تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
فرهنگ و هنر

تاریخ اروپا از ابتدا تاکنون

صفحه  صفحه 25 از 229:  « پیشین  1  ...  24  25  26  ...  228  229  پسین »  
#241 | Posted: 28 Jan 2014 15:25 | Edited By: sepanta_7
آیاس
آیاس (به یونانی: Αἴας)، در اسطوره‌های یونان، که گهگاه آژاکس نیز خوانده شده، پسر تلامون و پریبویا است. او پس از آشیل نیرومندترین قهرمان یونانی در جنگ تروا بود. آیاس مردی بزرگ و تنومند که یک سروگردن از بقیه یونانیان بلندتر بود، او بسیار نیرومند بود اما سخنران خوبی نبود. در ایلیاد اغلب به او لقب دیوار یا سد یونانیان را می‌دادند.

در جنگ تروا هکتور او را که شاه سالامیس بود، به جنگ تن به تن می‌خواند، دلیرانه می‌جنگند و شب هنگام از یکدیگر جدا می‌شوند. ولی پیش از جدایی، یکدیگر را می‌ستایند و به یکدیگر هدیه می‌دهند. هکتور به عنوان هدیه شمشیر و کمربند خود را به او می‌دهد. پس از فتح تروا آژاکس و اولیس به عنوان پاداش خواستار سلاح‌های آشیل شدند، هر دو قهرمان درباره شایستگی های خود برای بدست آوردن سلاح‌های آشیل سخنرانی می‌کردند اما اولیس برتری فراوانی در این زمینه بر آیاس داشت و جایزه به او داده شد. آژاکس دیوانه گشت و نگهبانان یونانی را کشت. زمانی که به خود آمد از شرمساری خود را با شمشیر هکتور کشت.

به او اغلب لقب آژاکس تلامونی یا آژاکس کبیر دادند که با پسر اویلئوس، آژاکس صغیر که او نیز در جنگ تروا برای یونانیان جنگیده اشتباه نشود.
     
#242 | Posted: 28 Jan 2014 15:31
آیتلیوس

آیتلیوس Aethlius، در اسطوره‌های یونان، پسر زئوس و پروتوگنیا است.

با کالوکه ازدواج کرد و از او صاحب اندومیون شد که بنیادگذار الیس است.
فرانسوی: آیتلیوس
جنسیت: مذکر
پدر: زئوس
مادر: پروتوگنیا
همسر: کالوکه
فرزندان: اندومیون
     
#243 | Posted: 28 Jan 2014 15:34
آیداسدر اساطیر یونان، آیداس (به زبان یونان باستان: Ἴδας Ídas) پسر آفارئوس و آرنه و برادر لینکئوس بود. او و برادرش لینکئوس، عاشق هیلاریا و فوئبه بودند و به خاطر آنها با خواستگاران رقیب خود، کاستور و پولیدئوکس مبارزه کردند. مبارزه‌ای که به قتل برادر فانی، که همان کاستور بود، منجر گردید.

آیداس همچنین یکی از آرگونات‌ها و از جمله شرکت کنندگان در شکار گراز کالیدونیان به شمار می‌آمد. ضمنا او بود که مارپسسا را ربود. در حالیکه آپولو نیز به او متمایل بود، امّا زئوس وی را وادار کرد که دختر مورد نظر خویش را برگزیند. آیداس [از مارپسسا] دختری به نام کلئوپاترا آلسیون داشت.
     
#244 | Posted: 28 Jan 2014 15:36
آیسونآیسون (به یونانی: Αἴσων)، در اسطوره‌های یونان، پسر کرتئوس و تورو است.
وارث راستین پادشاهی یولکوس بود اما پلیاس آن را غصب کرد. با آلکیمده ازدواج کرد که از او صاحب فرزندی به نام یاسون شد. آن‌ها یاسون را پنهانی به خیرون دادند تا تربیت کند. هنگامی که یاسون به جستجوی «پشم زرین» رفته بود، مرد. اما مدیا پس از بازگشت به یولکوس او را با قدرت جادویی خود زنده کرد.
     
#245 | Posted: 28 Jan 2014 15:37
آیگیستوسآیگیستوس Aegisthus، در اسطوره‌های یونان، پسر توئستس از دختر خودش پلوپیا است.
آترئوس برادر توئستس که 3 فرزند پسر او را نیز کشته بود و تنها راه انتقام را،داشتن فرزندی از دختر او می دانست. پلوپیا(دختر توئستس) پس از هم‌بستر شدن با پدرش، با آترئوس ازدواج کرد و آیگیستوس را در دربار آترئوس به دنیا آورد و آترئوس نادانسته او را بزرگ کرد. آیگیستوس بعدها آترئوس را کشت. او عاشق کلوتایمنسترا، همسر آگاممنون شد و آگاممنون را به قتل رساند. خود او به دست اورستس فرزند آگاممنون کشته شد.
     
#246 | Posted: 28 Jan 2014 15:39
آینیاسآینیاس (به یونانی: Αινείας, Aineías)، در اسطوره‌های یونان، پسر آنخیسس و آفرودیته است.
در جنگ تروا از قهرمانان تروا بود. پس از سقوط تروا پدر را به دوش گرفت و گریخت. به کارتاژ و بعد به ایتالیا رفت. روموکولوس، از نسل او شهر رم را بنیاد گذاشت و به همین دلیل رومیان او را جد خود می‌دانستند.
     
#247 | Posted: 28 Jan 2014 15:44
آیولوسآیولوس (به یونانی: Αἴολος)، در اسطوره‌های یونان، پادشاه جزیره شناور آیولیا و خدای زمینی بادها است.
زئوس قدرت مهار بادها را به او داده بود و خدایی زمینی محسوب می‌شد. با مهار باد به اودوسئوس در رسیدن به تروا کمک کرد.
     
#248 | Posted: 28 Jan 2014 15:47
ائوترپهائوترپه (به انگلیسی: Euterpe)، میوز نی نوازی.

او یکی از نه دختر زئوس و منموسونه بود که هر یک الههٔ حامی هنری بودند. او الههٔ شادی و موز نی نواز بود.
     
#249 | Posted: 28 Jan 2014 15:50 | Edited By: sepanta_7
ائوروپهئوروپه (به یونانی: Ευρώπη) در اساطیر یونان دختر آگنور و تلفاسا است.


زئوس او را در حال بازی با پریان دریایی دید و عاشقش شد. به صورت گاوی سفید نزد او رفت و او را فریفت و با خود به جزیرهٔ کرت برد. ائوروپه از زئوس صاحب سه پسر به نام‌های مینوس، رادامانتوس و ساریدون شد.
     
#250 | Posted: 28 Jan 2014 15:55
ائورودیکهائورودیکه (به یونانی: Εὐρυδίκη)، نام چند شخصیت در اسطوره‌های یونانی بود از جمله ائورودیکه همسر اورفئوس.

ائوردیکه همسر اورفئوس بر اثر نیش مار جان سپرد اما اورفئوس که عاشق او بود، به دنبال او به هادس، سرزمین مردگان، رفت و با نواختن چنگ پرسفون را مجذوب کرد و پرسفون به او اجازه داد تا ائوردیکه را از هادس بازگرداند به شرط آنکه تا خروج از هادس به چهرهٔ او نگاه نکند. اما در میان راه اورفئوس از بیم آنکه ائوردیکه به دنبالش نرود، برمی‌گردد و وی نگاه می‌کند و ائوردیکه برای همیشه به هادس بازگردانده می‌شود.
     
صفحه  صفحه 25 از 229:  « پیشین  1  ...  24  25  26  ...  228  229  پسین » 
فرهنگ و هنر انجمن لوتی / فرهنگ و هنر / تاریخ اروپا از ابتدا تاکنون بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites