تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
خاطرات و داستان های ادبی

بحث و پیشنهاد پیرامون رمان ها | لیست معرفی کتاب ها در پست دوم

صفحه  صفحه 22 از 128:  « پیشین  1  ...  21  22  23  ...  127  128  پسین »  
#211 | Posted: 3 Apr 2013 01:00
فرزند سرنوشت

نويسنده: شاپور آرين نژاد

ناشر: هيرمند

مروري بر كتاب
زندگی شگفت انگیز کورش: از طلوع تا همیشه تاریخ

كتابي كه در دست داريد اطلاعات جامعي از دوران كودكي، جواني و به قدرت رسيدن كوروش تا پايان زندگي وي را در بر مي گيرد.مقارن ۶۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح. نيسان به نيمه رسيده. بهار روح پرور با همه زيبايي هاي دل انگيز خود جلوه خاصي به طبيعت بخشيده. همه جا سبز، همه جا گل، همه جا مظاهر قدرت و عظمت صانع كهكشان و افلاك زمين و زمان به چشم مي خورد.

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#212 | Posted: 4 Apr 2013 18:40
كاليگولا

نويسنده: آلبرت كامو

مترجم: شور انگيز فرخ

ناشر: مرواريدمروري بر كتاب

آلبر كامو به سال 1913 از پدري فرانسوي و مادري اسپانيايي در شمال آفريقا به جهان آمد . در الجزيره مدارس ابتدايي و متوسطه را گذراند، اما تحصيلات دانشگاهي اش (در رشته فلسفه) به علت بيماري (سل) ناتمام ماند.
محل تولد و فقر و مرگ زود رس پدر و بيماري ناگهاني از عوامل موثر در انديشه و سر نوشت او بوده اند؛ همه نوشته هاي كامو از احساس اضطراب و گناه، از وحشت غربت و تبعيد از سوزندگي آفتاب و دم كردگي هوا از اراده محكم به پيراستگي و وارستگي ؛ حتي در سبك و انديشه ؛ حكايت مي كند.

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#213 | Posted: 4 Apr 2013 18:43
ايزابل

نويسنده: آندره ژيد

مترجم: اسماعيل سعادت

ناشر: شركت سهامي كتابهاي جيبي


مروري بر كتاب

ژرار لاكاس، كه ماه اوت سال 1890 فرانسيس ژام و من با او مي زيستيم روزي از روزها ما را با خود به ديدن شاتو( عمارت) لاكوارتفورش برد كه حتي در آن هنگام رو به ويراني نهاده بود.
آن قلعه در يك پارك بزرگ متروكه قرار داشت كه تابستان شكوه و زيبايي اش را درنگ كنان و با اسراف و فيض بزرگوارانه اي به معرض تماشا مي گذاشت.
چيزي باقي نمانده بود كه از ورود كسي به آنجا جلوگيري كنند. نه آن خندق مرزي تقريبا پر شده ، و نه حصارها و پر چين هاي شل و ول و زهوار در رفته اي كه با نخستين فشار دستمان ديوانه وار عقب مي رفتند....

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#214 | Posted: 4 Apr 2013 18:47
آخرین المپیان

نويسنده: ريك ريردان

مترجم: مريم حيدري

ناشر: بهنام


مروري بر كتاب
پنجگانه پرسي جكسون
كتاب؛ داستان پسر نوجوانی بنام پرسی جکسون است که توانایهای بالقوه ای دارد، برای مثال او می تواند مدت هفت دقیقه زیر آب بماند و در تمام درسهای دبیرستان بجز اسطوره‌شناسی یونان موفق است تا اینکه پس از بازدید از یک موزه یونانی و گم شدن مادرش و گم شدن عصای زئوس که او را مسبب این جریان می دانند.
...پرسي کشف می‌کند که او از نسل خدایان یونان باستان است و همین باعث رخ دادن جنگی عظیم میان خدایان می گردد و...

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#215 | Posted: 4 Apr 2013 18:50
زن ظهر

نويسنده: يوليا فرانك

مترجم: مهشيد مير معزي

ناشر: مرواريد


مروري بر كتاب

داستان این کتاب در زمان آغاز جنگ جهاني اول تا پايان جنگ جهاني دوم مي‌گذرد، گرچه جنگ موضوع اصلي كتاب نيست و نويسنده بيشتر به فضاي اجتماعي و خانوادگي آن زمان و بازتاب جنگ بر آن مي‌پردازد.
نویسنده در اين كتاب که جايزه نمايشگاه كتاب فرانكفورت را از آن خود كرده، تاثیرات جنگ جهانی اول و دوم را بر فضای اجتماعي و خانوادگي آن روزگار آلمان مرور کرده است.
خانم يوليا فرانك متولد 1970، در رشته‌های حقوق، زبان‌های قدیمی آمریکایی، ادبیات مدرن آلمان و فلسفه در دانشگاه آزاد برلین تحصيل كرده است. فرانک از 2001 عضو انجمن مرکزی انجمن پن آلمان است.
جذابیت متن‌های فرانک بیش از هر چیز مدیون استفاده صحیح از ارتباطات انسانی است. او در آثار ادبی اخیرش، بیشتر به داستان خانوادگی خود و همچنین تاریخ آلمان پرداخته است. فرانک اهمیت زیادی به این موضوع می‌دهد که اتفاقات واقعی، فقط در خدمت تخیل و الهام قرار گیرند.
منتقدان، فرانک را مدت‌ها «دوشیزه جادوگر» می‌خواندند، زیرا او مانند بسیاری از نویسندگان جوان زن دیگر در آغاز قرن 21 میلادی، در مدت کوتاهی با آثار خود به شهرت زیادی دست یافت و جایگاه والايي پیدا کرد. موفق‌ترین کتاب او «زن ظهر» است كه حق ترجمه آن تاکنون به 35 کشور مختلف فروخته شده است.


به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#216 | Posted: 4 Apr 2013 18:56
هديه نهايي

نويسنده: جيم استوال

مترجم: محمدرضا آل ياسين

ناشر: هامون


مروري بر كتاب

براي رسيدن به ارثيه اي هنگفت چه كارهايي حاضريد انجام دهيد؟

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#217 | Posted: 6 Apr 2013 20:42
مرغان شاخسار طرب

نويسنده: كالين مك كالو

مترجم: فرشته طاهري

ناشر: ويس


مروري بر كتاب

کالین مک کالو متولد 1937 استرالیا است. کتاب مرغان شاخسار طرب او بسیار معروف است . این رمان در سال ۱۹۸۳ برای سریال تلویزیونی کوتاهی با نام پرنده خارزار آماده شد .
در پهنه گیتی مرغکی است که تنها یک بار در زندگی خویش آواز میخواند . آوایی دلنشین تر از آواز هر مخلوق دیگری در گستره خاک .از آن دم که ترک آشیانه می گوید خاربنی را می جوید و تا آن را نیابد آرام نمی گیرد . چون آن را یافت در میان شاخسار گزنده می نشیند و می خواند و خود را بر فراز بلندترین و تیزترین شاخه خار مصلوب می کند .
و در واپسین لحظه های زندگی درسوگ خویش بلند آوازتراز بلبل و چکاوک نغمه سرایی می کند .
داستان درباره دخترنوجوان وبسیارزیبایی است به نام مگ .درجایی که مگ نوجوان زندگی مکند کشیش کاتولیک وخوش قیافه ای به نام پدررالف هم زندگی میکند که دربسیاری ازمواقع به مگ کمک میکند .سالها میگذرد مگ تبدیل به دخترجوان ودلربایی میشود .وی عشق پدر رالف را هنوز درسینه دارد اما پدر رالف نمیتواند عشق وی رابپذیرد

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#218 | Posted: 6 Apr 2013 20:54
میان سایه های خاکستری

نويسنده: روتا سپتیس

مترجم: سیروس قهرمانی

ناشر: مرواريدمروري بر كتاب

روتا سپتيس نويسنده اي ليتوانيايي‌تبار متولد در آمريكاست و «ميان سايه هاي خاكستري» اولين رمان وي مي باشد. اين كتاب مورد تحسين مجلهء نيويورك تايمز قرار گرفته و كانديداي جايزهء كارنگي در سال 2012 و جزو رمان هاي پرفروش قرار گرفت.
ماجراي كتاب داستان نوجواني است كه خانوادهء او در اشغال ليتواني از سوي شوروي از سال 1941 به سيبري تبعيد مي شوند و او كه به نقاشي علاقه مند است، در تبعيد و زير فشار شرايط دشوارش را به تصوير مي كشد...

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#219 | Posted: 6 Apr 2013 21:26 | Edited By: andishmand

نام رمان: غرور و تعصب

نویسنده: جین استین

ترجمه: رضا رضاییمروری بر کتاب
غرور و تعصب (۱۷۹۶)، نام رمان بسیار مشهوری از نویسندهٔ انگلیسی، جین آستن است. این کتاب،دومین داستان جین آستن است. او این رمان را در سال ۱۷۹۶، در حالی که تنها ۲۱ سال داشت, نوشت، اما چاپ آن تا سال ۱۸۱۳ به طول کشید. اکثر منتقدین غرور و تعصب را بهترین اثر جین آستن می‌دانند و خود او آن را «بچهٔ دل بند خود» می‌نامد. با این حال، این کتاب، که ابتدا با نام «تأثرات اولیه» نوشته شده بود، تا مدت‌ها توسط ناشرها رد می‌شد .این اثر حدود سال 1812 بازنویسی شد و در سال 1813 با نام غرور و تعصب به چاپ رسید.
خانم بنت نگران است و می خواهد که پنج دخترش ازدواج های موفقی داشته باشند. هنگامی که مرد جوان مجرد و ثروتمندی، به نام چارلز بینگلی، به ندرفیلد وارد می شود، خانم بنت به همسرش اصرار می کند تا به ملاقات بینگلی برود و ترتیب آشنایی شان را بدهد و ...

به نام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم
     
#220 | Posted: 7 Apr 2013 13:27
ابر صورتی

علیرضا محمودی ایرانمهرمجموعه‌ی «ابر صورتی» نوشته‌ی علیرضا محمودی ایرانمهر، شامل ۹ داستان كوتاه است با موضوع، فرم و تم‌هایی متفاوت كه بیشتر بعد از انتشار نخستین كتاب او، «بریم خوش‌گذرونی» نگاشته شده‌اند. اما فراتر از تمایل به جست‌وجوی فرم‌های داستانی تازه و تجربی‌ و ارائه‌ی آن به‌صورت مجموعه داستان، آن‌چه قصه‌‌های این كتاب را در قالب یك مجموعه كنار هم قرار می‌دهد، اپی‌فنی یا همان تجلی و دریافت درونی مشابه است. داستانی با زبان فاخر و باستانی نگاشته شده و داستانی دیگر صدای گفت‌وگویی را در دستشویی‌های عمومی پارک‌شهر به یاد می‌آورد، اما در پایان هر دو داستان حسی در خواننده برجای می‌ماند كه كیفیتی مشابه دارد.

آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
صفحه  صفحه 22 از 128:  « پیشین  1  ...  21  22  23  ...  127  128  پسین » 
خاطرات و داستان های ادبی انجمن لوتی / خاطرات و داستان های ادبی / بحث و پیشنهاد پیرامون رمان ها | لیست معرفی کتاب ها در پست دوم بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites