گفتگوی آزاد

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)


صفحه  صفحه 28 از 77:  « پیشین  1  ...  27  28  29  ...  76  77  پسین »
 #271 Posted: 28 Jan 2014 02:55
توطئه دختر سرکش در قتل پدر و برادر کوچک

روزنامه ایران :دختر سرکش توطئه قتل پدر و برادر کوچکترش را با دوست فیس‌بوکی‌اش طراحی کرده بود.در این سناریوی باورنکردنی و دردناک پدر کشته شد و دختر در آخرین لحظات تصمیم گرفت برادر 15 ساله‌اش زنده بماند.
ساعت 9:30 شب 30دی‌ماه سال‌جاری ماجرای قتل پدر تنهایی در خانه‌اش واقع در ابتدای خیابان کمیل به پلیس گزارش داده شد.
مرد 55 ساله‌ای به نام محمد اسماعیل‌زاده وقتی در خانه‌اش تنها بود با ضربات چاقو به قتل رسیده بود و بازپرس رودگر از دادسرای امور جنایی تهران دستور داد تیمی از اداره 10 پلیس آگاهی از این جنایت خاموش رازگشایی کند.
بررسی‌های میدانی نشان داد عاملان قتل به‌راحتی وارد خانه قربانی در طبقه سوم شده و هیچ سرقتی نیز صورت نگرفته که همین نشان می‌داد با قربانی آشنا بوده‌اند.
کارآگاهان جنایی در تحقیقات پی بردند قربانی جنایت با دختر 18 ساله و پسر 15 ساله‌اش زندگی می‌کرد وجالب این که در طبقه پایین آن‌ها نیز مادر و خواهرش زندگی می‌کردند.
وقتی تیم تحقیق شنید دختر قربانی ماجرای جنایت را به پلیس و همزمان به مادربزرگ و عمه‌اش خبر داده است مرجان را تحت تحقیق گرفتند. وی که اضطراب داشت، گفت: ساعت 2:30 بعدازظهر برای خوردن ناهار با برادرم به خانه مادربزرگم در طبقه اول رفتیم، ساعت 4:30 عصر با برادر کوچکترم به طبقه سوم برگشتیم اما زمانی که در خانه را باز کردیم، دو مرد نقابدار را در خانه دیدیم که با چاقو بالای سر پدرمان ایستاده بودند. آن‌ها ما را تهدید کردند اگر سر و صدا کنیم ما را نیز خواهند کشت و به همین خاطر، من و برادرم از ترس ساکت شدیم و آن‌ها به سرعت از خانه خارج شدند و پس از رفتن آن‌ها بلافاصله با پلیس تماس گرفتم و خبر قتل پدرم را به مادربزرگ و عمه‌ام دادم.
باوجود داستانسرایی مرجان و برادرش بهزاد، پلیس به ادعاهای مرموزی برخورد که نشان می‌داد دختر جوان می‌تواند اطلاعاتی از عاملان جنایت داشته باشد.


دوستی فیس‌بوکی

مرجان که می‌دید راز توطئه‌اش فاش شده است در بازجویی‌ها دست از دروغ‌پردازی برداشت و گفت: «مدتی است با جوانی به نام احسان آشنا شده‌ام و همدیگر را در میدان رسالت ملاقات می‌کنیم اما پدرم مخالف ادامه آشنایی ما بود به همین خاطر احسان وی را کشت.»
با این اعترافات تکان‌دهنده، پلیس خیلی زود احسان را بازداشت کرد و مشخص شد این پسر نمی‌توانسته زمان جنایت در قتلگاه حاضر باشد و دومین داستان دروغ دختر توطئه‌گر فاش شد و مرجان اعتراف کرد دوست فیس‌بوکی‌اش به‌نام «امیر» که یک ماه پیش با هم آشنا شده‌اند برای قتل پدرش اجیر شده بود.
مرجان گفت: «به دلیل اختلافات و دعواهای من و پدرم، زمانی‌که اعصابم خرد می‌شد با پسری به نام امیر که یک ماه پیش از طریق فیس‌بوک با هم آشنا شده بودیم درددل می‌کردم. پس از مدتی امیر گفت: «اگر پدرت بمیرد همه مال و اموالش به تو می‌رسد» و در ادامه گفت: «می‌خواهی پدرت را بکشم»؛ کمی فکر کردم و به وی گفتم «اگر می‌توانی بکش» و امیر گفت: «پس یک روز می‌آیم و پدرت را می کشم»؛ پذیرفتم و گفتم به شرط این‌که بعد از مرگ پدر و برادرم به عقد هم دربیاییم. روز دوشنبه که روز قتل پدرم بود با امیر قرار گذاشتم و وی نیز این کار را کرد.
مرجان در خصوص چگونگی ورود امیر به محل جنایت گفت: «پس از تعطیل شدن مدرسه با امیر تا در خانه آمدم؛ من به داخل خانه رفتم و وی نیز در کوچه منتظر ماند؛ به طبقه سوم رفتم و برای خوردن ناهار، همراه برادرم به خانه مادربزرگ رفتیم؛ ناهار را نیمه‌کاره رها کرده و به طبقه سوم برگشتم تا ببینم پدرم خواب است یا بیدار که دیدم خوابیده است. بلافاصله امیر را خبر کرده و در خانه را برایش باز کردم؛ امیر به طبقه سوم آمد و پس از دقایقی کوتاه برگشت و گفت: «کار تمام شد؛ برادرت را بفرست.» من فکر کردم دروغ می‌گوید به همین خاطر رفتم بالا و جنازه پدرم را در آشپزخانه دیدم. تا یک ساعت در شوک بودم و باورم نمی شد او این کار را بکند؛ در همین موقع برادرم به طبقه بالا آمد و امیر گفت: «در را باز کن تا او را هم بکشم» اما من دلم نیامد و گفتم «نه» و بهزاد را به طبقه پایین فرستادم. امیر گفت «بهزاد ما را لو می دهد»... با اصرار، امیر را راضی کردم با بهزاد کاری نداشته باشد و امیر نیز قبول کرد و از بهزاد قول گرفتیم ما را لو ندهد.»
کارآگاهان که در برابر جنایتی باورنکردنی قرار گرفته بودند خانه قاتل را در تهرانپارس، خیابان 176 شناسایی کردند و روز سوم بهمن‌ماه وی را به دام انداختند و این پسر پذیرفت پدر دختر موردعلاقه‌اش را کشته است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #272 Posted: 28 Jan 2014 03:21
قتل جوان تازه‌داماد از سوی مسافر روستا برای اختلاف 20 هزارتومانی

جوان تازه‌داماد که از آژانس، مسافری برای یک روستا داشت به‌خاطر اختلاف 20 هزار تومان کرایه کشته شد.
محسن 23 سال داشت و دانشجو بود و به تازگی ازدواج کرده و با خودروی پرایدش در یک آژانس تاکسی تلفنی کار می‌کرد تا هزینه‌های زندگی و دانشگاه خود را در بیاورد. اوایل شب دوم بهمن بود که محسن در تماس با همسرش گفت مسافری دارد که باید وی را به خوشاب ببرد. این آخرین تماس تازه‌داماد با همسرش بود و دیگر تلفنش را جواب نداد.
تازه عروس که از شوهر خود بی‌خبر مانده بود و دلشوره و نگرانی عجیبی داشت موضوع را به پدر شوهرش اطلاع داد. خانواده محسن نیز چند بار با گوشی تلفن همراه وی تماس گرفتند ولی جوابگو نبود. پدر محسن با مراجعه به پلیس آگاهی سبزوار گم‌شدن پسرش را به پلیس اطلاع داد و خواستار ردیابی وی شد.


جسد تازه‌داماد

رئیس پلیس سبزوار در این باره به شوک گفت: با اعلام گم‌شدن راننده جوان، تحقیقات پلیسی آغاز شد و مرد مسافری که در تماس با آژانس تاکسی تلفنی، خودروی محسن را به مقصد روستای رباط شازده شهر فیروزه - در نزدیکی نیشابور - کرایه کرده بود، شناسایی شد.
سرهنگ آزادواری افزود: در حالی که کارآگاهان تحقیقات گسترده خود را آغاز کرده بودند ماموران پلیس فیروزه از کشف جسد جوانی 23 ساله با مشخصات محسن خبر دادند. وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان تلاش برای دستگیری قاتل را آغاز و پس از ردیابی‌های اطلاعاتی، وی را روز سوم بهمن در خانه‌ای واقع در خیابان حافظ این شهر دستگیر کردند. مسافر جنایتکار در اعترافاتی قتل به خاطر اختلاف بر سر کرایه را پذیرفت. «فرزین» دادستان عمومی سبزوار در این رابطه دستورات ویژه‌ای را صادر کرده و با توجه به این که وقوع قتل در حوزه فیروزه بوده پرونده در اختیار دادسرای نیشابور قرار گرفت.


اعترافات عامل جنایت

رضا 33 ساله بنایی ماهر در کار ساختمانی است که متأسفانه از چند سال پیش مسیر زندگی خود را به خطا رفت و چندین سابقه کیفری در کارنامه سیاه خود دارد، مدتی در زندان تحمل حبس کرد و به تازگی آزاد شده است. وی در اعترافات خود گفت: شب جنایت خودرویی را از آژانس کرایه کردم. من و راننده به توافق رسیدیم که 30 هزار تومان کرایه بپردازم اما در بین راه چون وضعیت جاده خراب بود و دست‌انداز زیاد داشت راننده جوان گفت باید 50 هزار تومان بدهم. احساس می‌کردم حرف زور می‌زند و به او گفتم ما قبلاً سر این موضوع به توافق رسیده‌ایم و یک ریال هم اضافه‌تر به تو نمی‌دهم و وی گفت: پس تو را ابتدای جاده روستای رباط شازده پیاده می‌کنم و وارد جاده نخواهم شد. خیلی عصبانی شده بودم، به او گفتم باید مرا به مقصد برسانی. در این لحظه راننده در کنار جاده توقف کرد، ما با هم درگیر شدیم. جر و بحث مان بالا گرفت و او به من ناسزاگویی کرد. اعصابم حسابی به هم ریخته بود و اصلاً نمی‌فهمیدم چه‌کار می‌کنم. از ماشین پیاده شدم و به طرف راننده رفتم، او را از خودرو پیاده کردم و با چاقویی که در جیب داشتم چند ضربه به پهلو و شکمش زدم. راننده جوان غرق در خون روی زمین افتاده بود. یک لحظه چشم‌هایم را باز کردم، باورم نمی‌شد چه کار کرده‌ام. ماشینش را برداشتم و همانجا رهایش کردم. همه بدنم می‌لرزید و پاهایم را نمی‌توانستم روی پدال گاز و ترمز نگه دارم. خودرو را در چاله‌ای انداختم و خودم به روستا رفتم. شب را مهمان خواهرم بودم. به حرکات و رفتارم شک کرده بود چون خیلی ترس و اضطراب داشتم. روز بعد به سبزوار برگشتم که مأموران دستگیرم کردند.
وی گفت: هنوز هم باورم نمی‌شود به خاطر 20 هزار تومان یک جوان که تازه داماد شده بود را کشته باشم.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #273 Posted: 28 Jan 2014 04:06
تویوتا همچنان بهترین در زمینه‌ی فروش در سال ۲۰۱۳ و جنرال موتورز و فولکس‌واگن نیز در تعقیب آن

برای دومین سال متوالی، تویوتا خودروساز شماره‌ی ۱ دنیا شد و جنرال‌موتورز و فولکس‌واگن نیز به ترتیب پشت سر آن قرار گرفته‌اند.
در سال ۲۰۱۳، تویوتا ۹.۹۸ میلیون خودرو در سراسر دنیا به فروش رساند؛ در حالیکه جنرال‌موتورز و فلوکس‌واگن به ترتیب ۹.۷۱ و ۹.۷ میلیون خودرو فروختند. برای سال ۲۰۱۴ خودروساز شماره ۱ دنیا مصمم است که با هدف ۱۰.۳۲ میلیون عدد، رکورد ۱۰ میلیونی خود را بشکند و نسبت به سال گذشته‌ی خود ۴ درصد رشد پیدا کند. این درحالی است که در سال ۲۰۰۷ تویوتا پیش‌بینی کرده بود که تا سال ۲۰۰۹ به فروش ۱۰.۴ میلیون خواهد رسید. ولی مسیر فروش ۱۰ میلیونی با ترکیبی از موانع مانند رکود بزرگ اقتصادی، تغییرات در شرکتای همکار و فاجعه‌ی سال ۲۰۱۱ توهوکو-فوکوشیما، مواجه شد.
پیش از این تویوتا در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ نیز خودروساز شماره ۱ دنیا بود و پیش از اینکه در سال ۲۰۱۲ با اختلاف ۴۵۱ هزار خودرو نسبت به جنرال‌موتورز در سال ۲۰۱۲ مجددا مقام اول را کسب کند، در سال ۲۰۱۱ جایگاه خود را با اختلاف اندکی به جنرال‌موتورز داده بود. فروش تویوتا و جنرال موتورز به ترتیب ۲ و ۴ درصد در سال ۲۰۱۳ رشد داشته است.
اگرچه این اخبار و پتانسیل رد شدن از مرز ۱۰ میلیون خودرو درسال، مدیر این خودروساز یعنی آکیو تویودا، را خوشحال خواهد کرد، ولی حجم تولید، عامل اصلی ایجاد انگیزه در استراتژی کلی او نمی‌باشد. در عوض، ساخت خودروهای بهتر و تغییر در روش تولید، مانند سیستم تولید معماری جهانی جدید تویوتا، تمرکز اصلی خودروساز شماره ۱ جهان می‌باشد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #274 Posted: 28 Jan 2014 04:19
سوبارو سیستم «بینایی» خود را با دوربین‌های تشخیص رنگ آپدیت می‌کند

سوبارو از طریق استفاده از دوربین‌های تشخیص رنگ و همچنین کوچک‌تر کردن اندازه‌ی دوربین‌ها تا ۱۵ درصد، در حال بروزرسانی مهمی برای سیستم دوربین دستیار راننده‌ی خود به نام «EyeSight» برای خودروهای مدل ۲۰۱۵ است.
سوبارو سخت‌افزار آی‌سایت را درون خودرو و بالای شیشه‌ی جلو قرار می‌دهد که به سایر سیستم‌های دوربینی که سخت‌افزار اغلب آنها جایی در جلوی خودرو قرار دارند، هیچ شباهتی ندارد. از مزایای اینکار می‌توان به محفوظ ماندنِ این اجزای گران قیمت از هرگونه ذرات ریزی که با خودرو برخورد می‌کنند، اشاره کرد. ولی اندازه‌ی اصلی سیستم کمی از دید راننده می‌کاهد، بنابراین اندازه‌ی کوچک شده‌ی سیستم جدید می‌تواند از این امر جلوگیری کند.
این دوربین‌های ارتقاء یافته، حدود ۴۰ درصد محدوده‌ی تشخیص طولانی‌‌تر و عریض‌تری نسبت به سیستم اولیه داشته و قابلیت تشخیص رنگ توسط آنها به سیستم این اجازه را می‌دهد که چراغ ترمز ماشین مقابل را تشخیص داده و متوجه کاهش سرعت آن در اختلاف سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت شود (سیستم قبلی در اختلاف سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت متوجه می‌شد). همچنین سیستم آی‌سایت مانند قبل کروز کنترل انطباقی، هشدار تغییر خطوط حرکت و ترمز پیش از برخورد را ارائه خواهد کرد. این فناوری می‌تواند در برخی شرایط، تصادف قریب الوقوعی را تشخیص داده و از سرعت خودرو بکاهد یا حتی آن را به طور کامل متوقف نماید.
در کنار بروزرسانی‌های آی‌سایت، سوبارو همچنین چندین سیستم جدید راداری امنیتی نیز به خودروهای خود اضافه می‌کند. «سیستم تشخیص نقطه‌ی کور» از رادارهای قرار گرفته در پهلو و عقب خودرو برای تشخیص ترافیک در نقاط کور خودرو استفاده می‌کند و «سیستم دستیار تغییر خطوط حرکت» از همین فناوری برای نمایش هشدار بر روی آینه‌های بغل در مواقعی که خودرویی به آن نزدیک می‌شود استفاده می‌کند و همچنین «سیستم هشدار ترافیک در عقب» می‌تواند وجود خودروها را تا فاصله‌ی ۷ متری در عقب خودرو تشخیص دهد.
سوبارو همچنین اعلام کرده‌ است که آی‌سایت را در مدل‌های بیشتری نسبت به قبل استفاده خواهد کرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #275 Posted: 28 Jan 2014 04:21
برنامه‌ی احتمالی مک‌لارن برای قرار دادن P15 بین MP4-12C و P1

بر کسی پوشیده نیست که مک‌لارن در حال تولید خودروی اسپورت ارزان خود به نام P13 برای رقابت با خودروی پورشه ۹۱۱ است ولی خبرهایی مبنی بر تولید خودروی دیگری با رنج قیمت متوسط توسط این خودروساز به گوش می‌رسد. نام این خودرو که در تصویر نیز آن را مشاهده می‌کنید P15 است.
مک‌لارن تلاشی برای مخفی کردن فعالیت خود برای تولید یک خودروی اسپورت ارزان‌تر با اسم رمز P13 نکرده است، خودرویی که به طور مستقیم با هدف رقابت با پورشه ۹۱۱ طراحی شده‌ است. ولی شایعه‌ای مبنی بر اینکه این خودروساز بر روی مدل دومی که ما بین ابرخودروهای P1 و MP4-12C قرار خواهد گرفت و تصویر آن را در بالا مشاهده می‌کنید، نیز وجود دارد. اسم رمز این خودرو P15 است و در نخستین مراحل توسعه قرار دارد و مدیر اجرایی مک‌لارن، مایک فلویت، این پروژه را به سایت Autocar لو داد.
فلویت اعتراف کرد که P15 هنوز «فاصله بسیاری تا عرضه دارد.» همانند تمام محصولات فعلی مک‌لارن، P15 نیز از نسخه‌ی تنظیم شده‌ی موتور V8 دوقلوی توربوشارژ ۳.۸ لیتری استفاده خواهد کرد. فلویت به اینکه آیا این خودرو همانند P1 از نیروهای هیبریدی استفاده خواهد کرد یا مانند MP4-12C فقط موتورهای توربو بهره خواهد برد، اشاره‌ای نکرد. مشخصات فنی دقیق این خودرو هنوز مشخص نبوده و مک‌لارن در حال تصمیم‌گیری درباره‌ی آن است.
قیمت‌گذاری P15 احتمالا حدود ۴۰۰ هزار پوند (۶۶۰ هزار دلار با نرخ مبادلات ارز کنونی) خواهد بود. این قیمت، P15 را خیلی ظریف بین MP4-12C با قیمت ۲۲۹ هزار دلار و P1 با قیمت ۱۱۵۰ هزار دلار قرار خواهد داد. مک‌لارن امیدوار است که چیزی حدود ۲۵۰۰ دستگاه خودروی P15 را در طول یک سال پس از تولید آن یعنی در سال ۲۰۱۵ یا ۲۰۱۶ به فروش برساند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #276 Posted: 28 Jan 2014 10:11
"خطای راننده معتاد سرویس مدرسه، عامل اصلی حادثه مرگبار در قم"
سرهنگ محسن مهرایی، رئیس پلیس ترافیک شهری قم گفت راننده سرویس مدرسه‌ای که چند روز قبل واژگون شده بود، معتاد بوده است.

به گزارش روزنامه اعتماد، سرهنگ مهرایی افزود: "پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد راننده سرویس دختران دبیرستانی در وقوع حادثه مرگبار ۱۰۰ درصد مقصر بوده و پس از انجام تست اعتیاد مشخص شد او معتاد است."

در این سانحه رانندگی، مهشید سامیان جانش را از دست داد و سه دانش‌آموز دیگر به نام‌های "فاطمه عمویی، زهرا امیدی و زهرا یاری" به کما رفتند که تاکنون تنها فاطمه عمویی از کما خارج شده است.

گزارش روزنامه اعتماد می‌افزاید که راننده این سرویس دانش‌آموزی در حالی اقدام به جابه‌جایی دانش‌آموزان می‌کرده که اعتبار کارت سلامت او پنج سال پیش به پایان رسیده بوده است.

اعتماد همچنین می‌گوید مدیر مدرسه فرزانگان حاضر به گفت‌وگو درباره این حادثه نشده است.

سرهنگ مهرایی در این‌باره گفته است: "اگر مدرسه‌‌ای از سرویس غیرمجاز استفاده کند و دانش‌آموزان دچار حادثه شوند علاوه بر راننده، مدیر مدرسه نیز به عنوان مقصر به مراجع قضایی معرفی می‌شود."


منبع : رادیو زمانه
Edited By: bamdad_2014
     
 #277 Posted: 29 Jan 2014 02:28
دود سیگار جان تبلیغ‌گر مالبرو را گرفت

اریک لاوسون، هنرپیشه‌ی آمریکایی که سه سالی (۱۹۷۸-۱۹۸۱) در نقش کابوی در تبلیغات تصویری و ویدیویی شرکت سیگارسازی مالبرو دیده می‌شد در اثر سرطان ریه درگذشت. او اولین مورد در این عرصه نبود.
بنا بر تایید همسر لاوسون، مرگ وی روز دهم ژانویه روی داده است.
در کارنامه هنری‌ لاوسون بازی در سریال‌های مختلف آمریکایی دیده می‌شود. او از جمله در سریال معروف "فرشتگان چارلی" ایفای نقش کرد.
لاوسون بعدتر هنگام بازی در یک فیلم وسترن دچار سانحه شد و دیگر قادر به ادامه بازیگری نشد.
لاوسون خود سیگارکشی قهار بود و از سن ۱۴ سالگی سیگار می‌کشید. همسرش گفته است که او با وجود آگاهی به زیان سیگار، قادر یا مایل به ترک آن نبود.
تبلیغات لاوسون برای مالبرو هم برای خودش منبع درآمد بود و هم سودهای کلان برای مالبرو رقم زد. او اما در بیست سال گذشته و به ویژه پس از ابتلا به سرطان، برای جبران مافات با اتکا به شهرتش در تبلیغ مالبرو، در فیلم‌های آموزشی یا مناظرات تلویزیونی حاضر شد و به تبلیغ علیه مصرف سیگار دست زد.


سرنوشتی تکرارشدنی

چهره معروف‌تر تبلیغات مالبرو ماین مکلرین بود که او نیز به بیماری سرطان از جهان رفت. مکلرین فتومدل بود و چند سال پیش از لاوسون وارد تبلیغات برای مالبرو شده بود. او نیز سیگار کشی قهاری بود و روزی یک و نیم پاکت(سی نخ) سیگار می‌کشید.
مکلرین سال ۱۹۹۰ به سرطان ریه مبتلا شد و به رغم شیمی‌درمانی و برداشتن یک طرف ریه، بیماری سرطان در بدن او همچنان پیش رفت و به مغزش سرایت کرد و دو سال بعد جان او را گرفت.
مکلرین در واکنش به بیماری‌اش کارزاری گسترده علیه مصرف سیگار به راه انداخت و از جمله عکسی را منتشر کرد که دو چهره متفاوت از او را به نمایش می‌گذاشت: کابوی قبراق و سرحال در کنار مردی تکیده و رو به موت در تخت بیمارستان. جمله‌ای از برادر مکلرن هم همراه این عکس بود به این مضمون: صنعت سیگارسازی کشیدن سیگار را نشانه‌ای از استقلال فردی انسان‌ها معرفی می‌کند، ولی این جسم فرتوتی که در بستر بیماری افتاده آیا نشانه‌ای از استقلال در چهره‌اش دیده می‌شود؟
آخرین کلمات مکلرین در بستر خطاب به دخترهایش این بود: «من در زیر ماسک اکسیژن با جهان وداع می‌کنم، ولی به شما می‌گویم که لذت مصرف سیگار به درد و رنجش نمی‌ارزد.» یکی از دخترهای مکلرین به چهره‌ای معروف در کارزار علیه مصرف دخانیات در آمریکا بدل شده است.
از لاوسون به غیر ازهمسر، ۶ فرزند، ۱۸ نوه و ۱۱ نبیره باقی مانده است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #278 Posted: 29 Jan 2014 02:46
بازجویی قضایی از مدیر ایرانی شرکت سازنده نردبان آتش‌نشانی

بازپرس جنایی تهران از مدیر شرکت آلمانی سازنده نردبان دیجیتال آتش‌نشانی بازجویی کرد.این جلسه بازپرسی ساعت دو ظهر روز یکشنبه 6 بهمن ماه سال جاری در شعبه 7 دادسرای امور جنایی صورت گرفت.
به‌گزارش پرونده روز یکشنبه 29 دی‌ماه سال جاری آتش‌سوزی ساختمان شماره 117 خیابان جمهوری جنجال‌آفرین شد و در آن دو زن به نام‌های آذر حق‌نظری 60 ساله و نسرین فروتنی 43 ساله از طبقه پنجم کارگاه تولیدی پوشاک سقوط کردند و جان خود را از دست دادند.خرابی نردبان دیجیتال خودروی آتش‌نشانی در صحنه حادثه که تأخیر در عملیات را در پی داشت باعث بازتاب‌های گسترده‌ای شد و عملکرد آتش‌نشانی در مدیریت میدانی را زیر سؤال برد. پس از این حادثه ریاست جمهوری، مجلس شورای شهر و دستگاه‌های قضایی برای شناسایی عاملان اصلی این سهل انگاری‌ها دستورات ویژه‌ای صادر کردند و بازپرس سپیدنامه مسئول رسیدگی به پرونده 117 شد و در تازه‌ترین اقدام‌های قضایی ظهر روز یکشنبه رئیس شرکت آلمانی ایوکوماگیروس به دادسرای امور جنایی رفت.وی در تحقیقات قضایی گفت: طبق توافق قرار بود تنها سه تن از سوی آتش‌نشانی آموزش‌های لازم در خصوص نردبان‌ها را ببینند با وجود این ما به هفت آتش نشان آموزش دادیم اما آنها تنها گواهینامه گذراندن این دوره را دارند و خودشان اجازه آموزش نداشته و 15 سال خدمات پس از فروش نیز برعهده این شرکت است اما آتش‌نشانی تهران به تعهداتش عمل نکرد و هیچ همکاری‌ای در این خصوص صورت نگرفت در حالی که به ما اطلاع داده بودند تعدادی از نردبان‌ها ایراد و مشکل دارد.این مدیر ایرانی شرکت آلمانی در جلسه بازجویی مدارکی را که در اختیار داشت به بازپرس سپیدنامه ارائه داد و قرار شد بقیه مدارک را نیز در روزهای آینده در اختیار تیم قضایی و پلیس قرار دهد.وحید ممتحنی در این خصوص به خبرنگار شوک گفت: بازپرس پرونده و سر تیم پلیس با جدیت در حال بررسی پرونده هستند و اصرار دارند که علت‌یابی کنند.وی افزود: خودروی آتش‌نشانی در این عملیات و نردبان نیز در اختیار تشخیص هویت است تا بررسی کارشناسانه انجام شده و علت خرابی آن معلوم شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #279 Posted: 29 Jan 2014 02:54
قتل نگهبان شرکت برای سرقت ۴۰ هزار تومانی

۲مرد جوان به قصد سرقت گاوصندوق پر از پول شرکت، وارد آنجا شدند و دست به قتل نگهبان زدند اما تنها چیزی که در این سرقت نصیبشان شد، ۴۰هزار تومان بود.
صبح 10 آذرماه مأموران پلیس پایتخت در جریان قتل نگهبان یک شرکت تولیدی در شرق تهران قرار گرفتند و راهی محل حادثه شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که قربانی، مرد 40ساله‌ای به اسم شهرام است که جسدش پشت میز اتاقک نگهبانی و با دستان بسته پیدا شده است.
وجود گاوصندوق سنگین شرکت در حیاط نیز نشان می‌داد که جنایت احتمالا با انگیزه سرقت صورت گرفته است؛ ظاهرا عامل یا عاملان جنایت برای سرقت گاوصندوق وارد شرکت شده و دست به قتل نگهبان زده بودند اما سنگینی گاوصندوق باعث شده بود که آنها فقط بتوانند آن را تا حیاط حمل کنند و نتوانند گاوصندوق را داخل ماشین بگذارند.
با این اطلاعات، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدند و تحقیقات برای کشف راز جنایت شروع شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که داخل گاوصندوق سنگین شرکت 40میلیون تومان پول نقد وجود داشته و دزدان احتمالا از این ماجرا باخبر بوده‌اند. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌داد که آنها به راحتی و بدون تخریب قفل در، وارد شرکت تولیدی شده و پس از قتل نگهبان، یکراست به اتاق امور مالی رفته و گاوصندوق را از آنجا خارج کرده بودند. همه اینها نشان می‌داد که سارقان جنایتکار احتمالا از قبل با شرکت و نحوه ورود به آنجا آشنا بوده و می‌دانسته‌اند که داخل گاوصندوق، پر از پول است. بنابراین شکی باقی نماند که یکی از پرسنل شرکت در ماجرا دخیل بوده است.


کارگر اخراجی

کارآگاهان در ادامه بررسی‌ها به یکی از کارگران سابق این شرکت به نام مسعود ظنین شدند. این جوان 24ساله تا چند‌ماه پیش در شرکت تولیدی کار می‌کرد اما به‌علت اعتیاد به مواد‌مخدر و عدم‌رعایت مقررات شرکت، اخراج شده بود. نکته عجیب این بود که طبق اظهارات بقیه کارکنان، مسعود چند روز قبل از جنایت به بهانه‌های مختلف و با این ادعا که قصد دیدن همکاران سابقش را دارد چندین بار به شرکت مراجعه کرده بود.
همزمان با شناسایی مسعود، سرنخ‌های دیگری نیز به‌دست آمد که حکایت از حضور وی در محل جنایت داشت. بنابراین محل سکونت او در منطقه اتابک شناسایی شد اما زمانی که مأموران به آنجا رفتند، او از آن محل متواری شده بود.


اعتراف به جنایت

کارآگاهان که مطمئن شده بودند مسعود در قتل نگهبان شرکت دست داشته است، تحقیقاتشان را ادامه دادند تا اینکه وی نیمه شب سوم بهمن‌ماه دستگیر شد. او که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت به قتل نگهبان شرکت اعتراف کرد و مدعی شد که جنایت را با همدستی پسرعمه‌اش به نام رضا مرتکب شده است. وی گفت: چون از قبل با شرکت آشنا بودم نقشه سرقت از آنجا را کشیدم و پسرعمه‌ام نیز قبول کرد که با من همدست شود. ابتدا چندبار به بهانه‌های مختلف به شرکت رفتم و فهمیدم که داخل گاوصندوق اتاق مالی شرکت پول نقد زیادی نگهداری می‌شود.
ساعت 2بامداد دهم آذرماه به همراه رضا راهی آنجا شدیم. از دیوار بالا رفتم و وارد حیاط شرکت شدم. وقتی چراغ اتاق نگهبانی خاموش شد، با سنگ به در ورودی شرکت کوبیدم و پشت نیسانی که داخل حیاط بود مخفی شدم. نگهبان از اتاق بیرون آمد و به طرف در ورودی رفت. پسرعمه‌ام پشت در بود و به محض باز شدن در، به نگهبان حمله کرد. من هم از پشت سر به نگهبان حمله کردم و دهانش را گرفتم و او را به داخل حیاط شرکت بردم. آنقدر گلویش را فشار دادم تا از حال رفت.
بعد جسد او را به اتاق نگهبانی بردیم و پشت میزش گذاشتیم. پس از برداشتن کلید، به اتاق مالی رفتیم و گاوصندوق سنگین شرکت را به حیاط بردیم. می‌خواستیم آن را سوار نیسان کنیم و با خودمان ببریم اما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم گاوصندوق را بلند کنیم. عصبانی شده بودیم و شروع به گشتن اتاق مالی کردیم و تنها 40هزار تومان گیرمان آمد. این مبلغ را دزدیدیم و فرار کردیم. پس از اعترافات مرد جوان، همدست او نیز دستگیر شد و به جنایت اعتراف کرد.
سرهنگ حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: برای هر دو متهم قرار قانونی صادر شده و تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
 #280 Posted: 29 Jan 2014 03:11
مغازه عطاری "دکتر روازاده" پلمپ شد

به گزارش پارسینه، در یکی از آیتم های بخش خبری 20:30 که 28 دی ماه پخش شد، ماموران وزارت بهداشت، یک عطاری را که به زعم آنان در امور پزشکی دخالت بی مجوز می کرد، تعطیل و پلمب کردند.
در بخشی از این گزارش کوتاه، صاحب مغازه عطاری که با اعتراض ماموران مواجه شده بود خطاب به آنان گفت:من ادعای تخصص پزشکی ندارم ولی مردم به من مراجعه می کنند و من هم برایشان گیاهان دارویی تجویز می کنم.
پیگیری های خبرنگار پارسینه نشان داد شخص مذکور، "حسین روازاده" از چهره های مشهور جریان طب سنتی بوده است.
حسین روازاده مشهور به دکتر روازاده به دیدگاههای جنجالی و خاص در حوزه سلامت مشهور است که سی دی های سخنرانی های وی در سطح کشور و حتی شبکه های ماهواره ای پخش می شود، برخی از دیدگاههای خاص وی بدین شرح است:
-درخت کاج را آمریکائی‌ها به ایران آورده‌اند و هرجا دیدید آنرا از ریشه در آورید زیرا کاج نه سایه دارد نه میوه، و هر جا کاج باشد گیاه دیگری رشد نمی‌کند و آب را به عمق زمین می‌دهد که این برای کشور ایران بسیار مضر است.
-بچه‌هایی که آدامس می‌خورند به دلیل الکل موجود در اسانس آن عینکی می‌شوند و به علت اینکه به الکل عادت می‌کنند در آینده مشروبات الکلی را به راحتی می‌پذیرند.
از دیگر نظرات او می‌توان به این موارد اشاره کرد: ادعای تهیهٔ مارگارین (کره گیاهی) از فاضلاب، ادعای مضر بودن چای به دلیل عدم هجوم الاغ‌ها به مزارع آن و ..اشاره کرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 28 از 77:  « پیشین  1  ...  27  28  29  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد
گفتگوی آزادNon-political News | اخبار روز (غير سياسى)

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites