نارنگی میوه‌ای است سرد، مفرح قلب، رافع خفقان، کاهنده صفرا و حرارت کبد و معده است. به علت طبع سرد آن، برای افراد بلغمی مزاج كه طبع سرد و تر دارند مناسب نیست. نارنگی در لطیف کردن پوست دست و صورت، بهتر از سایر مرکبات عمل می‌كند و نوع شیرین آن در تسکین اعصاب اثر بیشتری دارد. اگر می‌خواهید شب راحت بخوابید، نارنگی بخورید.


16- موز:
موز از نظر طب قديم ايران معتدل و تر است و خون را غليظ مي كند . موز انرژي زيادي درد و چون نرم هست غذاي خوبي براي كودكان و اشخاص مسن مي باشد.
1) بدليل داشتن پتاسيم زياد ضد سرطان بوده و غذاي خوبي براي ماهيچه ها مي باشد.
2) موز ملين بوده و همچنين درمان اسهال و اسهال خوني است.
3) موز خونساز است بنابراين اشخاص لاغر و كم خون حتما بايد موز بخورند.
4) موز تقويت كننده معده و نيروي جنسي است.
5) موز درمان زخم معده و روده مي باشد.
6) گرد موز همچنين داروي خوبي براي پائين آوردن كلسترول است.
7) شيره گلهاي موز درمان كننده اسهال خوني است.
8) جوشانده موز اثر قطع خونريزي درد.
9) ضماد برگ درخت موز براي درمان و سوختگي مفيد است.
10) ريشه موز دفع كننده كرم معده است.
11 ) موز نفاخ است و زيادخوردن آن خصوصا در سرد مزاجان توليد گاز معده مي كند براي رفع اين عارضه بايد پس از موز كمي نمك خورد.
12) موز تاثير خوبي در تامين رشد و تعادل سيستم اعصاب درد.
13) براي درمان ضعف بدن موز را با عسل بخوريد.
14) موز بعلت درا بودن قند زياد براي مبتلايان به مرض قند مضر است و نبايد در خوردن آن افراط كنند.
     
#37 | Posted: 16 Feb 2012 17:35
خواص میوه ها...

17- خیار:
خون را صاف و تشنگی و صفرا را دفع می کند.خیار برای صفرا و مبتلایان به ضعف اعصاب فوق العاده نافع است و تب های کهنه را آشکار می سازد. آب خیار برای رفع خارش مفید است. مغز خیار چندان مغزی نیست ولی پوست آن حاوی مقداری زیاد ویتامین(ث) می باشد.خیار رسیده و زرد شده دل درد تولید می کند. آب خیار پخته برای پوست چرب صورت بسیار مفید است.
گفته اند اگر در کنار بستر طفلی که مبتلا به تب می باشد چند خیار تازه بگذارند تبش میبرد و طفل شفا پیدا می کند. جوشانده پوست خیار یرقان را سه روزه درمان میکند.
تخم خیار برای کبد متورم نافع است.


18- آناناس:
پژوهشگران دريافته اند كه يك برش آناناس تازه، خشکی و درد هاي گلو را كه اولين نشانه هاي سرما خوردگي و آنفلونزا است كاهش مي دهد. کارشناسان تغذیه می گویند: آناناس سرشار از مواد مغذي است و قند آن هم بالاست. سریع جذب می شود و آنزيم هايي دارد كه به هضم غذا كمك مي كند. و خوردن سه برش آناناس تازه يا 5/1 ليوان آب آناناس به محض احساس خارش گلو بسيار مفيد است. آناناس علاوه بر ويتامين هاي مهمي مانند A،B،C فلزاتی هم چون پتاسيم، كلسيم، آهن، فسفر، گوگرد و منگنز دارد.
برای کسانی که سوء هاضمه، ضعف بدن، چاقي، التهابات مفاصل و تصلب شرايين دارند بسيار مفيد است. اما به سبب داشتن قند زياد ، خوردن آن به بيماران مبتلا به قند سفارش نمي شود. باید توجه داشت كه كمپوت آناناس مفيد نیست! زیرا بسياري از خاصيت هاي خود را به هنگام كمپوت شدن از دست مي دهد و پزشكان مصرف آناناس تازه را سفارش مي كنند.

19- خرمالو:
درخت خرمالو در جنگل هاي شمال و جنوب ايران مي رويد. و در تهران و شهر هاي ديگر آن را پرورش مي دهند. خرمالوی پرورش یافته بدون هسته است و ميوه آن به رنگ قرمز مي باشد. خرمالو خوش طعم است و داراي مواد صمغي و مازوتي نیز می باشد. ميوه خرمالو موقعي كه كال است به علت داشتن مواد مازوتي گس مي باشد. ولي پس از رسيدن آن تبديل به چندين نوع قند مي شود و طعم آن گوارا مي گردد تا كنون در حدود دويست نوع از خرمالو ديده شده است ميوه خرمالو شبيه به گوجه فرنگي مي باشد و داراي پوست نازك است ميوه خرمالو داراي ويتامين آ ، ب ، ث (A،B،C ) مي باشد ميوه خرمالو سينه را نرم مي كند، ولي آن را بايد موقعي خورد كه كاملاً روي درخت رسيده باشد ميوه كال آن كه خارج از درخت مي رسد منافع كمتري دارد براي درمان اسهال خوني سيصد يا پانصد گرم ميوه رسيده خرمالو صبح ناشتا ميل نمائيد. دانه ميوه خرمالو كوبيده شده و به صورت گرد در آمده شده، سنگ كليه و مثانه را مي ريزاند بدون آنكه به عمل جراحي احتياج شود. در صنعت قنادي با ميوه خرمالو انواع شيريني و مالارد درست مي كنند. مربا و كمپوت خرمالو خيلي خوشمزه و مفيد است.
     
#38 | Posted: 16 Feb 2012 17:36
خواص میوه ها...

20- نارگیل:
گوشت نارگیل دارای آنزیم های مختلف مانند انورتین، اکسیداز و کاتالاز می باشد. در شیر نارگیل اسید های آمینه مختلفی مانند هیستدین، آرژینین، لیزین، تایروزین، تریپتوفان، پرولین، لوسین و آلانین موجود است.
خواص داروئی: گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و شیر نارگیل کمی گرم و مرطوب است.
1- نارگیل بدلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق کننده است.
2- حرارت داخلی بدن را افزایش می دهد.
3- برای خوشبو کردن دهان مفید است.
4- ضعف کبد را درمان می کند.
5- برای برطرف کردن بواسیر مفید است.
6- ادرار را زیاد می کند.
7- درد مثانه را رفع می کند.
8- زخم های بدن را مداوا می کند.
9- کرم معده و روده، مخصوصا کرم کدو را از بین می برد.
10- برای تقویت دستگاه هاضمه مفید است.
11- ریشه درخت نارگیل ضد تب و ادرار آور است.
12- ریشه درخت نارگیل برای ناراحتی های کبدی مانند یرقان مفید است.
13- دم کرده ریشه درخت نارگیل برای معالجه اسهال خونی مفید است.
14- برای دفع سنگ کلیه شیر نارگیل را با برگ سنا مخلوط کرده و بنوشید.
15-مایعی که در داخل نارگیل وجود دارد شیر نارگیل گفته می شود. با له کردن و چرخ کردن گوشت سفید نارگیل نیز شیری بدست می آید که به آن شیر نارگیل گفته می شود. 16- شیر نارگیل یک غذای کامل است که می توان آن را با شیر مادر مقایسه کرد.
خواص شیر نارگیل:
شیر نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است.
برای رفع اسهال خونی مفید است.
برای برطرف کردن آب آوردگی بدن از شیر نارگیل استفاده کنید.
شیر نارگیل ضد سم است.
برای پائین آوردن تب مفید است.
برای معالجه بیماریهای پوستی مفید است.
روغن نارگیل : روغن نارگیل از تقطیر گوشت سفید نارگیل بدست می آید.

خواص روغن نارگیل:
برای معالجه بیماریهای پوستی بکار می رود.
حافظه و هوش را تقویت می کند.
درد مثانه را رفع می کند.
کرم کدو و کرمهای دیگر روده را دفع می کند.
در درمان کمر درد موثر است.
معالج بواسیر است.
محرک نیروی جنسی است.
مضرات : نارگیل دیر هضم است و در بدن خلط تولید می کند بنابراین بهتر است با شکر خورده شود چون نارگیل گرم است ممکن است در گرم مزاجان اشکالاتی تولید کند از این نظر اینگونه افراد باید آنرا با میوه های ترش، لیمو و یا هندوانه بخورند. خوردن آن برای سرد مزاجان و سالمندان بسیار مفید است و اشکالی تولید نمی کند.
     
#39 | Posted: 8 Nov 2012 19:53
تضمین سلامتی با مصرف این میوه ها

ایران ناز، میوه‌ها علاوه بر اینکه بسیار خوشمزه و مغذی هستند، با پایین آوردن احتمال ابتلا به سرماخوردگی ، آنفولانزا ، بیماری‌های قلبی ، سکته و سرطان ، به شما کمک میکنند احساس بهتر و عمر طولانی تری داشته باشید.

سالمترین میوه‌ها با بالاترین محتوی آنتی‌اکسیدان عبارتند از :

1 - سیب
اگر با پوست خورده شود حاوی پکتین، ۵ گرم فیبر و مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان‌های فلاوونوئید است. فیبر سیب به پایین آوردن کلسترول کمک می‌کند. و فلاوونوئیدهای قدرتمند احتمال بیماری‌های قلبی، سکته و سرطان را کاهش می‌دهد. یک سیب متوسط چیزی درحدود ۸۰ کالری دارد.

2 - زرد‌آلو
منبع بسیار خوبی از ویتامین A، C و E، پتاسیم، آهن و کاروتینوئیدها می‌باشد. لیکوپن موجود در زرد‌آلو به محافظت از چشم‌ها و جلوگیری از بیماری قلبی، اکسیداسیون کلسترول LDL و برخی سرطان‌ها -- مخصوصاً سرطان پوست-- کمک می‌کند. و فیبر موجود در زردآلو در برطرف کردن یبوست موثر است. بعلاوه اینکه یک زردآلو فقط ۱۹ کالری در خود دارد.

3 - موز
منبعی عالی از پتاسیم است ( حدود ۴۰۰ میلی‌گرم ) که به پایین آوردن احتمال فشار خون بالا و سکته کمک کرده و نقش مهمی در عملکرد عضلات دارد. موز میوه‌ای خوشمزه و شیرین است که می‌تواند جایگزین خوبی برای قند بوده و منبع طبیعی عالی برای انرژی است. فیبر موجود در موز به بازگرداندن عملکرد روده‌ها کمک می‌کند. یک موز متوسط چیزی درحدود ۱۰۸ کالری در خود دارد.

4 - خانواده توت‌ها
به مقدار بسیار بالایی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی مثل ویتامین C در خود دارد. تحقیقات مختلفی نشان می‌دهند که توت‌ها درمقابل بیماری‌های قلبی، سکته، سرطان و بسیاری بیماری‌های دیگر محافظت خوبی به عمل می‌آورد.

5 - تمشک آبی
یکی از بهترین میوه‌های آنتی‌اکسیدانه به شمار می‌رود. در کنار سایر فوایدی که برای سلامتی دارد، به پیشگیری از فشار خون بالا، زوال قرنیه و تخریب مغز که موجب بیماری آلزایمر می‌شود، کمک می‌کند. یک فنجان تمشک آبی ۸۱ کالری و ۴ گرم فیبر در خود دارد. یک فنجان شاه‌توت ۷۴ کالری و ۱۰ گرم فیبر در خود دارد. یک فنجان تمشک ۶۰ کالری و ۸ گرم فیبر و یک فنجان توت‌فرنگی ۵۰ کالری، ۴ گرم فیبر در خود دارد.

6 - طالبی
سرشار از ویتامین C، پتاسیم و آنتی‌ اکسیدان‌های کاروتینوئید هستند. طالبی به کاهش التهاب، پیشگیری از سرطان و بیماری‌های قلبی-عروقی، بهبود ایمنی بدن و کمک به محافظت از پوست در نواحی که احتمال آفتاب‌زدگی زیاد است کمک می‌کند. یک نصف طالبی ۹۷ کالری و ۲ گرم فیبر دارد.

7 - گیلاس
سرشار از آهن و فلاوونوئیدهای جنگنده با بیماری‌ها است. همچنین پتاسیم، منیزیم، ویتامین C و E، فولات و کاروتیتوئیدهای محافظ قلب در خود دارد. گیلاس می‌تواند به طور قابل‌ملاحظه‌ای التهاب، دردهای آرتروزی، کلسترول بد و خطر سرطان را کاهش دهد. یک فنجان گیلاس ۸۸ کالری دارد.

8 - مرکبات
بیشتر بخاطر مزه، آبدار بودن و محتوی بالای ویتامین C خود معروف هستند. اما منبع بسیار خوبی از فولات، فیبر و سایر آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز می‌باشند. مرکبات به پایین آوردن کلسترول، فشار خون و خطر برخی از انواع سرطان کمک می‌کند.

_ گریپ‌ فروت صورتی یا قرمز
نیمی از یک گریپ‌فروت فقط ۴۷ کالری دارد. پرتقال ۵۰ تا ۷۰ میلی‌گرم ویتامین C در خود داشته و ۶۸ کالری است.

_ لیمو
یک عدد لیمو حدود ۱۷ کالری دارد.

9 - کیوی
بیشتر از دو برابر از ویتامین C پرتقال را در خود دارد و همچنین منبعی عالی از منیزیم، پتاسیم و ویتامین‌های A و E می‌باشد. کیوی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بیماری‌های تنفسی را کاهش می‌دهد. یک عدد کیوی متوسط ۴۷ کالری و ۳ گرم فیبر دارد.

10 - پاپایا
سرشار از ویتامین C، فولات، کاروتینوئیدها و آنزیم‌های گوارشی طبیعی است که به هضم پروتئین کمک می‌کند. یک فنجان پاپایا خردشده ۵۵ کالری دارد.

11 - انگور قرمز
حاوی آهن، پتاسیم، فیبر و مقدار قابل‌ توجهی آنتی‌ اکسیدان‌های جنگنده با بیماری‌ها است. انگور قرمز منبع اصلی فلاوونو‌ئیدها، آنتوسیانین‌ها و رزوراتول می‌باشد که نشان داده است به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و سرطان کمک می‌کند. یک فنجان انگور قرمز ۶۰ کالری در خود دارد.
     
#40 | Posted: 8 Nov 2012 19:54
بهترین غذاها برای کاهش چین و چروک‌ پوست

کارشناسان تغذیه توصیه میکنند که استفاده از فرآورده‌های طبیعی و محصولات گیاهی بهترین روش برای جوان تر و شاداب‌ تر ماندن پوست و کاهش چروک‌ های صورت است. ایران ناز، این کارشناسان در مقاله جدید فهرستی از این محصولات طبیعی را ارائه کرده‌اند که استفاده از آنها روند پیروی پوست را به تعویق می‌اندازد و چهره را جوانتر نگه میدارد.

این محصولات مفید و طبیعی عبارتند از:
سبزیجات با برگ‌ های بزرگ و سبز رنگ مانند اسفناج و کاهو که منابع غنی از لوتئین و زیاگزانتین‌ هستند. مطالعات نشان میدهد که مواد غذایی غنی از این دو نوع آنتی‌اکسیدان خطر ابتلا به عارضه تحلیل نقطه ماکولار چشم ناشی از افزایش سن را کاهش می‌دهند و همچنین با مقابله با رادیکال‌های آزاد از آسیب دیدن پوست جلوگیری می‌کنند.

تمشک آبی نیز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که مانع از پیری زودرس می‌شوند و در عین حال از بروز سرطان نیز جلوگیری می‌کنند. همچنین آنتوسیانین‌های موجود در تمشک آبی برای مقابله با استرس اکسیداتیو که یکی از عوامل مهم پیری است، مفید هستند.

ریشه‌های خوراکی زرد و نارنجی رنگ مانند هویج سرشار از بتاکاروتن هستند. این آنتی اکسیدان‌ها نیز برای حفظ سلامت پوست و چشم‌ها موثرند. سیب‌زمینی شیرین و کدو حلوایی نیز از این جمله منابع غذایی هستند.

کلم بروکلی نیز به دلیل دارا بودن یک آنتی‌اکسیدان قوی موسوم به کورستین خاصیت ضد التهابی بالایی دارد و با فاکتورهای ایجاد کننده پیری مقابله می‌کند.

تخم‌مرغ ارگانیک نیز در پیشگیری از پیری زودرس مفید است. هر عدد تخم‌مرغ حاوی 9 اسید آمینه ضروری و همچنین غنی از پروتئین‌ها و ویتامین D طبیعی است که مصرف انواع سالم و غیر آلوده آن در حفظ جوانی و شادابی پوست موثر است.

آلوئه‌ورا نیز خواص ضد پیری فوق‌العاده‌ای دارد و مکملی مناسب برای دوران سالمندی است. آب این گیاه پوست را ترمیم می‌کند و حتی آثار پیری پوست را از بین می‌برد. مصرف آب آلوئه‌ورا باعث کاهش چروک‌های عمیق پوستی می‌شود و خاصیت انعطاف‌پذیری پوست را افزایش می‌دهد.

سیر نیز حاوی آنتی‌ اکسیدانی قوی موسوم به آلیوم است که در مقابله با مولکول‌های مضر رادیکال آزاد، حفظ سلامت پوست و تقویت سیستم دفاعی بدن بسیار مفید و موثر است.
     
صفحه  صفحه 4 از 17:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / فواید و مضرات خوراکی ها !!! بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites