تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
خاطرات و داستان های ادبی

بحث و پیشنهاد پیرامون رمان ها | لیست معرفی کتاب ها در پست دوم

صفحه  صفحه 128 از 128:  « پیشین  1  2  3  ...  126  127  128  
#1,271 | Posted: 9 Nov 2019 01:16
«اعتراف من» نوشته «لئون تولستوي» با ترجمه «سعيد فيروزآبادي» با شمارگان 3300 نسخه از سوي انتشارات جامي منتشر شد.
به گزارش خبرنگار كتاب فارس، اين كتاب گذشته‌اي از زندگي واقعي «تولستوي» نويسنده بزرگ روس است. اين اثر سال 1779 نوشته شد و بلافاصله پس از انتشار در سال 1882 توقيف شد.
«تولستوي» بعدها يادداشتي در آخر اين كتاب كم حجم نوشت. با اين حال سبب نشد كه به آن اجازه انتشار در روسيه داده شود.
مترجم در مقدمه خود نوشته است: ويژگي اصلي اين اثر برخلاف بسياري از آثار فلسفي آن دوره، سادگي و صداقت در طرح موضوع‌هاي حساسي بود كه در زندگي هر انساني اهميت دارد.
قبل از متن اعترافات يادداشت‌هاي «ماكسيم گوركي» نويسنده روس درباره «تولستوي» آمده است.
اولين يادداشت اين نويسنده چنين است:
همه‌ فكر و انديشه‌ تولستوي در سراسر زندگي خدا بود. گاهي هم به نظر مي‌رسيد كه اصلا نمي‌انديشيد، بلكه دستخوش جدالي دروني است. به ندرت خود دراين‌باره حرفي مي‌زد، اما پيوسته غرق در اين انديشه بود. به نظر من اين انديشه‌ها نشانه‌هايي از پيري و يا انديشيدن به مگر نبود. نه! فكر مي‌كنم اين همه نشاني از غرور والاي انساني و رنجي بود كه پيوسته مي‌برد. آخر مگر مي‌شود بزرگمردي چون لئو تولستوي بود و دل به علم بست. ترديدي ندارم كه اگر به علم‌آموزي مي‌پرداخت، نابغه‌اي مي‌شد و به موفقيت‌هاي فراواني دست مي‌يافت.
متن اعتراف «تولستوي» با اين جملات شروع مي‌شود:
مرا بنابر اصول كليساي ارتدوكس غسل تعميد داده و تربيت كرده‌اند.
در دوران كودكي و سنين نوجواني همين مباني را به من آموختند. اما هجده ساله كه شدم و دو سالي در دانشگاه درس خواندم، ديگر به هر آن چه فرا گرفته بودم، ايمان نداشتم.خاطراتي خاص، اين انديشه را در ذهنم پديد آورده بود كه تمامي باورهاي مهم گذشته‌ من و هر آنچه در باب ايمان و دين مي‌انديشيدم، جز اعتماد به سخنان تكراري «بزرگان» نبود. اما همين اعتماد هم بسي سست بود. يادم مي‌آيد يازده ساله بودم و روز يكشنبه بود، دانش‌آموزي دبيرستاني به نام ولاديمير ميليوتين كه اكنون مرده است، به ديدار ما آمد. مي‌گفت براي رساندن خبر جديدي كه كشف خود او در دبيرستان بود، به نزد ما آمده است. كشف كرده بود كه ديگر خدايي وجود ندارد و هرآنچه در اين باره به ما ياد مي‌دهند، جز فريبي بيش نيست.


andishmand
     
صفحه  صفحه 128 از 128:  « پیشین  1  2  3  ...  126  127  128 
خاطرات و داستان های ادبی انجمن لوتی / خاطرات و داستان های ادبی / بحث و پیشنهاد پیرامون رمان ها | لیست معرفی کتاب ها در پست دوم بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites