تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Thinking positive | مثبت اندیشی

صفحه  صفحه 8 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  
#71 | Posted: 12 Oct 2019 21:39 | Edited By: SARA_2014


۷ قدم برای خودگویی مثبت و تأثیر آن در موفقیت


بسیاری از افراد به‌طور دائمی با گفت‌وگوهای ذهنی‌شان درگیر هستند. آنها تمام روز با خودشان صحبت می‌کنند و متأسفانه بسیاری از این خودگویی‌ها تأثیر منفی دارند. این افراد به دلیل اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده‌اند یا اضطراب و ترسی که نسبت به آینده دارند، مدام با خودشان کلنجار می‌روند. افکار منفی می‌توانند روزنه‌های امید به آینده را از بین ببرند و تلاش‌های فرد را برای تحقق رؤیاهایش نابود کنند، در مقابل خودگویی مثبت می‌تواند موجب تقویت اعتماد به نفس فرد شود و راه‌های رسیدن به موفقیت را برای او هموار سازد.


حتما بخوانید:
۱۰ فکر مثبت که شما برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند
جملات مثبتی که افراد موفق هر روز به خود می‌گویند
چگونه در مواجهه با اتفاقات ناگوار از منفی‌گرایی جلوگیری کنیم؟

همه‌ی کارهایی که انجام می‌دهیم، از افکارمان الهام می‌گیرند. اگر بتوانیم با روش‌هایی طرز فکر خود را تغییر بدهیم، بدون شک نتایج متفاوتی به‌دست خواهیم آورد. انسان به‌طور ذاتی به دنبال رشد و پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف مالی، احساسی، جسمی یا معنوی است.

تمرین خودگویی مثبت به ما کمک می‌کند کارها را بهتر انجام بدهیم و نتایج ارزشمندتری به‌دست آوریم. در این مطلب، به ۷ مرحله‌ی خودگویی مثبت اشاره خواهیم کرد. با استفاده از این مراحل می‌توانید از شر گفت‌وگوهای درونی منفی خلاص شوید و افکار مثبت را جایگزین آنها کنید.

۱. گفت‌وگوهای درونی منفی را حذف کنید.
اولین قدم آگاهی است. اگر از ماهیت افکارتان آگاه نباشید، ایجاد تغییرات مثبت ذهنی برای‌تان بسیار دشوار خواهد بود. به‌طور معمول افکار منفی، لایه‌های عمیقی از درد و خشم را در شما ایجاد می‌کند. درصورتی‌که نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید، می‌توانید به‌راحتی با آنها مقابله کنید.

بی‌شک اگر خودگویی منفی شما طی زمان‌های طولانی ایجاد شده باشد، تغییر و ایجاد افکار مثبت هم نیازمند زمان و تمرین بیشتری خواهد بود. این خودگویی‌های منفی طی سال‌های زیادی به علت‌های مختلف به‌وجود آمده‌اند. برای مثال اگر معلم کلاس اول ابتدایی‌تان مدام می‌گفت که شما کم‌هوش هستید و شما هم این حرف را باور کردید، احتمالا گفت‌وگوی درونی‌تان همیشه این بوده است: «من تنبل هستم» یا «این کار خیلی سخت است». اگر مدام این خاطرات منفی را با خودتان تکرار کنید، کارهایی که انجام می‌دهید نیز تحت تأثیر همین افکار خواهند بود و معمولا به نتیجه‌ی درست نخواهند رسید. درنهایت، این باور غلط و نتایج ناشی از آن اعتماد به نفس شما را کم می‌کند.

یکی از خودگویی‌های منفی متداول، گفتن جمله‌ی «من نمی‌توانم» است. زمانی که به خودتان می‌گویید «من نمی‌توانم» یا «این کار خیلی سخت است»، ذهن شما برای انجام آن کار مقاومت می‌کند و به این ترتیب رسیدن به هدف برای‌تان دشوار خواهد بود. برای حل این مشکل، هربار که به خودتان می‌گویید: «نمی‌توانم»، کمی مکث کنید و از خود بپرسید: «چرا نمی‌توانم؟»

تحقیقات نشان می‌دهند بسیاری از نوابغ با تحمل سختی‌ها به موفقیت دست یافته‌اند. بنابراین برای رسیدن به موفقیت، بیشتر از هر چیزی به خود بگویید: «من می‌توانم».
یکی از بهترین روش‌های کاربردی برای از بین بردن خودگویی منفی، این است که بلافاصله آن را مهار کنیم و فکرمان را به چیزهای دیگری معطوف کنیم. این روش که با هدف ایجاد ذهنیت مثبت انجام می‌شود، بسیار مؤثر است.

۲. عبارات تأکیدی مثبت را تکرار کنید.
جملات تأکیدی مثبت، عبارات امیدبخش و مثبتی هستند که نتایج یا اهداف مطلوب را توصیف می‌کنند. این جمله‌ها معمولا به‌صورت کوتاه، باورپذیر و خاص انتخاب می‌شوند. این عبارات با تکرار مداوم، در ذهن ناخودآگاه شما ثبت می‌شوند و توانایی مثبت فکر کردن را در شما بالا می‌برند.

نکته‌ی مهم در این مرحله این است که شما باید عبارات تأکیدی مثبت را با صدای بلند بخوانید و با تمام وجود آنها را حس کنید. تا زمانی که احساسات شما درگیر نشود، گفتن این عبارات تأثیری نخواهد داشت. در واقع زمانی می‌توانید از قدرت ضمیر ناخودآگاه‌تان استفاده کنید که کلمات را همراه با ایمان کامل برای خودتان تکرار کنید. بنابراین، تکرار عبارات تأکیدی مثبت به‌عنوان یک تمرین روزانه بسیار مهم است.

ممکن است در ابتدای مسیر، شک و تردیدهای زیادی به سراغ‌تان بیایند. سعی کنید به آنها توجه نکنید و به تکرار جملات مثبت ادامه بدهید. به‌محض اینکه اولین نتایج فوق‌العاده‌ی این روش را ببینید، تمام تردیدهایتان برطرف خواهد شد و باورهای مثبت جدید در شما شکل خواهند گرفت.

۳. داستان‌های مثبت بسازید.
ذهن انسان به‌سادگی می‌تواند افکار منفی را یکی پس از دیگری ایجاد کند. این افکار به شکل نمایش و داستان‌های غم‌انگیز روی فرد تأثیر می‌گذارند و با محدود کردن ذهن او، مانع رشد و پیشرفت وی می‌شوند.

برای رهایی از افکار منفی، بهترین روش این است که یک داستان مثبت بنویسید و آن داستان را همیشه با خودتان تکرار کنید. این داستان می‌تواند درباره‌ی رویدادهای دلخواه یا اهداف‌تان باشد و تکرار آن سبب می‌شود این اهداف و رؤیاها ملکه‌ی ذهن‌تان شوند، طوری که انگار هم‌اکنون به آنها دست یافته‌اید.

۴. عوامل منفی زندگی‌تان را با عوامل مثبت جایگزین کنید.
یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای زدودن افکار منفی از ذهن، شناخت عوامل منفی محیطی در زندگی است. چرا که این عوامل سبب می‌شوند ذهن شما زمینه‌ی پذیرش هرچه بیشتر افکار منفی را فراهم کند. به‌عنوان مثال، ذهن شما ممکن است تحت تأثیر افراد منفی گرا قرار بگیرد. اگر به‌اندازه‌ی کافی هُشیار نباشید، افکار منفی می‌توانند به‌راحتی روی زندگی شخصی و تصمیمات شما تأثیر بگذارند. حتی اگر این افراد از دوستان صمیمی شما هستند، تا جای ممکن ارتباط‌تان را با آنها کم کنید و درباره‌ی رؤیاها و اهداف‌تان با کسانی که نمی‌توانند آنها را درک کنند، صحبت نکنید.
سعی کنید اطرافیان‌تان را طوری انتخاب کنید که با افکار و اعمال‌شان توانایی‌های شما را بالا ببرند؛ افرادی که به‌جای ناامیدی، به شما انگیزه بدهند و در مسیر رشد و توسعه‌ی فردی به شما کمک کنند. انرژی مثبت این افراد باعث می شود تا گفت‌وگوهای درونی بهتری داشته باشید.

۵. بر زمان حال تمرکز کنید.
یکی از مراحلِ مهمِ انجام خودگویی مثبت این است که در زمان حال زندگی کنید. ممکن است در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف‌تان از کارهای زیادی که باید انجام بدهید، ترس و واهمه داشته باشید. در این حالت، ذهن‌تان درگیر افکار منفی مانند ترس و نگرانی خواهد شد که به ناامیدی و سرکوب شدن رؤیاهایتان خواهد انجامید.

در این مرحله، کافی است روی چیزهایی که برای رسیدن به هدف مهم هستند، تمرکز کنید. اگر حالت‌هایی از ترس و نگرانی در شما ایجاد شده است، خونسردی‌تان را حفظ کنید و از خود بپرسید: «در حال حاضر چه کاری می‌توانم انجام بدهم؟» افکارتان را به‌جای اضطراب درباره‌ی آینده به سمتی پیش ببرید که بتوانید زمان حال را مدیریت کنید. شما توانایی کنترل اتفاق‌های آینده را ندارید؛ اما می‌توانید در حال حاضر قدم‌های مناسبی بردارید تا فردای بهتری برای خودتان رقم بزنید. بنابراین، روی افکار و گفت‌وگوی درونی در زمان حال تمرکز کنید.

۶. ترس‌هایتان را کنترل کنید.
یکی از عواملی که اغلب شما را از خواسته‌هایتان دور می‌کند، «ترس» است. شما از تغییر می‌ترسید، چرا که نمی‌خواهید لذت‌های کنونی‌تان را از دست بدهید. بنابراین خودتان را متقاعد می‌کنید که از وضعیت فعلی خود راضی هستید. اما آیا واقعا این‌طور است؟ خودگویی درونی شما سعی می‌کند تا با تغییرات بسیار کوچک فریب‌تان بدهد و شما را وادار می‌کند به خودتان دروغ بگویید.

از خودتان بپرسید از چه چیزهایی می‌ترسید؟ بدترین چیزی که ممکن است پیش بیاید چیست؟ سعی کنید به‌تدریج بر ترس‌هایتان غلبه کنید و راه‌ها و اتفاق‌های مثبت بیشتری را پیدا کنید. در بسیاری از مواقع وقتی با ترس‌هایتان مواجه می‌شوید، می‌بینید که اوضاع چندان هم بد نیست. در واقع مناسب‌ترین تغییر، ریسک پذیری است. با این کار، گفت‌وگوهای درونی شما شروع به تغییر می‌کنند.

۷. روی لحظات لذت‌بخش تمرکز کنید.
اگر در زندگی‌تان به‌جای لحظات سخت روی لحظات لذت‌بخش تمرکز کنید، ایجاد نگرش مثبت برای‌تان بسیار آسان‌تر خواهد شد. وقتی با چالش‌ها مواجه می‌شوید به یاد داشته باشید که زندگی فراز‌ونشیب‌های زیادی دارد و لحظات خوب از درونِ سختی‌ها ساخته می‌شوند.

بنابراین ذهن‌تان را با تصاویر و افکار مثبت پر کنید. این کار را به یک عادت همیشگی تبدیل کنید. وقتی ذهن‌تان درگیر افکار منفی می‌شود، به‌سادگی روی چیز‌های خوب تمرکز کنید. برای شروع اگر سعی کنید به‌خاطر چیزهایی که در حال حاضر دارید سپاسگزار باشید، خودگویی مثبت باعث می‌شود که بیشتر از زندگی لذت ببرید.

همین امروز خودگویی مثبت را آغاز کنید.
تغییر خودگویی منفی به خودگویی مثبت یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. اگر ذهن‌تان به داشتن افکار منفی عادت کرده است، نیاز به زمان و تمرین بیشتری دارید چون تغییر و ترک عادت زمان‌بر است. اگر دائما در حال مبارزه و جنگ با خود هستید، نمی‌توانید به اهداف‌تان برسید. بنابراین، باید کمی صبر کنید و تغییر مثبت را شروع کنید.

با استفاده از مطالبی که درباره‌ی خودگویی مثبت و گام‌های رسیدن به آن بیان شد، می‌توانید کیفیت زندگی‌تان را بالا ببرید و یک زندگی موفق و ایده‌آل را تجربه کنید. نتیجه‌ی این سبک از زندگی، شادی، آرامش و لذت بیشتر است و از همه مهم‌تر اینکه می‌توانید قدرت و توانمندی‌های خودتان را هم افزایش بدهید و به‌سوی موفقیت گام بردارید.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#72 | Posted: 12 Oct 2019 21:52

۱۱ عادت افراد موفق که با آن ها زندگی می کنند

همانطور که قبلا بررسی کردیم و بیان کردیم یکی از راهکاری موفقیت مالی بررسی عادات این افراد است و مقایسه عادت های خودمان با آن ها ، قبلا در این مقاله برای موفقیت به شما اعلام کردیم که روی کاغذ عادت های افراد موفق را پیدا کنید و بنویسید سپس عادت های خودتان را با آن مقایسه کنید ، در آن مقاله اعلام کردم که عادت های افرادی که موفقیت در زندگی را کسب کرده اند را کم کم برای شما ارایه می کنیم ولی فراموش نکنید تفکر قبل از داشتن جواب همیشه پاسخ بهتری می دهد .

تعریف افراد با ثبات مالی
اکثر افراد با ثبات مالی که در این حوزه به موفقیت در زندگی رسیده اند به جای آنکه پول آن ها را کنترل کند آن ها در حال کنترل پول خود هستند ، درآمد آن ها ضامن موفقیت آن ها نیست ، بلکه انتخاب ها و اهمیت انتخاب درست توسط آن ها ضامن این مساله است ، این دقیقا یک فاکتور است که اکثر افراد موفق سرتاسر دنیا آن را رعایت می کنند و می توان به این مساله افراد با ثبات مالی گفت ، حال در پایین سعی می کنم که ۱۱ عادت افراد که در زندگی به موفقیت رسیده اند را بیان کنیم .

۱ – افراد موفق در زندگی افکار خود را با مسایل مثبت پر می کنند و از مسایل منفی فراری هستند
آیا می دانید افکار منفی می تواند مشکلات زیادی برای پیدا کردن راهکارهای خلاقانه برای حل مشکلات شما به وجود آورد ؟ هنگامی که شما در افکار منفی قرار می گیرید باعث می شود که توجه خودتان را به مشکل به صورت صحیح متوقف کنید و این امکان را از شما می گیرد که تصویر و فضای بزرگتری بیبیند .
از سمت دیگر افکار مثبت می تواند شما را خلاق تر ، باهوش تر و نترس تر کند تا مشکلات را به شکل راحتر با آزمون خطاها و تصمیمات صحیح پست سر بگذارید.

۲ – آن ها از هزینه کردن و صرفه جویی برای ادامه موفقیت در زندگی خود نمی ترسند
این افراد زمانی که در مراحل اولیه ثروتمند شدن هستند ایرادی نمی بینند که برای زندگی خود به طور مثال از لوازم دست دوم استفاده کنند ، هزینه های کمتری برای زندگی خود می تراشند و به شدت در پولی که به دست آورده اند صرفه جویی می کنند ، آن ها پولی را که به دست آورده اند سرمایه گذاری می کنند و با بالا بردن دانش خود در سرمایه گذاری تلاش می کنند که پول بیشتری به دست آورند .

۳ – آن ها در مورد اتفاقات و مشکلات شکایت نمی کنند
اگر اتفاق بدی برای آن ها بیفتد افراد موفق سعی می کنند که مسیر خود را تغییر دهند ، اگر این افراد مسیر خود را تغییر ندهد سعی می کنند از اتفاق پیش آمده به نحوی یک مسیر بسازند اما هرگز گله و شکایت نمی کنند و به بیان دیگر غر زدن را متوقف می کنند.

۴ – پرداخت بدهی برای آن ها یک اولویت است
نادیده گرفتن بدهی ها به شدت باعث استرس شما می شود ،اکثر افراد موفق در زندگی سعی می کنند به سرعت از شر بدهی های خود خلاص شوند تا استرس باعث نشود آن ها نتوانند خوب فکر کنند و تصمیم های صحیح برای زندگی خود بگیرند .

۵ – آن ها دولت و اقتصاد را برای مشکلات خود سرزنش نمی کنند
در عوض به جای آنکه شروع به سرزنش کردن مسایل خارجی کنند ، فعالیت های خود را محدود نمی کنند و تمام تلاش خود را می کنند که رهبر آینده خودشان باشند

۶ – آن ها برروی یک هدف تجاری پایدار تمرکز می کنند
افرادی که به موفقیت در زندگی رسیده اند فقط برروی ساختن ثروت و خرج کردن آن تمرکز نمی کنند ، آن ها تلاش می کنند برنامه ریزی های بلند مدت برای کسب و کار خود ایجاد کنند تا در آینده بتوانند ثروت بیشتر و بیشتری کسب کنند

۷ – اعتقاد زیادی به یادگیری مسایل جدید دارند
افرادی که به موفقیت در زندگی رسیده اند به شدت اعتقاد زیادی به یادگیری و هزینه برای یادگیری مسایل جدید دارند ، ۷۶ درصد این افراد معتقدند که همچنان خیلی از مسایل را نمی دانند و باید تلاش بیشتری برای یادگیری انجام دهند .

۸ – مکان و یا چیزهای با ارزش ایجاد می کنند
آن ها به هیچ عنوان در مسایلی که افراد معمولی غرق در آن هستند مثل تلویزیون دیدن ، مهمانی رفتن بیش از حد و عادت های بد دیگر دوری می کنند و به جای غرق شدن در این مسایل سعی می کنند برای خودشان مکان و چیزهای با ارزش بالا ایجاد کنند ، افرادی با خصلت موفقیت در زندگی به شدت به ساختن داشته های مختص خود تلاش می کنند .

۹ – به شدت و با دقت بالا سرمایه خود را مانیتور می کنند
افرادی که به موفقیت در زندگی رسیده اند به شدت و با دقت بالا این موضوع که سرمایه آن ها از کجا میاید و دقیقا در چه جاهایی دارد هزینه می شود مانیتور می کنند ، آن ها تمام هزینه ، در آمد خود و تمام مسایل مالی خود را در فایل های اکسل و یا اپلیکیشن های ثبت موارد مالی ثبت می کنند تا دقیقا طبق پلن مالی خود پیش روند .

۱۰ – پول بالاترین اولویت آن ها نیست
برای آن ها پول اولویت اصلی و هدف اصلی آن ها نیست ، بلکه موفقیت بسیار بالا در کسب و کار اولویت اصلی آن ها است به عنوان مثال اگر کسب و کاری داشته باشند به شدت روی رضایت و خوشحال بودن مشتری خود تمرکز می کنند و می دانند که مشتری راضی یکی از راه های کسب در آمد آن هاست.

۱۱ – ریسک های هوشمندانه انجام می دهند
افرادی که به موفقیت در زندگی رسیده اند یاد گرفته اند که ریسک های مناسب و هوشمندانه انجام دهند ، آن ها با یادگرفتن موضوعات جدید سعی می کنند در فضاهای مناسب که در دید بقیه نیست سرمایه گذاری کنند و این ریسک های هوشمندانه به آن ها کمک می کند ثروت خود را بیشتر کنند ، به عنوان مثال سرمایه گذاری در زمان مناسب در املاک و یا بازار سهام یکی از عادات و ریسک های هوشمندانه آن هاست .

...

خوب لطفا اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کردید همین الان عادات خودتان را با عادت افراد موفق مقایسه کنید ، تکنیک نوشتن برروی کاعذ وقلم را فراموش نکنید و اگر دوست ندارید دوستان و کسانی که برای شما عزیز هستند عقب نمانند و بتوانند از این موارد اطلاع داشته باشند این مقاله را به آن ها در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید .

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#73 | Posted: 12 Oct 2019 21:55

موفقیت مالی در زندگی

موفقیت مالی ، مساله ای که خیلی از افراد به شدت دنبال آن هستند ، اما راه و رسم این موارد و به دست آوردن موفقیت مالی دقیقا چی هست ؟ آیا رازهای پنهانی است که بعضی ها می دانند و بعضی ها اطلاع ندارند ؟ توی این مقاله سعی می کنیم یک تعریف درست از این مساله قرار داده بشود .

موفقیت مالی به چه معنی است ؟
بعضی افراد موفقیت مالی را به این معنا تعبیر می کنند که هرآنچه در هر لحظه ای اختیار کردند ، خرید کنند ، آنقدر ثروت داشته باشند که به راحتی بتوانند به تمام خواسته های مالی خود برسند ، همه معانی بالا صحیح است ولی یک از تعاریف صحیح که وحود دارد این است که برای بعضی ها موفقیت مالی بین کمتر و بیشتر خلاصه می شود ، شاید گیج شوید و بگویید یعنی چه ؟

در ابندا این موضوع را بگم که موفقیت مالی همه چیز در مورد تعادل ، چشم انداز ،دانش، ارزش ها و چگونگی تعریف شما برای شاد بودن خود شما مهم است ، حال در مورد مساله بیشترو کمتر توضیح دهم ، برای بعضی ها عمل و اقدامات بیشتر بیشتری برای جذب و ساخت ثروت ، سرمایه گذاری بیشتر و کار و تلاش بیشتر است و برای بعضی ها بدهی کمتر ، استرس کمتر ، عوارض کمت ، درگیری و کار کمتر است ، البته اولین کاری که باید بکنید ببینید که شما جز کدام سطح هستید چون این موضوع در آینده که به موفقیت مالی رسیدید تاثیر زیادی توی نحوه سرمایه گذاری و کار کردن شما خواهد داشت .

مرتب و مشخص کردن اهداف برای موفقیت مالی
مرتب کردن اهداف می تواند خیلی پیچیده و گیج کننده باشد و حتی می تواند به سوالات خیلی گیج کننده بیشتری منجر شود ، بزارید برای شما یک مثال بزنم ، مرتب کردن مسایل دقیقا می تواند مثل سرچ کردن و جسنجو کردن در فروشگاه های آنلاین در مورد یک کالا باشد ، اکثر ما بعد از دقایقی نگاه می کنیم و میبینم که داریم در مورد کالاهایی جستجو می کنیم که هیچ ارتباطی به خواسته اولیه ما ندارد و کلی صفحات مختلف باز است ، مرتب کردن اهداف نه برای موفقیت مالی ، بلکه برای هر کاری که تصمیم به انجام آن دارید باید یک تمرین باشد ، پس بیاید یک کار جذاب تر انجام دهیم
برای نظم دادن به آن ها یک دایره می کشیم و آنچه که مهم است را داخل دایره می نویسیم و هر آنچه که بی ارزش است را خارج از دایره می نویسیم.

دقیقا از موفقیت مالی چه می خواهید ؟
یک بار برای همیشه نتیجه نهایی و درخواست مالی خود را به صورت شفاف و کامل بنویسید ، ندانستن اینکه شما دقیقا چه مبلغی را می خواهید دقیقا مانند رانندگی کردن بدون مقصد است ، جالب است که خیلی از افراد دوست دارند ثروتمند شوند ولی نمی دانند دقیقا چه قدر می خواهند ، این موضوع دقیقا مانند این می ماند که شما اصل ماجرای خواسته خود را نمی دانید ، اگر می خواهد شروع به غرزدن کنید ، راهکار برای شما داخل همین وب سایت قرار داده ام ، اول مطالعه کنید بعد بیایید سراغ این متن.
باز هم تاکید می کنم این موضوع و دانستن دقیق این مساله خیلی مهم است و حتما قبل از هر کاری باید انجام دهید ، اگر انجام نداده اید و فقط بیان کرده اید حالا من بگم ثروت به سراغ من میاد دارید شروع به غر زدن می کنید .

درک اجزای آنچه که به دنبال آن هستید
خیلی خوب فکر کنید ، معانی و مفاهیم را درک کنید ، کل مسیری را که پیش رو دارید را بارها بررسی کنید ، چه جنبه هایی از زندگی شما تحت تاثیر قرار می گیرد ؟ چه کارهایی باید انجام دهید ؟ وقتی به این نقطه رسیدید آنگاه چه کاری می خواهید انجام دهید ؟ همه آنچه که در نقشه راه شما دخیل را سعی کنید در نظر بگیرید و درک کنید ، دوست من دقت داشته باش این خواسته یک شبه فراهم نمی شود و باید به صورت کامل همه آنچه را که می خواهی طی کنی و به دست آوری به صورت کامل بشناسی.

عواقب غیر منتظره را در نظر بگیرید
از همین الان منتظر سختی ها ، نتیجه ندادن بعضی از راه هایی که امتحان می کنید و سرمایه گذاری های اشتباهی که امکان دارد انجام دهید و نتیجه نگیرید را در نظر بگیرید ، همیشه نتایج غیر منتظره از تصمیماتی که ما می گیریم وجود دارد و ما نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم ، ولی وقتی شما به این مساله فکر کرده باشید دقیقا مشابه یک جنجگو آماده مبارزه و هر اتفاقی هستید و هیچ مساله ای نمی تواند شما را از پا در بیاورد ، این فکر نکردن در ابتدای شروع هر کاری باعث ضربه دیدن می شود ، وقتی شما از قبل آماده بوده اید که اتفاق غیر منتظره ای شاید برای شما بیفتد پس آماده روبرو شدن با آن را هم دارید .

آیا کسی باید به شما کمک کند ؟
از همین ابتدای مسیر با خودتان روراست باشید ،آیا به شخصی دارید که به شما در حوزه های مختلف این مسیر کمک کند و در هر لحظه بهترین پیشنهاد برای بهتر شدن نتیجه کارها به شما دهد و به موقع مسیر مناسب پیشنهاد دهد ، امروزه مساله داشتن مربی و کوچینگ و داشتن کسی که راهنمایی کند مورد عجیبی نیست ، فقط در همین حد اطلاعات به شما دهم که امروزه مدیران بزرگترین شرکت ها نیاز به مربی و آموزش دارند و دقیقا دارند این کار را انجام می دهند، پس با این مفهوم غریبه نباشید و هرجا نیاز به کمک و آموزش داشتی از افراد خبره و مربی کمک بگیرید.مشاوره گرفتن مساله ای است که در ابران افراد با آن غریبه هستند و آسیب بسیار زیادی از نگرفتن آن می بینند افراد موفق برای سرمایه گذاری و برنامه ریزی از مربی و مشاور کمک می گیرند.

آماده شلیک کردن باشید
شما باید یک نقشه ذهنی داشته باشید ، به صورتی که در هرکدام از اهداف کوتاه مدتی که قراره برای هدف بززگ شما که موفقیت مالی است به شکل یک نقشه ذهنی منظم برای رسیدن از نقطه A به نقطه B باشد ، بزارید بیشتر توضیح بدهم ، شما باید اینقدر به این موضوع فکر کرده باشید که اهداف کوچک خود را به سرعت انجام دهید و به سرعت شلیک کنید ، شما نمی توانید وقت زیادی را برای انجام اهداف کوچک خود قرار دهید ، پس همیشه آماده شلیک کردن باشید .

بررسی کردن بررسی کردن بررسی کردن
شاید الان اولین سوالی از خود بپرسید این باشد که چرا سه بار نوشتید ، دقیقا سه بار نوشتم که به اهمیت بررسی کردن و مانیتورینگ کارهای خودتان در مسیر موفقیت در حوزه مالی پی ببرید ، شما باید هر هفته ، هر روز و هر ماه در بازه های مختلف نتیجه کار خود را بررسی کنید ، داشتن نظم یکی از خصلت های افراد موفق در این حوزه است ، پس داشتن یک دفتر یا یک فایل بررسی برای بازه هایی که اعلام کردم برای دانستن اینکه دقیقا توی چه نقطه ای هستید و چه کاری انجام داده اید ضروری است ، نتیجه کار خود را بدانید ، بزارید یک مثال بزنم که کاملا برای شما شفاف بشود ، مثلا یکی از کارهایی که در حوزه موفقیت مالی باید انجام دهید بررسی درآمد و هزینه خودتان است .

سایت موفقیت مالی
حال در آینده به تفصیل در مورد درآمد و هزینه و مفهوم واقعی آن توضیح می دهم البته این مساله و فاکتور هایی که در آینده خواهیم گفت تاثیر به سزایی در بالارفتن شما از آسانسور موفقیت در این حوزه دارد ، یادتون نره به عنوان مثال در این حوزه هزینه پنهان ضررهای کلان و نمایانی برای شما به بار خواهد آورد ، پس حتما ماینتور کنید که چه کاری انچام می دهید .

کلام آخر
دوست من اگر به تازگی شروع کردی و قدم در این مسیر گذاشتید این مقاله بهترین و کلیدی ترین نکات را برای شما دارد و اگر مدتی است که شروع کردی لطفا به خوبی این نوشته را مطالعه کنید و ببینید کدام یک را انجام نداده اید ، چون در قدم های بعدی و مقالات بعدی سراغ مفهوم های کلیدی تر و مسیر های دیگری می رویم پس همین الان قلم و کاغذ بردارید و هر مقدار نیاز است این مقاله را مطالعه کنید و فکر نکنید بعضی نکات از خاطر شما نمی رود ، نیاز است نکته برداری کنید ، هیچ ایرادی ندارد و شما دارید در مسیر موفقیت مالی قدم بر میدارید پس ارزش وقت گذاشتن بیش از آنچه فکر کنید دارد . اینستاگرام ما را دنبال کنید نکات کلیدی خوبی به صورت سریالی آنجا برای شما گفته می شود.


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#74 | Posted: 12 Oct 2019 21:57

۵ راه که همین الان غر زدن را کنار بگذاریم و به اثر مثبت تبدیل کنیم

غر زدن به دلیل شرایط اقتصادی و معیشتی کنونی تبدیل به یک عادت کاملا اجتماعی است ، توی تاکسی ، توی مترو ، هنگامی که دوست خود را بعد از مدت ها می بینیم اولین کاری که می کنیم غر زدن است ، خوب این مساله کاملا قابل درک است ولی باید از جهات گوناگون بررسی کنیم که آیا این مساله الا تلف شدن انرژی ما و بیشتر شدن انرژی منفی ما و بیش از اندازه تفکر کردن به مشکلات ، منفعت خاصی برای افراد دارد ؟

خوب پس اول همون راه حل همیشگی یعنی آوردن یک قلم و کاغذ و فکر کردن به این موضوع که آیا غر زدن نتیجه ای برای ما دارد یا خیر را انجام دهید ، روی یک کاغذ چند تا از غرهای خود را بنوسید و تفکر کنید که آیا تا به حال حاصلی داشته است و چگونه می توان این عادت را کنار گذاشت و یا از آن استفاده کرد و بعد از خواندن این مقاله باز هم به این موضوع فکر کنید ، طی تحقیقات انجام شده این موضوع الی استرس بیشتر ، حالت ناراحتی بیشتر و کم شدن انرژی مفید ما هیچ نتیجه خاص دیگری ندارد.

برای کم کردن غر زدن راه حلی وجود دارد ؟
دوست من اول بهت تبریک میگم که اینجایی و داری این مقاله را مطالعه می کنی چون حتما خود شما غر شنیدید یا از غر زدید خسته شده اید ، پس دنبال راه حل برای این مساله می گردید ، بله همانطور که در بالا گفتم از تحقیق های میدانی تا تحقیق ها علمی هیچ کسی هنوز نتوانسته است یک نتیجه مثبت که می تواند غر زدن به ما بدهد پیدا کند ، من یک مساله می دانم انسان های بی هدف بیشتر غز می زنند پس به شما پیشنهاد می کنم مقاله ای در مورد موفقیت را قبلا آماده کرده ایم مطالعه کنید ، شاید چشمان و ذهن شما باز تر شد ، بعد از خواندن این مقاله بریم سراغ راه حل ، بیایم برای تغییر و پیش رفتن به سوی موفقیت اگر هیچ چیزی را شروع نکردیم ، اولین قدم قطع کردن غر زدن باشد .

۱ – احساس قدردانی
توجه کردید اغلب افراد به جای این که تمرکز داشته باشیم روی داشته های خودمان دقیقا تمرکز داریم روی نداشته های خودمان ، این دقیقا یکی از عادت های انسان های موفق است ،افراد موفق تمرکز عجیبی برروی داشته های خود دارند و بعضی از آن ها از همین کمترین داشته های خود دنیا را تغییر داده اند ، فقط چند دقیقه وقت بزارید ، روی یک کاغذ هر آنچه که باعث می شود حس خوبی داشته باشید و احساس قدردانی کنید را بنویسید ، اطلاع دارید درصد زیادی از افراد موفق همین لیست را می زنند به دیوار و برای ادامه دادن تلاش خود و به هنگام همیشه به آن نگاه می کنند ، پس سعی کنند برای شروع این لیست همیشه جلوی روی شما باشد و تا توی ذهن خودتان و یا هنگام صحبت با دیگری شروع کردید به غر زدن سریع به این لیست یک نگاه بندازید.

از داشته های خودتان ؛ حتی کمترین و کوچکترین آن قدردان باشید ، یکی از قوانین که همه می دانند قدردانی از داشته های خود باعث افزون شدن آن می شود.

۲ – تغییر چشم انداز
خوب بیایم یه راه کار خیلی ساده و کاربردی دیگه به کار ببریم البته سخت تر ، از چه لحاظ سخت تر ؟ از لحاظ اینکه بیشتر باید تفکر کنیم ، دوست من اول به یک موضوغ فکر کنیم تغییر چشم انداز ، در نگاه اول هر مغز سالم و علاقه مند به پیشرفت تغییر چشم انداز را می پذیرد ، حال بیایم تغییر چشم انداز را معنی کنیم ، اکثر افرادی که تلاش دارند شما را به سمت موفقیت سوق دهند هدفشان شعار دادن نیست ، این ذهن شماست که حوصله تلاش کردن ندارد ، دقیقا این ذهن شماست که میگه نه این حرفا چیه و غز زدن خیلی راحت تره ، حال همان کاغذ و قلم همیشگی را بیارید ، چشم انداز زندگی شما چیست ؟ آیا تا به حال با چشم انداز افزاد موفق مقایسه کرده اید ؟

کسی که چشم انداز خیلی بزرگی دارد ، آینده را براش خودش همانند آدم های موفق می بیند ، هرچه قدر شرایط اجتماع و جایی که زندگی می کند بد باشد ، اون فرد فقط به آینده ای که می خواهد با تلاشی که می کند بسازد می بیند و اصلا ذهن اون فرد فضایی برای غز زدن نمی بینید .

۳ -تغییر غر زدن به راه حل ها
این موضوع متفاوت است به نوع غر زدن شما ،این موارد را به ۲ دسته تقسیم می کنیم ، غز زدن از مسایلی که در حیطه اختیار ما است ، مورد دوم شکایت از موضوع هایی است که می توانیم تغییر دهیم ، بخواهم مثالی بزنم از هر دو دسته بزنم ،دسته اول: مواردی در حیطه خود شخص است مثلا چرا انسان موفقی نیستم ؟ چرا برنامه ریزی ندارم ؟ و دسته دوم : در بعد کلان است که مسایل مربوط به کشور ، جامعه و دسته ای از مسایل است که به تنهایی تغییری در آن ها نمی توانم بدهم ، خوب پس فعلا سراغ راه حل برای دست دوم نمی رویم ، راه حل برای همین موضوع اول ، تبدیل اینکه چرا مثلا انسان موفقی نیستم ؟ بیایم این موضوع را تبدیل به راه حل کنیم ، چگونه می توانم موفق شوم ، دقیقا با همین تغییر سوال ،

ذهن ما شروع می کند دنبال راه حل گشتن که خوب اصلا به این موضوع می گویند پرسیدن سوال از ذهن ناخودآگاه برای رسیدن به جواب بهتر و رسیدن به نتیجه و راه حل ، پس تبدیل همان غر به اینکه چگونه می توانم تبدیلش کنم و حتی در ساده ترین راه حل تغییر سوال و سپس فکر کردن ، می خواهم غر بزنم چرا من چاق هستم ، سریع توی ذهنم تغییر می دهم چگونه می توانم لاغرتر شوم و حال شروع به تکاپو می کنم برای عمل کردن .

۴ – از افرادی که بیش از حد شکایت دارند جدا شوید
این موضوع نیاز به زیاد توضیح دادن ندارد ، بعضی افراد ذاتا علاقه دارند غز بزنند ، این افراد اگر بهشت هم برایشان فراهم شود ، باز فضایی پیدا خواهند کرد و شروع به غر زدن می کنند ، واقعا هیچ راهی جز ارتباط کمتر با این افراد توصیه نمی شود و جدا شدن از این افراد کمک شایانی به شما در هر سه راهکار بالا می کند، چون شما صرفا هرچه قدر هم انسان توانمند و مثبت اندیشی باشید باز هم یک ذهن منفی انرژی شما را به سطح خیلی پایینی می کشاند و اگر هرکدام از راه حل های بالا را هم بخواهید اجرا کنید خیلی سخت خواهد بود .

۵ – یوگا و مدیتیشین
اگر علاقه داشته باشید یکی دیگر از عادات افراد موفق و همچنین در کنار آن ذهن خود که عادت به غر زدن و شکایت از مشکلات کرده است را اجرا کنید ، مساله یوگا و مدیتیشن به شما پیشنهاد می شود ، چون باعث می شود ذهن شما آرامش مناسبی پیدا کند و همچنین برای پیاده سازی و تبدیل ذهن خود به یک ذهن قدرتمند کمک شایانی به شما می کند ، شما می توانید از اساتید این مورد کمک بگیرید و یا برای شروع از گوگل کمک بگیرید .

دوست من الان که این مقاله نوشته می شود دقیقا نزدیک به نیمی از سال گذشته است و اگر واقعا هدف داری که تبدیل به انسان موفقی بشوید و توی مسیر و راهی که پیش رو داری تبدیل به بهترین بشوید فراموش نکنید یکی از اجزای سرمایه شما همین زمان است ، دقیقا همین الان که شما درگیر این هستید که غر زدن خودتان را بزارید کنار افراد دیگه خیلی جلوتر هستند پس همین الان دست به کار شو و این عادت بد خودت را بزار کنار و دفترچه موفقیت خودت را با کنار گذاشتن همین عادت بد شروع کن ؛ فراموش نکنید موفقیت های بزرگ حاصل موفقیت های کوچک زندگی شماست .

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#75 | Posted: 12 Oct 2019 22:01

آیا اثر نیروی انگیزه باعث معجزه می شود ؟

در ادامه مباحث برنامه ریزی و به دنبال هدف رفتن ، در این مقاله به یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در صفحه اینستاگرام وب سایت صحبت هایی در مورد آن انجام شده بود می پردازیم ، نیروی انگیزه ، سعی می کنم در این مقاله به تفصیل نسب به این مورد بپردازیم و تعریف هایی که در مورد این موضوع و چگونگی به کارگیری این فاکتور مهم تا حد ممکن صحبت شود .

╭ ╮ ╭ ╮ ╭ ╮

دلیل هزینه زیاد و تاثیر پایین در زمینه رشد فردی
طی سال های قبل و با وجود مربیان زیاد و تلاش افراد زیادی که در حوزه موفقیت فعالیت می کردند ، به مشکل بزرگی برخوردند ، این مشکل چی بود ؟ مشکل دقیقا از آنجا شروع می شد که فرد کتاب ، سمینار ، نوارهای صوتی و همه کارهایی که برای رشد فردی خود می بایست انجام دهید انجام می داد ولی هیچ نتیجه قابل توجه ای گرفته نمی شد ، یکی از افرادی که تحقیقات خیلی گسترده ای در این زمینه انجام داده است جک زوفلت است ، اول به یک تکته ای اشاره کنم با توجه به اینکه جک زوفلت یکی از برترین افراد در حوزه موفقیت است و از مجلس سنای آمریکا مدال افتخار دریافت کرده است متاسفانه از ایشان در ایران بسیار کم صحبت شده است که ما سعی می کنیم از ایشان بیشتر صحبت کنیم.

جک زوفلت در مورد تاثیر گذاری کارهایی که افراد انحام می دهند برای رشد شخصی خود تحقیقات گسترده انجام داده است و جالب اینجاست که به نتایجی غیر قابل باور رسیده است ، او از افراد پرسیده است تاثیر سمینارها چقدر است و میانگین پاسخ آن ها کمتر از ۲۴ ساعت بوده است ، حال باید بررسی کنیم این عدد واقعا کم است و چرا اینگونه است و این می تواند دقیقا یکی از فاکتورهایی باشد که افراد هزینه زیادی برای رشد شخصی خود انجام می دهند ولی نتیجه کمتری می گیرند

╭ ╮ ╭ ╮ ╭ ╮

نیرو انگیزه درونی چیست ؟
دقیقا می توان به یکی از نکات و فاکتور های خیلی مهم در زمینه رشد فردی به نیروی انگیزه نام برد ، ابتدا یک تعریف ساده از این مساله داشته باشیم ، نیروی انگیزه درونی دقیقا همان انرژی هست که باعث می شود شما صبح زود با انرژی از خواب بلند شید ، نیروی انگیزه درونی همان مساله ای هست که باعث می شود افراد موفق ساعت ها و روزهای مداوم کار کنند و خسته نشوند ، بله این دقیقا همان فاکتور تاثیر گذار در مورد این مساله است ، حال شاید سوال های بسیاری به ذهن شما بیاد که چگونه این فاکتور را در خودمان ایجاد کنیم .

ما در این مقاله در همین وب سایت سعی کردیم در مورد اهمیت برنامه برنامه ریزی توضیح دهیم ، ما بارها در صحبت هایمان اشاره کرده ام که هدفگذاری ، برنامه ریزی ، انرژی مثبت ، تلاش مستمر و داشتن نیروی انگیزه درونی همه و همه این موارد دقیقا مشابه یک زنجیر به یکدیگر متصل هستند و ما سعی خواهیم کرد همین این موارد را به تفصیل به شما توضیح دهیم و مهم تر از همه راهکار اجرایی برای شما ارایه دهیم .

╭ ╮ ╭ ╮ ╭ ╮

نیروی انگیزه درونی خود را چگونه بیشتر کنیم ؟
خوب برای داشتن یک نیروی انگیزه درونی خوب که هرروز شما را از سرجای خود بلند کنید و در طول روز انرژی مضاعف و مثبتی برای ادامه داشته باشید ، نیار به یک هدف کاملا مشخص و واضح دارید ، دوست من پول دار شدن ، ماشین خوب داشتن ، خونه خوب داشتن ، هیچ کدام از این ها هدف مشخص و خوبی نیست ، ما اینجا داریم به وضوح در مورد یک هدف مشخص صحبت می کنیم ، به عنوان مثال من یک معلم هستم و میخواهم بهترین شهر خودم شوم ، من یک فروشنده هستم می خواهم درآمد خود را به این میزان افزایش دهم ، لطفا عجله نکنید ، شما اول باید قدم به قدم با ما پیش بیایید سپس بفهمیم باید چه کاری انجام دهیم و ما بارها به شما اطمینان داده ایم که ترتیب این مقالات کاملا برنامه ریزی شده است ، پس الان همانطور که در این مقاله ذکر کردم ، یک قلم و کاغذ بردارید یک هدف مشخص برای خود مشخص کنید .

این مساله باعث می شود که شما فکر کنید و یک هدف طی توضیحات کوتاهی که دادم برای خود بنویسید و سپس مقاله های بعدی من در مورد این خواهد بود که چگونه یک هدف خوب تعریف کنیم ، شما فکر کرده اید هدف خود را نوشته اید ، سپس دیدگاه ما را مطالعه می کنید و مجددا فکر می کنید وبه بهترین نتیجه در زمینه هدف کذاری خواهید رسید ، شما می توانید جستجو کنید ما بیش از ۴ میلیون وب سایت در زمینه هدف گذاری داریم پس این موضوع در قالب یک مقاله یکبار صحبت کردن نمی گنجد ، پس ابندا هدف را با کاغذ و قلم بنویسید و هر روز یک نگاهی به آن بیاندازید ، باور کنید هیچ زمانی از شما نمی گیرد و اصلا نیاز هم نیست کار خاصی در حال حاضر انجام دهید ما می خواهیم قدم به قدم پیش برویم ، همین و بس.

╭ ╮ ╭ ╮ ╭ ╮

هدف چگونه باعث افزایش انگیزه درونی شما می شود ؟
دوست من ، وقتی شما مثلا به عنوان مثال یک هدف مشخص داشته باشید ، که من می خواهم فروش جنس های داخل مغازه ام را از عدد ۱۰۰ تا به ۲۰۰ عدد برسونم ، اولین اتفاقی که می افتد ذهن شما دنبال راهکار می گردد و به نوعی ذهن شما شروع به پرسیدن سوال بعدی و بعدی و بعدی می کند و همین سوال ها باعث می شود که شما به صورت مداوم در فکر این باشید که بهترین راه برای این مساله چی می تواند باشد و دومین اتفاق انگیزه درونی شما بالاتر و بالاتر می رود و این انگیزه درونی باعث می شود شما به صورت مداوم سطح کافی انرژی برای دستورهایی که مغز شما می دهد داشته باشید ، در وهله اول اصلا نگران نباشید و فقط همین قدم های کوچک را برای موفقیت خود بردارید .

╭ ╮ ╭ ╮ ╭ ╮

قدرت نیروی انگیزه
پس فعلا فقط سعی کنید همین مقاله را به خوبی درک کنید و بقیه مقاله ها را مطالعه کنید و دوم یک قلم و کاغذ و هدف خود را روی کاغذ بنویسید ! همین باور کنید زمانی از شما نمی گیرد ولی به شدت تاثیر گذار خواهد بود تا ادامه مطالب در زمینه های مختلف دیگری که قرار است برروی آن ها فعالیت کنیم .

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#76 | Posted: 12 Oct 2019 22:04


برای موفقیت مجبوریم به چه انسانی تبدیل بشویم

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید ؟آدم های موفق چه شکلی هستند؟چه الگویی را برای موفقیت خود پیاده می کنند ؟اصلا الگویی وجود دارد یا فقط اتفاقی است ؟این الگوها از کجا می آیند؟راز موفقیت و سلامت و ثروت چی می تواند باشد ؟ لطفا هرکدام از این سوالات را روی کاغذ بنویسید ، لطفا روی کاغذ بنویسید نه ذهن خود ، با کاغذ و قلم آشتی کنید ، روی کاغذ بنویسید و جواب دهید تا بعدا جواب ها را بررسی کنیم.

╱ ╲╱ ╲╱ ╲

تفکر برای موفقیت
یکی از اهداف ما در این مجموعه این است که شما را مجبور کنیم در مورد موفقیت خود در هر زمینه تفکر کنید ، با توجه به موضوع بالا اطمینان داشته باشید آدم های موفق از الگوهای خاصی پیروی می کنند ، شاید شما از خودتان بپرسید این الگوها را کجا میاد ، ما اینجا هستیم تا کم کم با هم در مورد این مسایل صحبت کنیم ، همین جا به شما بگم موفقیت هیچ فرمول جادویی ندارد که الان کسی بتونه به شما اعلام کند و بعد از ثروت و سلامتی و موفقیت از همه جا برای شما ببارد ، تا به حال از خودتان سوال پرسیدید مثلا کتاب فکر کنید و پول دار شوید از هیل را چه تعداد افرادی مطالعه کرده اند و امثال این کتاب ها که هرروز داریم می شنویم که بیشتر می شوند ، آیا همه این آدم ها به موفقیت رسیده اند و ثروتمند شده اند ؟ مشخصا جواب این سوال خیر است و دلیل این مساله چه می تواند باشد ؟ چرا با وجود این همه کتاب و دوره موفقیت و هزاران مورد دیگر تعداد افراد موفق کمتر است ؟ لطفا این سوال را هم برای خودتان روی کاغذ جواب دهید و نظر خودتان را بنویسید

╱ ╲╱ ╲╱ ╲

تلاش برای متفاوت بودن
دوست عزیز من که اینجا حضور دارید ولی بنده فرض را بر این می گیرم که شما هیچ سمینار موفقیت ، دوره در زمینه موفقیت و هر آنچه در این زمینه را نگذارنده اید و هیچ نمی دانید و باز هم مجبورم فرض بر این بگیرم که شما از برنامه ریزی ، هدف گذاری، اعتماد به نفس ، باور ، تجسم برای موفقیت ، اراده ، نیروی تلاش ، برنامه ریزی و همه این موارد مسایلی می دانید و باز هم دارید درجا میزنید ، ولی اول به هر دوگروه شما تبریک می گم به ۲ دلیل چون فقط و فقط ۳ الی ۴ درصد از افراد به دنبال موفقیت می روند و دنبال آموزش بر روی خود می روند ، من با برنامه ای مدون سعی دارم تمام این کلمات و جملات را در حد علم خودم با شما در میان بگذارم و سعی کنم در کوتاه ترین زمان موفقیت نسبی برای شما حاصل کنم ، در این مقاله فرض می گیریم که شما آماده اید با این کلمات آشنا شوید و اصلا ذهن شما حتما باید یاد بگیرد که اصلا برای موفقیت چه کلماتی را باید با آن آشنا شود تا به دنبال این کلمات برود .

╱ ╲╱ ╲╱ ╲

مرحله اول حرکت به سوی موفقیت
مرحله اول حرکت به سوی موفقیت قلم و کاغذ است ، نوشتن در لپ تاپ ، موبایل و همه این ها خیلی خوب است ولی قلم و کاغذ بهترین انتخاب برای شماست ، یک قلم و کاغذ بردارید و سوالات بالا را از خود بپرسید ، زندگینامه یکی از افراد برجسته مثل استیو جابز، بیل گیتس ، جف بزوس ، لری پیچ یا و یا هرکدام دیگر سپس یک جدول تهیه کنید چقدر شباهت به رفتار این انسان ها دارید ؟ آیا زمان خوابیدن ، زمان بیدار شدن از خواب ، شرایط و میزان کار شما چقدر شباهت به این افراد دارد ، افراد موفق زیاد دیگری هم هست که می شناسیم با خواندن زندگی نامه این افراد ، فرد مورد علاقه خود را پیدا کنید و مقایسه کنید ، این مقایسه تفاوت شما را با افراد بزرگ در موفقیت را برای ذهن شما شما مشخص می کند .

╱ ╲╱ ╲╱ ╲

مرحله دوم حرکت
حالا باید یک کاغذ پر از سوال و جواب ، یک جدول مقایسه ای داشته باشید ، توجه کنید سریع جواب دادن به این سوالات هیچ کمکی به شما نمی کند ذهن خود را مثال یک سیستم عامل کامپیوتر تصور کنید که برنامه ها و کلمات باید به مرور زمان به اضافه کنید ، و خود را مثال یک برنامه نویس که باید برنامه ای بنوسید که یک فرآیند پیشرفته به مغز خود اضافه کنید تا به موفقیت برسید ، شما باید تبدیل به انسان متفاوتی شوید ، و همین تبدیل شدن نیاز دارد از همین الان هیمن قدم های کوچک را بردارید ، قرار نیست تا به انتهای کلمات و جملات و تمرین تبدیل به آدم دیگری شوید ، هنوز هم می گویم شکل کسب و کار و یادگیری ما هنوز در حال شکل گیری است و این شکل گیری را شما احساس می کنید ، ما اطمینان داریم دقیقا چه کاری می خواهیم انجام دهیم ،پش شما از زمان استفاده کنید .

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#77 | Posted: 12 Oct 2019 22:06

چگونه یک برنامه ریزی جامع برای زندگی خود طراحی کنید

هدف از داشتن برنامه ریزی جامع چی است ؟ اصلا برنامه ریزی جامع به چه کاری می آید ؟ آیا انسان های موفق بدون برنامه ریزی جامع موفق شده اند ؟ چگونه یک برنامه ریزی جامع داشته باشیم ؟ برای این موضوع همراه من باشید تا از نقطه شروع درست کردن یک برنامه ریزی تا به ثمر نشتن آن و اهمیت بک برنامه ریزی به شما توضیحات لازم را بدهم .

╠═╝╠═╝╠═╝╠═

برنامه ریزی جامع موفقیت
همه چیز از یک برنامه ریزی جامع و کامل و زنجیره ای از تکرار آن شروع می شود
آیا یک زندگی بی هدف را ترجیح می دهید ؟ زندگی بدون هیچ گونه موفقیت قابل تاکید و قابل بیان ؟ البته که یک زندگی سرشار از موفقیت ! شما وقتی اهدافتان را در خط مقدم ذهنتان نگه دارید و با یک برنامه درست پیش بروید اطمینان داشته باشید به جای زیاد کار کردن هوشمندانه تر کار خواهید کرد

می خواهید نعریف درستی از هوشمندانه کار کردن داشته باشید ؟ لطفا این مقاله انگلیسی زبان را مشاهده کنید ، در آینده نزدیک این مقاله را برای شما به زبان فارسی قرار خواهم داد .ولی اگر چکیده ای از آن را بخواهید باید به شما بگم در دنیای کنونی الان برای ثروتمند شدن و بدست آوردن موفقیت مالی و موفقیت در تمامی حوزه ها باید هوشمندانه کار کردن را در برنامه های حود قرار دهید
بدیهی است که وقتی درک کنید که تمام برنامه های شما و تمامی موفقیت های شما مثل یک زنجیر به هم وصل است اونوقته که درک کار زنجیره وار و با برنامه مشخص و هدف را بهتر و بهتر درک می کنید ، مسیر موفق شما به مانند یک زنجیر یه هم وصل شده که هر تیکه از این زنجیر یک کار صحیح و از قبل مشخص شده است .

شما وقتی برنامه ریزی روزانه خود را یاد گرفته اید اونوقت آماده مرحله بعدی زندگی خود هستید ، بزارید برای شما شفاف تر و بهتر توضیح بدم ، فکر کنید هرروز خود را بدون برنامه ریزی و هیچ هدف خاصی شروع کنید دو اتفاق مهم برای شما پیش می آید اول اینکه تمام روز ذهن شما به جای آزاد بودن مدام به فکر انجام کارهاست و دوم اینکه شک نکنید ترتیبی از کارها را انجام نمی دهید ، فقط از خودتان سوال بپرسید آیا افراد موفق همینگونه عمل می کنند ؟ یعنی هر روز صبح از خواب بلند می شوند و بدون هیچ تفکری یک سری کار انجام می دهند ؟ امکان ندارد ، بزارید برای شما شفاف تر توضیح دهم ، در بالا جمله ای به شما گفتم شما وقتی برنامه ریزی روزانه خود را یاد گرفتید آن وقت آماده مرحله بعدی می شود ! مرحله بعدی چی است ؟ بله برنامه ریزی هفتگی ، سپس برنامه ریزی ماهیانه و این دقیقا همان زنجیری هست که در مورد آن با شما صحبت کرده ام .

╠═╝╠═╝╠═╝╠═

چه کاری باید انجام دهیم ؟
ابندا سطح توانایی و زمان خود را برای انجام هر کار به صورت واقعی بسنجید ! لطفا واقع بین باشید اگر انسان منظمی نبوده اید و یا اصلا زمان ندارید بدون دلیل برنامه نریزید یک برنامه واقع بینانه ! دوم روز خود را بدون نوشتن برنامه خود آغاز نکنید ، این مورد را تبدیل به یک عادت پسندیده برای خود کنید ، یک عادت مثل خوردن یک صبحانه خوب .

یک دفتر زیبا که به شما حس خوبی بدهد تهیه کنید ، بله شما باید این دفتر را نگه دارید ، شما باید هر روز با کشیدن یک خط لیست فعالیت های خود و یک ستاره به نشانه انجام دادن آن همراه خود داشته باشید و انجام این کار به صورت مداوم حس خوب من یک تمام کننده واقعی هستم را به شما می دهد ، تمام کننده واقعی چیست ؟ فراموش نکنید موفقیت های کوچک در طول روز باعث و تیکه های یک زنجیر برای کسب موفقیت های بزرگ است ، شما باید با بررسی برنامه خودتان نسبت به روز قبل تلاش کنید که بهبود بدهید و کم کم و قدم به قدم برنامه ریزی هفتگی و ماهانه که جزو کارهای افراد موفق است تبدیل به عادت شما می شود ، پیشنهاد اول من برای شما کاعذ و قلم است در صورتی توی زندگی خودتان با کاغذ و قلم قهر هستید لطفا سریع تر آشتی کنید و داشتن یک دفتر و خودکار در هر لحظه به شما پیشنهاد می شود ، در صورتی آدم پر مشغله ای هستیند گوگل تسک و ترلو هم مناسب هستند ، ولی ابتدا در کاغذ و قلم سپس در این ابزارها بیاورید ، باز هم تکرار می کنم فراموش نکنید بعد از یک بازه طولانی نگاه کردن به کارهای انجام شده طبق برنامه ریزی خودتان دقیقا حس خوب موفقیت را برای شما به ارمغان می آورد .

╠═╝╠═╝╠═╝╠═

برنامه ریزی کاری
فراموش نکنید انجام همه این کارهای کوچک اما قدرتمند باعث می شود بتوانید رویای خودتان را برنامه ریزی کنید ، و پس از این کار رویای خود را تبدیل به واقعیت کنید ، شما می توانید آینده خود را در برابر چشم خود ببینید ، جاه طلبی و خواستن به تنهایی رویای شما را به واقیعت تبدیل نمی کند انجام بازی برنامه ریزی و تبدیل اون به یک رشته زنجیر موفقیت یکی از قدم های شما برای تبدیل رویا به واقعیت است . برنامه ریزی رویا به واقعیت .


ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
#78 | Posted: 12 Oct 2019 22:10

یازده مهارتی که باید برای رسیدن به موفقیت در خود پرورش دهیم

چه رازی در موفقیت برخی افراد نهفته است؟ عده ای می گویند شانس عامل اصلی در دست یابی به موفقیت است. برخی دیگر تلاش و پشتکار واقعی را تنها عامل موفقیت تلقی می کنند. حقیقت این است موفقیت از ترکیب شانس، پشتکار و چند عامل دیگر به دست می آید. با یوکن همراه باشید.

هر کسی تعریف منحصر به فردی از موفقیت دارد، زیرا موفقیت یک مساله ی ذهنی و درونی است. عده ای موفقیت را دست یابی به درآمد یک میلیارد تومانی در سال می دانند. برخی دیگر موفقیت را در داشتن یک زندگی بی دغدغه، سفرهای خارج از کشور و شغل با درآمد عالی تعریف می کنند. عده ای موفقیت را در این می بینند که درآمد زیادی به دست آورند در حالیکه بیشتر وقت خود را صرف سرگرمی می کنند.

هر تعریفی که از موفقیت داشته باشید، 11 مهارت وجود دارد که شما را در رسیدن به آن کمک می کند.

مانع ورود افکار منفی به ذهن تان شوید
نتایج پژوهش جدیدی در مجله ی "نیویورکر" چاپ شده است که نشان می دهد: وقتی خاطرات گذشته را در ذهن مان مرور می کنیم به طور دقیق گذشته را همان طور که رخ داده است به یاد نمی آوریم. در واقع، ذهن ما خاطرات گذشته را همانند یک فیلم مستند ثبت نمی کند. هر زمانی که خاطره ای را به یاد می آوریم با توجه به احساسی که نسبت به آن داریم تغییراتی در به یادآوری آن خاطره رخ می دهد.

در واقع هر چقدر بیشتر به افکار منفی فکر کنید و بگذارید در ذهن تان رشد کند احساسات تان در طی زمان دچار تغییر می شود. اگر فکر کنید عملکرد مناسبی در زندگی ندارید یا استعدادهایتان محدود است، با پر و بال گرفتن چنین افکاری در ذهن تان به آنها باور پیدا می کنید.
مهم ترین عامل در به یاد آوردن اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده ایم این است که آنها را به عنوان درسی برای پیشرفت در آینده نگاه کنیم. با داشتن تفکر منطقی در خاطرات گذشته و تکرار نکردن آنها می توانیم بدترین خاطرات گذشته را به عاملی برایپیشرفت تبدیل کنیم.

فضای مثبتی برای خود ایجاد کنید
موفقیت به میزان زیادی به محیطی وابسته است که در آن زندگی می کنیم. محل کار، محیطی است که بیشتر وقت خود را در آن هستیم. محیط کاری تاثیر زیادی در کاری که می کنیم و نیز احساس مان نسبت به آن دارد. یک محیط مثبت کاری سبب می شود اشتیاق کار و تلاش برای بهبود عملکرد به طور چشمگیری افزایش یابد. در مقابل، یک محیط ناسالم اشتیاق شما را برای تلاش بیشتر و عملکرد مناسب تر از بین می برد.

این مساله در مورد محیط خانه نیز صدق می کند، حتی تاثیر بیشتری هم نسبت به محل کار دارد. محیط خانه جایی است که بعد از تمام شدن ساعت کاری و با خستگی وارد آنجا می شوید تا انرژی از دست رفته خود را به دست آورید. پس باید به دنبال راه هایی برای فراهم آوردن محیطی مناسب تر برای خانه تان باشید. به عنوان مثال، تغییر دکوراسیون و مرتب کردن وسایل منزل می تواند باعث ایجاد احساس آرامش و راحتی شما شود.

از خود بپرسید چرا می خواهید موفق شوید
"سیمون سینک" ، نویسنده ی بزرگ بریتانیایی، در کتاب "با چرا شروع کنید" می گوید: لازم است چراهای مناسبی از خود بپرسید. باید بدانید چرا می خواهید با انجام کاری در مدت زمان مشخص به موفقیت برسید. در واقع باید بدانید به چه خاطر می خواهید به موفقیت برسید. شاید جواب روشنی برای این سوال نداشته باشید، اما باید درباره ی آن جست و جو کنید تا به جواب برسید. اگر پاسخ شما برای چرایی دست یابی به موفقیت، "پول دار شدن" یا "به شهرت رسیدن" است، این پاسخ ها انگیزه ی ناپایداری بوجود می آورد که به سرعت هم از بین می روند.

پاسخ صحیح به دلیل تلاش برای رسیدن به موفقیت، انگیزه و الهام واقعی شماست. این انگیزه واقعی سبب می شود تلاش مداوم داشته باشید و وقتی با شکست مواجه می شوید یا در شرایطی سخت قرار می گیرید این انگیزه اجازه نمی دهد روحیه تان را از دست بدهید. "سیمون سینک" می گوید: "مردم به دنبال آنچه انجام می دهید نیستند بلکه دلیل انجام کار شما را می خواهند". یافتن جواب چرای موفقیت برای شما، کلید ارتباط با مشتریان و مخاطبان شماست.

برای پیدا کردن دلیل رسیدن به موفقیت، نیاز به زمان دارید. البته با کمی تلاش و کنجکاوی، به سرعت دلیل آن را در خودتان پیدا خواهید کرد.

هم احساسات و هم عقل و منطق را در تصمیمات خود دخیل کنید
در بیشتر مواقع، پاسخ خیلی از مشکلات و مسائلی که برایمان بوجود می آید را می دانیم؛ قبل از اینکه آنها را با فکر و منطق خود بسنجیم. در واقع ما می توانیم با تکیه بر احساسات مان خیلی از موقعیت ها را تشخیص دهیم. البته این به معنای آن نیست که تصمیم گیری هایمان تنها بر پایه ی احساسات باشد. تنها کافی است اجازه دهیم احساسات روی تصمیم گیری ها تاثیر بگذارد.

منطق ذهنی بخش از غرایز انسان را تشکیل می دهد. بدون شک، منطق ذهنی از توانایی های مغز است که در هنگام مواجهه با اتفاقات گذشته، بهترین تصمیمات را اتخاذ می کند. پس بهترین کار این است به احساسات خود اعتماد کنید، اما ابتدا آنها را با عقل و منطق خود بسنجید و بگذارید احساسات هم در فرآیند تصمیم گیری دخیل باشد.

موفقیت خود را تجسم کنید
تجسم های مثبت، کارایی فرد را برای رسیدن به موفقیت در تمام جنبه های زندگی، افزایش می دهد. افرادی که در زمینه کار و حرفه خود تخصص زیادی دارند از طریق تجسم مثبت و خلاقانه، حداکثر استعدادهای خود را بروز می دهند. هرچقدر بهتر تصویر انجام کاری را در ذهن تان تجسم کنید آن کار راحت تر انجام خواهد شد.

تجسم اینکه به روش دلخواه تان زندگی می کنید و کارهایی که به آن علاقه دارید انجام می دهید کلیدی برای دست یابی به موفقیت و داشتن یک زندگی بهتر است. البته این بدین معنا نیست که دست از تلاش بردارید و تمام وقت مشغول رویاپردازی باشید. بلکه تجسم خلاقانه به این معناست هم زمان با کار و تلاش، تصویر موفقیت خود را در ذهن تان بپرورانید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

بیشتر از اینکه حرف بزنید، عمل کنید
صحبت کردن درمورد موفقیت آسان است؛ اما داشتن تلاش مداوم و روزانه برای رسیدن به موفقیت دشوار است. در ابتدا یادگیری مهارت ها به طور مداوم برای دست یابی به موفقیت لازم است. علاوه بر آن، باید به کاری که انجام می دهید باور داشته باشید.

لازم است هدف تان را مشخص کنید و براساس ارزش های خود برای رسیدن به آنها تلاش کنید. مساله ی اصلی این است هیچ چیز به اندازه عدم ارتباط بین حرف و عمل، توانایی های شما را از بین نمی برد.

اگر دوست دارید درباره ی آنچه می خواهید انجام دهید، حرف بزنید، اهداف تان را دنبال کنید و مهم تر از همه به آنها باور داشته باشید. عامل اصلی برای الهام بخشی به خودتان و حفظ باورهایتان این است در راه رسیدن به آنها تلاش کنید و تنها متکی به حرف زدن نباشید.

ارتباط موثری با دیگران برقرار کنید
مهارت های اجتماعی بزرگترین عاملِ تفاوت بین افرادی است که در جست و جوی موفقیت هستند و آنهایی که به موفقیت دست یافته اند.

روابط عمومی مهارتی اساسی در زندگی است و باید برای پیشرفت در آن تمرینات زیادی انجام دهید. برای مهارت پیدا کردن در برقراری روابط عمومی نیاز دارید علاوه بر درک دیگران، خودتان را هم درک کنید. شما بیشتر از اینکه بتوانید روی دیگران تاثیر بگذارید و آنها را کنترل کنید، باید قادر به کنترل خودتان هم باشید.

آیا وقتی مشکلی در زندگی تان بوجود می آید و احساس یاس و ناامیدی می کنید، قادر به کنترل احساسات منفی در خود هستید؟ اگر این توانایی را دارید قطعا می توانید در مقابل دیگران هم چنین احساسی را به وجود آورید. درک و برداشت مناسب از رفتار دیگران و صحبت کردن به اندازه و درست از اصلی ترین عوامل داشتن روابط عمومی خوب است. پس روابط عمومی علاوه بر مهارت یک هنر است که برای تسلط یافتن در آن به تمرین مداوم و طولانی مدت نیاز خواهید داشت.

به اهداف خود متعهد باشید
وقتی به خودتان و اهداف تان تعهد داشته باشید آنها را تا پایان دنبال خواهید کرد. برای رسیدن به موفقیت خود را وقف اهداف و باورهایتان کنید و برای عملی شدن آنها سرمایه گذاری کنید. اگر شما برای تحقق اهداف و رویاهایتان متعهد نباشید به زودی فرد دیگری برای رسیدن به آنها متعهد می شود و هیچ چیز بدتر از آن نیست که ببینید فرد دیگری به رویاهای شما دست یافته است.

شاید چندین سال طول بکشد تا یاد بگیرید چطور به انجام کاری متعهد شوید؛ اما تعهد یکی از مهارت های اساسی برای دست یافتن به موفقیت است؛ زیرا تا وقتی به انجام کاری متعهد نشوید، از یک کار به سراغ کاری دیگر می روید و در رسیدن به اهداف ثابت قدم نمی مانید. اگر بتوانید خود را در مسیر نگه دارید و تا رسیدن به یک هدف مشخص متعهد باشید در دست یابی به دیگر اهداف زندگی تان دچار مشکل نخواهید شد.

در جستجوی پیشرفت مستمر باشید
برای رسیدن به موفقیت، نیاز به پیشرفت مداوم و بهبود یافتن در مهارت های مختلف خواهید داشت. باید بتوانید در طی زمان مهارت های خود را توسعه دهید و بهبود ببخشید. بعد از اینکه از تلاش برای بهتر شدن دست بکشید، دیگر در مسیر موفقیت گام برنمی دارید و درجا می زنید.

توسعه، ساخت، بازسازی و پیشرفت از فرآیندهای دست یابی به موفقیت هستند که همواره در جریانند. دست یابی به مهارت های جدید و تقویت مهارت های قبلی یک هنر است و همانند هر مهارت دیگری به تلاش و تمرین مداوم نیاز دارد. هیچ وقت از انجام کارهای جدید دست نکشید، همواره راه حل های جدید را امتحان کنید و به دنبال پیشرفت بیشتر باشید.

در هر شرایطی سوال بپرسید
برای رسیدن به موفقیت، روحیه ی پرسش گری داشته باشید. هیچ وقت نباید دست از یادگیری بردارید. در واقع، انسان با سوال پرسیدن، یاد می گیرد، پس هر چقدر بیشتر سوال بپرسید، پاسخ های بهتری دریافت خواهید کرد.

با کمک و راهنمایی گرفتن از دیگران می توانیم به موفقیت برسیم. دیگران کسانی هستند که سن بیشتری از ما دارند و قبلا به آنچه ما اکنون به دنبالش هستیم دست یافته اند. برای افرادی که در ابتدای مسیر رسیدن به موفقیت هستند، پرسیدن سوالات متنوع باعث می شود ذهن شان شکل بگیرد و به امکانات و الگوهای جدیدی دست یابند.

هر چقدر سوالات عمیق تر بپرسید، عاقل تر و آگاه تر خواهید شد. با سوال پرسیدن یاد می گیرید خودتان را بهتر درک کنید و در نهایت به آرامش و شادی درونی بیشتری دست خواهید یافت.

هر شب را با تفکر به پایان برسانید
برخی افراد بدون اینکه توجهی به عملکرد خود داشته باشند در حال زندگی کردن هستند؛ اما اگر می خواهید به موفقیت طولانی مدت و پایدار دست یابید در پایان هر روز زمانی را به تفکر درباره اعمال و اهداف خود اختصاص دهید.

کافی است در پایان هر روز پنج دقیقه برای بررسی اتفاقات مثبت و منفی در نظر بگیرید و به اطلاعات زیادی در مورد تقویت نقاط مثبت و اصلاح نقاط منفی دست پیدا کنید. بررسی عملکردتان در طول یک روز، یک هفته، یک ماه و یک سال، باعث پیشرفت شما خواهد شد.

حتی می توانید عملکرد ماهانه یا سالانه خود را روی یک کاغذ بزرگ بیاورید. بدین ترتیب از تکرار اشتباهات گذشته در امان خواهید ماند و با هوشیاری بیشتری به سوی آینده گام برمی دارید.

ز خویش رفته‌ام اما نرفته‌ام جایی
غبار راه توام تا کی‌ام زنی پایـــی
     
صفحه  صفحه 8 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Thinking positive | مثبت اندیشی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites