تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Thinking positive | مثبت اندیشی

صفحه  صفحه 4 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین »  
#31 | Posted: 29 Sep 2019 23:39

مثبت اندیشی در زندگی را فراموش نکنید
مثبت اندیشی در زندگی اهمیت زیادی دارد. هر چه منفی نگر باشید انرژی های منفی هم به سمت شما می ایند و زندگی تان بدتر می شود. هر چقدر هم که مثبت اندیش باشید مشکلات راحتتر شده و زندگی برای شما ارام تر است. تفکر مثبت و مثبت اندیشی نقش مهمی در موفقیت و آرامش شما خواهد داشت. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره مثبت اندیشی در زندگی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

معمولا عادت داریم که بیشتر به شکست ها و نکات منفی که در زندگی مان اتفاق می افتد فکرکنیم و آن ها را در ذهن خود انباشته کنیم. اگرچه فکر کردن به مشکلات و شکست ها ما را به سمت راه حل ها رهنمون می کند، اما در کل منجر به منفی اندیشی و نارضایتی ما از خودمان می شود.

بنابراین باید بین اندیشیدن به مشکلات و مثبت ماندن تعادل ایجاد کنیم و سعی نماییم در عین حال که به چالش ها و شکست هایمان فکر می کنیم، نگذاریم که این چالش ها انگیزه و کارایی ما را از بین ببرند. بایستی در همه حال، افکار منفی مان را تبدیل به افکاری کنیم که برای ما مفید باشند.اندیشه مثبت مانند منبعی از انرژی است که علاوه بر تقویت صاحب اندیشه، ‌اطرافیان او هم می‌توانند از فضای مثبت آن بهره مند شوند. بیایید با هم نگاهی به گام‌ها و مراحل کسب مهارت مثبت اندیشی در زندگی داشته باشیم:

شما می‌توانید مثبت اندیشی در زندگی داشته باشید
شما دقیقا همانی خواهید شد که فکر می‌کنید هستید. موفقیت یا عدم موفقیت شما بستگی دارد به طرز تفکر شما از خودتان. اگر به خود بگویید که هدف یا آرزوی شما غیرممکن است، به آن دست نخواهید یافت. اگر بتوانید فکرتان را در مورد خود و توانایی‌های خود تغییر دهید،‌ زندگی شما تغییر خواهد کرد. واقعیت این است که "شما هر کاری را می‌توانید انجام دهید" کافیست فقط این را باور کنید. مادامی‌ که ایمان به انجام کاری داشته باشید، هیچ چیز غیر ممکن وجود ندارد. افکار خوب به تغییرات مثبت منتهی می‌شود و بالعکس.

مثبت اندیشی در زندگی را به عادت تبدیل کنیم
باید عادت کنیم که در زندگی به جای تمرکز بر آن چه که نمی خواهیم و برای ما سودمند نیست، بر آن چه که برای ما مفید است تمرکز کنیم، شاید در وهله اول این دو تفکر، یکسان به نظر بیایند، ولی در عمل، انتخاب هر یک از این دو تفکر در احساس ما نسبت به خودمان تفاوت اساسی ایجاد می کند. بیاموزیم که همواره بهتر است به آن چه که داریم بیندیشیم، به جای آن که بر آن چه نداریم تمرکز کنیم. چگونه تفکر مثبت داشته باشیم؟

عادت هایی از این قبیل شخصیت ما و رفتارهای ما را شکل می دهند. باید تصمیم بگیریم که مثبت اندیشیدن را در ذهن خود تمرین کنیم. یعنی هنگامی که افکار منفی به ذهن ما هجوم می آورند، سعی کنیم که آن را تبدیل به فکرهای مثبت کنیم و نیمه پر لیوان را ببینیم. برای این کار، در مواجهه با فکری مخرب و غیرمثبت، باید ابتدا بپذیریم که این، یک فکر منفی است و سپس به دنبال راه هایی باشیم که بتوانیم آن را به شیوه مثبت بررسی کرده و جنبه های منفی آن را از ذهن پاک کنیم. تمرین کنیم که چند روز می توانیم بدون افکار منفی سپری کنیم و هر زمانی که این قبیل افکار به ذهن ما هجوم می آورند، بتوانیم آن ها را از ذهن خود حذف کنیم. بیایید این تمرین را مانند یک رژیم غذایی ذهنی دنبال کنیم و به آن متعهد باشیم. اگر بتوانیم به جدیت این عادت را در خود ایجاد کنیم، بی شک تغییرات مثبتی را در زندگی مان تجربه خواهیم کرد.

بپذیریم که اگر چه کامل نیستیم اما به اندازه کافی خوب هستیم. آن چه که نیاز داریم این است که به مواردی فکر کنیم که ما را تبدیل به فرد بهتری می کنند. به این فکر کنیم که هر روز بهتر و بهتر می شویم، ولی از خودمان انتظار نداشته باشیم که هم اکنون در همه زمینه ها کامل و بدون نقص باشیم
برای مثبت اندیشی در زندگی گفتگوی درونی داشته باشید

بیایید فرض کنیم شما تصمیم گرفتید وزن کم کنید، به همین منظور در یک کلاس ورزشی ثبت نام می‌کنید. زمان رفتن به کلاس فرارسیده و شما خسته‌اید. شروع می‌کنید و با خود می‌گویید که " من خیلی خسته‌ام و نمی‌توانم باشگاه بروم" این همان افکار منفی است، چون واقعیت این است که با وجود یک مقدار خستگی هم می‌توانید در کلاس حاضر شوید. به منظور ایجاد انگیزه برای رفتن به باشگاه ورزشی،‌شما باید در مورد آن مثبت فکر کنید تا خود را وادار به رفتن کنید. برای مثال می‌توانید به خود بگویید که من حتی برای 20 دقیقه هم که شده می‌توانم در کلاس حاضر شوم. بعد می‌بینید که وضعیت جسمی و روحی شما به سمت بهبودی حرکت می‌کند.

برای مثبت اندیشی در زندگی تصمیم بگیریم که کامل نباشیم
خیلی مواقع منشا تفکرات منفی این است که سعی می کنیم کامل باشیم و در نتیجه همیشه از خود ناراضی هستیم، ما تلاش می کنیم که در همه زمینه ها بهترین باشیم و چون نمی توانیم، این نتوانستن برای ما ناراحت کننده می شود. ممکن است تصمیماتی بگیریم که نباید می گرفتیم و یا کارهایی را انجام دهیم که نباید انجام می دادیم و همه این ها منجر به افکار منفی در ما شده اند. بپذیریم که اگر چه کامل نیستیم اما به اندازه کافی خوب هستیم. آن چه که نیاز داریم این است که به مواردی فکر کنیم که ما را تبدیل به فرد بهتری می کنند. به این فکر کنیم که هر روز بهتر و بهتر می شویم، ولی از خودمان انتظار نداشته باشیم که هم اکنون در همه زمینه ها کامل و بدون نقص باشیم. یعنی خودمان را همان گونه که هستیم بپذیریم. تصمیم بگیریم که خودمان را باور کنیم و به خودمان ایمان داشته باشیم. باور به خود قدرت نامحدودی هست که در ذهن همه ما وجود دارد. کافی است به آن ایمان داشته باشیم، تردیدهای خود را کنار بگذاریم و به پیش برویم. تصمیم بگیریم که مثبت باشیم و مثبت بیندیشیم.

به جای قضاوت کردن، تصمیم بگیریم بیشتر درک کنیم و کمتر قضاوت کنیم
در مورد خودمان و دیگران سعی کنیم بیشتر کنجکاو باشیم. هنگامی که مشکلی برای ما پیش می آید، دیگران را مقصر ندانیم و آن ها را به قضاوت ننشینیم. به دنبال راه هایی برای حل مشکلات باشیم که بتوانیم به خودمان و دیگران کمک کنیم. مقصر دانستن دیگران در مشکلات، هیچ چیزی را حل نخواهد کرد. اگر در مورد دیگران عصبانی باشیم، از خودمان نیز عصبانی خواهیم بود. به جای قضاوت در مورد آن ها بهتر است نسبت به این امر کنجکاو باشیم که آن فردی که از او عصبانی هستیم چرا در این موقعیت قرار گرفته است و تلاش کنیم شرایط وی را بیشتر درک کنیم.

برای مثبت اندیشی با فکر ، گوش کردن را تمرین کنید
گاهی وقتی به حرف های طرف مقابل گوش می دهیم، فقط بخشی از آن را می شنویم. یعنی فقط بخشی از مغز ما گوش می کند و بخش دیگر مشغول فکر کردن در مورد پاسخ یا قضاوت کردن در مورد طرف مقابل است. به جای این کار، صددرصد مغز خود را روی گوش کردن متمرکز کنید. تمرین کنید و یاد بگیرید وقتی کسی حرف می زند، همچون اسفنج که آب را جذب می کند، تک تک کلمات او را جذب کنید. به واکنش بدن هنگام گوش سپردن به دیگران توجه کنید. نتیجه این تمرین، آرامش بیشتر، هیجانات منفی کمتر و خونسرد بودن است. سعی کنید به جای دنبال جواب گشتن و یافتن واژه هایی برای مخالف با طرف، به صدای او، نوع بیانش، جملاتش و حرف هایش توجه کنید.

در شرایط منفی به دنبال یافتن نکات مثبت باشیم
بایستی تلاش کنیم در هر موقعیت منفی و رو در رویی با افراد منفی چیزی را پیدا کنیم که ما آن را تحسین می کنیم، فکر کنیم که چه ویژگی این شرایط منفی بسیار ارزشمند است. شرایط واقعی را درک کنیم، سپس به آن بیندیشیم که از آن شرایط چه می خواهیم و چه چیزی را می خواهیم در آن موقعیت تغییر دهیم. این تفکر، ما را به سمت تغییر مثبت رهنمون خواهد شد. بعضی اوقات شرایط سخت زندگی به ما کمک می کنند که ارزشمند ترین منابع را برای تغییر زندگی مان پیدا کنیم. پس به دنبال نکات مثبت شرایط منفی باشیم که در آن هستیم. برخی مواقع افکار منفی داشتن می تواند مفید باشد، به شرط آن که بتوانیم از آن ها به درستی استفاده کنیم و آن را تبدیل به عوامل انگیزشی کنیم که ما را به شرایط مثبت برسانند، چرا که این امر بین افکار مثبت و منفی تعادل ایجاد می کند.


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#32 | Posted: 29 Sep 2019 23:46 | Edited By: SARA_2014


مثبت اندیشی و تاثیر آن در زندگی انسان

مثبت اندیشی به عنوان الگوی رفتاری درست در جامعه شناخته می شود.
طبق تحقیقاتی که طی سال ها بدست آمده است نگرش مثبت و تفکراتی که یک انسان دارد به میزان قابل توجهی آینده او را مشخص خواهد کرد.
در حقیقت این جمله بدین معناست که اگر شما یک فرد مثبت اندیش باشید ناخودآگاه زمینه اتفاق های مثبت در زندگی برایتان فراهم می شود.

تاثیر مثبت اندیشی در زندگی انسان
تاثیر مثبت اندیشی در زندگی آنقدر زیاد است که آینده فرد را رقم می زند.
البته فقط مثبت اندیشی نیاز نیست بلکه فرد باید یاد بگیرد در تمام مراحل زندگی نگرش مثبت داشته باشید.

تاثیر مثبت اندیشی در زندگی به طور خلاصه و کلی
ایجاد آرامشی عمیق و ماندگار در زندگی مهم ترین تاثیر مثبت اندیشی است.
افزایش اعتماد به نفس و دوری از تمامی افکار منفی و مشکلات ناشی از آن مانند: افسردگی، استرس و ...
تمرکز بالا بر روی موفقیت و شاد زیستن و ایجاد بهترین موقعیت ها در زندگی
آمادگی همیشگی ذهن و جسم برای دریافت اتفاق های خوب و زیبا

مثبت اندیشی و سلامت روان
می دانیم این جهان و زندگی سرشار از نعمت های فراوانیست که هیچگاه تمام نمی شوند.

تمام انسان ها این حق را دارند تا از این نعمت ها استفاده کنند و شاد زیستن را تجربه نمایند.

اما نباید فراموش کرد که دستیابی به موفقیت و شادی تنها به یک چیز بستگی دارد و آن همت و تلاش خود انسان است.

ضرورت مثبت اندیشی و سلامت روان
در رابطه با تاثیر مثبت اندیشی و سلامت روان، روانشناسان بر این باورند که اندیشه هر فرد تعیین کننده کیفیت زندگی اوست.

این افکار و اندیشه ها هستند که سبب موفقیت یا شکست، سلامتی یا مریضی و خوشبختی یا بدبختی ما می شوند.

با نگرش مثبت و جملات پرانرژی انسان یک زندگی کاملا متفاوت را تجربه می کند.

اندیشه های مثبت به طرز چشمگیری توانایی و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهند در حالیکه افکار منفی حقارت و ناتوانی را برای وی به وجود خواهند آورد.

مثبت اندیشی و سلامت روان هیچ جایگاهی در زندگی افراد عبوس و لجباز نخواهد داشت.

وقتی ما اندیشه های منفی را در ذهن می پرورانیم چندین بار در طول روز در ذهنمان تکرار خواهند شد و افکاری قوی تر و اثرگذار تر را به وجود خواهند آورد.

بدین ترتیب حتی بدون اینکه متوجه شویم بخش قابل توجهی از توانایی های بالقوه و بالفعل خود را از دست می دهیم.


بکارگیری جملات انرژی مثبت یکی از مهم ترین راهکار های مثبت اندیشی


به جای استفاده از جملات منفی از جملات مثبت و پرانرژی استفاده کنید.

جملات منفی جملات مثبت
خسته نباشید خدا قوت
خدا بد نده خدا سلامتی بده
غم آخرتون باشه شما را در شادی ها ببینیم
قابل نداره هدیه برای شما
گرفتارم در فرصت مناسب با شما خواهم بود
شکست خورده باتجربه
فراموش نکنی یادت باشه


تاثیر مثبت اندیشی با مطالعه و بکارگیری جملات انگیزشی
برای اینکه امید و انگیزه بیشتری داشته باشید و تاثیرنگرش مثبت را بهتر درک کنید، باید از افکار خود مراقبت کنید زیرا افکار انسان احساس و رفتار او را هدایت می کنند.

راهکار های مثبت اندیشی
۱٫هنگامی که در مورد موضوعی با خودتان فکر می کنید و مکالمات درونی دارید سعی کنید فقط از جملات انگیزشی استفاده کنید.

مانند: من می توانم. من از عهده آن بر می آیم. من خوشبختم. این بهترین تجربه زندگی من است و ...

۲٫تمامی افکار منفی را از خود دور سازید.
ذهن خود را در حالت آرامش نگه دارید و ذهنیت های منفی را رها کنید.
به جای افکار منفی بهتر است به شاد زیستن در زندگی فکر کنید.


۳٫هنگامی که با دیگران صحبت می کنید از عباراتی که سرشار از حس احترام، شادی و موفقیت می باشند استفاده کنید.

۴٫قبل ازشروع کار یک نتیجه موفقیت آمیز را برای آن تصور کنید.
اگر با تمرکز کامل این تصور را ایجاد کنید نتایجی خارق العاده خواهید گرفت.

۵٫اخبار گوش کنید و روزنامه بخوانید و در مورد علم های روز دنیا اطلاعات بدست آورید.

۶٫با افرادی معاشرت کنید که پر از انرژی مثبت می باشند.

۷٫سعی کنید در ظاهر نیز حالات بدنی خود را به شیوه ای درست حفظ کنید و از خمودگی درآیید.
این کار اعتماد به نفس شما را بالا می برد.
لبخند بزنید و به روی زندگی بخندید تا دنیا به روی شما بخندد و همیشه اتفاقات خوب برایتان پیش آید.

۸٫ورزش کنید، به پیاده روی بروید و از طبیعت اطراف خود لذت ببرید.


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#33 | Posted: 29 Sep 2019 23:58


آثار و راه های رسیدن به ‎⁨مثبت اندیشی⁩

مثبت اندیشی یک رویکرد ذهنی و عاطفی است که بر درخشندگی زندگی تمرکز دارد. کسی که مثبت می اندیشد؛ شادی، سلامتی و موفقیت را پیش بینی می کند و معتقد است که می تواند بر هر مانع و دشواری غلبه کند. بسیاری از افراد به مفهوم مثبت اندیشی اعتقاد نداشته و آن را بی تاثیر می دانند. بر عکس افرادی از مثبت اندیشی استفاده کرده و آثار مطلوب آن بر زندگی شان را حس می کنند. شاید شما هم در دوره های مختلف زندگی خود تلاش کرده اید که مثبت اندیش باشید، اما بعد از چندی مشکلات آن چنان می آورند که نمی توانید تفکرات منفی را از خود دور کنید. ما در این مطلب ابتدا به آثار مثبت اندیشی و راه های برای رسیدن به این مهارت می پردازیم.

چرا باید مثبت اندیش باشیم؟
در بسیاری از تحقیقات قدرت افکار بر ابعاد مختلف زندگی فردی مشخص شده است. بیماران سرطانی که با تفکر مثبت توانسته اند از مرگ نجات یابند، به ما نشان می دهند با غلبه بر فکر می توان به غیر ممکن ها نیز دست یافت. در ادامه علت های اهمیت مثبت اندیشی را بررسی کرده ایم.

تغییر نگرش:
منفی بینی و منفی سازی علاوه بر این که ذهن را مسموم می کند، قدرت عملکرد مفید و موثر را از فرد می گیرد. هر گونه اهمال کاری یا تنبلی یا نداشتن اقدام برای تغییر، ریشه در همین پیش ذهنیت های منفی به امور دارد. تغییر نگرش و کسب دیدی مثبت توان پیدا کردن راه حل های خلاقانه برای ارتقا و رشد را فراهم می کند. اگر می خواهید در رسیدن به اهداف و برنامه هایتان با قدرت بیشتری به پیش روید و احتمال کسب موفقیت ها را برای خود بالا ببرید اولین مرحله داشتن نگرشی مثبت است.

بهبود عملکرد:
مثبت اندیشی قدرت انگیزه را بالا می برد. انگیزه بالا توان رویارویی با مسائل را فراهم می آورد. برای رویارویی با مسائل، تنها مثبت اندیشی است که میل به ترمیم و امید به توان ایجاد تغییر را ممکن می سازد. قدرت تصمیم گیری، اقدام به عمل و میل به پیشرفت کارها و در نهایت بهبود هر گونه عملکردی در گرو داشتن نگرشی مثبت است.

کاهش استرس:
هر چه ذهن به تغدیه از افکار منفی عادت کرده باشد بیشتر دستخوش تجربیات استرس زا می شود. برداشت منفی از رویدادها و پیش ذهنیت منفی نسبت به آن ها فرد را مرتبا در جایگاه ضعف قرار می دهد. با این روش فرد اغلب قدرت اراده خود را نادیده گرفته و کنترل اوضاع را در دست امور بیرونی می داند. این شرایط همراه با تجربیات تنش زا خواهد بود. اما فرد مثبت نگر انتظارات مثبتی هم از پیشامدها دارد و هم بر توان خود برای پیشبرد کارها امیدوارتر است. به علاوه همین انتظار، سطح استرس او را نسبت به امور کنترل ناپذیر پایین می آورد. برای درمان اضطراب و استرس کلیک کنید.

بهبود وضعیت جسمانی:
هر چه ذهن در وضعیت آرامش و ثبات باشد و کمتر دستخوش نوسانات هیجانی شود وضعیت سلامت جسمانی هم مناسب تر خواهد بود. در تعقیب دستاورد مثبت اندیشی در جهت کاهش استرس سیستم دفاعی بدن هم با کیفیت بهتری عمل خواهد داشت. برای اطلاع از راه های رسیدن به آرامش کلیک کنید.

تاب آوری:
یکی از مهمترین دستاوردهای مثبت اندیشی تاب آوری است. انتظارات مثبت و نگرش های مثبت، ذهن را آماده تجربیات بهتر قرار می دهد. همین جهت گیری ذهنی تاب آوری در برابر رویدادهای سخت و ناگزیر را بدون تحمل فشار زیاد، فراهم می کند.

زندگی شاد:
زمانی می توانید معنای حقیقی شادی را تجربه کنید که بپذیرید سختی هایی در زندگی هست؛ اما شما می توانید از آن ها عبور کرده و شرایط بهتری را رقم بزنید. امید به تغییرات در سایه داشتن نگرش مثبت یک زندگی پویا و پر دستاورد می سازد که می تواند زمینه ساز تجربه یک زندگی شاد شود.

داشتن روابط موفق تر:
گوش به زندگی در روابط و منفی نگری نسبت به این که دیگران آسیب زننده هستند امکان ساخت یک رابطه موفق را می گیرد. هر گاه یاد بگیرید که نسبت به آدم ها خوش بین باشید و با همین خوش بینی هم اقدام به ایجاد روابط کنید؛ کمتر دستخوش سوء تفاهم ها هم خواهید شد.

معنی داری زندگی:
شما نمی توانید برای زندگی تان معنایی خلق کنید مگر این که زندگی را به عنوان صحنه هنرمندی خود باور کنید و با مثبت اندیشی هایتان به جنبه های مختلف آن رنگ دهید. معنای هر کسی در زندگی معطوف به دید روشنی است که او با مثبت نگری می تواند بسازد.

با چه روش های مثبت اندیش باشیم؟
ذهن به دو بخش خود متفکر و خود مشاهده گر تقسیم می شود. به این معنی که شما نمی توانید جلوی ورود افکارتان را بگیرید، خود متفکر دائم در حال پخش داستان های مختلف در درون ذهن شماست. اما شما با خود مشاهده گر می توانید انتخاب کنید که به کدام افکار توجه کنید. برای رسیدن به چنین مهارتی نیاز به تمرین دارید. مثبت اندیشی به نوعی توجه به افکار و رویدادهای خوشایند تعریف می شود. در ادامه به برخی راه هایی که به مثبت اندیشی کمک می کند پرداخته ایم:

جملات تاکیدی صبحگاهی و شبانه:
افکار ما با کلمات و جملات ساخته می شود. جملات منفی فضای ذهن را مسموم می کند. هر چه یاد بگیریم ذهن را با داده های مثبت تغذیه کنیم شیوه عملکرد آن را تقویت خواهیم کرده ایم. برای این منظور دقایق اولیه بیداری و شب ها پیش از خواب که ذهن در حالت پذیرش و تلقین پذیری بیشتری است جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید؛ مثل "امروز روز درخشانی خواهد بود؛ من قادر به انجام هر کاری که تصمیم بگیرم هستم؛من توانمندم".

معاشرت با مثبت اندیشان:
نشست و برخاست با افرادی که پر از واگویه های منفی نیستند و بالعکس با شیوه های نگرش مثبت فعالیت دارند؛ بر نوع عملکردهای انتخابی و تصمیم گیری های زندگی شما تاثیر دارند. فضاهای مثبت می تواند از یکی به دیگری انتقال یابند و از راه یادگیری مشاهده ای سبک زندگی مثبت نگرانه ای را رقم زنند.

شکرگزاری:
این که نسبت به آن چه دارید حس قدردانی داشته باشید و این حس را در خصوص کل زندگی و روابطتان حفظ کنید در کسب یک چشم انداز مثبت به وقایع موفق خواهید بود. هر چه را که جزء برکات و نعمات زندگی خود می دانید، هر روز با خود مرور کنید.

تصویر سازی های مثبت:
عملکردهای ما تحت تاثیر ذهنیات و احساسات ما خواهد بود. یکی از روش های موثر برای داشتن نگرش مثبت دقت در تصویرسازی های ذهنی است. در ذهنتان آنچه را می خواهید به تصویر بکشید و آن را پر از لحظات شاد و موفق کنید. این تصویر سازی ها عملکرد ما را برای اقدامات موثر در جهت اهدافمان تنظیم می کند و آن را آماده پذیرش و جذب موقعیت های مثبت می سازد.

تجربه زندگی در حال:
اغلب استرس ها و واگویه های منفی ذهنی حاصل زندگی در گذشته یا ترس از آینده است. تجربه گر زندگی جاری در لحظه حال بودن ما را از گذشته ای که دیگر وجود ندارد و آینده ای که هنوز محقق نشده می رهاند و نگرش مثبت را تقویت می کند.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#34 | Posted: 30 Sep 2019 00:01


مثبت اندیشی و موفقیت؛ چگونه نگرش خود را تغییر دهیم

درست مانند یک طراح داخلی که وضعیت داخلی ساختمان را طراحی و سازماندهی می‌کند نگرش شما نیز عملکردی مشابه دارد و به طراحی و سازماندهی ذهن‌تان می‌پردازد و آن را منعطف می‌کند. اهمیت نگرش در چیست؟ نگرش شما شامل درک شما از موفقیت (یا شکست) است و تأثیر بزرگی بر ادامه‌ی مسیرتان در زندگی و کار دارد، مهم‌ترین مسئله‌ای که باید بدانید این است که انتخابِ نوعِ نگرش‌تان با خودتان است. در این مقاله راه‌هایی را خواهید دید که با استفاده از آنها، می‌توانید نگرش خود را تغییر بدهید و با مثبت اندیشی و موفقیت به یک زندگی ایده‌آل برسید.

۱. مربی درونی خود را پیدا کنید
افکاری که شما درباره خودتان، توانایی‌هایتان، دستاوردهای مالی‌تان (یا شکست‌های مالی‌‌تان) دارید و همچنین تصوری که در ذهن‌‌تان نسبت به توانایی‌تان برای رسیدن به موفقیت دارید، در نهایت در زندگی‌تان عملی خواهند شد. اعمال از افکار سرچشمه می‌گیرد. برای موفق بودن، افکارتان را با فکر و درایت انتخاب کنید. اگر نگرش شما غیرمولد است و احساس می‌کنید نیاز به تغییر الگوی منفیِ تفکر دارید، می‌توانید این تمرین را انجام بدهید: یک مربی داخلی برای خودتان تصور کنید که افکار ترس‌آور و ناامیدکننده‌ی شما را با افکاری که از ایمان و عقیده و قدرت درونی‌تان سرچشمه می‌گیرد، عوض می‌کند. برای این کار باید تمرکز خود را بر توانایی‌هایتان بگذارید تا بتوانید به اهداف‌تان دست یابید. شما باید یاد بگیرید که مربی خود باشید و خودتان را برای یک وضعیت ذهنی مثبت آماده کنید. این کار باعث می‌شود که از حرکت باز نایستید و به تلاش ادامه بدهید. با این معادله نگرش خود را ارزیابی کنید: نگرش=حرکت. این معادله بیان می‌کند که نگرش آن چیزی است که حرکت رو به جلو یا رو به عقب شما را تعیین می‌کند. بنابراین باتوجه به اینکه در زندگی‌تان چگونه حرکت می‌کنید، می‌توانید نگرش‌تان را ارزیابی کنید.

۲. انگیزه‌های خود را پیدا کنید
در جست‌وجوی چیزهایی باشید که به شما انگیزه‌ی تلاش و کوشش می‌دهد. فکر کنید که در گذشته چه چیزهایی به شما انگیزه داده است تا تغییری در زندگی‌تان ایجاد کنید و به دنبال اهداف‌تان بروید. اگر می‌خواهید انگیزه و اشتیاق خود را تقویت کنید، باید علت انجام کارهایتان را بدانید. آیا انگیزه‌ی کارهایتان دستیابی به سود مالی بوده است؟ یا می‌خواستید از خودتان محافظت کنید؟ آیا می‌خواستید کاری را انجام بدهید تا بتوانید وضیت فعلی خود را حفظ کنید؟ یا ترس و خشم دلیل انجام برخی کارهایتان بوده است؟ اگر انگیزه‌های روشنی داشته باشید می‌توانید سریعا نگرش خود را به سمت مثبت‌اندیشی تغییر دهید. زیرا زمانی که بتوانید به خودتان برای یک هدف انگیزه بدهید، نگرش شما از قدرت درونی‌تان سرچشمه می‌گیرد، که باعث می‌شود سریع‌تر در مسیرتان حرکت کنید، بشتر بخندید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید، که تمام اینها در نهایت موجب خواهد شد که موفقیت‌های بیشتری به دست آورید.

۳. برای خود الگوهای ذهنی انتخاب کنید
مثبت اندیشی و موفقیت - الگوهای ذهنی برای خود ایجاد کنید
الگوهایی برای خود انتخاب کنید که به تجسم اهداف‌تان کمک کند تا برای رسیدن به آنها، مهارت‌های خود را افزایش دهید. برای حفظ نگرش مثبت و مشتاقانه، الگوهایی برای موفقیت خلق کنید و مدام درباره‌ی آنها فکر کنید. هرچقدر عمیق‌تر به تحقق یک هدف باور داشته باشید، احتمال بیشتری برای محقق شدن آن وجود دارد. این نوع تمرین ذهنی، باعث مثبت‌اندیشی شما می‌شود و شما را به سمت دست‌یابی به موفقیت سوق می‌دهد. من معتقدم که شما به شکل طبیعی برای آنچه که تجسم می‌کنید، تلاش خواهید کرد.

۴. اضطراب خود را مدیریت کنید
مثبت اندیشی و موفقیت - اضطراب خود را مدیریت کنید
زمانی که در کار خود با چالش مواجه می‌شوید، شاید احساس کنید که کنترل احساسات و افکار خود را از دست داده‌اید. برای اینکه خوش‌بین باقی بمانید، ذهن خود را نظم ببخشید تا از افکار بدبینانه خالی شود و از لغزش در سراشیبیِ سؤالِ «چه می‌شود اگر» نجات پیدا کنید. اضطراب در واقع ترس از آینده است. به خودتان یادآوری کنید که «چه می‌شود اگر» در حال حاضر رخ نداده است. این تنها یک تئوری است. پس بر آنچه که در حال حاضر می‌توانید کنترل کنید، تمرکز کنید. هر فکر دانه‌ای است که شما برای برنامه‌ریزی نوع نگرش و در نتیجه نوع رفتارتان، آن را می‌کارید. برای اینکه نگرش خوبی داشته باشید، یاد بگیرید که ذهن‌تان را بر راه‌حل‌ها متمرکز کنید نه بر مشکلات.

۵. احساس مثبت در دیگران ایجاد کنید
مثبت اندیشی و موفقیت - احساس مثبت در دیگران ایجاد کنید
برای رسیدن به اوج پتانسیل خود در صعود به قله‌ی موفقیت، باید مصمم و زیرک باشید ولی علاوه بر آن باید خوشحال هم باشید و از کارتان لذت ببرید. هرچقدر بیشتر به دیگران انرژی بدهید، به موفقیت‌های بیشتری دست می‌یابید. انرژی شخصی شما هم می‌تواند افراد را به شما جذب کند و هم می‌تواند آنان را دفع کند. وقتی که با هیجان و قدرت ظاهر می‌شوید، این احساس به افراد پیرامون شما هم انتقال می‌یابد و روحیه‌ی کاری را در آنها افزایش می‌دهد. اگر نگرش شما مردمی و همه‌گیر و هدفش رساندن زندگی به حد کمال باشد، پتانسیل نامحدودی پیدا می‌کنید. در واقع نگرش مثبت شما به دیگران انگیزه می‌دهد تا از تلاش‌تان برای رسیدن به سطح بالای موفقیت حمایت کنند.

۶. اشتیاق خود را نشان بدهید
مشتاق موفقیت باشید. به این ترتیب یک شوق طبیعی در رفتار شما نمایان خواهد شد و به نظر خواهد آمد که نمی‌توانید برای دست به کار شدن و تبدیل اشتیاق‌تان به عمل صبر کنید. این شوق نماینده‌ی تمام احساسات شماست و زمانی که ۱۰۰ درصد متعهد به کارتان باشید، به عنوان موتور محرکه‌ی شما برای رسیدن به اهداف‌تان عمل می‌کند. تعهد کامل، شک و تردید را از بین می‌برد.

۷. به دنبال معنای عمیق‌تری باشید
انگیزه های معنوی نه تنها روح شما را پرورش می‌دهد، بلکه اگر بتوانید بین آنها با اهداف کاری خود ارتباط برقرار کنید، به این احساس خواهید رسید که با کارتان اهدافی که برای زندگی دارید، محقق خواهد شد. شغل شما جایی است که بتوانید در یک مقیاس بزرگ‌ بر دیگران تأثیر مثبت بگذارید. این نوع تفکر به هدفی که برایش کار می‌کنید، معنا می‌بخشد و شما را قادر خواهد کرد که ببینید چگونه هدف‌تان به زندگی دیگران کمک می‌کند. این موضوع به شما قدرت بیشتری برای انجام کارتان می‌دهد.

۸. کمی بی‌خیال باشید
مثبت اندیشی و موفقیت - کمی بی‌خیال باشید
هنگامی که در تلاش برای دست‌یابی به موفقیت هستید، به دنبال جنبه‌های مفرح و لذت‌بخش زندگی نیز باشید. این باعث می‌شود که استرس‌تان کاهش پیدا کند. هرچقدر کمتر استرس داشته باشید، انرژی مثبت بیشتری خواهید داشت که باعث تلاش سخت‌تر شما خواهد شد. بی‌خیال بودن مهارت بزرگی است که باعث می‌شود محیط کاری اطراف‌تان شادتر شود و به شخصیت شما کاریزما می‌بخشد (جذابیت شخصیتی) و در کسانی که با شما یا برای شما کار می‌کنند، اعتماد و علاقه به‌وجود می‌آورد.

۹. فعالیت بدنی انجام دهید
مثبت اندیشی و موفقیت - ورزش کنید
یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تغییر نگرش منفی، تغییر در وضعیت جسمی است. اگر استرس دارید، فعالیت بدنی خیلی سریع در شما آرامش ایجاد می‌کند. این کار کمک می‌کند تا فکرهای منفی را از سر خود بیرون کنید و انرژی خود را برای دیدن افکار مثبت جمع کنید. ورزش (یا هر نوع فعالیت بدنی) شما را به سمت یک وضعیت متعادل ذهنی سوق می‌دهد که به شما اجازه می‌دهد تا مثبت‌اندیشی خود را افزایش دهید. حرکت به صورت طبیعی باعث آزاد شدن استرس می‌شود که برای تعادل ذهنی و تداوم انگیزه بسیار ایده‌آل است. اگر نمی‌توانید در یک روز پر از استرس به باشگاه بروید، حداقل یک پیاده‌روی کوتاه (مثلا ۱۵ دقیقه) انجام بدهید.

۱۰. بر خودتان مسلط شوید
برای موفق شدن باید بر دو چیز تسلط داشته باشید. افکار و احساسات‌تان. اگر به طور ذاتی بدبین هستید، تصمیم بگیرید که آگاهانه مسئولیت انتخاب نگرش‌ خود را بر عهده بگیرید. مثبت‌اندیشی را در اخلاق و تعامل‌تان با دیگران در پیش بگیرید. زمانی‌که بتوانید بر دنیای درونی خود تسلط پیدا کنید، بر دنیای بیرونی خود نیز می‌توانید تسلط پیدا کنید. در دنیای کسب‌و‌کاری که هر شخص برای ساختن منابع، استعدادها، امور مالی، فناوری و غیره تلاش می‌کند، موفقیت یک شخص به دلیل مصمم بودن و انعطاف‌پذیری اوست. در کسب‌و‌کار، نگرش همه چیز است. اگر باور داشته باشید که می‌توانید موفق شوید، حتما خواهید توانست. نگرش شما درباره‌ی موفقیت، در واقع پیشگویی شماست. پس برنده بودن را انتخاب کنید.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#35 | Posted: 30 Sep 2019 00:10


مثبت اندیشی
مثبت اندیشی یعنی شما مدام منتظر وقوع اتفاقات خوب هستید. سرشار از امیدواری در انتظار وقوع اتفاقاتی هستید که برای شما لذت بخش باشند. اصلاً مثبت اندیشی برای این است که ما همیشه حالمان خوب باشد و از زندگی بهترین استفاده و بیشترین لذت ممکن را ببریم. در این مقاله به راه هایی اشاره کردم که شک نکنید با مطالعه و عمل کردن به آن ها، موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد شد...

ς੭ς੭ς੭ς੭ς੭

عوامل مهم در مثبت اندیشی
نقش مثبت اندیشی در زندگی ما
تفاوت مثبت اندیشی و خوش خیالی
ویژگی های افراد مثبت اندیش
تمارین مثبت اندیش شدن
نقش هم نشین ها در نوع نگرش

صبور بودن
این موارد، مهم ترین مسائل در مثبت اندیشی و تبدیل شدن به یک فرد مثبت اندیش هستند و با رعایت این نکات، می‌توانید کاملاً به یک فرد مثبت اندیش و شاد تبدیل شوید. پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها بخوانید چون مطمئناً به شما خیلی کمک خواهد کرد...

نقش مثبت اندیشی در زندگی ما
زندگی هر روزه برای ما در بر دارنده هزاران حادثه است است. حوادثی که برخی از آنها برای ما شیرین هستند و برخی دیگر موجب تلخ کامی ما می‌شود. نقش مثبت اندیشی در این زمان ها بیشتر مشخص می شود، چرا که افراد مثبت اندیش در پس هر حادثه ای به دنبال نقاط روشن آن می‌گردند و سعی می‌کنند که از آنها به نفع خود و برای پیشرفت خود استفاده کنند.

بنابراین انسان های مثبت اندیش اغلب افراد شادی هستند که سعی می‌کنند در هر موقعیتی احساسات مثبت خود را حفظ کنند و هنگام وقوع شرایط سخت با آرامش به دنبال پیدا کردن راه حل ها باشند. امروزه بسیاری از افراد نسبت به این ذهنیت علاقه‌مند شده اند و در تلاش اند تا آن را به بهترین شکل ممکن فرا بگیرند. مثبت‌اندیشی در اصل یکی از مهارت ها و ابزارهای لازم برای رسیدن به موفقیت است.

ς੭ς੭ς੭ς੭ς੭

مثبت اندیشی و خوش خیالی
وقتی با برخی از افراد درباره مثبت اندیشی صحبت می‌کنیم، آن ها ما را متهم به خوش خیالی می‌کنند و فکر می‌کنند افراد مثبت اندیش انسان هایی هستند که در همه شرایط با خیالات باطل و بیهوده پیش می‌روند و در اصل هیچ اعتقادی به این نوع تفکر ندارند. در اینجا لازم است که تفاوت مثبت اندیشی و خوش خیالی را برای شما به صورت واضح و روشن بیان کنیم.

مثبت اندیشی:
همان طور که گفتیم اشخاص مثبت‌ اندیش در وقوع هر حادثه ای به دنبال نقاط قوت آن می‌گردند و از آنها برای پیشرفت خود استفاده می‌کنند.

به طور مثال زمانی که یک فرد مثبت اندیش در حیطه کاری خود دچار شکست می شود، به دنبال راه حل هایی می‌گردد تا این مشکل را رفع کند. او به خوبی واقف است که عدم موفقیت تنها به دلیل عدم آگاهی کافی حاصل می‌شود. بنابراین با مثبت اندیشی خود از این موقعیت استفاده می‌کند و سعی می‌کند تا با بالابردن سطح آگاهی و اطلاعات خود، از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کند.

به این قبیل از افراد که بدون درجا زدن و بدون ناامیدی تلاش می کنند تا هر مشکلی را از راه حل درست خود رفع کنند، مثبت اندیش می گویند. در واقع مثبت اندیشی باعث می شود که شخص به یک حل کننده مشکل تبدیل شود که در هر شرایطی با حفظ آرامش خود بهترین راه حل ها را اتخاذ می کند.

ς੭ς੭ς੭ς੭ς੭

خوش خیالی:
در مقابل افراد مثبت اندیش افراد خوش خیال قرار دارند. بارزترین ویژگی این دسته از آدم ها این است که آنها مثبت اندیشی را با بی خیالی اشتباه گرفتند.

این افراد اغلب بدون هیچ فکر و زحمتی منتظر می‌نشینند تا مشکلات به خودی خود حل شوند و مسیر موفقیت برای آنها به طرز معجزه‌آسایی باز و هموار گردد و همین ویژگی باعث می‌شود که همیشه شکست های زیادی را متحمل شوند. آنها در اصل مثبت اندیش بودن را ابزاری برای عدم تلاش و اهمال کاری می‌شناسند، در صورتی که یک فرد مثبت اندیش واقعی به طور مرتب در حال تلاش و تکاپو است.

بسیار طبیعی است زمانی که دیگران با چنین فردی مواجه می‌شوند که ادعای مثبت‌اندیش بودن دارد اما در اصل یک شخص بی خیال است، به طور ناخودآگاه نسبت به افراد مثبت اندیش بدبین شده و آنها را اشخاصی تنبل با امید های پوچ و واهی می دانند.

ς੭ς੭ς੭ς੭ς੭

افراد مثبت اندیش چگونه هستند؟
فکر می‌کنم همه ما در بین افراد فامیل و یا دوستانمان آدم‌ هایی را داریم که حضورشان موجب دلگرمی و آرامش و ایجاد کننده حس خوب زندگی است. این ها همان افراد مثبت اندیش هستند که در همه شرایط سعی میکنند حال دیگران را به بهترین شکل ممکن تغییر داده و زندگی را از بعد مثبت آن نگاه کنند. تعدادی از ویژگی‌های این قبیل افراد عبارتند از:

۱. زندگی را با همه موانع آن دوست دارند
زندگی برای همه سرشار از پستی ها و بلندی ها است و ممکن است در طول زندگی هر کسی، برای او حوادثی رخ دهد که بسیار ناگوار و تلخ باشد، اما تفاوت افراد مثبت اندیش با دیگران در این است که آنها می پذیرند که زندگی با تمام این موانع زیباست و معتقدند یکی از دلایلی که موجب لذت بخش بودن زندگی می‌شود، عبور از چالش‌های آن است. بدون شک اگر همیشه زندگی تنها با لبخند و خوشی همراه باشد بعد از مدتی شما دچار بی‌انگیزگی خواهید شد. چون هیچ دلیلی برای تلاش وجود ندارد.

بنابراین یکی از بهترین ویژگی های افراد مثبت اندیش همین است که آنها زندگی را با این موانع دوست دارند.

۲. از حقایق فرار نمی‌کنند
بعضی از انسان ها تصور می‌کنند که اگر واقعیت ها را کتمان کنند مشکلات به خودی خود حل خواهد شد.

در صورتی که یکی از بهترین ویژگی های اشخاص مثبت اندیش همین است که آنها هرگز از حقایق فرار نمی‌کنند، بلکه آنها را می‌پذیرند و سعی می‌کنند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند و به بهترین شکل ممکن مشکلات را حل کنند.

زمانی که شما سعی می‌کنید مدام برخی از حقایق را کتمان کنید، در واقع این توانایی را که بتوانید مشکل را به درستی شناسایی کنید و بعد بهترین راه حل را برای آن انتخاب کنید، از دست می دهید. حقایق وجود دارند انکار کردن آنها نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه زمینه‌ساز ایجاد مشکلات بعدی است.

۳. آرامش و شادی در چهره آنها نمایان است
قطعاً همه شما با افرادی برخورد داشته اید که در هر شرایطی لبخند بر لب دارند و سعی می‌کنند آرامش را به دیگران انتقال دهند.

این یکی از بارزترین ویژگی‌های افراد مثبت اندیش است. آنها می‌دانند که با ترش رویی و بدخلقی نه تنها مشکلی حل نخواهد شد، بلکه حس بد نیز به دیگران منتقل می‌شود. برای همین افراد مثبت اندیش اغلب با چهره هایی شاداب و بشاش در مقابل دیگران ظاهر می‌شوند و سعی می‌کنند این لبخند را در هر شرایطی حفظ کنند.

۴. به وقوع اتفاقات خوب، یقین دارند
اتفاقات خوب در زندگی همه اشخاص وجود دارند و همه ما لذت آنها را تجربه کرده ایم. اما افراد مثبت اندیش این لذت را به مقدار بیشتری لمس می کنند.

به دلیل اینکه آنها به بروز این اتفاقات شک ندارند و مطمئن هستند که پس از هر شب تاریک صبح زیبایی از راه خواهد رسید. وقتی شما برای وقوع اتفاقات خوب در زندگی لحظه شماری می‌کنید، در اصل این پیام را به جهان هستی می‌دهید که ارزش زندگی را می‌دانید و قدردان لحظات شاد آن هستید و به این ترتیب به ساده ترین شکل ممکن، اتفاقات خوب به سمت زندگی شما سرازیر می شوند.

این ویژگی موجب می‌شود زندگی شما بسیار لذت بخش تر باشد.

۵. بعد از هر شکستی باز برمی‌خیزند
تا به حال به کودکی که در تلاش است تا راه رفتن را بیاموزد دقت کرده اید؟

بارها زمین می‌خورد و درد را تجربه می‌کند، اما باز بلند می‌شود و سعی می‌کند روی پاهای خود بایستد. علت آن بسیار واضح است.

کودک هنوز معنی نااُمیدی را نمی‌داند و تلاش می‌کند تا به موفقیت برسد. همه ما زمانی که متولد می‌شویم همانند این کودک ذهن مثبت اندیشی داریم. حال تفاوت افراد معمولی با مثبت اندیش ها در این است که آنها این ذهنیت را در سنین بزرگسالی خود نیز حفظ می‌کنند و همانند دوران کودکی خود بعد از هر بار زمین خوردن بر می‌خیزند و قدم های خود را محکم تر برمی‌دارند و بدون شک نهایتاً به موفقیت دست پیدا می‌کنند.

۶. برای لبخند زدن نیاز به شادی های بزرگ ندارند
بعضی ها فکر می‌کنند برای لبخند زدن حتماً باید اتفاقات فوق‌ العاده‌ای رخ دهد.

در حالی که این ذهنیت کاملاً اشتباه است و موجب می‌شود که این اشخاص هرگز لذتی را تجربه نکنند. افراد مثبت اندیش به خوبی می‌دانند هر اتفاقی که در زندگی رخ می‌دهد، هر چند کوچک می‌تواند عامل شادی آنها باشد. آنها لحظات زندگی خود را قدر می‌‍دانند و سعی می‌کنند هرکدام از این لحظه ها را به زیباترین شکل ممکن ماندگار کنند و این یک ویژگی مثبت آنهاست.

وقتی در کنار این افراد باشید بی دلیل به شما خوش می‌گذرد، چون آنها بدون دلیل شاد هستند. این اشخاص به خوبی می‌دانند که زندگی هدیه بزرگی است و هر لحظه آن را باید به بهترین شکل ممکن سپری کرد. بنابراین سعی می‌کنند ترویج دهنده حس خوب و شادی برای خود و دیگران باشند.

ς੭ς੭ς੭ς੭ς੭

تمرین مثبت اندیشی
مثبت اندیشی یکی از مهارت های لازم برای رسیدن به موفقیت است و شما با داشتن این مهارت می‌توانید سرعت رسیدن به موفقیت تان را چندین برابر کنید. علت واضح است، زمانی که شما مثبت اندیش هستید مدام تمرکزتان بر روی فرصت ها و استفاده درست از آن هاست، مرتب منتظر وقوع اتفاقات خوب هستید و مدام در حال تلاش و تکاپو می‌باشید. پس کاملاً منطقی است که مثبت اندیشی باعث چند برابر شدن سرعت رشد شما شود. در ادامه قصد داریم چند راه حل موثر برای تقویت این مهارت مهم را به شما آموزش دهیم...

همنشین های مثبت اندیش
تأثیر همنشین برای هیچ کدام از ما پوشیده نیست! چه بخواهید و چه نخواهید بعد از مدتی شبیه نزدیک ترین افراد زندگی خود خواهید شد.

اصلاً یکی از دلایلی که می‌گویند خانواده مهم ترین مکان برای شکل گیری شخصیت افراد است همین علت می‌باشد. بیشترین افرادی که شما در طول زندگی خود با آنها ارتباط دارید خانواده شما هستند. بنابراین کاملاً طبیعی است که شما نسخه کپی شده پدر و مادر و یا خواهر و برادر آن تان باشید.

بنابراین یکی از بهترین راه ها برای این که بتوانید مثبت اندیشی را در وجود خود تقویت کنید، این است که یک همنشین مثبت اندیش برای خود پیدا کنید. فراموش نکنید که یک دوست غرغرو و منفی باف می‌تواند زندگی شما را به چاله نااُمیدی و تاریکی بیندازد و در مقابل یک همنشین مثبت‌ اندیش می‌تواند باعث شود تا نوع نگاه شما به زندگی تغییر کند و لذت های بیشتری را تجربه کنید.

به یاد داشته باشید شما خلاصه افرادی هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید...

ς੭ς੭ς੭ς੭ς੭

مثبت اندیش های بازیگوش
بعضی از افراد مرتب نگران این هستند که دیگران در مورد آنها چه فکری می‌کنند. این نگرانی ها باعث می‌شود تا در پس هر اتفاقی، اولین چیزی که به ذهن آنها می‌رسد نقاط منفی این اتفاق برای آنها باشد که آنها دوست دارند همیشه عالی به نظر برسند.

بنابراین مدام نگران این هستند که نکند اتفاقی به وقوع بپیوندد که آنها را زیر سوال ببرد!

یکی از بهترین راه ها برای اینکه بتوانید آرامش را در وجود خود بیشتر کنید، این است که گاهی بازیگوش باشید، از زندگی لذت ببرید، تجربه های جذاب و شیرین کسب کنید، اجازه دهید ذهنتان از نقاط منفی خالی شود. پاک شدن نقطه های منفی صفحه ذهن شما را خالی می کند و آماده کسب نقاط مثبت خواهید شد.

تمرین عملی مثبت اندیشی
یکی از بهترین تمرین هایی که برای تبدیل شدن به یک فرد مثبت اندیش می‌توانید انجام دهید، این است که سعی کنید بعد از وقوع هر نوع اتفاقی به سرعت تمام ابعاد مثبت آن را یادداشت کنید.

این کار به ذهن شما کمک می کند تا آرام آرام به سمت تمرکز روی نقاط مثبت پیش برود. زیرا زمانی که شما مدام سعی می کنید جنبه های مثبت هر اتفاقی را پیدا کنید، ذهن شما از مسائل منفی دور می شود و در هر اتفاقی به دنبال نقاط مثبت آن می گردد.

صبور باشید تا تقدیر کنید
از بین بردن هر ویژگی در وجود انسان و جایگزین کردن یک ویژگی جدید به جای آن بدون شک زمان بر خواهد بود و شما باید این نکته را مد نظر قرار دهید برای این که بتوانید به موفقیت در این زمینه دست پیدا کنید و ذهن خود را تبدیل به یک ذهن مثبت اندیش کنید، نیاز به صبر و و تلاش مداوم دارید.

شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما مطمئن باشید بعد از مدتی برای شما بسیار ساده تر و جذاب تر خواهد بود و پس از مدتی متوجه خواهید شد که دیگر به طور ناخودآگاه دنبال نقاط مثبت هر اتفاق می‌گردید...

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#36 | Posted: 30 Sep 2019 00:17


مثبت اندیشی و تاثیر شگرف آن در موفقیت
در دنیای کسب‌و‌کاری که هر شخص برای ساختن منابع، استعدادها، امور مالی، فناوری و غیره تلاش می‌کند، موفقیت یک شخص به دلیل مصمم بودن و انعطاف‌پذیری اوست.

نگرش شما عملکردی مشابه طراحی داخلی برای یک ساختمان در سازماندهی ذهنتان دارد. نگرش شما تاثیر قابل توجهی در شکل‌گیری مسیر زندگی و کاری شما دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا تاثیرات شگرف مثبت اندیشی بر موفقیت و راه‌‌های تغییر نگرش و رسیدن به مثبت اندیشی را بدانید.

مثبت اندیشی کلید موفقیت شماست
اعمال از افکار سرچشمه می‌گیرد. برای موفق بودن، افکاری که در ذهن می‎پرورانید را را درست و با دقت انتخاب کنید. افکاری که شما درباره خودتان، توانایی‌هایتان، دستاوردهای مالی‌تان (یا شکست‌های مالی‌‌تان) دارید و همچنین تصوری که در ذهن‌‌تان نسبت به توانایی‌تان برای رسیدن به موفقیت دارید، در نهایت در زندگی‌تان عملی خواهند شد.

معادله‌ی تشخیص نوع نگرش
با این معادله نگرش خود را ارزیابی کنید: نگرش=حرکت. این معادله بیان می‌کند که نگرش آن چیزی است که حرکت رو به جلو یا رو به عقب شما را تعیین می‌کند. بنابراین باتوجه به اینکه در زندگی‌تان چگونه حرکت می‌کنید، می‌توانید نگرش‌تان را ارزیابی کنید.

تاثیر مثبت اندیشی در دنیای کسب کار
در دنیای کسب‌و‌کاری که هر شخص برای ساختن منابع، استعدادها، امور مالی، فناوری و غیره تلاش می‌کند، موفقیت یک شخص به دلیل مصمم بودن و انعطاف‌پذیری اوست.

در کسب‌و‌کار، نگرش همه چیز است. اگر باور داشته باشید که می‌توانید موفق شوید، حتما خواهید توانست. نگرش شما درباره‌ی موفقیت، در واقع پیشگویی شماست. پس برنده بودن را انتخاب کنید.

اگر نگرش شما منفیِ و غیرمولد است و احساس می‌کنید نیاز به تغییر الگوی تفکر دارید، می‌توانید راهکارهایی که در ادامه آورده‌ایم را انجام بدهید:


راهکارهایی برای مثبت اندیشی

1- آماده سازی ذهن
شما باید یاد بگیرید که خودتان را برای یک وضعیت ذهنی مثبت آماده کنید. افکاری که از ایمان و عقیده و قدرت درونی‌تان سرچشمه می‌گیرد را جایگزین افکار ترس‌آور و ناامیدکننده‌ی تان کنید. برای این کار باید تمرکز خود را بر توانایی‌هایتان بگذارید. این کار باعث می‌شود که از حرکت باز نایستید و به تلاش ادامه بدهید.

2- عامل انگیزه خود را کشف کنید
در جست‌وجوی چیزهایی باشید که به شما انگیزه‌ی تلاش و کوشش می‌دهد. فکر کنید که در گذشته چه چیزهایی به شما انگیزه داده است تا تغییری در زندگی‌تان ایجاد کنید و به دنبال اهداف‌تان بروید. زمانی که بتوانید به خودتان برای یک هدف انگیزه بدهید، باعث می‌شود سریع‌تر در مسیرتان حرکت کنید و در نهایت موجب خواهد شد که موفقیت‌های بیشتری به دست آورید.

۳- الگوهای ذهنیتان را انتخاب کنید
الگوهایی برای خود انتخاب کنید که به تجسم اهداف‌تان کمک کند تا برای رسیدن به آن‌ها، مهارت‌های خود را افزایش دهید. برای حفظ نگرش مثبت و مشتاقانه، الگوهایی برای موفقیت خلق کنید و مدام درباره‌ی آن‌ها فکر کنید.

۴- به تحقق یافتن هدفتان باور داشته باشید
هرچقدر عمیق‌تر به تحقق یک هدف باور داشته باشید، احتمال بیشتری برای محقق شدن آن وجود دارد. این نوع تمرین ذهنی، باعث مثبت‌اندیشی شما می‌شود و شما را به سمت دست‌یابی به موفقیت سوق می‌دهد. من معتقدم که شما به شکل طبیعی برای آنچه که تجسم می‌کنید، تلاش خواهید کرد.

5- به ذهن خود نظم ببخشید و با برنامه حرکت کنید
زمانی که در کار خود با چالش مواجه می‌شوید، شاید احساس کنید که کنترل احساسات و افکار خود را از دست داده‌اید. برای اینکه خوش‌بین باقی بمانید، ذهن خود را نظم ببخشید تا از افکار بدبینانه خالی شود و از لغزش در سراشیبیِ سؤالِ «چه می‌شود؟» نجات پیدا کنید.

6- مدیریت اضطراب
اضطراب در واقع ترس از آینده است. به خودتان یادآوری کنید که «اگر .... شود چه؟» در حال حاضر رخ نداده است. این تنها یک تئوری است. پس بر آنچه که در حال حاضر می‌توانید کنترل کنید، تمرکز کنید.

7- تمرکز کردن روی راه حل
هر فکر دانه‌ای است که شما برای برنامه‌ریزی نوع نگرش و در نتیجه نوع رفتارتان، آن را می‌کارید. برای اینکه نگرش خوبی داشته باشید، یاد بگیرید که ذهن‌تان را بر راه‌حل‌ها متمرکز کنید نه بر مشکلات.

8- با انرژی و خوشحال باشید
باید با انرژی و خوشحال باشید، بشتر بخندید و از کارتان لذت ببرید. مشتاق موفقیت باشید و اشتیاق خود را نشان بدهید. به این ترتیب یک شوق طبیعی در رفتار شما نمایان خواهد شد و به نظر خواهد آمد که نمی‌توانید برای دست به کار شدن و تبدیل اشتیاق‌تان به عمل صبر کنید. این شوق نماینده‌ی تمام احساسات شماست.

9- متعهد باشید
زمانی که ۱۰۰ درصد متعهد به کارتان باشید، به عنوان موتور محرکه‌ی شما برای رسیدن به اهداف‌تان عمل می‌کند. تعهد کامل، شک و تردید را از بین می‌برد.

10- معنویات ذهنتان را تقویت کنید
به دنبال معنای عمیق‌تری باشید. انگیزه های معنوی نه تنها روح شما را پرورش می‌دهد، بلکه اگر بتوانید بین آنها با اهداف کاری خود ارتباط برقرار کنید، به این احساس خواهید رسید که با کارتان اهدافی که برای زندگی دارید، محقق خواهد شد.
شغل شما جایی است که بتوانید در یک مقیاس بزرگ‌ بر دیگران تأثیر مثبت بگذارید. این نوع تفکر به هدفی که برایش کار می‌کنید، معنا می‌بخشد و شما را قادر خواهد کرد که ببینید چگونه هدف‌تان به زندگی دیگران کمک می‌کند. این موضوع به شما قدرت بیشتری برای انجام کارتان می‌دهد.

11- کمی بی‌خیال باشید
هنگامی که در تلاش برای دست‌یابی به موفقیت هستید، به دنبال جنبه‌های مفرح و لذت‌بخش زندگی نیز باشید. این باعث می‌شود که استرس‌تان کاهش پیدا کند. هرچقدر کمتر استرس داشته باشید، انرژی مثبت بیشتری خواهید داشت که باعث تلاش سخت‌تر شما خواهد شد.
بی‌خیال بودن مهارت بزرگی است که باعث می‌شود محیط کاری اطراف‌تان شادتر شود و به شخصیت شما کاریزما می‌بخشد (جذابیت شخصیتی) و در کسانی که با شما یا برای شما کار می‌کنند، اعتماد و علاقه به‌وجود می‌آورد.

12- فعالیت بدنی خود را بیشتر کنید
یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تغییر نگرش منفی، تغییر در وضعیت جسمی است. اگر استرس دارید، فعالیت بدنی خیلی سریع در شما آرامش ایجاد می‌کند. این کار کمک می‌کند تا فکرهای منفی را از سر خود بیرون کنید و انرژی خود را برای دیدن افکار مثبت جمع کنید.
ورزش (یا هر نوع فعالیت بدنی) شما را به سمت یک وضعیت متعادل ذهنی سوق می‌دهد که به شما اجازه می‌دهد تا مثبت‌اندیشی خود را افزایش دهید. حرکت به صورت طبیعی باعث آزاد شدن استرس می‌شود که برای تعادل ذهنی و تداوم انگیزه بسیار ایده‌آل است. اگر نمی‌توانید در یک روز پر از استرس به باشگاه بروید، حداقل یک پیاده‌روی کوتاه (مثلا ۱۵ دقیقه) انجام بدهید.

13- افکار و احساساتتان را کنترل کنید
بر خودتان مسلط شوید: برای موفق شدن باید بر دو چیز تسلط داشته باشید. افکار و احساسات‌تان. اگر به طور ذاتی بدبین هستید، تصمیم بگیرید که آگاهانه مسئولیت انتخاب نگرش‌ خود را بر عهده بگیرید. مثبت‌اندیشی را در اخلاق و تعامل‌تان با دیگران در پیش بگیرید. زمانی‌که بتوانید بر دنیای درونی خود تسلط پیدا کنید، بر دنیای بیرونی خود نیز می‌توانید تسلط پیدا کنید.


اثرات شگفت‌انگیز مثبت اندیشی

مثبت بودن قدرت تمرکز شما را بالا می برد
مثبت اندیشی باعث می‌شود حواستان به حواشی، منفی بافی‌ها و پیش‌آمدهای جزئی که باب میلتان نیستند پرت نشود و در نتیجه تمامی تمرکزتان رو مسیر اصلیتان قرار می‌گیرد

نگرش مثبت باعث تقویت اعتماد به نفس‌تان می‌شود
مثبت بودن نقاط ضعف و چیزهایی که باعث آزارتان می‌شود را برایتان کمرنگ کرده و در نتیجه باعث بالا بردن اعتماد به نفس شما می‌شود.

مثبت اندیشی، فرصت‌های زندگی‌ات را نمایان می‌سازد
تا زمانی که درحال غر زدن و گله کردن از زمین و زمان و خلاصه منفی‌بافی باشی، نمی‌توانی فرصت‌های زندگی‌ات را که راه رسیدن به موفقیت هستند را ببینی و قابلیت تشخیص آن‌ها را نداری.

با مثبت اندیشی به خود باوری می‌رسید
مثبت اندیشی استعدادها و توانایی‌هایتان را برای شما آشکار می‌سازد و باعث می‌شود به خود اعتماد داشته و به خودباوری برسید.

نگرش مثبت نقطه تحمل را بالا می‌برد
مثبت فکر کردن مانند یک محرک برای کارایی و قدرت شماست. اگر مثبت اندیش باشید کارها برایتان آسان تر و قابل حل‌تر می‌شود.

مثبت اندیشی باعث جلب اعتماد دیگران می‌شود
در قسمت بالا به تاثیر مثبت اندیشی در کشف توانایی‌ها و در نتیجه خودباوری و بالا رفتن اعتماد به نفس اشاره شد. زمانی که شما به خودباوری برسید و اعتماد به نفس داشته باشید، دیگران نیز راحت‌تر می‌توانند به شما اعتماد کنند و مسئلیت های بزرگتری به شما بسپارند. در نتیجه می‌تواند باعث ارتقا جایگاه شما در کار و یا خانواده و ...شود.

کلید طلایی خوشبختی در همه زمینه‌ها:
"نفوس بد نزن"، "بد به دلت راه نده"، "لفظ بد نیا"، "منفی نباش"، "هر چی فکر کنی همون میشه"، "مثبت فکر کن"، "مثبت باش"

و از عبارات مثبتی چون: "من میتوانم"، "من قادر هستم"، "چنین چیزی ممکن است و از عهده انجام آن بر می آیم"، "چقدر این کار برایم لذت‌بخش است" و... استفاده کنید و همواره شادی، قدرت و موفقیت را در وجود خود زنده نگه دارید.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#37 | Posted: 30 Sep 2019 00:21


جملات مثبت اندیشی؛ ۶۰ جمله زیبا برای دستیابی به دیدگاهی جدید در زندگی

جملات مثبت اندیشی
آیا می‌دانید که با مثبت اندیشی می‌توانید احتمال موفقیت خود در تمام کارها را افزایش دهید؟ در واقع، به منظور برخورداری از زندگی شاد و همچنین خوشبختی باید تفکری مثبت داشته باشید. به علاوه، روانشناسان توصیه می‌کنند که به منظور افزایش سلامت روان خود باید مثبت اندیشی را فرا بگیرید. در همین راستا، در این مقاله جملات مثبت اندیشی نقل شده از چند شخصیت معروف را در جهت تغییر دیدگاه خود در زندگی تشریح می‌کنیم.

جملات مثبت اندیشی به نقل از بزرگان جهان


۱. جهان آیینه تمام‌نمای قلب توست.

گوته (فیلسوف و شاعر آلمانی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲. کسانی بهترین نتایج را به دست می‌آورند که بهترین راه‌حل‌ها را می‌سازند.

جان وودن (مربی بسکتبال مطرح جهان)

♦♦♦♦♦♦♦

۳. ما تبدیل به چیزی می‌شویم که به آن می‌اندیشیم.

ارل نایتینگل (نویسنده و سخنران معروف آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۴. ذهن همه چیز انسان است؛ انسان تبدیل به چیزی می‌شود که به آن فکر می‌کند.

بودا (بنیان‌گذار آیین بودائی)

♦♦♦♦♦♦♦

۵. ساده‌ترین راه برای تضعیف قدرت افراد این است که باور کنند که قدرتی ندارند.

آلیس واکر (شاعر و رمان‌نویس)

♦♦♦♦♦♦♦

۶. تنها ۱۰ درصد زندگی سرنوشت و ۹۰ درصد آن واکنشی است که به اتفاقات سرنوشت خود داریم.

دنیس کیمبرو

♦♦♦♦♦♦♦

۷. اما اعتراف خواهید کرد که با وجود از دست دادن برخی چیزها باز هم زنده بودن و زندگی کردن ارزش خود را دارا است (اشاره بر دیدن نیمه پر لیوان در تمام مشکلات و سختی‌های زندگی.)

فرانک باوم (نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۸. تفکر مثبت دید انسان را باز کرده و غیرممکن‌ها را ممکن می‌سازد.

وینستون چرچیل (نویسنده و سیاستمدار بریتانیایی)

جملات مثبت اندیشی

♦♦♦♦♦♦♦

۹. همیشه روزتان را با تفکری مثبت به پایان برسانید؛ مهم نیست که چقدر روز سختی داشته‌اید، فردا فرصتی جدید برای بهبود اوضاع است.

♦♦♦♦♦♦♦

۱۰. بزرگ‌ترین کشف تمامی دوره‌ها این است که افراد با تغییر نگرششان می‌توانند آینده خود را تغییر دهند.

اوپراه وینفری (تهیه‌کننده و مجری مطرح جهان)

♦♦♦♦♦♦♦

جملات مثبت اندیشی

♦♦♦♦♦♦♦

۱۱. اگر فرصتی برایت پیش نمی‌آید، آن را ایجاد کن.

میلتون برل (بازیگر مطرح آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۱۲. بخش بزرگی از بدشانسی و عدم موفقیت ما در زندگی ناشی از نگاهمان به مسائل است. یک فرد فلج با وجود وضعیت مالی ضعیف نیز می‌تواند خوشحال زندگی کند.

امیت اهلاوات (نویسنده)

♦♦♦♦♦♦♦

۱۳. هنگامی که از اولین کار فروش خود اخراج شدم، فکر می‌کردم با مشکل بزرگی مواجه شدم؛ اما بعدها متوجه شدم این اتفاق نقطه عطف زندگی‌ام بوده و به سمت کاری سوق پیدا کردم که از آن نکات زیادی یاد گرفتم. از این موضوع یاد گرفتم که برخی اتفاقات به ظاهر دردناک نیز جنبه‌های مثبتی در خود دارند.

تونی کلارک

♦♦♦♦♦♦♦

۱۴. ترس را به ذهن خود راه ندهید و رویاهای قلبی خود را پیش ببرید.

رابرت بنت (نویسنده)

♦♦♦♦♦♦♦

۱۵. ما در برابر کسی که هستیم و کسی که می‌خواهیم باشیم، مسئولیم و این قدرت را داریم که خودمان را بسازیم.

سوامی ویوکاناندا (عارف هندی)

♦♦♦♦♦♦♦

۱۶. تفاوت شکست و پیروزی در تسلیم نشدن است.

والت دیزنی (تاجر و کاریکاتوریست)

جملات مثبت اندیشی

۱۷. موفقیت نُه مرتبه افتادن و برخاستن برای بار دهم است.

جان بون جووی (خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۱۸. هدف ما در زندگی باید پیشی از گرفتن از خودمان باشد نه از دیگران.

جوزف کاسمن (تاجر و نویسنده)

♦♦♦♦♦♦♦

۱۹. از گذشته بیاموز، در حال زندگی کن و به آینده امیدوار باش. در این میان، مسئله مهم این است که از یادگیری خسته نشوید.

آلبرت اینشتین (دانشمند آلمانی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۰. اگر افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید، نتایج مثبتی به دست می‌آورید.

ویلی نلسون (ترانه‌سرا و بازیگر)

ادامه دارد ...


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#38 | Posted: 30 Sep 2019 00:23

ادامه ...

۲۱. بدبینی منجر به ضعف و خوش‌بینی موجب افزایش قدرت می‌شود.

ویلیام جیمز (فیلسوف آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۲. زندگی را تمام و کمال زندگی کنید و بر جنبه‌های مثبت آن تمرکز کنید.

مت کامرون (نوازنده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۳. هر جایی که می‌روید، آفتاب خود را ببرید و نگران هوای آنجا نباشید (اشاره بر مثبت اندیشی در مورد تمامی اتفاقات روزمره.)

آنتونی آنجلو (نویسنده)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۴. همواره سعی کنید تا اتفاقات منفی را به مثبت تفسیر کنید (نیمه پُر لیوان را ببینید.)

مایکل جردن (بسکتبالیست و کارآفرین آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۵. مثبت اندیشی تغییرات بسیاری در زندگی شما ایجاد می‌کند.

الن دجنرس (کمدین آمریکایی)

بیشتر بخوانید: جملات زیبا درباره لذت بردن از زندگی

۲۶. مهم نیست چه مسیر سختی پیش رو دارید، انتهای راه نور امیدی وجود دارد که رسیدن به آن نیز دشوار به نظر می‌رسد؛ اما می‌توانید به آن دست یابید؛ بنابراین دست از تلاش و پیشروی به سوی آن برندارید چرا که جنبه مثبت این سختی را متوجه خواهید شد.

دمی لواتو (خواننده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۷. شما می‌توانید بدترین دشمن یا بهترین دوست خود باشید.

ضرب‌المثل انگلیسی

♦♦♦♦♦♦♦

۲۸. افکار خود را مثبت نگه دارید زیرا افکارتان به کلماتتان تبدیل می‌شوند؛ سخنان مثبتی به زبان آورید چرا که کلماتتان به رفتارتان تبدیل می‌شوند؛ رفتارهای مثبتی داشته باشید زیرا رفتارتان تبدیل به عادت می‌شوند و عادات خود را مثبت نگه دارید زیرا عاداتتان به ارزش تبدیل می‌شوند. در نهایت، ارزش‌های خود را مثبت نگه دارید چرا که ارزش‌های هر کسی به سرنوشتش تبدیل می‌شوند.

مهاتما گاندی (رهبر ساده‌زیست هندی)

♦♦♦♦♦♦♦

۲۹. صورت خود را در مقابل آفتاب نگه دارید؛ در این صورت سایه‌ای را نمی‌بینید (اشاره بر تأثیر مثبت اندیشی به منظور دوری از افکار منفی.)

هلن کلر (نویسنده نابینا و ناشنوای آمریکایی)

جملات مثبت اندیشی

♦♦♦♦♦♦♦

۳۰. من انرژی لازم برای تمرکز بر مسائل و اتفاقات منفی ندارم. همچنین زمان و انرژی خود را صرف مسائلی نمی‌کنم که در جهت درست پیش نمی‌روند.

DMX (بازیگر و خواننده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۳۱. هر روز را به گونه‌ای زندگی کنید که گویی اولین روز زندگی‌تان است.

گوته (فیلسوف و شاعر آلمانی)

♦♦♦♦♦♦♦

جملات مثبت اندیشی

♦♦♦♦♦♦♦

۳۲. برای شاد زیستن مثبت فکر کنید، اعتمادبه‌نفس داشته و خوش‌بین باشید.

دکتر چیا تایه پوه

♦♦♦♦♦♦♦

۳۳. میزان مثبت اندیشی و رضایت شرایط زندگی هر فرد را معین می‌کنند.

جول اوستین (بازیگر و نویسنده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۳۴. تفکر مثبت می‌تواند مسری باشد؛ دوستی با افراد موفق به شما کمک می‌کند تا فردی پیروز و موفق شوید.

آرنولد شوارتزنگر (تهیه‌کننده، کارگردان و سرمایه‌گذار آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۳۵. من جنبه‌های مثبتی در همه اتفاقات منفی زندگی‌ام می‌یابم.

پیتبول (خواننده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۳۶. هنگامی که شرایطی سخت و منفی را پشت سر گذاشتید، نیمه پر لیوان را دیده و به جنبه‌های مثبت آن فکر کنید.

یوکو اونو (هنرمند و موسیقی‌دان ژاپنی)

♦♦♦♦♦♦♦

۳۷. وقتی در مورد اتفاقات مثبت فکر می‌کنید، چنین اتفاقاتی نیز برایتان رخ می‌دهند.

مت کمپ (بازیکن آمریکایی حرفه‌ای بیس بال)

♦♦♦♦♦♦♦

۳۸. من آموخته‌ام که شجاعت به معنای نترسیدن نیست؛ بلکه شجاعت غلبه بر ترس است. انسان شجاع کسی است که با وجود ترس بر آن غلبه کرده و به راهش ادامه می‌دهد.

نلسون ماندلا (نخستین رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی)

جملات مثبت اندیشی

۳۹. بعضی از روزها آهنگی در قلبت نخواهد بود؛ با این حال آواز بخوان (اشاره به غلبه بر شرایط منفی و داشتن تفکری مثبت.)

اموری آستین (روانشناس و نویسنده)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۰. همواره کسانی که قصد دیدن گل‌ها را دارند، آن‌ها را خواهند دید (اشاره بر یافتن جنبه‌های مثبت و برخورداری از دید مثبت به زندگی در تمام شرایط و مسائل منفی.)

هنری ماتیس (بازیگر فرانسوی)


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#39 | Posted: 30 Sep 2019 00:24

ادامه ...

۴۱. ما همه چیز را متناسب با میزان ادراک و توانایی‌های خود می‌بینیم، نه آن‌طور که هستند.

آناییز نین (مؤلف آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۲. من بزرگ‌ترین هستم و این موضوع را حتی پیش از آن که خود بدانم، گفته بودم.

محمدعلی کلی (قهرمان نامدار بوکس دنیا)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۳. اگر ذهن انسان می‌تواند چیزی را تصور کرده و باور داشته باشد، پس دستیابی به آن نیز امکان‌پذیر است.

ناپلئون هیل (نویسنده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۴. ما ممکن است در راه خود با موانع زیادی مواجه شویم، اما نباید شکست بخوریم.

مایا آنجلو (شاعر و نویسنده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۵. این انتخاب شماست تا تفکری مثبت داشته باشید. شما مسئول تفکرات خود هستید؛ پس تفکر، دیدگاه و نگرشی مثبت و سازنده را انتخاب کنید.

بروس لی (استاد و بازیگر هنرهای رزمی چینی)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۶. بزرگ‌ترین عامل خوشحالی توانایی شادی و رضایت از شرایط در همه حال است.

زیگ زیگلر (نویسنده و فروشنده آمریکایی)

جملات مثبت اندیشی

۴۷. احساس خوشبختی یک نگرش است. هر انسانی در شرایط یکسان می‌تواند به تنهایی خود را بدبخت یا خوشحال و قوی پندارد.

فرانچسکا ریگلر (هنرمند آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۴۸. شما هدایت کنده رفتار و نگرش خود هستید. هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند تفکراتتان را بسازد!

لی جی کولان

♦♦♦♦♦♦♦

۴۹. اگر خوب به دنیای اطراف خود نگاه کنید، می‌بینید که همه دنیا همچون باغی زیبا است (اشاره بر مثبت اندیشی برای دیدن جنبه‌های مثبت زندگی)

فرانسیس برنت (رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۵۰. اگر به سمت افکار و انرژی مثبت نروید، همواره تفکراتی منفی داشته و اتفاقات منفی را به خود جذب می‌کنید!

مارک کوبان (سرمایه‌گذار آمریکایی)

بیشتر بخوانید: جملات انگیزشی موفقیت مالی از زبان افراد موفق

۵۱. زندگی زیباتر و ساده‌تر می‌شود اگر بتوانیم خوبی‌ها را در مسائل و اطرافیان خود ببینیم.

رابرت بنت (نویسنده)

♦♦♦♦♦♦♦

جملات مثبت اندیشی

♦♦♦♦♦♦♦

۵۲. اگر دری به رویتان بسته می‌شود، بدانید که دستاوردهای حاصل از آن برایتان مناسب نبوده است.

مندی هیل (نویسنده آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۵۳. اجازه ندهید موانع ذهنی شما را کنترل کنند؛ خود را از مشکلات و مسائل آزاد کنید. با ترس‌هایتان مقابله کرده و موانع را آجرهایی برای رسیدن به اهداف خود بدانید.

دکتر روپلین (مشاور انگیزشی، گوینده و بلاگر)

♦♦♦♦♦♦♦

۵۴. جایگاه امروز چیزی است که خودتان خواسته و نسبت به آن اراده کرده‌اید، پس برای دستیابی به موفقیت در آینده نیز کافی است تا اراده کنید.

استفان ریچاردز

♦♦♦♦♦♦♦

۵۵. ذهن آینه‌ای منعطف است که می‌توانید آن را به گونه‌ای تنظیم کنید تا تمام زیبایی‌های جهان را در آن ببینید.

آمیت ری (نویسنده هندی)

♦♦♦♦♦♦♦

۵۶. مهم نیست که امروز چقدر اتفاقات سختی را پشت سر گذاشته‌اید، فردا دوباره آفتاب طلوع خواهد کرد.

آرون لوریسن

♦♦♦♦♦♦♦

۵۷. اگر به خود تلقین کنید که احساس خوبی دارید، واقعاً حالتان خوب می‌شود.

جودی پیکولت (رمان‌نویس آمریکایی)

♦♦♦♦♦♦♦

۵۸. همه چیز به قدرت درونی شما بستگی داشته و قدرتتان نیز همه چیزتان است (اشاره بر توانایی انسان برای کنترل مسائل با مثبت اندیشی)

ژانیس تراشمان (نویسنده روسی)

♦♦♦♦♦♦♦

۵۹. شما باید یاد بگیرید تا نگرش خود به جهان پیرامون را تغییر دهید، گذشته را رها کنید، از زمان حال لذت ببرید و به آینده امیدوار بباشید.

جنیفر کروسی (روزنامه‌نگار)

♦♦♦♦♦♦♦

جملات مثبت اندیشی

♦♦♦♦♦♦♦

۶۰. سعی کنید تا زندگی شاد خود را بسازید؛ برای برآورده کردن انتظارات دیگران یا برانگیختن تحسین آنان زندگی نکنید و از زندگی خود لذت ببرید.

راشید اوگانلارو (سخنران و نویسنده)


جمع‌بندی
در این مقاله نقل‌قول‌هایی را از افراد مشهور، موفق و شناخته‌شده در رابطه با مثبت اندیشی ارائه دادیم که با به‌کارگیری هر یک می‌توانید تفکر مثبت را در خود نهادینه کرده و بدین ترتیب نگرشی جدید به جهان پیرامون خود داشته باشید؛ بنابراین با برخورداری از قابلیت مثبت اندیشی می‌توانید در تمام اتفاقات و مسائل روزمره خود جنبه‌های مثبت را یافته و بر مشکلات خود غلبه کنید. اگر کارآفرین هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه جملات انگیزشی کارآفرینی را نیز از دست ندهید. شما چه جایگاهی برای مثبت اندیشی در زندگیتان قائل هستید؟

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#40 | Posted: 30 Sep 2019 00:46

مثبت اندیشی کلیدی طلایی برای رسیدن به خوشبختی

مثبت اندیشی چه فایده ای دارد؟ بسیاری از ما به دلیل وظایف و مسئولیت های زیادی در زندگی، خستگی، چرخش و استرس را احساس می کنیم، و در نتیجه، ما بسیار راحت به دنبال مسائل منفی هستیم و افکار منفی به مغز می رسند. با توجه به اینکه اعتقادات و عقاید هر فرد و نوع ادراک او از زندگی و حوادثی که او را به سوی خوشبختی یا بدبختی هدایت می کند،متفاوت است افکار منفی را در ذهن خود قرار نمی دهد و در عوض، اگر وضعیت نامطلوب یا وضعیت ناخوشایند در زندگی شما مانع از آن شود، به دنبال روش های مثبت و طلایی برای حل این مسائل هستیم.

اندیشیدن مثبت مزایای بسیاری برای افزایش اعتماد به نفس و سلامت روان، از جمله سلامت جسمانی، دارد. شما می توانید راه هایی برای رسیدن به تفکر مثبت را با مطالعه این بخش پیدا کنید زمانی که در شرایطی هستید که افکار منفی به ذهن شما می آیند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مثبت اندیشی می توانید به صورت روزانه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با مرکز مشاوره روانشناسی مجیب تماس حاصل نمائید.

راههای دستیابی به مثبت اندیشی

با افراد مثبت ارتباط برقرار کنید
افکار مثبت و افکار منفی هر دو تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین، با دوستان و آشنایان ارتباط برقرار کنید، کسانی که مثبت هستند برای کسب حمایت و اشتیاق که برای زندگی مثبت نیاز دارید. اجازه ندهید افکار منفی دیگران شما را تحت تاثیر قرار دهند و خلق و خوی شما را تضعیف کنند. با انجام این کار، می توانید به جامعه خود کمک کنید و تفکر مثبت خود را تقویت کنید.

مشکل را قبول کنید
برای حل مشکل، اولین گام این است که آن را بپذیرید. اگر شما توانایی کنترل ذهنیت خود را در مورد افکار خود ندارید، این امر شادی شما را کاهش می دهد، تصمیم گیری می کند، کارها را انجام می دهد یا روابط احساسی را ایجاد می کند، ابتدا باید قبول کنید که مشکلی دارید. شما دچار مشکل هستید زیرا در صورت وقوع افسردگی و پاسخ منفی به شما وجود دارد. عدم پذیرش مشکل تنها شرایط شما را بدتر میکند. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه مثبت اندیشی با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب تماس حاصل نمایئد.

چگونه مثبت اندیشی را توسعه دهیم؟

بخشش
مغز انسان دارای تمایل طبیعی به فکر کردن بیش از حد است، زیرا افکار و خاطرات ما به طور ذاتی با یکدیگر مرتبط هستند، بنابراین بجای بیش از حد برای فکر کردن درباره خودتان، خودتان را ببخشید. در نتیجه، افکار بد که به این مسئله مربوط هستند نیز به جلو برمی گردند.

هنگامی که شما به طور مثبت فکر می کنید، قدرت تمرکز شما همان چیزی است که می خواهید و هدف شما افزایش می یابد، ضربه ها، سر و صدا، منفی ها، و همه چیز|

نفس کشیدن
ساده ترین راه حل برای افراد در این شرایط، کنترل تنفس است که شما را آرام می کند و شما را با حال و ماهیت محیط اطراف متصل می کند. وقتی ذهن ما به افکار منفی تبدیل می شود، کنترل ذهن مشکل است، اما در این زمان ما نیاز به آرامش روانی و فیزیکی داریم.

چطور تفکر مثبت داشته باشیم؟
چیزهایی را که دوست دارید انجام دهید
هنگامی که شما خوشحال هستید که کاری انجام دهید و همچنان به آنچه که می خواهید انجام دهید، هیجان زده خواهید شد. بنابراین، بدون ایجاد افکار منفی به ذهن شما، برای موفقیت در یک سرگرمی جدید یا فروش نوآورانه، سعی کنید چیزی را که همیشه می خواهید انجام دهید.

تجزیه و تحلیل اشتباهات گذشته
درمورد اشتباهاتی که انجام داده اید و چشم انداز مثبت در مورد مسائلی که شما را به وضعیت فعلی می برساند، فکر کنید و خودتان را برای جلوگیری از اشتباهات مشابه در آینده آماده کنید.

نوشتن

افرادی که بیش از حد فکر می کنند، به خصوص زنان، مشغول صحبت کردن با استرس و نگرانی هستند و نمی توانند صحبت کنند. در موقعیت موفقیت آمیز، ما بارها و بارها استدلال کرده ایم که نگرانی های ناخوشایند در مورد شرایط اغلب اوضاع را بدتر می کند. اگر شما نیاز به صحبت در مورد مسائل دارید، مکالمات خود را بنویسید و آنها را با ذهن آگاهانه خود تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید با خواندن آنها نگرانی ها و افکار منفی را درک کنید.ضمنا شما می توانید در این خصوص با مرکز مشاوره روانشناسی مجیب نیز مشورت نمائید و از خدمات متخصصان و مشاوران با تجربه بهره مند شوید.

استراتژی های بزرگ برای مثبت اندیشی

از گذشته یاد بگیرید
شما نمی توانید گذشته را که پشت سر گذاشته اید عوض کنید، بنابراین اگر فکر می کنید در مورد گذشته، افکار منفی به سمت شما می آیند، آنها را با افکار مثبت در مورد آینده جایگزین کنید.

خودتان را بسازید
این برای تخلیه انرژی داخلی بدن، پیاده روی سریع، دوچرخه سواری طولانی و سریع، بازی کردن با حیوانات خانگی و کودکان، انجام یوگا، ورزش، شنا و دوشیدن موثر است.

افکار ما واقعیت را ایجاد می کند
ذهن آگاه توانایی دیکته کردن رویدادهای خاص است و افکار برای شکل دادن به انرژی از ما انرژی می گیرند، بنابراین اگر ما در مورد چیزی نگران باشیم، نتایج دلخواه خودمان را به خود جذب خواهیم کرد.


افکار ما زندگی ما را تغییر می دهد، بنابراین نباید اتفاقات منفی منجر به نگاه کلی شما شود و پس از شناسایی افکار منفی، یک گام به عقب بردارید و خودتان این سؤالات را بپرسید:

آیا فکر می کنم شرایط بد است؟
آیا می توانم به شیوه های دیگر به مسئله نگاه کنم؟
از چه رویدادی در آینده چه تجربه ای کسب کرده ام؟
سپس پس از پرسیدن این سؤالات، جمله های مثبت را تکرار کنید و احکام منفی را اعمال نکنید.
هنگامی که شما به طور مثبت فکر می کنید، قدرت تمرکز شما همان چیزی است که می خواهید و هدف شما افزایش می یابد، ضربه ها، سر و صدا، منفی ها، و همه چیزهایی که غم و اندوه و ناامیدی بوجود می آورند را پرتاب کنید و انجام ندهید. به این ترتیب، اجازه دادن به هر چیزی که لازم است، شما را محکوم کند و اعتماد به نفس و عزت را از بین می برد دور کنید. زمانی که انرژی و اعتماد به نفس پایین است، شما دیگر نمیتوانید روی نقاط مثبت زندگی خود تمرکز کنید و آنچه را که میخواهید دریافت کنید. بنابراین، تنها داشتن روحیه بالاییو تفکر مثبت است که شما را از این قایق خارج می کند.

شما هرگز نمیتوانید موفق شوید تا زمانیکه شما یک گرایش منفی داشته باشید. اما هنگامی که ذهن خود را تغییر دهید و بر جنبه های مثبت زندگی خود تمرکز کنید، به نظر می رسد که جهان رنگ دیگری است.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
صفحه  صفحه 4 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Thinking positive | مثبت اندیشی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites