تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Mummy | مومیایی

صفحه  صفحه 12 از 12:  « پیشین  1  2  3  ...  10  11  12  
#111 | Posted: 28 Jan 2016 02:06
نقاب مومیاییدر نوامبر 1922 م باستانشناس انگلیسی ، هاوارد کارتر،
قبر توتانخامن را کشف کرد . نقاب این فرعون که از طلا ساخته
شده ، بیش از 10 کیلوگرم (22 پوند) وزن دارد .


حقایق ثبت شدهمقبره معروف توتانخامن واقع در دره فراعنه ، در سال 1922 کشف گردید در این مقبره تعداد زیادی اشیاء از اثاث چوبی ظریف گرفته تا آلات موسیقی و جواهرات، برای استفاده فرعون در زندگی پس از مرگ ، جای داده شده است بسیاری از این اشیا از طلای یک پارچه ساخته شده اند و یا با روکشی از ورقه های نازک طلا ، تزیین شده اند . تنها، تابوت درونی که جنازه این فرعون جوان را در خود جای داده بود از 90 کیلو گرم (198 پوند) طلای ناب ، ساخته شده است.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#112 | Posted: 28 Jan 2016 02:11

کشف تفاوت چهره فرعون مصر با مجسمه اشماسک طلایی، فرعون توت عنخ آمون را یک مرد جوان و قوی، با ویژگی‌های ایده آل نشان می‌دهد: فک قوی، لب پر، استخوان گونه بالا، و ابرو شاه‌وار.
اما بنا بر گزارش دیلی میل، با تشکر از تصویربرداری D3 با تکنولوژی بالا، حقیقت در نهایت مشخص شد، و او به مراتب با زیبایی فاصله دارد! توت عنخ آمون تحت "کالبد شکافی مجازی" با سی‌تی اسکن، تجزیه و تحلیل ژنتیکی، و بیش از 2000 اسکن دیجیتالی قرار گرفت تا برای تولید یک مدل کامپیوتری از فرعون، مورد استفاده واقع شود.

تلاش‌های قبلی برای بازسازی چهره او، توت عنخ آمون نسبتا جذاب بود؛ ولی بر اساس تئوری، صورت او در یک تصادف مسابقه ارابه‌رانی و یا اتفاقی که منجر به مرگ او شده بود، صدمه دیده بود.

این تحقیق جدید نه تنها نشان می‌دهد که فرعون با ویژگی‌های خارج از فرم بودن متولد شده و از لحاظ جسمی قادر به شرکت در مسابقه ارابه‌رانی نبوده، بلکه شکستگی‌های دیگری را نیز در سن 19 سالگی با خود به قبر برده بود (در حال حاضر اعتقاد بر این است که یک شکستگی در جمجمه وی از قبل و بعد از مرگ او پایدار بوده است).

علم جدید نشان می‌دهد، پادشاه جوان بیمار و فلج بوده و پاهای پیچ خورده و ناهنجاری داشته بود. او از صرع و مالاریا رنج می‌برد، و تا آخر عمر با عصا راه می‌رفت. در این حالت ایستادن برای او در ارابه در حال حرکت، غیر ممکن بوده است.به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از العربیه؛ بر اساس فیلم مستند بی بی سی، که قرار است یکشنبه 26 اکتبر نمایش داده شود، محققان متوجه شده اند که فرعون معروف مصر هیچ شباهتی به مجسمه طلائی باشکوهش و گزارشهای تاریخی بازمانده از آن دوران نداشته است.
او که گفته می شد عاشق عرابه سواری بوده، اکنون معلوم شده که به دلیل کج بودن پاهایش، هرگز نمی توانسته در مسابقات عرابه سواری شرکت کند.

اشرف سلیم، رادیولوژیست مصری، گفت: "تشریح مجازی نشان می دهد که انگشتان پای او کج بودند و او بشدت لنگ می زده است."
به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، 130 عصای خیزران یافته شده در گور او صحت این ادعا را تایید می کند.
این اطلاعات از "تشریح مجازی" بیش از 2000 اسکن کامپیوتری، و همچنین بررسی ژنهای خانواده این پادشاه جوان بدست آمده که نشان می دهند پدر و مادر او باهم برادر و خواهر بودند.
در حالیکه بر اساس افسانه ها شاه جوان در یک حادثه عرابه سواری کشته شده، اما محارم بودن پدرومادرش باعث یکنوع بیماری ارثی در او شده بود که در نهایت به مرگ زودهنگامش انجامیده است.
به گزارش این روزنامه، و به نقل از دکتر سلیم، توتان خامون پیش از مرگش فقط از یک شکستگی در ناحیه زانو رنج می برده است.

هوتن اشرفیان، متخصص جراحی در کالج سلطنتی لندن گفت که بسیاری از اعضای خانواده توتان خامون از بیماری عدم توازن هورمونی رنج می بردند.
اشرفیان گفت: "اجداد توتان خامون اغلب تا سنین بالا زنده بودند. فقط خانواده نزدیک به او دچار مرگ زود هنگام می شدند، عارضه ای که در هر نسل در سنین پایین تر اتفاق می افتاد."

ازدواج با اعضای خانواده در میان مصریان قدیم رواج داشت، و آنها از عواقب این نوع ازدواجها بر کودکان آگاهی نداشتند.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
صفحه  صفحه 12 از 12:  « پیشین  1  2  3  ...  10  11  12 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Mummy | مومیایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites