تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

صفحه  صفحه 37 از 77:  « پیشین  1  ...  36  37  38  ...  76  77  پسین »  
#361 | Posted: 26 Feb 2014 03:18
چوپانی سه گوسفندش را "برای حفظ حیات وحش" به پلنگ گرسنه داد

محمدرضا کیانی‌شعار، چوپانی در زرقان شیراز سه رأس گوسفندش را به پلنگ گرسنه‌ای که با دو توله خود برای شکار به گله او نزدیک شده بودند، داد.


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، غلام‌حسین فروزان، بخشدار زرقان گفت که از این اقدام محمدرضا کیانی‌شعار تقدیر شده است.

بخشدار زرقان شیراز افزود: "این چوپان نیک‌اندیش گوسفندان خود را برای چرا به کوه‌های اطراف این روستا برده بود که در حین چرای گوسفندان، یک پلنگ گرسنه با دو توله خود برای شکار به رمه گوسفندان نزدیک شد اما این چوپان با وجودی که امکان تیراندازی با اسلحه گرم به سوی پلنگ را داشت، بدون هیچ واکنشی اجازه داد تا این حیوان به راحتی سه رأس گوسفند را شکار و از رمه دور شود."

به گفته فروزان "این چوپان هدف خود از این فداکاری را حفظ حیات وحش اعلام کرده است."


منبع : رادیو زمانه
     
#362 | Posted: 26 Feb 2014 07:49 | Edited By: mahdi1367111
تحریم لغو شد.رونق کجاست؟
یک ماه و هشت روز از لغو تحریم صنعت خودرو گذشته حال آنکه بحران در شرکت‌های خودروسازی کشور هر روز ابعاد تازه‌اي پیدا می‌کند.

هر چند بسیاری از دست‌اندرکاران صنعت خودرو یا مدیران شرکت‌های خودروساز بخش اعظمی از بحران شکل گرفته در تولید خودرو را به تحریم‌های اعمالی از سوی کشورهای غربی نسبت می‌دادند؛ اما با لغو تحریم‌ها و ثابت ماندن وضعیت تولید مشخص شد که تحریم تنها بخش کوچکی از مشکلات را به خود اختصاص داده بود.

ازسوي ديگر برخی کارشناسان مدت زمان گذشته از لغو تحریم‌ها را برای بازسازی صنعت خودرو بسیار اندک می‌خوانند، حال آنکه به نظر می‌رسد در این مدت نیز هیچ کار جدی برای احیای صنعت خودرو کشور انجام نشده است.

هر چند بلاتکیفی در قیمت خودرو از یک سو و بحران نقدینگی در شرکت‌های تولیدی از سوی دیگر به معضلی در خودروسازی‌ها تبدیل شده اما عزم جدی نیز برای برون رفت از وضعیت فعلی دیده نمی‌شود. در این زمینه یکی از مدیران شرکت‌های خودروساز که نخواست نامش فاش شود، عنوان می‌کند که تکلیف دولت با این صنعت مشخص نیست؛ چراکه از یک سو برای جلوگیری از تورم مخالف تزریق نقدینگی به شرکت‌های خودروساز است و از سوی دیگر به‌دلیل نارضایتی عمومي تمایلی به افزایش قیمت ندارد.وی ادامه می‌دهد که در این بین خودروسازان هم تکلیف خود را با دولت نمی‌دانند.

در حال حاضر خودروسازان برای حل کمبود نقدینگی خود با ناامیدی از حمایت‌های دولتی چشم به افزایش قیمت خودرو دارند این در حالی است که دولت با نگرانی از واکنش‌های عمومی مانع از این اقدام شده است.

از سوی دیگر خودروسازان نیز به‌خوبی به این مساله واقفند که بازارخودرو دیگرگنجایش افزایش قیمت را ندارد و اگر قیمت‌ها بیش از این افزایش یابد مشتری برای خودروهای تولیدي خود نخواهند داشت.

از سوی دیگر طبق گزارش‌هاي شرکت بازرسی و کیفیت طی یک‌سال گذشته همزمان با کاهش تولید و بحران در شرکت‌های خودروساز، رضایت مشتریان از خودروهای داخلی و همچنین کیفیت روندی نزولی داشته حال آنکه خودروسازان با توجه به آمارها نمی‌توانند خودروهای تولیدی خود را بیش از این افزایش دهند.

حال سوال اینجا است که اگر دولت با تزریق پول به شرکت‌های خودروساز مخالف است و حتی دم از کاهش قیمت هم می‌زند و از سوی دیگر مجوز افزایش قیمت خودروها را نیز صادر نمی‌کند، پس تکلیف بزرگ‌ترین صنعت غیرنفتی اقتصاد ایران آن هم با این حجم بدهی چیست؟ به اعتقاد برخی از کارشناسان ضرر خودروساز، ضرر مشتری هم محسوب می‌شود؛ بنابراین تعیین تکلیف این صنعت امری واجب و ضروری است.

اختلاف در زنجيره خودروسازي؟
همایش بزرگی به‌منظور همفکری برای رهایی از چالش خودروسازی و قطعه‌سازی کشور برگزار می‌شود حال آنکه خودروسازان با توجه به حجم بدهی که به قطعه‌سازان دارند، ضرورتی برای شرکت در همایش مذکور نمی‌بینند.

در این همایش جز فریاد راهکاری برای برون رفت صنعت خودرو و قطعه‌سازی از بحران فعلی به گوش نمی‌رسد. پیش از برگزاری این همایش انتظارها بر تعاملات زنجیره خودروسازی کشور پیرو حضور دوباره سرمایه‌گذاری خارجی به کشور بود حال آنکه نه تنها خودروسازان حضور نیافتند؛ بلکه قطعه‌سازان نیز جز فریاد پرداخت بدهی از سوی خودروسازان برنامه‌ای براي آينده ارائه نکردند.

بر این اساس به اعتقاد یکی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو هر چند تحریم‌ها لغو و چشم‌انداز روشنی برای همکاری با شرکت‌های خودروساز معتبر به وجود آمده، اما ظاهرا مشکلات درونی زنجیره خودروسازی کشور و همچنین عدم‌حمایت‌های دولتی از این صنعت، بحران را در شرکت‌های تولیدی وسعت بخشیده‌است.

در حال حاضر بسیاری از مشتریان با لغو تحریم‌ها امید فراوانی به بهبود وضعیت این صنعت دارند حال آنکه خبرهای مربوط به این صنعت تنها به افزایش قیمت و گسترش بحران در شرکت‌های یاد شده یا جبران زیان‌های ناشی از کمبود نقدینگی ختم شده است.

حال اجرای فاز دوم هدفمندی و پیش‌بینی افزایش قیمت بنزین را نیز باید به اخبار مربوط به صنعت خودرو اضافه کرد؛ بنابراین به نظر می‌رسد که احیای دوباره صنعت خودرو و رسیدن به تیراژ بالای یک میلیون دستگاهی به این زودی‌ها محقق نخواهد شد مگر اینکه دولت راهکار منطقی برای برون رفت از بحران این شرکت‌ها بیابد. هم‌اکنون به نظر می‌رسد که افزایش قیمت خودرو و همچنین تزریق نقدینگی با توجه به کنترل تورم نمی‌تواند خیلی جوابگوی حل بحران‌های این صنعت باشد براين اساس افزایش قیمت از این جهت نمی‌تواند خیلی جوابگو باشد که نرخ بالای تورم بر قدرت خرید مشتریان تاثیرگذار بوده و منجر به تشدید بحران‌ها شده است در این زمینه سعید لیلاز تحلیلگر مسائل اقتصادی نیز در این مورد تاکید می‌کند که تقاضا ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته؛ زیرا بسیاری از مردم دیگر نمی‌توانند خودرو بخرند.

با این حال بسیاری از خودروسازان با تاکید بر آزاد‌سازی قیمت‌ها، افزایش قیمت محصولات تولیدی را تنها راهکار می‌خوانند. در این بین مقاومت دولت هر چند تاکنون توانسته مانع از این اقدام خودروسازان شود؛ اما سال آینده با افزایش احتمالی قیمت بنزین شاید چاره دیگری متصور نباشد. در هر صورت اگر چه تحریم‌هایی که خودروسازان از آن به عنوان مانع اصلی تولید یاد می‌کردند، برداشته شده، اما با انباشت مشکلاتی که هم‌اکنون گریبا‌گیر صنعت خودرو کشور شده، بازگشت به دوران طلایی آن هم در مدت زمان کوتاه ظاهرا دور از تصور است.

تو میتونی به هر چیزی که میخوای برسی؛بشرطی که فکرتو روش بکار بندازی
__________________________
بی ثمرترین روز روزی است ک نخندیده باشی
     
#363 | Posted: 27 Feb 2014 00:41
افزایش ۱۴ درصدی خودکشی در ایران

شمار خودکشی‌ها در ایران طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری خورشیدی نسبت به مدت مشابه سال پیش ۱۴ درصد افزایش یافته است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی از ابتدای سال ۹۲ تا پایان آذرماه سه هزار و ۱۲۵ تن در "حوادث مشکوک به خودکشی" جان خود را از دست داده‌اند که از میان آن‌ها ۹۸۲ تن را زنان و دو هزار و ۱۴۳ تن را مردان تشکیل می‌دهند.

در مدت مشابه سال ۹۱ نیز دو هزار و ۷۴۰ تن به علت آن‌چه که پزشکی قانونی آن را "مرگ مشکوک به خودکشی" تشخیص داده بود، جان خود را از دست داده‌اند.

بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران در ۱۲ ماهه سال گذشته در مجموع سه هزار و ۶۴۰ مرگ "مشکوک به خودکشی" در کشور روی داده است که از این تعداد دو هزار و ۵۳۰ نفر را مردان و یک هزار و ۱۱۰ تن دیگر را زنان شامل می‌شوند.

بر این اساس در سال گذشته استان‌های تهران با ۴۰۹،‌ کرمانشاه با ۲۷۱ و گیلان با ۲۳۱ مورد فوتی، بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با ۱۸، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۴ و خراسان شمالی با ۲۵ فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از خودکشی را به خود اختصاص داده‌اند.

۴۹.۹ درصد از موارد خودکشی در سال گذشته به شیوه "حلق‌آویز" بوده است.

در سال ۹۱، از کل مرگ‌های مشکوک به خودکشی در ایران، بیشترین موارد خودکشی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ثبت شده است و پس از آن گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال با ۲۲.۲درصد، ۲۵ تا ۲۹ سال با ۱۷.۶درصد، بالای ۵۰ سال با ۱۲.۹ درصد، ۴۰ تا ۴۹ سال با ۱۱.۱ درصد و زیر ۱۸ سال با ۷.۹ درصد قرار دارند.


منبع : رادیو زمانه
     
#364 | Posted: 27 Feb 2014 22:30
قیمت برق در ایران ۲۵ درصد افزایش می‌یابد

حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو ایران از افزایش ۲۵ درصدی قیمت برق در قبض‌های برق فروردین‌ماه سال ۹۳ خبر داد.


حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره افزایش ۲۵ درصدی قیمت برق گفت این اقدام بر اساس مصوبه هیأت دولت صورت خواهد گرفت.

به‌گفته وزیر نیرو این افزایش قیمت از اسفندماه جاری اعمال می‌شود اما قبض‌هایی که افزایش قیمت برق در آن‌ها اعمال شده فروردین‌ماه ۹۳ به دست مشترکین می‌رسد. بنابراین قیمت برق در قبض‌های سال ۹۲ افزایش ۲۵ درصدی را نخواهد داشت.

دولت یازدهم پیش از این به وزارت نیرو مقرر کرده بود که از یکم بهمن‌ماه سال جاری، متوسط قیمت فروش هر کیلو وات ساعت را بدون تغییر ساختار تعرفه‌ها از ۴۳۰ ریال به ۲/ ۵۳۳ ریال افزایش دهد.


منبع : رادیو زمانه
     
#365 | Posted: 27 Feb 2014 23:34 | Edited By: andishmand
زلزله 4.1 ریشتری در آغاجری خوزستان
زمین لرزه ای به بزرگی 4.1 ( چهار و یک دهم ) در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 17و 27 دقیقه عصر پنجشنبه حوالی منطقه آغاجری در مرز استانهای خوزستان و کهکلویه و بویر احمد را لرزاند.
به گزارش ایرنا بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، کانون این زمین لرزه در منطقه آغاجری در حوالی استان خوزستان بوده است.
زمین لرزه آغاجری در مختصات 67/30 درجه عرض شمالی و 86/49 درجه طول شرقی بوقوع پیوسته است.[/b]

منبع خبر تابناک

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#366 | Posted: 27 Feb 2014 23:40
هتک حرمت زنان زیبارو در مناطق خلوت

عزیز بیک نظروف دادستان ازبکستان چهارشنبه اعلام کرد دستگاه قضایی این کشور دو فرد را که به 11 زن در ازبکستان و قزاقستان تجاوز کرده و آنان را به قتل رسانده اند ، به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عزیز بیک نظروف دادستان ازبکستان چهارشنبه اعلام کرد دستگاه قضایی این کشور دو فرد را که به ۱۱ زن در ازبکستان و قزاقستان تجاوز کرده و آنان را به قتل رسانده اند، به حبس ابد محکوم کرد.

این دو تن به نام های عبدالسید عمروف و پولات پارادالیف که هر دو ازبک هستند ، هفت زن را در تاشکند و مناطق مجاور آن و همچنین چهار زن را در ازبکستان در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ کشته بودند.

این قتل های سریالی سروصدای زیادی در ازبکستان کرد اما هیچ خبری درباره این ماجرا تا زمان انتشار مقاله نظروف درباره پایگاه رسمی دادستانی منتشر نشده بود.

نظروف در مقاله خود نوشت:«این قاتلان همواره به یک شکل عمل کرده اند: آنان زنان زیبارو را در تاکسی گیر می آوردند، قربانیان خود را به مکان های خلوت می کشاندند ،به آنان تجاوز و سپس آنان را خفه می کردند و پول ها و وسایل با ارزش آنان را به سرقت می بردند.»

وی گفت:« ماموران تحقیق، بیش از ۲۰۰ تن را به عنوان شاهد در این پرونده مورد بازجویی قرار دادند و اطلاعات حدود ۵۰ هزار تلفن همراه را بررسی کرده اند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بی‌شک ، او مشخص نکرد این محاکمه چه زمانی برگزار شده است اما تصریح کرد یکی از قاتلان به نام پولات پاردالیف در قزاقستان بازداشت شده است و پیش از این در این کشور به زندان ابد محکوم و سپس برای محاکمه مجدد به ازبکستان مسترد شده است.به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#367 | Posted: 4 Mar 2014 18:29 | Edited By: andishmand
سقوط جت ایران و شهادت ۴ نفربه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، "جت فالکون" متعلق به ایران شامگاه دوشنبه در آب‌های ساحل شرقی جزیره کیش سقوط کرد. طبق گزارش‌ها اجساد هر چهار سرنشین این هواپیما پیدا شده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور اسلامی٬ ایرنا٬ این هواپیما ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه به وقت محلی در آب‌های ساحل شرقی جزیره کیش سقوط کرده است.

یک مقام مسئول شامگاه دوشنبه٬ ۱۲ اسفندماه٬ با تایید این خبر به ایرنا گفت: «این هواپیما متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری و غیر مسافربری بوده است.»

طبق گزارش‌ها اجساد چهار سرنشین این جت فالکون ۲۰ پیدا شده است.

منبع خبر شهر خبر


به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#368 | Posted: 5 Mar 2014 21:30
چهاردهمین پلنگ ایرانی در سال‌جاری کشته و جسدش مثله شد

به گزارش مدیر« دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران» چهاردهمین پلنگ ایرانی در سال‌‌جاری در شهرستان شیروان در استان خراسان شمالی کشته و جسد آن پس از بریدن سر، دم و دست راست جانور در یک استخر رها شده است.


سر، دم و دست راست این پلنگ از بدنش جدا و جسدش در یک استخر رها شده است.

کیوان هوشمند به خبرگزاری مهر گفت یکی از همیاران محیط زیست شهرستان شیروان تصاویر و گزارشی از کشتن یک پلنگ ایرانی و بریدن سر و دم آن توسط افراد ناشناس در اختیار دیده بان محیط زیست قرار داد. به گفته وی، روز جمعه ۹ اسفند، این همیار محیط زیست به منظور سرکشی به باغ شخصی‌اش در روستای امیرانلو در منطقه شاه جهان رفته بودکه با لاشه یک پلنگ درون استخر پشت باغ مواجه شد.

این همیار محیط زیست با توجه به یخ زدگی سطح آب با مشقت فراوان به کمک شخص دیگری لاشه پلنگ را از داخل استخر بیرون کشیده و متوجه شد که سر، دم و دست راست این پلنگ بریده شده است. این فرد روز بعد به اداره محیط زیست شیروان مراجعه کرده و عکس‌ها و کروکی محل را ارائه کرده است اما رییس این اداره محیط زیست از او خواسته عکس‌ها را از داخل گوشی تلفن خود پاک کند و از این موضوع با کسی سخن نگوید.

به گفته کیوان هوشمند، روستای امیرانلو خالی از سکنه است و تمام روستاییان از جمله این همیار محیط زیست اکنون ساکن شهر هستند و صرفا برای سرکشی به باغ‌های خود به روستا می‌روند. بنابراین دام اهلی در این روستا وجود ندارد که از ترس حمله پلنگ به احشام، روستاییان بخواهند این حیوان را بکشند. با توجه به این موارد به نظر می‌رسد این حادثه توسط یک شکارچی غیرمجاز صورت گرفته است.

مدیر «دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران» گفت: پس از گذشت پنج روز از این حادثه ظاهرا مسئولان محلی محیط زیست خراسان شمالی تمایلی به اعلام این خبر نداشته و از سرنوشت لاشه پلنگ و عاملین این کشتار اطلاعی در دست نیست.


منبع : رادیو زمانه
     
#369 | Posted: 5 Mar 2014 21:36
اعتراض‌های دانشجویی پس از مرگ یک دختر دانشجو در میاندوآب

به دنبال مرگ یک دختر دانشجوی کُرد در مرکز آموزش عالی "شهید باکری" میاندوآب در استان آذربایجان غربی، دانشجویان این دانشگاه دست بە اعتصاب زدند.


به گزارش کُردپا، یکی از دانشجویان این دانشگاه بە نام پروین حقیری ٢١ سالە، به دلیل "مصرف آب آلودە در خوابگاه"، جانش را از دست داد.

وی از اهالی شهر نودشه در استان کرمانشاه بود.

این دختر دانشجو در پی بیماری در مراکز درمانی شهر کرمانشاه تحت مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرد اما پس از ١٨ روز سرانجام در اوایل هفته‌ جاری جان سپرد.

یکی از دانشجویان این دانشگاه که نامش فاش نشده، گفت: "بیشتر دانشجویان این آموزشگاه عالی به علت مصرف آب آلوده، از ناحیە‌ رودە، کلیە‌ها و دستگاه گوارشی دچار عفونت و آسیب‌جدی شدە و تحت درمان قرار گرفتەاند."


منبع : رادیو زمانه
     
#370 | Posted: 6 Mar 2014 20:29
اولین حادثه چهارشنبه سوری
مدیر حوزه یک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از انفجار نارنجک دست ساز در دست جوانی ۲۵ ساله خبر داد.

مهدی رضایی در این باره گفت:‌ روز سه شنبه یک مورد حادثه انفجار نارنجک دستی به آتش نشانی مشهد اطلاع داده شد که آتش نشانان به محل اعلام شده واقع در قاسم آباد اعزام شدند.

وی ادامه داد: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد که جوان ۲۵ ساله حین ساخت نارنجک دستی در خانه‌شان بوده که ناگهان این نارنجک منفجر شده و قسمت‌های مختلفی از بدن وی دچار سوختگی شدید شده است.

وی با بیان اینکه این انفجار سبب وقوع حریق و شکستن شیشه‌های این ساختمان نیز شده بود گفت: عوامل آتش نشانی این جوان ۲۵ ساله را برای اعزام به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل داده و شعله‌های آتش در این ساختمان را مهار و اطفا کردند.

وی با اشاره به دود گرفتگی برادر ۲۰ ساله این جوان نیز گفت:پس از تحویل وی به عوامل اورژانس وی به شکل سرپایی در محل مداوا شد.

مدیر حوزه یک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به وقوع این حادثه گفت: متاسفانه همه ساله با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال شاهد وقوع چنین حوادثی در کشور هستیم که باید در این خصوص جوانان ضمن پرهیز از انجام چنین اقداماتی به این موضوع نیز توجه کنند که هر نوع حادثه‌ای برای خودشان یا دیگران غیرقابل جبران خواهد بود.

رضایی از خانواده‌ها نیز خواست نظارت بیشتری بر عملکرد و رفتار فرزندانشان داشته باشند.

منبع خبر خبر پویش

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
صفحه  صفحه 37 از 77:  « پیشین  1  ...  36  37  38  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites