خانه ثبت نام نظرسنجی   جستجو موقعیت قوانین   چت روم
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر /

اخبار کامپیوتر و اینترنت و تکنولوژی


صفحه  صفحه 74 از 119:  « پیشین  1  ...  73  74  75  ...  118  119  پسین »
pixy_666 مرد #731 | Posted: 2 Feb 2015 11:18
کاربر

 
ارتقا به ویندوز 10 برای مصارف سازمانی و تجاری رایگان نخواهد بود


یک نکته‌ی کوچک اما اساسی که بسیاری افراد در مراسم مایکروسافت متوجه آن نشدند، این است که ویندوز 10 اگرچه در سال اول برای کاربران عادی رایگان خواهد بود، اما این مساله شامل حال سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری نخواهد شد.
هفته‌ی پیش مایکروسافت در اقدامی مشتری پسندانه، اعلام کرد که بروزرسانی به نسخه‌ی 10 سیستم‌عامل ویندوز برای تمام کاربران ویندوز 7 به بالا رایگان خواهد بود؛ اما در همان زمان مشخص نکرد که آیا استثنایی نیز برای این مساله قائل خواهد شد یا خیر. حال مدیر عمومی بخش امنیت مایکروسافت، به روشنی بیان کرده که ویندوز 10 برای کاربران تجاری و سازمانی رایگان نخواهد بود.
ویندوز 7 نسخه‌ی انترپرایز (سازمانی) و نیز ویندوز 8/8.1 نسخه‌ی انترپرایز شامل طرح ارتقاء رایگان به ویندوز 10 که هفته‌ی پیش معرفی کردیم نخواهند بود. با این حال این دسته از مشتریان قادر هستند خارج از این طرح، سیستم‌عامل ویندوز خود را به نسخه‌ی 10 نسخه‌ی انترپرایز بروزرسانی کنند؛ همچنین این دسته کاربران قادر خواهند بود از مزایای انعطاف کامل در بکارگیری ویندوز 10 با استفاده از زیرساخت مدیریتی فعلی خود بهره ببرند.
مساله‌ی انعطاف کامل در بکارگیری از نکات مهم برای سازمان‌ها به شمار می‌رود. کاربران عادی ویندوز 10 در صورتی که راه‌حل ارتقای رایگان به این نسخه را انتخاب کرده باشند، از سوی مایکروسافت مجبور به بروز نگاه داشتن دستگاه خود خواهند بود؛ موضوعی که بطور قطع سازمان‌ها در مقابل آن ایستادگی خواهند کرد. دلیل این موضوع، پیچیدگی‌های موجود در فرآیند ارسال بروزرسانی به تمامی دستگاه‌های سازمان است که می‌تواند در صورت اجرا نشدن دقیق، در شبکه‌های پیچیده‌ی سازمان ایجاد مشکل کند.
گفته می‌شود ویندوز 10 در پاییز سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #732 | Posted: 2 Feb 2015 11:29
کاربر

 
ویندوز 10، بازگشت جاه‌طلبانه و منطقی مایکروسافت


پس از حرف و حدیث‌های فراوان در مورد ویندوز ۱۰، مایکروسافت نسخه‌ی جدید پیش‌نمایش این سیستم‌عامل را طی مراسمی رونمایی کرد. ویندوز ۱۰، تنها یک نمایش جاه‌طلبانه از سوی ردموندی‌ها نیست؛ بلکه ابزار‌ها و محصولات معرفی شده، نشان از بازگشت واقع‌گرایانه‌ و پرقدرت این کمپانی است.
مایکروسافت در مراسم خود، در کنار رونمایی از نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ که خود همراه با قابلیت‌های گسترده‌ای منتشر شد، ابزار‌ها، محصولات و سرویس‌های دیگری را نیز معرفی کرد. یکی از قابلیت‌های جالب توجه این نسخه از ویندوز، امکان اجرای این سیستم‌عامل روی طیف گسترده‌ای از محصولات اعم از گوشی‌های‌هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترهای رومیزی است. مایکروسافت فناوری‌های مختلفی را نظیر Surface Hub و HoloLens‌ معرفی کرده که با استفاده از آن می‌توان ویندوز ۱۰ را در تلویزیون‌های ۸۴ اینچی و بزرگ‌تر و همچنین در دنیای واقعیت مجازی مورد استفاده قرار داد. امکان استفاده از ویندوز ۱۰ در طیف گسترده‌ای از محصولات را می‌توان تغییر بزرگی برای مایکروسافت خواند. با وجود انقلاب بزرگ در پلتفرم ویندوز، ساتیا نادلا با اذعان به سهم اندک ویندوز از بازار تبلت‌‌ها و گوشی‌های‌هوشمند، ویندوز ۱۰ را راهکاری سریع برای جبران مشکلات نمی‌داند.
مایکروسافت همچنان در حال توسعه‌ و بهبود قابلیت‌های موجود در این سیستم‌عامل است. ویندوز ۱۰ ابتدا در اواخر شهریور ماه سال جاری به‌عنوان پیش‌نمایش اولیه معرفی شد و نسخه‌‌ای که اخیراً معرفی شده، شماری از امکانات معرفی شده در کنفرانس مایکروسافت را به‌همراه دارد. کاربران می‌توانند این نسخه از ویندوز را از طریق برنامه‌ی Insider دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهند؛ اما برای بهره‌گیری از تمام قابلیت‌های این سیستم‌عامل باید همچنان در انتظار عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ باشیم.
ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در این خصوص می‌گوید:
مایکروسافت ویندوز ۱۰ را در جهت تبعیت از سیاست Mobile-First, Cloud-First خود توسعه داده است.
نادلا با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از یک و نیم میلیارد نفر از ویندوز استفاده می‌کنند، این موضع را نیز تصدیق می‌کند که به ویندوز بیشتر به عنوان یک ابزار نگاه می‌شود؛ در حالی که مایکروسافت درصدد تغییر این نگرش است. وی در این مورد می‌گوید:
ما می‌خواهیم نگرش کاربران را برای استفاده از ویندوز تغییر دهیم. ما درصدد آن هستیم تا کاربران ویندوز را از روی علاقه انتخاب کنند، نه به‌عنوان ابزاری که به آن نیاز دارند.
برای کاربرانی که از کامپیوترهای رومیزی یا لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کنند، ویندوز ۱۰ به‌عنوان یک بروزرسانی برای ویندوز ۷ و ویندوز ۸ ارائه خواهد شد. تری میرسون، قائم مقام اجرایی بخش سیستم‌عامل مایکروسافت، قول داده که انتقال از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰، یک مهاجرت نامحسوس خواهد بود. به‌نظر می‌رسد با توجه به مشکلات و بازخوردهای دریافت شده از سوی کاربران ویندوز ۷ در زمان ارائه‌ی ویندوز ۸ به بازار، مایکروسافت درس‌های زیادی گرفته و این موضوع می‌تواند کمک بسیار خوبی برای موفقیت ویندوز ۱۰ باشد.
برای کاربران دسکتاپ، استفاده از ویندوز ۱۰ تجربه‌ای شبیه به استفاده از ویندوز ۷ را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد؛ چراکه مایکروسافت در ویندوز ۱۰ ساختار کلی منوی استارت را در قالبی مدرن‌تر، به دسکتاپ بازگردانده است. این تغییر را می‌توان به‌عنوان امتیازی مهم برای ویندوز ۱۰ مطرح کرد که کاربران ویندوز ۷ را برای بروزرسانی به ویندوز ۱۰، بیش از ویندوز ۸ ترغیب خواهد کرد؛ و البته بخش عمده‌ای از مشتریان تجاری مایکروسافت نیز ویندوز ۸ را نادیده گرفتند. انتظار می‌رود ویندوز ۱۰ بروزرسانی واقع‌گرایانه‌تری برای کاربران ویندوز ۷ و کاربران تجاری باشد.
میرسون به این نکته اشاره کرده ویندوز ۱۰ یک پلتفرم برای کاربران تجاری خواهد بود و امکان کار با اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای موجود را نیز بدون هیچ مشکلی برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. در کنار این قابلیت، ویندوز ۱۰ امنیت بالاتری را نیز برای کاربران به ارمغان خواهد آورد؛ بطوریکه به گفته‌ی میرسون، این نسخه از ویندوز می‌تواند از شماری از حملات سایبری نیز پیشگیری کند.
براساس اطلاعات ارائه شده توسط میرسون در کنفرانس ویندوز ۱۰ مایکروسافت، بروزرسانی به ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷، ویندوز ۸.۱ و ویندوزفون ۸.۱ برای یک سال بصورت رایگان انجام خواهد شد. همچنین در صورت مهاجرت کاربران برای استفاده از ویندوز ۱۰، مایکروسافت از این نسخه تا زمان استفاده از گجت مورد نظر پشتیبانی خواهد کرد. پشتیبانی صورت گرفته شامل اضافه‌شدن قابلیت‌های جدید و بهبود مشکلات امنیتی خواهد بود.مایکروسافت در تلاش است تا تمام ابزار‌های ویندوز ۱۰ را به مرکز دریافت بروزرسانی‌ها متصل کند تا از این طریق تمامی گجت‌هایی که از این نسخه از ویندوز استفاده می‌کنند، بتوانند آخرین بروزرسانی‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنند.
میرسون هدف از انجام تمامی تغییرات را، القای نگرشی دیگر به ویندوز می‌داند. به گفته‌ی میرسون، مایکروسافت در تلاش است تا ویندوز را به‌عنوان یک سرویس برای کاربران ارائه کرده و رابطه‌ی کاربران با کمپانی را از نو تعریف کند. البته ساتیانادلا به این نکته نیز اشاره کرده که ارائه‌ی ویندوز به‌عنوان یک سرویس، تغییری را در مدل تجاری مایکروسافت ایجاد نکرده و تولیدکنندگان همچنان باید برای استفاده از ویندوز، مبلغی را برای دریافت گواهی به این کمپانی پرداخت کنند.
نادلا ارائه‌ی ویندوز به‌عنوان یک سرویس را مستلزم تغییر بنیادی مفاهیم در مایکروسافت خوانده است. یکی از قابلیت‌های اضافه شده‌ در این سیستم، ارائه‌ی بروزرسانی برای ویندوز ۱۰ تحت یک الگوی منظم و ادامه‌دار است که این‌روز‌ها در تمام سرویس‌های ابری و اپلیکیشن‌های تحت‌وب نیز از این روش استفاده می‌شود.
روشن‌ترین پیام مراسم رونمایی از نسخه‌ی جدید پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ مایکروسافت، ارائه‌ی یک پلتفرم برای کامپیوترهای رومیزی، لپ‌تاپ‌ها، گوشی‌های‌هوشمند و تبلت‌ها بود که البته این موضوع به معنای یکسان بودن همه چیز نیست و به نسبت نیازها و قابلیت‌‌های هر محیط، رابط کاربری متفاوتی نمایش داده خواهد شد. مایکروسافت روی تولید و قابلیت استفاده از اپلیکیشن‌های Universal تأکید کرد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط این کمپانی، می‌توان اپلیکیشن واحدی را برای تمام سخت‌افزار‌های ویندوز ۱۰ توسعه داد که درهر یک شاهد در دسترس بودن شماری از قابلیت‌ها و امکانات، بسته به سخت‌افزار مورد نظر خواهیم بود. به عنوان نمونه می‌توان به تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اشاره کرد که از طیف گسترده‌ای از سنسور‌ها استفاده می‌کنند. برای مثال گوشی‌هوشمند یا تبلت قادر است با استفاده از سنسورهای موجود، حالت عمودی یا افقی را تشخیص داده و همچنین این ابزارها قابلیت برقراری تماس‌های تلفنی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ در حالی که دسکتاپ‌ها چنین امکاناتی ندارند.
میرسون به این موضوع اشاره کرده که ویندوز ۱۰ قادر است با پردازنده‌های تولید شده توسط اینتل، کوالکام و ای‌ام‌دی کار کند، اما اشاره‌ای به جزئیات پردازنده‌هایی که در فرم‌فکتورهای مختلف پشتیبانی می‌شوند، نکرد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط این کمپانی، مایکروسافت درصدد ارائه‌ی یک بروزرسانی برای ویندوز RT‌ است که به‌طور قطع برای سرفیس‌های مجهز به تراشه‌های مبتنی بر معماری ARM‌کوالام ارائه خواهد شد. مایکروسافت همچنین عرضه‌ی نسخه‌های جدید مبتنی بر ویندوز ۱۰ برای ویندوز سرور و آژور را وعده داده است.
علاوه بر تغییرات گسترده در ویندوز ۱۰، مایکروسافت شمار دیگری از قابلیت‌ها را برای خود ویندوز ۱۰ رونمایی کرد که از جمله‌ی آن می‌توان به دستیارصوتی هوشمند مایکروسافت یا همان کورتانا، مرورگر جدید تحت پروژه‌ی اسپارتان، شماری از اپلیکیشن‌های بهینه‌سازی شده‌ی آفیس برای کار در صفحات نمایش لمسی، بهینه سازی کلی Universal App برای شماری از قابلیت‌های پایه‌ای و همچنین هماهنگی بیشتر با ایکس‌باکس مایکروسافت اشاره کرد.
نادلا بصورت محتاطانه‌ای در مورد وضعیت مایکروسافت در بازار گوشی‌های‌هوشمند اظهار نظر می‌کند. وی به این نکته اشاره کرده که مایکروسافت تمرکز بیشتری روی انتقال تجربیات در ابزار‌های مختلف دارد که این موضوع با تقویت قابلیت‌ حمل هر ابزار بصورت مستقل متفاوت است. چنین نگرشی برای گجت‌های موبایل بسیار منطقی‌تر است. نشانه‌های چنین رویکردی را می‌توان در ارائه‌ی آفیس برای آیپد و آیفون و همچنین اندروید اشاره کرد. ساتیا نادلا در کنار اشاره به ایجاد تجربه‌ای واحد توسط مایکروسافت در ابزار‌های مختلف که شامل عرضه‌ی نرم‌افزار‌ها و سرویس‌های مختلف در پلتفرم‌های دیگر است، ویندوز ۱۰ را بهترین بستر برای تجربه‌ی محصولات مایکروسافت خوانده است.
وی با درک موضع ضعیف مایکروسافت در بازار گجت‌های موبایل، هدف اول این کمپانی را جذب توسعه‌دهندگان برای توسعه ی انواع اپلیکیشن‌ها به منظور استفاده در ویندوز ۱۰ خوانده است. با توجه به سهم ویندوز در دسکتاپ‌ها و لپ‌تاپ‌ها و احتمال استقبال از اپلیکیشن‌های توسعه یافته، مایکروسافت سپس برای ایجاد اپلیکیشن‌های مخصوص گوشی‌های‌هوشمند با استفاده از بستر Universal App تلاش خواهد کرد. انتظار می‌رود در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ مایکروسافت، شاهد انتشار اطلاعات بیشتری در این مورد باشیم.
مایکروسافت با اشتیاق فراوانی در پی توسعه و انتشار ویندوز ۱۰ به بازار است. این سیستم‌عامل به‌عنوان جایگزینی برای سیستم‌عامل‌های ویندوز ۷، ویندوز ۸.۱ و ویندوزفون ۸.۱ روانه‌ی بازار خواهد شد؛ اما مهم‌ترین موضوع درباره‌ی ویندوز ۱۰، تغییر نگرش کلی مایکروسافت و در پیش گرفتن ارائه‌ی ویندوز به‌عنوان یک سرویس است. مایکروسافت در تلاش است تا با ارائه‌ی رویکردی کلی و یکسان‌سازی تجربه‌ی استفاده از سرویس‌های مایکروسافت روی ابزار‌های مختلف، کاربران را از مایکروسافت قدیمی به مایکروسافتی نوین انتقال دهد. این، قدمی بزرگ برای مایکروسافت است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #733 | Posted: 3 Feb 2015 10:58
کاربر

 
خیزش دوباره‌ی لپ‌تاپ‌ها؛ 2015 یکی از بهترین سال‌ها برای خرید دستگاه جدید


همچون گیمینگ بر بستر PC، قرار بود لپ‌تاپ‌ها نیز تا کنون از صحنه‌ی بازار خارج شده باشند. اما اکنون در سال 2015 میلادی قرار داریم و هیچ‌یک حتی تضعیف هم نشده‌اند. اما در سال جدید میلادی، لپ‌تاپ‌ها با جان‌سختی تمام هیچ نشانی از خالی کردن صحنه از خود نشان نداده و در انواع مدل‌های مختلف، در تجدید حیاتی نوین با شکوه ظاهر شدند. در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا امسال، یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید لپ‌تاپ جدید است.
لپ‌تاپ‌ها که جثه‌ای درشت‌تر و غیرقابل انعطاف‌تری در قیاس با تبلت‌ها دارند قرار بود توسط نسل جدیدی از هیبریدی‌ها جایگزین شوند. کامپیوترهای 2 در 1 که نقش هر دو دستگاه لپ‌تاپ و تبلت را برای کاربر ایفا کنند. اما در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک (CES 2015)، لپ‌تاپ‌ها با جان‌سختی تمام هیچ نشانی از خالی کردن صحنه از خود نشان نداده و در انواع مدل‌های مختلف، در تجدید حیاتی نوین با شکوه ظاهر شدند. سیستم‌های گیمینگ بلندتر از قبل غرش می‌کنند، PCهای سازمانی با نیروی کمتر کار بیشتری انجام می‌دهند و برخی نمونه‌ها نظیر XPS 13 جدید از سوی دل نیز به کلی عقل و هوش از سر می‌پرانند.
لپ‌تاپ‌ها هرساله در حال تکرار نوآوری‌ها و ارائه‌ی بهبودهای فراوان هستند؛ اما آنچه باعث شد مخلوق جدید دل را بعنوان نمونه‌ای بارز مطرح کنیم، تلاقی تمامی ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای است که قرار است در سال 2015 در بازار لپ‌تاپ‌ها شاهدش باشیم و همگی در XPS 13 دل نمود پیدا کرده‌اند. اجازه دهید منظورمان را به شکل بهتری تشریح کنیم.
پردازنده‌ی 14 نانومتری برادول اینتل سرانجام برای عرضه آماده شده است. این نسل از پردازنده‌های پرقدرت اینتل بارها و بارها در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف مورد معرفی و بازمعرفی قرار گرفته و سرانجام از مرحله‌ی وعده و وعید، به مرحله‌ی اجرا و عرضه رسید. اینتل ادعا کرده است که این پردازنده، نمایانگر سریع‌ترین پیشرفت در تولید و توزیع تاریخ این کمپانی است. Broadwell بصورت کاملا همزمان در تمامی محدوده‌های قیمتی و رده‌های قدرتی به بازار عرضه خواهد شد؛ حرکتی بی‌سابقه از سازنده‌ای که تصمیم گرفته تمامی سری محصولات خود همچون Celeron ،Pentium ،Core i3 ،i5 ،i7 و حتی Core M نوسازش را با سیلیکون برادول بروزرسانی کند.
اما چرا باید ورود برادول تا این اندازه برای‌مان اهمیت داشته باشد؟ با لیتوگرافی 14 نانومتری که در طراحی و ساخت این نسل از چیپ‌های اینتل مورد استفاده قرار گرفته، ترانزیستورهای این پردازنده تنها کسری از نمونه‌های 22 نانومتری به کار رفته در Haswell است که به معنای قدرت بیشتر، مصرف انرژی کمتر، اشغال فضای کمتر و نشر حرارت پایین‌تر در نسل جدید چیپ‌های اینتل است. اکنون با نیروی عادی 15W با یکسان فرض کردن تمام شرایط دیگر، پردازنده‌های برادول اینتل قادر هستند تا 90 دقیقه بیشتر در پخش ویدیو به فعالیت بپردازند. البته نباید پردازش گرافیکی قدرتمندتر را نیز از یاد ببریم؛ اما این مورد از آن بهبودهای تدریجی به شمار می‌رود که کسی بخاطرش بالا و پایین نخواهد پرید. آنچه در اصل موجب هیجان مصرف‌کنندگان خواهد شد، عمر باتری بهتر به میزان 30 درصد با ارتقا به پردازنده‌ی برادول اینتل است.
آماری وجود دارد که اینتل در CES مدام به صحبت در خصوص آن پرداخت و به اهداف این کمپانی مربوط می‌شود:‌ 600 میلیون PC در سراسر جهان وجود دارد که در 4 سال گذشته ارتقا داده نشده‌اند. آنچه از این آمار عظیم نتیجه گرفته می‌شود، این مساله است که هم‌اکنون تقاضای خاموش بزرگی در این بازار وجود دارد و آنچه برای شعله‌ور کردن آن نیاز است، ارائه‌ی دستگاه‌های جدید ترغیب‌کننده است. فاکتور دوگانه‌ی غیبت چیپ‌های برادول و نیز دست و پا زدن AMD برای ارائه‌ی چیزی بیش از یک پردازنده‌ی جایگزین مقرون به‌صرفه برای ساخته‌های دست اینتل موجب شده دسته‌ی محصولات لپ‌تاپ شدیدا با رکود و نبود جذابیت همراه شود. اگرچه ممکن است این اقدام تصادفی و خارج از قصد بوده باشد، اما همین امر موجب شده اینتل هم‌اکنون با تقاضای ویژه‌ای برای نسل جدید چیپ‌های خود روبرو باشد. اکنون اینتل با ورود به این بازار و ارائه‌ی نهایی نسل جدید چیپ پردازشی خود امکان ساخت دستگاه‌های بسیار بهتری را فراهم کرده است.
XPS 13 دل، از نظر ظاهری و باطنی یک مخلوق دل‌انگیز به شمار می‌رود. این دستگاه به نمایشگر لبه تا لبه مجهز شده که فناوری آینده‌ را فریاد می‌زند و سر تا پای آن با آلومینیوم ماشین‌کاری شده و المان‌های فیبر کربن تقویت شده است. این دستگاه به مستحکمی تخته سنگ ساخته شده و در قیاس با هر لپ‌تاپ 13 اینچی دیگری فضای کمتری اشغال می‌کند. حتی تاچ‌پد این دستگاه بسیار سریع و پاسخگو بوده و استفاده از آن لذت خاصی دارد. اما بهترین نکته در خصوص مدل جدید XPS، این است که این شاهکار دل به هیچ عنوان یک مدل تنها نخواهد بود. دل موفق شده نسخه‌ای از این دستگاه را با تمام خوبی‌های ذکر شده چنان جمع و جور کند که با قیمت اندک 799 دلار نیز بتوان به پایه‌ای‌ترین پیکربندی آن دست پیدا کرد. بنابراین آنچه از آن سخن می‌گوییم، نسخه‌ای بسیار دور از دسترس و گران قیمت از سیستم‌های شخصی قابل حمل نیست. دستگاه تاشوی جدید دل منادی نسل جدیدی از دستگاه‌ها است که بدون لحظه‌ای تردید، همگان متوجه برتری آن نسبت به نسل‌های قبل خواهند شد.
صفحه‌نمایش نسبتا بدون حاشیه‌ی به کار رفته در این لپ‌تاپ از فناوری IGZO شارپ بهره می‌برد که البته شرکت LG Display نیز طراحی‌های مشابهی را در لپ‌تاپ‌های ال‌جی و ایسر در گذشته از خود نشان داده است. مسلم است که هرچه در سال جدید میلادی پیش می‌رویم، نمونه‌های بیشتری از اینگونه فناوری‌ها و طراحی‌ها به چشم خواهیم دید. این در حالی است که قیمت‌گذاری دل نشان می‌دهد این دستگاه‌ها، مقرون به‌صرفه‌تر از همیشه در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.
برند گیمینگ تحت اختیار دل یعنی Alienware نیز با دستگاه گیمینگ متحول شده‌ی خود که از سرتاپا به چراغ‌های LED مزین شده قدم به نمایشگاه CES 2015 گذاشت. تغییرات نسل جدید Alienware 15 و 17 اگرچه کمتر از پرچمدار دل مشهود است اما نسبت به گذشته نازک‌تر شده و از 20 درصد وزن کمتری برخوردار هستند. همچنین مدل 15 اینچی این دستگاه هم‌اکنون انتخاب نمایشگر لمسی 4K را نیز در اختیار خریداران قرار می‌دهد. Alienware این لپ‌تاپ‌ها را در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک 2015 در کنار باکس GPU اکسترنال خود به نمایش گذاشت؛ جعبه‌ای که قدرت کامل یک گرافیک دسکتاپ را در صورتی که بدان نیاز داشته باشید بصورت خارجی در اختیارتان قرار می‌دهد.
علاوه بر مخلوقات این کمپانی، دستگاه جدید MSI یعنی غول بی‌شاخ و دم GT80 Titan نیز که به کیبورد مکانیکی و GPUهای دوگانه‌ی GeForce بصورت داخلی مجهز شده نیز پا به میدان رقابت گذاشته است. این دستگاه در کیبورد مکانیکی خود یک دسته از کلیدهای طلایی WASD را نیز به همراه دارد که موجب دلچسبی بیشتر و از نظر برخی، هولناک شدن آن می‌شود.
البته تجدید حیات کامپیوترها در سال 2015 میلادی تنها به سیستم‌های ویندوزی محدود نیست. علاوه بر اینکه دل تصمیم دارد نسخه‌ای از لپ‌تاپ XPS 13 خود را به سیستم‌عامل لینوکس مجهز کند، کروم‌بوک‌ها نیز حرف زیادی برای گفتن خواهند داشت. کمپانی ایسر با معرفی کروم‌بوک 15 اینچی جدید خود در CES یکی از گام‌ها را در این زمینه برداشت. زمانی که صحبت از بازار دستگاه‌های بسیار مقرون به‌صرفه و خرید وسیله‌ای کار راه‌انداز برای افراد با سن بالا یا کاربری خاص از کامپیوتر در میان باشد، لپ‌تاپ مبتنی بر کروم ایسر چشمگیرترین شرکت‌کننده در رقابت سال‌های اخیر خواهد بود. برای افرادی که قصد خرید یک سیستم نه‌چندان پیچیده و ارزان قیمت نظیر کروم‌بوک داشته باشند، اندازه و کیفیت صفحه‌نمایش یکی از فاکتورهای اصلی محسوب می‌شود. کروم‌بوک جدید دل همچنین از کیفیت ساخت و طراحی خوبی برخودار بوده و در عین حال به آرمان‌های خود برای ارزان‌قیمت بودن نیز پشت نمی‌کند.
کروم‌بوک ایسر نیز درست همانگونه که در خصوص XPS 13 در بازار سیستم‌های ویندوزی گفتیم، تنها اولین نشانه‌ی موج کروم‌بوک‌های بهتر در قیاس با سال‌های گذشته است که در سال 2015 بهینه‌تر از هر زمان دیگری به رفع نیازهای کاربران خواهند پرداخت.
بدون شک مهم‌ترین و اصلی‌ترین غایب در نمایشگاه‌های CES اپل است اما حتی با وجود شرکت نکردن این کمپانی در نمایشگاه مذکور، خبرهای مرتبط با MacBooksهای این کمپانی بصورت همزمان با نمایشگاه موفق شدند سرخط خبرها را هر از گاهی به خود اختصاص دهند. شایعات متعدد خبر از ورود قریب‌الوقوع نسخه‌ی نازک‌تر، سبک‌تر و جمع‌ و جورتر لپ‌تاپ مک‌بوک‌ ایر این کمپانی با سایز صفحه‌نمایش 12 اینچ در سال جاری میلادی می‌دهند. کلید اجرایی کردن چنین اقدامی، ضمن حرکت به سمت پردازنده‌های بهینه‌تر برادول اینتل، معرفی کانکتور USB Type-C است. این کانکتور همانند ارتباط لایتنینگ خود اپل شکل گرفته و ضمن نازک بودن، دو سره نیز هست. این مساله موجب می‌شود بار دیگر ساخت لپ‌تاپ‌های نازک‌تر از همیشه فراهم شود.
شاید اندکی دیوانه‌وار به نظر برسد اما می‌توان چشم‌بسته غیب گفت که Type-C از آن دست تغییرات اجتناب‌ناپذیر را رقم خواهد زد که بالاخره عده‌ی بسیاری را مجبور به ارتقاء سیستم‌های قدیمی خود خواهد کرد. حال دلیل اصلی خواه چیپ‌های جدید اینتل باشد، یا طراحی‌های خاص اپل یا حتی اصلاح ادامه‌دار دستگاه‌های ویندوزی، تردید نداشته باشید که در سال 2015 دلایل بسیار بیشتری برای خرید یک لپ‌تاپ جدید در قیاس با مجموع ۳ سال گذشته وجود خواهد داشت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #734 | Posted: 3 Feb 2015 11:34
کاربر

 
رسپ‌بری پای 2 با ۶ برابر قدرت پردازشی و ۲ برابر حافظه‌ی بیشتر معرفی شد


بنیاد رسپ‌بری پای نسل دوم کامپوتر روی یک چیپ خود برای علاقمندان به سخت‌افزار معرفی کرد. کامپیوتر Raspberry Pi 2 از قدرت پردازشی معادل ۶ برابر نسل قبلی برخوردار بوده و حافظه‌ی اصلی آن نیز دو برابر شده است. البته این بهبودها بر قیمت بسیار ارزان این بورد و نیز اندازه‌ی آن تاثیر نداشته و نسخه دوم نیز با قیمت 35 دلار و همان سایز کارت اعتباری عرضه خواهد شد.
نسخه‌ی اصلی میکروکامپیوتر رسپ‌بری پای در سال 2012 بعنوان یک کامپیوتر جایگزین ارزان قیمت برای مدارس و مصارف آموزشی، گیک‌ها و افراد خلاق معرفی شد. این دستگاه با نسخه‌ی اول خود موفق شد 4.5 میلیون واحد فروش داشته باشد که برای افرادی که تصور می‌کردند کامپیوترهای کاربردی باید همیشه گران‌قیمت باشند مایه‌ی تعجب بود. نسخه ی جدید این دستگاه، بصورت ۱۰۰ درصد با کدهای نوشته شده برای نسخه‌ی اول سازگاری خواهد داشت.
در نسخه‌ی دوم رسپ‌بری پای، قلب پردازشی دستگاه در اختیار سیستم روی یک چیپ BCM2836 که توسط سازنده‌ی چیپ‌های پردازشی مستقر در کالیفرنیا، Broadcom ساخته شده قرار گرفته است. ابین آبتن، بنیان‌گذار بنیاد رسپ‌بری پای و رهبر فنی این بنیاد که از متخصصان چیپ‌های پردازشی Broadcom نیز به شمار می‌رود در یک پست وبلاگی نوشته است:
ما در نسخه‌ی جدید، عصاره‌ی اصلی که باعث محبوب شدن دستگاه در میان سازندگان و هکرها شده بود را چندان دستکاری نکرده‌ایم.
پردازنده‌ی رسپ‌بری پای ۲ از ۴ هسته‌ی Cortex-A7 آرم تشکیل شده که بر روی فرکانس کاری 900 مگاهرتز تنظیم شده‌اند. چیپ BCM2835 قبلی که در دل نسخه‌ی اول این بورد قرار گرفته بود تنها از یک هسته‌ی آرم بهره می‌برد. نسخه‌ی جدید همچنین از ۱ گیگابایت حافظه‌ی دسترسی تصادفی (رم) برخوردار است که در قیاس با 512 مگابایت در نسخه‌ی اول، به دو برابر ارتقا یافته است.
رسپ‌بری پای ۲ همچنین به گرافیک VideoCore IV ساخت Broadcom مجهز شده که درون چیپ جاسازی شده‌ است. این مساله به معنای قدرت گرافیکی بسیار غنی‌تر رسپ‌بری پای ۲ در قیاس با نسل پیشین خواهد بود. این سیستم روی یک چیپ از کامپوننت‌های مورد نیاز برای ارتباط USB 2.0 و HDMI نیز برخوردار است که به موجب آن، کاربر قادر خواهد بود Raspberry Pi 2 را به دستگاه‌های خارجی و تلویزیون‌های HD متصل کند. لازم به ذکر است که گرافیک این دستگاه قدرت پردازشی 24 گیگافلاپس را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
آپتن در این خصوص می‌نویسد:
Raspberry Pi 2 به اندازه‌ای از نیروی پردازشی خام برخوردار است که بتواند از عهده‌ی هرآنچه PC قادر به اجرای آن است برآید. مرور وب، پردازش لغات، اگوریتم صفحه گسترده و بسیاری عملکردهای بیشتر. ما انتظار داریم شاهد استفاده‌ی شما از این وسیله بعنوان یک دستگاه همه فن حریف باشیم. ما از عملکرد این نسخه بسیار خرسندیم و تصور می‌کنیم جامعه‌ی کاربری ما که متشکل از طرفداران، توسعه‌دهندگان، مربیان و مشتریان صنعتی است نیز با ما هم عقیده خواهند بود. ما بخوبی از این مساله اطلاع داریم که شما اکنون مدت‌هاست در انتظار دستیابی به تجسم جدیدی از دستگاه رسپ‌بری پای هستید و ما مشتاقانه منتظریم هک‌های اجرا شده توسط شما بر روی این دستگاه را در سومین سال تولدمان که در اواخر همین ماه است شاهد باشیم.
آپتن معتقد است که این دستگاه تنها یک کامپیوتر تضعیف شده نیست و در واقع یک PC حقیقی است.
شما می‌توانید از این دستگاه بعنوان وسیله‌ی اختصاصی مرور وب و اجرای اپلیکیشن‌های کاربردی (بطور خاص لیبرآفیس) استفاده کنید. این نسخه بسیار پاسخگوتر از نسخه‌ی قدیمی است و معتقدیم در فضای محصولات تعبیه شده، موجب گشایش فرصت‌های جدیدی خواهد شدو خصوصا در حوزه‌هایی نظیر پردازش تصاویر، که قدرت پردازشی اندک نسل اول رسپ‌بری پای موجب عقب افتادگی آن شده بود.
رسپ بری پای ۲ از یک اسلات MicroSD، اترنت 10/100 مگابیت بر ثانیه، نرخ نیروی 800 میلی‌آمپر (۴ وات)، و اندازه‌ی 85.6 میلی‌متر در 56.5 میلی‌متر برخوردار است. مدیر ارشد خط محصولات حوزه‌ی ارتباط بی‌سیم کمپانی Broadcom طی مصاحبه‌ای اعلام کرده که تمام اکوسیستم اپلیکیشن‌های رسپ‌بری پای اصلی بر روی این نسخه نیز قابل اجرا خواهد بود.
ما هم‌اکنون از موثرترین نیروی پردازشی در بازار برخوردار هستیم. هدف اصلی این بود که دستگاه را در سایز اصلی حفظ کنیم و به بزرگ کردن آن نظر نداشته باشیم. نسخه‌ی قبلی در ظرفیت حافظه دچار مشکل بود که با نسخه‌ی جدید به حل آن پرداختیم.
وی در ادامه مدعی شد که طراحی این چیپ از قانون مور پیشی گرفته است. قانون مور، پیش‌بینی صورت گرفته توسط رئیس هیئت مدیره‌ی بازنشسته‌ی کمپانی اینتل است که در سال 1965 انجام شد که به موجب آن، تعداد ترانزیستورهای موجود بر روی یک چیپ (و عملکرد پردازشی کلی آن) هر چند سال یک بار دو برابر خواهد شد. در مورد رسپ‌بری پای، نسخه‌ی جدید به ۶ برابر نیروی پردازشی بیشتر دست یافته است.
عده‌ی بسیاری با استفاده از بوردهای رسپ‌بری پای به ایجاد سیستم‌های خلاقانه پرداخته‌اند و کسب و کارهای گسترده‌ای نیز بر مبنای این بورد انقلابی بوجود آمده است. توسعه‌دهندگان، هکرها و علاقمندان به علوم کامپیوتری اقبال بسیار گسترده‌ای به رسپ‌بری پای نشان دادند و مربیان نیز بخاطر سادگی ساختار این بورد، از آن برای آموزش علوم کامپیوتری و امور سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به دانش‌آموزان و کودکان بهره بردند. متاسفانه بدلیل مسائل مختلف، این چیپ 35 دلاری با قیمت‌های بسیار گران‌تری در دسترس کاربران بازار ایران قرار می‌گیرد.اغلب توزیع‌های لینوکسی مطرح، نسخه‌ی مخصوص خود را برای این بورد ارائه کردند که بهره‌گیری از آن را به مرحله‌ی بالاتری ارتقا داد. پایگاه‌های نرم‌افزاری اختصاصی که توسط توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان ایجاد شده، ایجاد عملکردهای خلاقانه‌تر را برای همه‌ی افراد تسهیل کرده و این پایگاه‌ها هر روزه از غنای بیشتری برخوردار می‌شوند. در مجموع، رسپ‌بری پای در ایجاد یک اکوسیستم قوی بسیار موفق عمل کرده است.
حال باید منتظر ماند و دید استقبال از نسخه‌ی جدید این پای دوست داشتنی با چه اقبالی مواجه خواهد شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #735 | Posted: 3 Feb 2015 11:38
کاربر

 
ویندوز 10 از رسپ‌بری پای 2 پشتیبانی خواهد کرد


در همان روزی که بنیاد رسپ‌بری پای نسل دوم مینی کامپیوتر خود را معرفی کرد، مایکروسافت نیز اعلام کرده که برای اولین بار با ویندوز 10 از Raspberry Pi 2 پشتیبانی خواهد کرد.
انتظار می‌رود نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل همه‌جا حاضر مایکروسافت یعنی ویندوز 10، در تابستان امسال عرضه شود. این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز به گونه‌ای طراحی شده که بر روی تمام دستگاه‌ها از موبایل گرفته تا دسکتاپ اجرا شود. ویندوز 10 را در زمان عرضه بر روی تبلت‌ها، ایکس‌باکس، سیستم‌های هیبریدی، و حتی ابزارهای نوظهور اینترنت اشیاء نیز شاهد خواهیم بود. این نسخه با تمرکز بر همگرایی توسعه یافته که به موجب آن، زیرساخت سیستم‌عامل در تمامی ابزارها یکسان بوده و رابط کاربری بر اساس نیاز و قابلیت‌های دستگاه تغییر خواهد کرد. این امر موجب ایجاد مفهومی به نام اپلیکیشن‌های یونیورسال نیز شده که بر روی تمامی دستگاه‌ها اجرا خواهند شد.
به بیان بهتر، مایکروسافت در تلاش است تا سیستم‌عامل و بستر نرم‌افزاری معروف خود را در دنیای پردازشی چندسکویی امروز که به سرعت در حال پیشروی است همچنان در مرکز رقابت حفظ کند. رسپ‌بری پای از زمان معرفی در سال 2012 تا کنون راه بسیار درازی را پیموده است. این دستگاه کوچک بعنوان یک راهکار ساده و ارزان قیمت برای برنامه‌نویسان جوان، و نیز بعنوان ابزاری مقرون به‌صرفه برای اجرای هک‌های سخت‌افزاری برای ایجاد ابزارهای جدید و جذاب در بازارهای در حال توسعه طراحی شد.
نسخه‌ی جدید دستگاه Raspberry Pi که تنها 35 دلار قیمت دارد امروز با قدرت پردازشی ۶ برابر و ظرفیت حافظه‌ی رم ۲ برابر نسل قبل معرفی شد. بنابراین هم‌اکنون رسپ‌بری پای در قالب دستگاهی قدرتمندتر و تواناتر ظاهر شده که تقریبا از پس اجرای تمامی وظایف عمومی یک PC برخواهد آمد؛ وظایفی نظیر پردازش لغات، مرور وب و بسیاری امور دیگر.
Raspberry Pi تا کنون توسط تعدادی از سیستم‌عامل‌ها مورد پشتیبانی قرار گرفته که توزیع‌های لینوکس در راس آن‌ها قرار داشته است؛ اما اکنون به لطف پردازنده‌ی ارتقا یافته‌ی مبتنی بر ARMv7، این دستگاه قادر است از ویندوز نیز پشتیبانی کند. این مساله می‌تواند تمایل افراد به خرید این کامپیوتر جمع و جور را به شکل گسترده‌ای افزایش دهد.
مایکروسافت اخیرا رویکرد بازتر و آزادانه‌تری را در پیش گرفته و اخیرا نیز اعلام کرده بود که تصمیم دارد چارچوب نرم‌افزاری NET. خود را متن‌باز کرده و آن را بر بستر سیستم گیت‌هاب (GitHub) منتشر نماید. اقدامی که مشخصا با تصمیم بر هدف قرار دادن لینوکس و مک صورت خواهد پذیرفت. پس از اجرای این حرکت، مایکروسافت اکنون با همان ذهنیت باز قصد دارد جامعه‌های خلاق و بخصوص آن‌هایی که در حال کار بر روی سرزمین اینترنت اشیاء هستند را هدف قرار دهد. کوین دالاس، مدیر عمومی گروه اینترنت اشیاء ویندوز می‌گوید:
ما جامعه‌ی سازندگان و خلاقان را به عنوان منبع فوق‌العاده‌ای برای نوآوری در دستگاه‌های هوشمند متصل دیده‌ایم که نمایانگر زیربنای موج بعدی پردازش کامپیوتری هستند؛ و اکنون ما بسیار مشتاق هستیم که بخشی از این جامعه باشیم.
مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز 10 برای جامعه‌ی سازندگان، در بستر برنامه‌ی اینترنت اشیاء توسعه‌دهندگان ویندوز که در جولای گذشته آغاز به کار کرد کاملا رایگان خواهد بود. مایکروسافت با اجرای این تصمیم و ارائه‌ی بستر ویندوز بصورت رایگان، نه تنها از باقی ماندن ویندوز در مرکز رقابت اطمینان حاصل خواهد کرد، بلکه امکان کار کردن با سیستمی که برای میلیون‌ها نفر آشناست را نیز در اختیار هکرها، سازندگان و افراد خلاق قرار خواهد داد. متن‌باز کردن چارچوب نرم‌افزاری مایکروسافت نیز که تا کنون کاملا انحصاری بوده، کمک بزرگی به باقی ماندن این شرکت در عرصه‌ی پردازشی نوظهور خواهد کرد.
اگرچه رسپ‌بری پای ۲ از هم‌اکنون در دسترس خریداران قرار گرفته، اما نسخه‌ی مخصوص رسپ‌بری پای ویندوز 10 طی ماه‌های آتی عرضه خواهد شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #736 | Posted: 3 Feb 2015 11:56
کاربر

 
محصولاتی که در2014 با آنها وداع کردیم


هر ساله صنعت فناوری با تغییرات غیرقابل پیش‌بینی، کاربران را شگفت‌زده می‌کند. در این فراز و نشیب، عمر برخی از محصولات مورد علاقه ما به پایان می‌رسد. در سال 2014 با برخی از سرویس‌ها و محصولات بزرگ در دنیای تکنولوژی وداع کردیم.
در زیر به بررسی محبوب‌ترین محصولات و تکنولوژی‌هایی می‌پردازیم که عمرشان در سال 2014 به پایان رسید.


۱. آیپاد کلاسیک
هم‌زمان با معرفی اپل‌واچ و آیفون جدید، اپل تولید آیپاد کلاسیک را به پایان رساند. این کمپانی اپل‌واچ را جایگزینی برای آیپاد کلاسیک معرفی کرد.

۲. پُک فیس‌بوک
براساس شایعات، اگر فیس‌بوک موفق به دست آوردن ایده‌های شما نباشد، آن‌ها را کپی می‌کند! فیسبوک ویژگی پُک را از سرویس پیام‌رسان اسنپ‌چت کپی کرده است. این اپلیکشن، پیشنهاد 3 میلیارد دلاری فیسبوک را رد کرد و با سرمایه‌گذاری‌های جدید، ارزش آن به ۱۰ میلیارد دلار رسید.

۳. پیام‌رسان MSN
مایکروسافت پس از خریداری اسکایپ به کار پیام‌رسان Windows Live Messenger که با نام MSN Messenger شناخته می‌شد، پایان داد.

۴. اورکات
گوگل به شبکه اجتماعی خود بنام اورکات پایان داد. اگرچه آزمایش این شبکه اجتماعی در ایالت متحده آمریکا ناموفق بود، اما در کشورهای دیگری مانند برزیل طرفداران زیادی داشت. ناموفق بودن این شبکه اجتماعی بر روی گوگل پلاس تاثیر گذاشت و تنها ۹ درصد از کاربران این شبکه فعال بودند.

۵.استودیوی ایکس‌باکس
مایکروسافت پس از راه‌اندازی واحد برنامه‌نویسی ایکس‌باکس، استودیو بازی را تعطیل کرده و حدودا 18 هزار نفر از کارمندان را اخراج کرد. ساتیا نادلا پس از این تصمیم، اهداف بلند مدتی در نظر گرفته است.

۶. ویندوز XP
شاید بزرگ‌ترین وداع در سال 2014، تصمیم مایکروسافت برای پایان دادن به پشتیبانی از ویندوز XP بود. این حرکت، میلیون‌ها نفر از کاربران را تحت تاثیر قرار داد. برخی از کاربران، مجبور به پیدا کردن جایگزینی برای سیستم‌عامل خود شدند.

۷. وب‌سایت Justin.tv
این پروژه در ابتدا یک استارت‌آپ بود؛ سپس تبدیل به وب‌سایتی مانند یوتیوب شد که امکان بارگذاری و انتشار ویدئو را فراهم می‌کرد. با پخش ویدئوهای غیرقانونی از کانال‌های مختلف آن، این پروژه به کار خود پایان داد.

۸. مجله MacWorld
مجله مک‌ورلد که رویدادهای کمپانی اپل را پوشش می‌داد، در ماه سپتامبر پس از معرفی آیفون 6 و اپل‌واچ، به چاپ خود پایان داد. اگرچه ناشر مجله کار خود را در وب‌سایت ادامه خواهد داد، اما مجله کاغذی منتشر نخواهد شد. همچنین مدیر تحریریه مجله با نام جیسون اسنل شرکت را ترک کرد.

۹. نوکیا ایکس
مدیر عامل جدید مایکروسافت، طیف وسیعی از تغییرات را در مایکروسافت اعمال کرد. یکی از این تغییرات، پایان دادن به Nokia X و استفاده از طرح آن برای تولید گوشی‌های لومیا است. با توجه به اهداف نادلا، کمپانی تصمیم به تولید گوشی‌های مقرون به‌صرفه ویندوزی و اپلیکشن‌های تحت ویندوز دارد.

۱۰. Flappy Bird
توسعه‌دهنده این بازی که دونگ انگوین نام دارد، با انتشار پیامی در توییتر گفت: «از طرفداران فلپی برد عذرخواهی می‌کنم؛ تا 22 ساعت بعد به این پروژه پایان خواهیم داد». نگوین پس از این موضوع، بازی اندرویدی Flappy Bird Family را توسعه داد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #737 | Posted: 3 Feb 2015 13:26
کاربر

 
سونی بخش سرگرمی‌های آنلاین (SOE) خود را فروخت


مجموعه‌ی سونی آنلاین که وظیفه‌ی ساخت بازی‌های چندنفره‌ی وسیع و آنلاین سونی را بر عهده داشت، از این پس با نام دِی‌بِرِک گِیم کمپانی (Daybreak Game Company) شناخته می‌شود. جان اِسمدلی، مدیر سابق سونی آنلاین و مدیر حال‌حاضر دِی‌بِرِیک گِیم کمپانی در این رابطه گفت:
از اینکه به جمع کمپانی کولومبوس نوا ملحق شدیم بسیار خوشحالیم.
آن‌ها سابقه‌ی خوبی را در این زمینه دارند و مشتاقانه دوست دارند با ما ساخت بازی‌های آنلاین را پیش ببرند. ما مثل همیشه تمرکز خود را روی ساخت بازی‌های خوب برای کاربران سراسر دنیا می‌گذاریم و از این پس بازی‌های خود را روی پلتفرم‌های دیگر می‌آوریم تا تمام کاربران دنیا بر روی پلتفرم‌های مختلف آن‌ها را تجربه کنند.

جِیسون اِپستین، شریک تجاری کولومبوس نوا در رابطه با این خرید گفت:
با گسترش ارزش کمپانی از طریق انتشار بازی‌های چندپلتفرمی و بازی‌های با کیفیت مثل H1Z1 و EverQuest Next، فرصت‌های عالی زیادی پیش روی ما قرار دارد.
دِی‌بِرِیک گِیم کمپانی مثل گذشته روند تولید بازی‌های EverQuest Next, EverQuest Landmark, PlanetSide 2 و H1Z1 را ادامه خواهد داد. از آنجایی که آن‌ها دیگر بخشی از دارایی‌های سونی نیستند، بازیکنان می‌توانند منتظر انتشار بازی‌های این استودیو برای کنسول‌های ایکس‌باکس هم باشند.
سونی آنلاین در گذشته ساخت بازی‌های چندنفره‌ی وسیع مثل EverQuest, DC Universe Online, PlanetSide و H1Z1 را بر عهده داشته است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #738 | Posted: 4 Feb 2015 11:41
کاربر

 
سهم بازار جهانی ویندوز ۷ همچنان رو به افزایش است


طبق آخرین آمار و ارقام بدست آمده از NetMarketShare، سهم بازار جهانی ویندوز ۷ اخیرا رشد داشته و با ۵۵.۹۲ درصد سهم در صدر سیستم‌عامل‌ها قرار دارد.
ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱ روی هم رفته توانسته‌اند ۱۳.۸۳ درصد سهم داشته باشند که در ماه پیش این مقدار ۱۳.۵۲ درصد گزارش شده بود. ویندوز XP نیز در مدت اخیر رشد کمی داشته و سهم خود را از ۱۸.۲۶ به ۱۸.۹۳ درصد افزایش داده است.
با توجه به اینکه دیگر دستگاهی با ویندوز پیش‌فرض ۷ و XP به فروش نمی‌رسد، رشد این دو سیستم عامل قدیمی کمی صحت و دقت این اطلاعات را به شک می‌اندازد. اما اینطور که مشخص است بسیاری از افراد هنوز ترجیح می‌دهند از ویندوز‌های قدیمی ۷ و XP روی سیستم خود بیشتر استفاده کنند. به طوری که سهم بازار جهانی ویندوز ۷ اخیرا رشد داشته و با ۵۵.۹۲ درصد سهم در صدر سیستم‌عامل‌ها قرار دارد. سهم این سیستم‌عامل دسامبر سال پیش به ۵۶.۲۶ درصد نیز افزایش پیدا کرده است.
ویندوز ۱۰ در این لیست تنها ۰.۰۵ درصد از سهم سیستم عامل‌ها را در اختیار دارد. با اینکه بیشتر ویندوز‌ها در این مدت اخیر رشدی را تجربه کرده‌اند اما سهم سیستم عامل مک OS X از ۷.۲۷ به ۷.۱۱ درصد کاهش یافته است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #739 | Posted: 4 Feb 2015 11:52
کاربر

 
کارت گرافیک EVGA‌ GeForce GTX 980 عرضه شد


EVGA کارت گرافیک جدید خود را با عنوان EVGA GeForce GTX 980 K|NGP|N دو هفته‌ی پیش رونمایی کرد و اکنون این کمپانی محصول خود را به‌عنوان قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین کارت‌ گرافیک GeForce GTX 980 روانه‌ی بازار کرده که بصورت اختصاصی برای اورکلاکینگ توسعه یافته است.
محصول جدید EVGA از وجود ۳ + ۱۴ فاز توان به‌همراه VRM (ماژول رگولاتور ولتاژ) کنترل دیجیتال با قابلیت انتقال جریان تا ۶۰۰ آمپر بهره می‌برد. این کارت گرافیک سه ورودی برای دریافت نیروی مورد نیاز خود دارد که شامل دو ورودی ۸ پین و یک ورودی ۶ پین است که در کنار خنک کننده‌ی ACX 2.0 قرار گرفته است. علاقمندان به استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده‌ی مایع می‌توانند نمونه‌ی تک اسلات را مورد استفاده قرار دهند که یکی از کم شیارترین کارت‌های گرافیک حال حاضر خواهد بود.
همچنین باید به PCB متشکل از ۱۲ لایه به‌همراه کاربرد مقدار بیشتری مس برای انتقال سریع‌تر انرژی اشاره کرد. سیستم خنک‌کننده‌ی ACX 2.0 امکان خنک‌کردن سیستم با مصرف انرژی پایین را میسر کرده که ارمغان آن افزایش ۴۰ درصدی عمر فن است.
وینس لوسید در این خصوص می‌گوید:
طراحی مدار تامین انرژی برای حافظه رم و پردازنده گرافیکی در این کارت گرافیک به گونه‌ای است که به شکل بی سابقه‌ای بتوانید آن را اورکلاک کنید همچین با استفاده از قابلیت تنظیم نور ال‌ای‌دی‌های تعبیه شده، می‌توان ظاهر کارت گرافیک را مطابق با سلیقه تنظیم کرد.
EVGA قیمت ۷۴۹ دلاری را برای این کارت گرافیک در نظر گرفته است که در مقایسه با سایر محصولات قیمت بسیار بالاتری دارد. علاقمندان می‌توانند درخواست خود مبنی بر خرید یکی از بهترین کارت‌های گرافیک جهان را از وب‌سایت EVGA ارسال کنند. این کارت گرافیک در فرکانس پایه‌ی ۱۲۹۱ مگاهرتز و در سرعت توربو با فرکانس ۱۳۹۳ مگاهرتز کار می‌کند. حافظه‌ی چهار گیگابایتی این کارت گرافیک در فرکانس ۷۰۱۰ مگاهرتز کار می‌کند و پهنای باند آن نیز ۲۲۴.۳ گیگابایت بر ثانیه است. علاوه بر طراحی تک اسلات، این کارت گرافیک پورت‌های DVI-I، HDMI و سه پورت mini DisplayPort را برای پشتیبانی همزمان از چهار نمایشگر در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #740 | Posted: 4 Feb 2015 13:48
کاربر

 
Pebble بیش از 1 میلیون ساعت هوشمند فروخت


در حالی که گوگل و اپل اخیرا بر سر جلب توجه در بازار ساعت‌های هوشمند در حال نزاع بوده‌اند، سازنده‌ی مستقل محبوب این ابزارهای پوشیدنی، Pebble به آرامی در حال پیشروی، بهبود محصولات و فروش ساعت‌های خود بوده است. طی مصاحبه‌ای، مدیرعامل پبل اعلام کرد تا انتهای سال پیش رقم فروش ساعت‌های این کمپانی از مرز 1 میلیون دستگاه گذشت.
اریک میجیکوفسکی در مصاحبه‌ای که به تازگی صورت گرفته، اعلام کرد که پبل در تاریخ 31 دسامبر سال پیش از مرز فروش 1 میلیون ساعت هوشمند عبور کرد. این مقدار بیش از دو برابر رقمی است که پبل در ماه مارس اعلام کرده بود که نشان می‌دهد سیاست کاهش قیمت و افزودن ویژگی‌های جدید در نیمه‌ی سال، موجب شتاب گرفتن نرخ فروش این ابزار پوشیدنی محبوب شده است.
تا کنون بزرگ‌ترین و مشخص‌ترین رقیب پبل در بازار ساعت‌های هوشمند، پلتفرم اندروید ور گوگل بوده است که در میانه‌ی سال 2014 معرفی شد و روی دستگاه‌هایی از کمپانی‌های مختلف، از موتورولا گرفته تا سامسونگ، ال‌جی، ایسوس و سونی دیده می‌شود. گوگل هنوز آماری در خصوص فروش اندروید ور طی شش ماه گذشته ارائه نکرده که موجب می‌شود تعیین موفقیت یا عدم موفقیت این پلتفرم در این مرحله امکان‌پذیر نباشد. گفته می‌شود که سامسونگ در سال 2013 مجموعا 800 هزار ساعت از سری Galaxy Gear خود روانه‌ی بازار کرده اما این شرکت نیز در خصوص آمارهای جدیدتر همچنان سکوت اختیار کرده است.
به گفته‌ی میجیکوفسکی، Pebble تصمیم دارد موفقیت خود را در سال 2015 نیز با ارائه‌ی محصولات جدید و معرفی یک پلتفرم نرم‌افزاری جدید که هیچ شباهتی به آنچه تا به امروز روی ساعت‌های هوشمند دیده‌ایم ادامه دهد. در حالی که گوگل و اپل در ساعت‌های هوشمند نیز همچون گوشی‌ها روی اپلیکیشن‌ها متمرکز شده‌اند، گفته می‌شود بستر نرم‌افزاری جدید پبل به گونه‌ای کاملا متفاوت ظاهر خواهد شد. میجیکوفسکی پیش از اشاره به این مساله که اپلیکیشن‌ها اگرچه همچنان در پلتفرم پبل حضور خواهند داشت، اما تمرکز اصلی پلتفرم روی آن‌ها قرار نخواهد داشت، گفت:
ما به یک چارچوب جدید برای استفاده بعنوان یک مدل تعاملی روی ساعت‌ها دست پیدا کرده‌ایم. این چارچوب شباهتی به آنچه امروز می‌بینیم نخواهد داشت و شباهتی به آنچه روی گوشی هوشمندتان وجود دارد هم نخواهد داشت.
در ادامه‌ی معرفی نسخه‌ی فلزی ساعت هوشمند پبل موسوم به Pebble Steel در ماه ژانویه، این کمپانی سال 2014 را سال سرمایه‌گذاری خواند که موجب افزایش تعداد کارکنان این شرکت از 30 نفر به بیش از 100 نفر شد که تعدادی از کارکنان پیشین بخش طراحی webOS TV ال‌جی نیز در میان آن‌ها حضور دارند. گفته می‌شود که بسیاری از این افراد در حال کار روی ایجاد یک پلتفرم نرم‌افزاری جدید برای پبل هستند.
اگرچه پبل تا به امروز شاهد موفقیت‌های خوبی بوده، اما مسلما سال 2015 چالش‌های فراوانی پیش روی این کمپانی و محصول آن قرار خواهد داد. از جمله این چالش‌ها، می‌توان به ارائه‌ی اپل واچ در ماه آپریل اشاره کرد. گوگل نیز به سرعت در حال مطرح کردن پلتفرم اندروید ور خود است و انتظار می‌رود شرکای سخت‌افزاری این شرکت، نسل دوم و حتی سوم ساعت‌های اندرویدی را امسال وارد بازار کنند.
پبل با ایجاد پشتیبانی قوی برای توسعه‌دهندگان، به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده و فعالیت توسعه‌دهندگان روی پلتفرم این شرکت طی چند ماه به دو برابر ارتقا یافته است. پبل طی همین ماه از شبیه‌ساز تحت وب خود رونمایی کرد که امکان ساخت و آزمایش اپلیکیشن‌ها را بدون نیاز به نصب هرگونه نرم‌افزار روی سیستم فراهم می‌کند. در حال حاضر پلتفرم پبل از 6,000 اپلیکیشن و پوسته برخوردار است و به گزارش پبل، حدود 25 هزار توسعه‌دهنده از سراسر دنیا روی این پلتفرم کار می‌کنند. اگر پبل قصد داشته باشد در مقابل گوگل و اپل از قلمرو خود دفاع کند، مسلما به تمام نیروی توسعه‌دهندگان خود نیاز خواهد داشت.
میجیکوفسکی بیش از این جزئیات مربوط به برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پبل را مطرح نکرد و اعلام کرد که برای مشاهده‌ی آنچه این کمپانی در آستین دارد، همچنان باید تا اواخر سال جاری میلادی منتظر بمانیم. جنگ بر سر مچ دست شما تازه آغاز شده و سال 2015 میدان نبردهای بزرگی در این حیطه خواهد بود. پبل نیز با برچسب موفقیت فروش 1 میلیون دستگاه و پلتفرم جدید خود، در حال آماده شدن برای رقابت است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 74 از 119:  « پیشین  1  ...  73  74  75  ...  118  119  پسین » 
کامپیوتر انجمن لوتی / کامپیوتر / اخبار کامپیوتر و اینترنت و تکنولوژی

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse    News    Rules    How To    FAQ    Moderator List    Sexy Pictures Archive    Adult Forums    Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا