تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Mummy | مومیایی

صفحه  صفحه 4 از 12:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  پسین »  
#31 | Posted: 16 May 2015 23:24
موميايي مرد يخي مورد مطالعه كامل باستان شناسان قرار گرفت و بررسي‌هاي علمي نشان داد اين مسافر دنياي باستان داراي قدي برابر يك متر و 65 سانتي‌متر و وزن 50 كيلوگرم بوده و هنگام مرگ 45 سال داشته است البته بايد اشاره كرد كه وزن موميايي ‌هنگام پيدا‌شدن تنها نزديك به 14 كيلوگرم بود.

عكسبرداري‌هاي اشعه ايكس و آزمايش‌ها نشان مي‌داد كه اوتزي براي آخرين بار در حدود هشت ساعت پيش از مرگش مقداري غذا شامل گوشت بزكوهي و غلات به همراه ميوه خورده بود. در شانه چپ موميايي يك سر‌تير مسي وجود داشت كه وي تلاش كرده بود آن را از بدنش خارج كند و در نتيجه ميله آن بيرون آمده و سرتير در جاي خود باقي‌مانده بود و دليل مرگ وي نيز خونريزي ناشي از جراحت‌هاي وارده و ضربه شديدي كه به جمجمه‌اش برخورد كرده بود، تشخيص داده شد.ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#32 | Posted: 16 May 2015 23:28
در كنار جسد مقداري لوازم و تجهيزات نيز به دست آمده بود كه امروزه در كنار موميايي به نمايش گذاشته شده است كه مهم‌ترين آنها تبري از جنس مس، چاقويي كوچك و 14 تير مخصوص كمان است.

لباس‌هاي اوتزي شامل يك رداي بافته‌شده از ساقه گياهان، يك روپوش، يك جفت مچ‌پيچ‌و‌يك جفت كفش بود كه بــراي راه رفتن روي برف بسيار مناسب هستند.

غيرطبيعي بـودن موميايي به تنهايي توان جذب گردشگران بسياري را دارد، ولي موضوع ديگري كه بيشتر بين توده عوام مردم شهرت يافته و سبب شده تا هاله‌اي از شگفتي اين مرد يخي را احاطه كند، موضوعي است كه به نفرين اوتزي معروف شده است؛ البته اين موضوع پايه علمي نداشته و بيشتر مبتني بر تصادف و شاخ و برگ پيدا كردن رويدادهاي مربوط به اين جسد از سوي مردم است، ولي بد نيست بدانيد تعداد زيادي از افرادي كه به نوعي با اين موميايي سروكار داشتند به نحو مرموزي كشته شده‌اند.ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#33 | Posted: 16 May 2015 23:34
در حقيقت تا امروز مرگ هفت نفر از اين افراد شامل هلموت سيمون يكي‌از كوهنوردان كاشف جسد، كننراد اشپايندلر اولين دانشمندي كه آن را بررسي كرد و پنج نفر ديگر از اعضاي تيم‌هاي پژوهشي مربوط به مرد يخي به صورت غيرعادي و قتل يا تصادفات مشكوك گزارش شده است و اين موضوع باعث شده تا مردم شهر تيرول جنوبي باور داشته باشند كه مرگ اين افراد به دليل نفرين مرد يخي است.

به هر حال اين موميايي طبيعي كه يكي از عجيب‌ترين نمونه‌هاي موجود در جهان به شمار مي‌آيد، امروزه اصلي‌ترين جاذبه گردشگري موزه و شهر تيرول جنوبي به شمار مي‌رود .
////////////

فرم و قیافه ی مرد یخی


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#34 | Posted: 17 May 2015 10:52 | Edited By: SARA_2014
زیبای خفتهدر سال ۱۹۲۰ این دختر کوچک بر اثر بیماری ذات الریه جان سپرد . پدر وی که پزشکی ساکن سیسیل بود برای اینکه همیشه روح دخترش را در کنار خود حفظ کند او را به روشی منحصر به فرد مومیایی کرد . همانطور که در عکس مشخص است بعد از گذشت چندین دهه بدن کودک کاملا سالم است . روش مومیایی این پزشک به تازگی کشف شده است .
در حال حاضر انسان شناس سرشناس ایتالیایی در حال تحقیق روی پروژه راسالیا است و بنابر گزارشات شورای اعزامی نشنال جئوگرافیک چندی قبل پرده از راز فرمول مومیایی کردن این دختر برداشته شد .
پدر راسالیا در سال ۱۹۳۳ درگذشت . دفترچه خاطرات وی حاوی اطلاعاتی در رابطه با نحوه مومیایی کردن است که گزارش هایی از تزریق موارد شیمیایی به بدن راسالیا را می دهد .
چیزی که در این بین بسیار شگفت آور است ثابت ماندن ساختار بدنی در این کودک هست به نحوی که می تواند این کودک را از تابوت خارج کرده و ایستاند . سالم ماندن موهای کودک نیز از موارد شگفتی آور برای محققان کنونیست !محققان ایتالیایی ادعاهای موجود درباره مومیایی سیسیلی که گفته می‌شود هرروز چشمانش را باز و بسته می‌کند را رد کردند.
براساس گزارش ديسكاوري، اين ادعاي عجيب پس از فيلمبرداري مداوم و روزانه از اين موميايي كه به كودكي دو ساله تعلق دارد، مطرح شد و سال‌ها است كه به آن دامن زده شده‌است. اين هفته نيز روزنامه‌هاي ايتاليايي دوباره اعلام كردند روزاليا لامبوردو، موميايي دختربچه دوساله‌اي كه در سال 1920 درثار ابتلا به ذات‌الريه جانش را از دست داده، در طول يك روز بارها پلكش را باز و بسته مي‌كند تا چشمان آبي‌رنگ و سالمش ديده شوند.

روزاليا كه يكي از سالم‌ترين موميايي‌هايي است كه در جهان وجود دارد، مشهورترين موميايي از هشت‌هزار موميايي است كه در كاتاكومب‌هاي (دخمه‌هايي مملو از قبر) نهفته در زير معبد كاپوچين در پالرمو سيسيل وجود دارند.

اين موميايي كه زيباي خفته نامگذاري شده‌است، دختربچه‌اي دو ساله است كه گويي درحال چرت‌زدن است. صورت آرام اين كودك دوساله را تارهاي موي مجعد و طلايي رنگي احاطه كرده و روبان موهايش هنوز روي سرش ديده مي‌شود.سال‌ها است كه شايعه شده اين موميايي كوچك در طول روز چشم‌هايش را باز و بسته مي‌كند، شايعه‌اي كه در نهايت توسط محققان ايتاليايي رد شد. به گفته سرپرست كاتاكومب‌هاي كاپوچين، اين پديده در حقيقت خطاي ديدي است كه در اثر فيلتر شدن نور توسط شيشه محافظ موميايي ايجاد مي‌شود.

از آنجايي كه چشمان چشمان اين كودك كاملا بسته نشده‌است، فيلتر شدن نور توسط شيشه محافظ موميايي توهم باز و بسته شدن چشم اين كودك را ايجاد مي‌كند.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#35 | Posted: 17 May 2015 11:22 | Edited By: SARA_2014
کشف یک مومیایی ۲۵۰۰ ساله مصریمومیایی در مصر کشف شده است که طبق تحقیقات به دست آمده ثابت شده است که ، این مومیایی متعلق به یک پسر بچه ۱۴ ساله مصری به نام مینیردیس بوده است که برای اولین بار در سال ۱۹۲۰ کشف شده و در یک تابوت نگه داری شده است.درواقع این جسد برای ۵۰۰سال قبل از میلاد مسیح میباشد.با نگاه به قسمت هایی از بدن این جسد ، مینگریم که هنوز هم قسمت هایی مانند کف پای او و انگشتانش سالم مانده اند.البته به خاطر جنس به کار برده شده در کفن طلای این مومیایی ، بیرون آوردن او را از این کفن بسیار سخت کرده است زیرا محققان باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا آسیبی به بدن وارد نشود.

عکس های مربوط به این مومیایی :ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#36 | Posted: 17 May 2015 21:41 | Edited By: SARA_2014
دخمه حیرت انگیز سیسیلاینجا مرده ها نمی خوابند


براساس اطلاعات به دست آمده، قدیمیترین نعش موجود در این مقبره مربوط به راهبه سیلوسترو گابیو مربوط میشود كه سال 1599مرده است. باستان شناسان او را سرسلسله جمع شدن این همه مومیایی كنار هم میدانند. او معتقد بود هوای خشك میتواند باعث ایجاد مومیایی طبیعی در انسانها و البته زندگی دائمی آنها شود. به همین علت جنازهها را از دیوار آویزان میكرد تا مایعات درون بدن آنها بتدریج خارج شود و سالها بعد جنازههایی كه مانند میوههای خشك شده تغییر حالت داده بودند را با سركه میشست و بعد از آن بود كه لباسهای مردگان را برای ایستادن همیشگیشان در حالت مومیایی تنشان میكرد.وقتی برای اولین بار وارد این مکان میشویم شاید همان احساسی بهمان دست دهد که زمان تماشای فیلم «یک شب با مردگان زنده» یا تریلر مایکل جکسون حس کردیم. هیچ فیلم ترسناک یا حتی خانه جن زده ای نمیتواند با چنین مکانی رقابت کند؛ دراینجا مرده ها با لباسهای معمولی خود و با میخ طویله به دیوار آویزان شده اند. مرده ها که بدنهایشان در حال فساد و تباهی است از بالا شما را مینگرند، گویی که قصد ربودنتان را دارند و میخواهند که شما هم به آنها بپیوندید.

عکس هایی از این دخمه :

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#37 | Posted: 17 May 2015 21:53
یك اتفاق بسیار ساده باعث شد تا چندی پیش بزرگترین مجموعه مومیایی هایی عصر جدید كشف شوند. این اتفاق در حالی افتاد كه
دخمه صومعه سیسیل ایتالیا گشوده شد و بازدیدكنندگان از این دخمه، نزدیك به 8 هزار جسد مومیایی شده در حالی كه با میخهای درشت به دیوار آویخته شده بودند را كشف كردند.باستانشناسان در بدو ورود با اتاقی روبه رو شدند كه پر بود از اسكلتهای بیشمار انسانهایی كه كنار هم ایستاده بودند و نكته قابل توجه آن بود كه تمامی مومیاییها بر اساس شغلی كه داشتند كنار هم قرار گرفته بودند. آنها در بدو ورود با اتاقی مربوط به دكترها، اتاقی مربوط به زنان، اتاقی مربوط به دخترهای ازدواج نكرده و البته اتاقی نیز مخصوص كودكان روبه رو شدند.
باستانشناسان پی بردند این اجساد كه به طور طبیعی مومیایی شدهاند مربوط به مراسمی مذهبی هستند كه در نوع خود بینظیر است .
عکس هایی از این دخمه :ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#38 | Posted: 17 May 2015 22:03 | Edited By: SARA_2014

وقتی بر اولین پله این دخمه قدم می گذاریم به یاد این جمله از دانته بر روی کتیبه های دروازه های جهنم میافتیم :

« هرکس وارد اینجا میشود باید رویاهایش را رها کند »زیرزمین این صومعه به پنج راهرو تقسیم شده است: بخش مردان، بخش زنان، بخش کشیشان صومعه، بخش راهبان و بخشی برای افراد بلند مرتبه جامعه همچون ارتشدارن، دانشمندان و وکلا.
در بخش زنان قسمتی را نیز به دختران باکره اختصاص دادهاند، که در آن، چهار دختر باکره در کنار یک صلیب آویزان شده اند.سرزمین مردگان در حالی در ایتالیا کشف شده است که معروفترین و عجیبترین جسدی که در این صومعه قرار دارد، جسد دختر بچه ی 2 ساله ای به نام «روسالیاو لومباردو» است، که در سال 1920 به این صومعه تحویل داده شده است.جسد این دختر بچه در تابوتی قرار دارد که درب آن از شیشه است. چهره او بعد از گذشت سالها همچنان طبیعی باقی مانده است.
ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#39 | Posted: 17 May 2015 22:15
نمونه عکس هایی دیگر از این دخمه :////////////////////
ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#40 | Posted: 17 May 2015 23:01
یک انسان مومیایی در مجسمه ۱۰۰۰ ساله بوداسال میلادی گذشته اعلام شد که در مکزیک مجسمه‌ای از مسیح وجود دارد که در آن از دندان‌های واقعی یک انسان استفاده شده بود اما ظاهرا مکزیک تنها مکانی نیست که در آن بخش‌هایی از بدن انسان درون مجسمه مقدس جاسازی شده است.به تازگی مجسمه‌ای چینی از بودا کشف شده که درون آن جسد کامل مومیایی شده‌ای از یک راهب وجود دارد. این جسد به فرم مجسمه‌‌ی بودا درون آن جا سازی شده است. این مجسمه‌ی بودا که سال گذشته در موزه‌ی Drents به نمایش گذاشته شد به مرکز پزشکی آمرسفورت هلند منتقل شده و تحت نظارت کارشناس هنر بودایی اریک بروجین (Erik Brujin) به طور کامل سیتی‌اسکن و با استفاده از آندوسکوپ نمونه‌برداری شد. گفته می‌شود جسد مومیایی شده‌ی درون مجسمه- که تنها نمونه‌ی یافت شده از نوع خودش است- از اساتید بودای مدرسه‌ی مدیتیشن چین ملقب به Liuquan است که حدوداً ۱۱۰۰ سال پس از میلاد مسیح مرده است. سیتی‌اسکن و آندوسکوپ چیزهایی بیشتر از جسد مومیایی شده‌ی Liuquan نشان داد. نمونه‌هایی از موادی که هنوز شناسایی نشده‌اند از حفره‌های قفسه‌سینه و شکم بیرون آورده شدند. اما خارق‌العاده‌تر از آن: کاغذهای لوله شده‌ای بود که در فضاهای بین اندامهای این مومیایی جاسازی شده بودند. تیم محققین بر این باورند که این جسد مومیایی شده ممکن است نمونه‌ای از «خودمومیایی سازی» برای تبدیل شدن به «بودای جاودان» باشد، فرآیندی که طی ریاضت‌کشی حاصل می‌شود. گروهی از مردم باستان بر این باور بودند که فرد مومیایی شده نمرده است بلکه به والاترین جایگاه روحانی رسیده و عده‌ای دیگر آن‌را نوعی ارتقاء معنوی می‌دانستند.به گزارش فارنت، در ژاپن، راهب‌هایی که می‌خواستند مومیایی شوند این رژیم غذایی را دنبال می‌کردند: ۱۰۰۰ روز تغذیه با آب، دانه‌ و آجیل و بعد از آن ۱۰۰۰ روز تغذیه از ریشه‌ها، پوست درختان کاج و چای مخصوصی که از درخت لاک چینی درست می‌شود- ماده‌ای سمی برای دفع کرم‌ها و باکتری‌ها. پس از آن این افراد را درون یک آرامگاه سنگی مهر و موم می‌کردند تا مرگ‌شان فرا برسد. تقریبا ۱۰۰۰ روز بعد آرامگاه باز می‌‌شد. آن دست از راهب‌ها که به مرحله‌ی مومیایی رسیده بودند در معابد پرستش و ستایش می‌شدند درحالیکه مابقی که به مرحله‌ی مورد نظر نرسیده بودند همچنان در مهر و موم باقی مانده و همان‌جا مورد ستایش قرار می‌گرفتند. Liuquan تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۴در موزه‌ی تاریخی National Hungarian به نمایش گذاشته شده است.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
صفحه  صفحه 4 از 12:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Mummy | مومیایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites