تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
خاطرات و داستان های ادبی

دل نوشته ها ( نوشته ایرانی )

صفحه  صفحه 65 از 65:  « پیشین  1  2  3  ...  63  64  65  
#641 | Posted: 2 Sep 2019 15:25
چیزی که به التماس آلوده باشد نمیخواهم
هرچه باشد... حتی زندگی
     
#642 | Posted: 2 Sep 2019 15:25
درسته کینه خوب نیست ولی
زشته یه بدی‌هایی بی جواب بمونه
     
#643 | Posted: 2 Sep 2019 15:26
❌رِفیــــــــــق♚
ْ
♚ کــــــــــاشْ ⇨میدونِستــــــــــے ♂اَگــــــــــه❌

❌هَنــــــــــوزْ 彡میــــــــــخَندَمシ واسِــــــــــه اینه که تــــــــو⇨♚

♚ نـــــاراحَتْ نَشے❌

❌وگَــــــــــرنه خیلــــــــــے وقْتـــــه که دیـْــــگه حسِ ♚
ِ
♚ زِنـْـــــــــدگے نیسْ...❌

❌دیــــــــــگه هیچ↯ خَنـــــْـــــده ای↯ اَز تــــــــــه دِلْ نیــس
     
#644 | Posted: 11 Oct 2019 12:29
چیزی که به التماس آلوده باشد نمیخواهم
هرچه باشد... حتی زندگی
     
#645 | Posted: 13 Oct 2019 18:06
شهبـــــانـــــــــــــــوشنـــــاســـــــــــــــی


سالهاست که شهبانو را می شناسم ..از وقتی که کودکی بیش نبودم ..ازآن وقتی که درآغوش گرم و پرمهرپدرو مادرطعم شیرین زندگی و محبت خالصانه راچشیده بودم ..ازآن وقتی که می دیدم بچه هایی هستند که پدر یا مادر یا هردوی آنها را ندارند و چگونه با حسرت به زندگی کسانی می نگرند که مثل خودشان نیستند ..
سالهاست که شهبانو را می شناسم اما می دانم که این گونه شناختن برای دانستن اوکافی نیست ..برای شناخت این بانو باید خیلی چیزها راشناخت و دانست ..با علوم زیادی آشناشد ..ازکدامینش بگویم ..نمی توان زیرو بم تمام علوم را دانست فقط آشنایی مختصری کافیست ..اول از همه باید شمه ای ازخداشناسی و انسان شناسی را دانست ..این که خداپرستی فقط حرف زدن نیست فقط ازخداگفتن و این که بگوییم خدا یکی هست , نیست .انسان شناسی فقط این نیست که درکلام بگوییم انسانها با هم برابرند و از حقوقی مساوی برخوردارند و خلاف آن عمل کنیم ..برای شناختن و دوست داشتن شهبانو باید جامعه شناسی و تاریخ و جغرافیاوروان شناسی را هم دانست .همچنین مردم شناسی را ..بعضی از این علومی را که باید به آن آگاهی داشت زیرشاخه علوم دیگرند ..مثل اخلاق ..
این که بازهم بخواهیم به کارهای نیک و سازندگیهاو خدمات ارزنده شهبانو فرح به جامعه وکشورایران اشاره کنیم شاید تکراری به نظر برسد که دوست و دشمن , همگان بر نیک رفتاری این بانوی نیک صحه می گذارند تنها در انگیزه این خدمات با هم اختلاف نظر دارند .برای این که شهبانو را بشناسیم باید محبت و گذشت و فروتنی رابشناسیم ..شکیبایی رابشناسیم ..
برای این که تفاوت شهبانو و خمینی رابدانیم همین بس که بدانیم شهبانو, کودکی را اوایل دهه 50ازمرگ نجات می دهد که پدرش رهایش کرده مادرش برای گذران زندگی درخانه این و آن کارمی کرده است وخمینی همان پسر را درسال 1360 به جرم فروش روزنامه ای مخالف رژیم به بالای دارفرستاده است .
ساختن مدرسه ها , بیمارستانها , یتیمخانه ها و هزاران کارخیر دیگر از این بانوی بی همتا برجای مانده , همین کافیست که ملت بازمانده ازانقلاب سیاه 57 و دونسل سوخته بعد ازآن حس کردن شهبانو را کنار خود یک رویا و یک نعمت بداند ..
شهبانوی من ! سالروزتولدت را تبریک می گویم و همچنان درانتظارروزی هستم که ازنزدیک ببینمت وبردست و روی ماهت بوسه زنم اشک شادی بیفشانم وخدای راسپاس گویم که مرا به آرزوی بزرگم رسانده است ..ازمن بپذیر همین چندکلام را که برای تونوشته ام و چند بیتی را که برای توسروده ام
برای من همان بانوی شاهی
همان بانوی ایران مهروماهی
اگراشکی زدیده برفشانی
سراسرمن شوم اشکی وآهی
******
به هرجا من خدابینم توهستی
که بایادخداسرمست ومستی
بدان بی توجهان سویی ندارد
که آسان ازگذرگاهش (صراط آن) برستی
******
دلت دریا و روحت آسمان است
زبان دروصف صبرت ناتوان است
بباربرخاک خودباران مهرت
زمین باتووجودش درجهان است
بانوی شکیبایی ! بانوی مهرو وفا ! تولدت مبارک ! هرسال , هرروز و هرلحظه از زندگیم را با آرزوی تو را ازنزدیک دیدن سپری می کنم هرچند که قلب و روح پاکت چون اندیشه نیکت کنارملت ایران است ..عمرت طولانی باد .دشمنی که بخواهد نابودت کند نابودباد ..دوستت داریم بانوی گذشت و نیکی ها ..همیشه درپناه آفریدگاریگانه باشی . .پایان ..نویسنده : ایرانی

در رفتن جان ازبدن , گویندهرنوعی سخن
من خود به چشم خویشتن , دیدم که جانم می رود
     
صفحه  صفحه 65 از 65:  « پیشین  1  2  3  ...  63  64  65 
خاطرات و داستان های ادبی انجمن لوتی / خاطرات و داستان های ادبی / دل نوشته ها ( نوشته ایرانی ) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites