تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Medical News | اخبار پزشکی

صفحه  صفحه 62 از 62:  « پیشین  1  2  3  ...  60  61  62  
#611 | Posted: 26 May 2016 22:53
اولین پیوند آلت تناسلی مردانه در آمریکا با موفقیت انجام شداولین پیوند آلت تناسلی مردانه در آمریکا، در بیمارستانی در بوستون، با موفقیت انجام شد و جراحان آن را یکی از دستاوردهای تاریخ جراحی قلمداد کردند.

تامس منینگ، بیمار ۶۴ ساله که پزشکان سه سال پیش مجبور شده بودند آلت تناسلی‌اش را به علت سرطان قطع کنند، سومین مرد در دنیا است که این جراحی تجربی برایش انجام شده است.

پزشکان انتظار دارند در چند ماه آینده ادرار کردن و فعالیت جنسی آقای منینگ به وضعیت طبیعی برگردد.

این جراحی پانزده ساعته که بیش از پنجاه پزشک با تخصص‌های مختلف در آن شرکت داشتند تقریبا دو هفته پیش در بیمارستان عمومی ماساچوست انجام گرفت.

مسئولان بیمارستان در بیانیه‌ای خاطر نشان کردند: "اگرچه آسیب به آلت تناسلی مردانه همیشه کشنده نیست اما عوارض روانی آن بسیار سنگین است."

آقای منینگ امیدوار است با مطرح شدن علنی این جراحی در رسانه‌ها، تابوی صحبت درباره آسیب‌های عضو تناسلی شکسته شود و مردان نیازمند به دنبال روش‌های درمانی مناسب بروند.

او گفت: "امروز فصل تازه‌ای را با امیدواری برای خودم و برای کسانی که از آسیب های تناسلی رنج می برند شروع می‌کنم."

"این موفقیت را با دیگران تقسیم می‌کنم و امیدوارم که جراحی چنین پیوندی آینده‌ای درخشان داشته باشد."
در همین بیمارستان مرد دیگری که آلت تناسلی‌اش در تصادف رانندگی متلاشی شده منتظر عضو پیوندی است تا تحت عمل جراحی مشابهی قرار گیرد.

اولین جراحی موفق پیوند عضو تناسلی مردانه سال گذشته در آفریقای جنوبی انجام شد و اکنون مردی که این جراحی بر رویش انجام شد صاحب فرزند شده است.

اولین جراحی پیوند عضو تناسلی مردانه در سال ۲۰۰۶ در چین انجام شد، اما دو هفته بعد از جراحی، به علت مشکلات روانی شدیدی که برای بیمار و همسرش پیش آمد، پزشکان مجبور شدند عضو پیوندی را جدا کننذ.

دکتر کرتیس سترولو، رئیس تیم جراحان امیدوار است که این جراحی راه درمان را برای کسانی که در جنگ عراق و افغانستان دچار آسیب تناسلی شده‌اند باز کند.

او همچنین معتقد است که این جراحی می‌تواند جان کسانی را که دچار آسیب عضو تناسلی شده‌اند نجات دهد چون بعضی از آنها بعلت فشار روانی این ضایعه خودکشی می‌کنند.

کسانی که دچار آسیب عضو تناسلی و مجاری ادراری می‌شونند معمولا دچار افسردگی شده و در تنهایی و انزوا رنج می‌کشند.


     
#612 | Posted: 1 Aug 2016 04:25
کاهش ۹۷ درصدی خطر انتقال HIV با مصرف قرص تراوادا قبل و بعد از سکسرئیس بیست و یکمین کنفرانس بین المللی ایدز در دوربان، نتایج مطالعات هفت کشور را در مصرف قرص تراوادا Truvada، برای پیشگیری از ایدز، بسیار قابل توجه و امیدوار کننده دانست.

کریس بائر گفت، مصرف ۲ قرص تراوادا یا پرپ PrEP، پیش از آمیزش جنسی و ادامه آن تا دو روز پس از آمیزش، ۹۷ درصد احتمال سرایت HIV را کاهش می دهد.

تراوادا یک داروی ضد ویروسی است و تا ۴ سال پیش فقط به منظور درمان افراد آلوده تجویز می شد.

اما پس از آن در آمریکا، ابتدا روی مردان همجنس گرا و سپس در همه زوج هایی که یک نفرشان به ویروس آلوده است، مطالعه و تأیید شد.

از همین رو، متخصصان بهداشتی حاضر در کنگره ایدز می گویند کشورهای مختلف باید دسترسی به این دارو را برای همه فراهم کنند.


     
#613 | Posted: 6 Dec 2016 08:31تایید مرگ یک نفر براثر تزریق آمپول پنی سیلین در نیشابور

خطر مرگ: پنی سیلین 6.3.3 شرکت داروسازی جابر حیان را موقتا استفاده نکنید.


     
#614 | Posted: 15 Feb 2017 20:08
پزشک سرشناس اصفهانی کلیه دختر جوان را اشتباهی از بدنش جدا کرد

دختر جوانی برای خارج کردن کیستی که در شکم داشت در یکی از بیمارستان های خصوصی اصفهان بستری شده بود اما پس از جراحی مشخص شد که پزشک متخصص سرشناس اصفهانی در اشتباهی عجیب به جای کیست، تنها کلیه بیمار را از بدنش خارج کرده و دختر جوان از این پس باید دیالیز شود!


منبع

     
#615 | Posted: 5 Feb 2019 01:33
معاون مرکز تحقیقات وزارت بهداشت مطرح کرد:

سرطان هرسال جان 110 هزار نفر در کشور را به بازی می‌گیرد

۱۰ درصد ایرانیان بالای ۴۰ سال از مواد مخدر تریاک استفاده می کنند که خود این عامل مهمی در بروز سرطان است

سرطان هرسال جان 110 هزار شهروند در کشور را به بازی می گیرد اگر چه از این تعداد 76 هزار نفر با تشخیص و درمان های به موقع می توانند بر این بیماری غلبه کرده و به زندگی خود ادامه دهند و تعداد قابل توجهی به میزان 56 هزار نفر نیز مغلوب این بیماری شده و جان خود را از دست می دهند.

در سال 2007 در ایران ۳۸ هزار مرگ رخ داده است که ۱۶ درصد آن از بیماری سرطان بوده است .

ملک زاده رژیم غذایی نامناسب، چاقی ،عدم تحرک، مصرف مواد الکلی و مواد مخدر را علل بروز سرطان دانست و گفت: به طور کلی عوامل سرطلان به سه دسته مصرف دخانیات، عفونت ها و رژیم غذایی نامناسب تقسیم می شود.


وی در ادامه با بیان اینکه در ایران سوتغذیه نداریم بلکه مصرف غلط مواد غذایی داریم،گفت: ۳۵ درصد سرطان ها در ایران غذایی مصرفی اضافی ، چاقی و ۹۰ درصد عدم تحرک کافی است .سالم خبر


مراقب نوع تغذیه و سبک زندگی تون باشید،‌ سرطان شوخی نداره ها


ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
نی نام ز ما و نه نشان خواهد بود
زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
زین پس چو نباشیم همان خواهد بود

حکیم عمر خیام


*******

مردم فقط "یک بار" بايد بمونن تا موفق بشن،
ولى جمهوری اسلامی "هر بار" باید موفق بشه تا بمونه . . .
     
#616 | Posted: 5 Feb 2019 01:59
limoshirin65:
دختر جوانی برای خارج کردن کیستی که در شکم داشت در یکی از بیمارستان های خصوصی اصفهان بستری شده بود اما پس از جراحی مشخص شد که پزشک متخصص سرشناس اصفهانی در اشتباهی عجیب به جای کیست، تنها کلیه بیمار را از بدنش خارج کرده و دختر جوان از این پس باید دیالیز شود!

آخه مگه میشه یه دکتر فرق کلیه و کیست رو نفهمه

گل بگیرن در اون دانشگاهی که این ازش مدرک گرفته .

Signature

اندوه بزرگی ست انبوه انتظار
     
#617 | Posted: 5 Feb 2019 02:41
Evil_Dead
عزیزم دکتری که کارت خوان سیار با خودش تو اتاق عمل میبره،سر عمل جراحی با بسازبفروشش بر سر قیمت سرامیک و سیمان بحث میکنه و ده نفر پرسنل اتاق عمل رو یکساعت و نیم معطل خودش میکنه تا اس ام اس بانکیش بیاد هیچ عجیب نیست که کلیه رو با کیست اشتباه بگیره.

زن بودن خیلی مشکل است،وقتی فقط بدنت را می‌بینند.
     
#618 | Posted: 29 Jun 2019 12:40
داروی فشار خون، آلزایمر را هم درمان می‌کند

تغییرات در جریان خون مغزی، شامل کاهش آن در ابتدای ابتلا به بیماری آلزایمر رخ می‌دهد و می‌تواند پیشرفت بیماری را شتاب بخشد. در مطالعه‌ای که در مجله‌ی Hypertension به چاپ رسیده است، استفاده از داروی «نیلوادیپین» به‌عنوان یک متوقف‌کننده‌ی کانال‌های کلسیمی برای درمان فشار خون بالا، در افرادی که دچار بیماری آلزایمر بودند، بدون اینکه تاثیر دیگری بر مغز بگذارد، باعث افزایش جریان خون مغزی در ناحیه‌ای که مرکز حافظه و یادگیری است، شد.

دکتر «جورگن کلاسن» از دانشگاه رادبود و همکارانش تلاش کردند که بفهمند آیا نیلوادیپین می‌تواند به درمان بیماری آزایمر کمک می‌کند یا خیر؟ داشمندان ۴۴ شرکت‌کننده را به صورت تصادفی انتخاب کردند تا تعدادی از آن‌ها به مدت شش ماه نیلوادیپین مصرف کنند و بقیه‌ی افراد داروی تلقینی بخورند. در ابتدای مطالعه و پس از شش ماه، دانشمندان جریان خون به نواحی خاص مغز را با استفاده از روش تصویربرداری رزونانس مغناطیسی اندازه‌گیری کردند.

نتایج نشان داد که جریان خون به هیپوکامپ در افرادی که نیلوادیپین مصرف کرده بودند تا ۲۰ درصد در مقایسه با دیگر افراد بیشتر شده است. جریان خون به دیگر نواحی مغز تغییری نکرده است. فشار خون سیستولیک این افراد نیز به طور متوسط ۱۱.۵ میلی‌متر جیوه کاهش داشته است. دکتر کلاسن می‌گوید: «این روش درمانی برای فشار خون بالا بسیار کارآمد است، زیرا به نظر نمی‌رسد جریان خون به سمت مغز را کاهش دهد؛ چرا که این کار بیشتر از سود می‌تواند ضرر داشته باشد. هر چند که هیچ درمان دارویی، بی‌خطر نیست، ولی درمان دارویی برای فشار خون بالا برای سلامت مغز بیمارانی که مبتلا به آلزایمر هستند، می‌تواند خیلی مهم باشد.»

شرکت‌کنندگان در این مطالعه از بین افرادی که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در تحقیق بزرگ‌تری در همین زمینه درباره‌ی افرادی که ابتلای خفیف به آلزایمر دارند، غربال شده بودند. در مطالعه‌ی قبلی تآثیر دارو بر جریان خون به مغز اندازه‌گیری نشده بود. به طور کل و با بررسی داده‌های مربوط به گروه بزرگ‌تر شرکت‌کنندگان می‌توان گفت که نیلوادیپین سود قابل توجهی نداشته است، ولی به هر حال گروه کوچکی از بیماران که دارای علائم ملایمی از بیماری بودند از این دارو سود بردند. دکتر کلاسن می‌گوید: «در آینده باید دریابیم که آیا بهبود جریان خون به هیپوکامپ می‌تواند یک درمان پشتیبان برای کم کردن سرعت پیشرفت آلزایمر در مراحل ابتدایی آن باشد یا خیر؟»

نوشته: SciNews
ترجمه: امید محمدی – مجله علمی ایلیاد

مرد=زن
     
صفحه  صفحه 62 از 62:  « پیشین  1  2  3  ...  60  61  62 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical News | اخبار پزشکی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites