انجمن لوتی: عکس سکسی جدید، فیلم سکسی جدید، داستان سکسی
سیاست
  
صفحه  صفحه 1 از 24:  1  2  3  4  5  ...  21  22  23  24  پسین »

Donald Trump | دونالد ترامپ


مرد

mahdi75
 
با سلام خدمت مدیر محترم تالار مذهب و سیاست و دیگر دوستان محترم

برای اطلاع رسانی و تفسیر مطالب اختصاصی مربوط به اقدامات متعدد و خطرناک و بعضا طنزآمیز مستاجر فعلی کاخ سفید که عواقب آن دامنگیر همه جهانیان (خصوصا ایرانیان) است، درخواست ایجاد تاپیک با عنوان کلی:

"دونالد ترامپ ....... Donald Trump" را خدمتتان مطرح میکنم.
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
دونالد ترامپدونالد جان ترامپ (زاده ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ میلادی) کارآفرین، سیاستمدار، چهرهٔ تلویزیونی آمریکایی، و چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است که بر اساس متمم بیستم قانون اساسی آمریکا در ۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۷ قدرت را در دست گرفت.

ترامپ، متولد و بزرگ‌شدهٔ بخش کویینز نیویورک است. وی در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شده و حین تحصیل در دانشگاه در شرکت هلدینگ پدرش، فرد ترامپ کار می‌کرد. ترامپ از سال ۱۹۷۱ کنترل این کسب‌وکار خانوادگی را با سمت رئیس هیئت‌مدیره در دست گرفت و بعدتر آن را به «سازمان ترامپ» تغییر نام داد. ترامپ در مدت فعالیتش هتل‌ها، کازینوها، زمین‌های گلف، محلهٔ ریورساید ساوت منهتن و ساختمان‌های متعدد دیگری ساخته که بسیاری از آنها نام او را بر خود دارند. او نام ترامپ را به برندی پرارزش و متمایز تبدیل کرده و لایسنس آن را به شرکتهای متعددی که در آن‌ها سهمی ندارد یا سهم کمی دارد اعطا می‌کند. ترامپ از سوی مجلهٔ فوربز در زمرهٔ ۵۰۰ فرد ثروتمند جهان بوده و کسب‌وکارش و نیز سه ازدواجش دهه‌هاست پوشش گستردهٔ رسانه‌ای را به خود جلب کرده است.

ترامپ در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ بار دیگر رسماً نامزدی خود را برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶، این بار به عنوان یک جمهوریخواه اعلام کرد. کمپین ترامپ پوشش گستردهٔ رسانه‌ای و توجه بین‌المللی را به خود جلب کرده است. در مه ۲۰۱۶، پس از موفقیت او در پیروزی در بیشترین ایالت‌ها و کسب بیشترین آرای رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه، تنها رقبای باقیماندهٔ او کناره گیری کردند و ترامپ در ژوئیه رسماً نامزد حزب جمهوریخواه شد.

ترامپ در انتخابات سراسری ۸ نوامبر ۲۰۱۶ بر هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات پیروز شد. ترامپ با ۷۰ سال سن ثروتمندترین و مسن‌ترین کسی است که ریاست جمهوری را شروع می‌کند. او تنها کسی است که بدون هر گونه سابقه تصدی مناصب سیاسی یا نظامی به ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شده و پنجمین کسی است که با کسب آرای مردمی کمتر از رقیبش به ریاست جمهوری برگزیده شده است.

از جمله مواضع سیاسی ترامپ میتوان موارد زیر را برشمرد:
- تجدید مذاکرات تجاری آمریکا با چین
- مخالفت با چند توافق نامه‌ تجارت آزاد همچون شراکت ترانس-پاسیفیک
- اجرای سفت و سخت‌تر قوانین مهاجرتی آمریکا و ساختن دیواری در امتداد مرز مکزیک-ایالات متحده آمریکا
- اصلاحات در مراقبت از کهنه سربازان، جایگزینی لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه و کاستن از مالیاتها
- افزایش هزینه‌های نظامی
- سیاست غربالگری مفرط مهاجرین به منظور مقابله با تروریسم اسلامی

او خود را محافظه‌کار می‌شناسد و ایدئولوژی او از سوی اکثر دانشوران و صاحبنظران، پوپولیستی، محافظه کارانه و ملی‌گرایانه توصیف شده است.

منبع:ویکی پدیا
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
یکی ار برجها و هتلهای ترامپ در شیکاگوبرج ترامپ در نیویورکبرج ترامپ -یک آسمانخراش با کاربری مختلط ۵۸ طبقه در شماره ۷۲۵ خیابان پنجم در میدتاون منهتن، توسط ترامپ و شرکت اطمینان زندگی منصفانه ساخته شد. البته امروزه ترامپ تنها مالک آن است. خانه او، پنت‌هاوس وی همچنین دفاتر نظارت او در این برج قرار دارند. همچنین برج‌هایی که در باکو و استانبول به دست سازمان ترامپ ساخته شده نیز برج ترامپ نام دارند.

ترامپ به دلیل تخریب نقش برجسته‌های آرت دکو بر سردر ساختمان اولیه و نیز به دلیل استفادهٔ پیمانکار از ۲۰۰ مهاجر غیرقانونی لهستانی در فرایند تعجیل شدهٔ تخریب، که برای شیفت‌های ۱۲ ساعته (اگر چیزی گرفته باشند) فقط ۴ و ۵ دلار در ساعت حقوق گرفته بودند مجادله برانگیخت. ترامپ در ۱۹۹۰ شهادت داد او به ندرت از محل ساخت بازدید کرده و از کارگران غیرقانونی که بعضیشان در آنجا زندگی می‌کردند و به عنوان «بریگاد لهستانی» مشهور بودند بی اطلاع بوده. یک شکایت طولانی مدت کارگری در ۱۹۹۹ فیصله داده شده و جزئیات آن مهر و موم شد.

ترامپ جدا از کارهای سنتی اش در زمینهٔ املاک، هتلداری و صنایع تفریحی، نام و برند ترامپ را در دیگر صنایع و محصولات تثبیت کرده است. نام ترامپ بر شمار زیادی از محصولات از جمله ترامپ فایننشال، فروش و اجاره ترامپ (فروش مسکن)، رستوران‌های ترامپ، بوفه ترامپ، تهیه غذای ترامپ، بستنی پارلر ترامپ، گوترامپ، مجموعه امضای ترامپ، عطر دونالد ترامپ (۲۰۰۴)، گلف ترامپ، مجله ترامپ، شکلات ترامپ، خانه ترامپ، تولیدات ترامپ، مؤسسه ترامپ، کارت بازی ترامپ، غول املاک ترامپ (بازی شبیه‌سازی کسب و کار)، کتاب‌های ترامپ، مدیریت مانکن ترامپ، شاتل ترامپ، یخ ترامپ، مرتگج ترامپ، ودکای ترامپ و استیک‌های ترامپ نهاده شده است.
علاوه بر این گزارش شده ترامپ برای هر ارائهٔ یک ساعته دورهٔ آموزشی ۱٫۵ میلیون دلار دریافت می‌کند.

ترامپ مالکیت مسابقه ملکه زیبایی دوشیزه جهان، دوشیزه تین و دوشیزه آمریکا را از ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ که آنها را به دابلیوام‌جی/آی‌ام‌جی فروخت دارا بود. شبکه‌های تلویزیونی پخش کننده این برنامه‌ها، ان بی سی و یونیویزیون ارتباط تجاری خود را با سازمان دوشیزه جهان پس از سخنرانی اعلان نامزدی ترامپ در ۱۶ ژوئن آن سال قطع کردند.
متعاقب آن ترامپ شکایتی برای اخذ ۵۰۰ میلیون دلار خسارت علیه یونیویزیون به دلیل نقض قرارداد و افتراء ثبت کرد. سپس شبکه کابلی مجله پیپل حق انحصاری مسابقه دوشیزه آمریکا را دریافت کرد. ترامپ در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد سهم ان بی سی در سازمان دوشیزه جهان را خریده و تبدیل به تنها مالک آن شده است و گفت: شکایت‌هایش علیه این شبکه فیصله داده شده است. او کوتاه مدتی بعد سهم خود در این مسابقات را فروخت.

در زمینهٔ رسانه‌ای، ترامپ دو بار نامزد جایزه امی شده و به عنوان نسخه‌ای کاریکاتور گونه از خودش در سریال‌ها و فیلم‌ها (مانند، تنها در خانه ۲: گم‌شده در نیویورک, دایه, شاهزاده باطراوت بل ار، روزهای زندگی ما, وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد، و بعنوان یک شخصیت (رذل‌های کوچک) ظاهر شده است. او سوژهٔ کار کمدین‌ها، هنرمندان کارتونی فلشی، و کاریکاتوریست‌های آنلاین بوده است.
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  
مرد

mahdi75
 
موارد اخلاقی


دو روز پیش از مناظره دوم انتخابات سراسری ویدئویی مربوط به سال ۲۰۰۵ درز شد که در آن ترامپ در گفتگو با بیلی بوش، مجری وقت برنامه هالیوود اکسس، با زبانی که رسانه‌ها آن را «رکیک» خواندند دربارهٔ زنان صحبت می‌کند و از تلاش‌هایش برای اغوا کردن زنی متأهل می‌گوید. این نوار ضبط شده باعث شد ترامپ برای نخستین بار در طول این کمپین به طور علنی عذرخواهی کند. جمعی از سیاستمداران ارشد، سناتورها، نمایندگان مجلس و فرمانداران جمهوریخواه در پی آن حمایت خود از ترامپ در انتخابات را پس گرفته و از او خواستند از رقابت کنار بکشد. از جمله این سیاستمداران جان مک کین و کاندالیزا رایس از چهره‌های مطرح حزب جمهوری خواه بودند.


در پی درز اظهارات سال ۲۰۰۵ ترامپ چند زن داستان‌های جدیدی از سو رفتار جنسی را طرح کردند که منابعی چون نیویورک تایمز و پیپل به پوشش آنها پرداختند. ترامپ و کمپین او با انکار همهٔ این اتهامات شروع به طرح شکایتی علیه نیویورک تایمز به اتهام تهمت کرده‌ و این اتهامات را توطئه‌ای جهت لکه دار کردن شهرت او دانستند.
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
روزهای آغازین


اگرچه بسیاری از سیاستهای پیشنهادی ترامپ تا حد زیادی با اقبال رأی‌دهندگان طبقهٔ کارگر مواجه شده بود اما کارشناسان سیاسی آنها را بسیار مجادله برانگیز و غیرواقع بینانه می‌دانند، از آن جمله میتوان به دیپورت حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا، ایجاد یک دیوار بزرگ در مرز آمریکا-مکزیک، و گسترش استفاده از روشهای بازجویی پرخاشگرانه اشاره کرد.

ترامپ در پاسخ به تیراندازی ۲۰۱۵ سن برناردینو خواهان منع کامل «ورود مسلمانان به آمریکا تا زمانی که مقامات کشورمان بتوانند بفهمند چه چیزی دارد رخ می‌دهد.» شد. حال نیز عمده چالشهای ترامپ در هفته های اولیه حضور در کاخ سفید، به فرمانهای بسیارمحدود کننده در مورد اتباع هفت کشور مسلمان مربوط میشود. تا آنجا که
شخصیت ترامپ بارها مورد حمله قرار گرفته، و شخصیتهای مختلف سیاسی او را «تفرقه انداز»، «غیرجدی» و یک «قلدر متوهم» دانسته اند.
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
جالب است که اگر بسیاری از قوانین سختگیرانه ضد مهاجرتی که ترامپ وضع کرده یا وضع خواهد کرد، سالها قبل هم وجود میداشت گریبانگیر اعضای خانواده خود او نیز میشد مثلا مادر ترامپ که در سال ۱۹۲۹ بهنوان یک مهاجر آلمانی وارد امریکا شد:

ترامپ در سال ۱۹۷۷، با مانکن اهل جمهوری چک ایوانا ترامپ، در نیویورک ازدواج کرد. این دو با هم سه فرزند دارند: دانلدجونیور، ایوانکا ترامپ و اریک. ایوانا در سال ۱۹۸۸ تابعیت آمریکا را در حالی که ترامپ در کنارش بود، کسب کرد. این زوج در سال ۱۹۹۱ طلاق گرفتند.

ترامپ در سال ۱۹۹۳ دو ماه پس از تولد دخترش به نام تیفانی با هنرپیشه‌ای به نام مارلا میپل، با او ازدواج کرد. آنها در سال ۱۹۹۹ طلاق گرفتند.

ترامپ در سال ۱۹۹۸، با ملانیا کناوس مانکن مد اهل اسلوونی ملاقات کرد. آنها در سال ۲۰۰۵ در پالم بیچ، فلوریدا، ازدواج کردند. ملانیا در سال ۲۰۰۶ تابعیت آمریکا را دریافت کرد. در همان سال او بارون پنجمین فرزند ترامپ را به دنیا آورد. ترامپ هفت نوه دارد
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
نیوزویک: ظهور مردی خطرناک به نام «استیو بنون» در کنار ترامپ


رابرت ریچ استاد دانشگاه برکلی در نیوزویک نوشت:
ترامپ شورای امنیت ملی را دوباره سازماندهی کرده و مقام استراتژیست ارشد سیاسی خود یعنی استیو بنون را بالا برده و مقام دبیر مدیر اطلاعات ملی و رییس ستاد مشترک ارتش را تنزل داده است. بنون قرار است به کمیته اصول شورای امنیت ملی بپیوندد. این یک کمیته درون سازمانی است که در مسائل امنیت ملی به رییس جمهور مشورت می دهد. در عین حال رییس اطلاعات ملی و رییس ستاد مشترک نیروها تنها زمانی در دیدارها شرکت میکنند که مسائلی مربوط به حوزه مسئولیت ها و تخصصشان به بحث گذاشته شود. استراتژیست های سیاسی هرگز قبلا در شورای امنیت ملی و در جلسات اصولی شرکت نکرده اند چرا که قرار است شورای امنیت ملی یک شورای مشاوره ای غیر حزبی باشد. اما این واقعیت ها و آنالیز ها را فراموش کنید. زیرا این دولت ترامپ است!!

اما بنون قرار است چه کاری انجام دهد؟ قبل از اینکه به حلقه نزدیک ترامپ توجه کنید باید بدانید که بنون سردبیر بریت بات است که رسانه افراطی دسته راستی است که تئوری های توطئه را ترویج میکند و از ناسیونالیسم افراطی حمایت میکند. این واقعا ترسناک است.

سوزان رایس مشاور سابق امنیت ملی این حرکت را حرکتی دیوانه وار خوانده است.
روبرت گیتز وزیر دفاع اسبق آمریکا در دولت بوش نیز گفته این تنزل مقام یک اشتباه مهلک است.
جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا و رییس کمیته نیروهای مسلح گفته من نگران شورای امنیت ملی هستم. این انتصاب استیو بنون یک خروج رادیکال از سابقه و کارکرد شورای امنیت ملی است.

نگرانی بزرگ دیگری هم وجود دارد: ترامپ دیوانه و نادان است. بنون مخرب است. اگر این دو توسط ستاد مشترک ارتش تحت نظارت نباشند تصمیمات آنها برای جهان فاجعه بار خواهد بود. در نظر ترامپ و بنون، برخلاف ایران، روابط خارجی باید بازی با حاصل جمع صفر باشد. اگر دیگری برنده شود پس ما خواهیم باخت.

چارلز کروتامر تحلیل گر محافظه کار آمریکایی می گوید ایده های ترامپ این گونه است که همه ملل بلا استفاده اند .
این اتفاقی نیست؛ "آمریکای برنده" نام یک گروه طرفدار نازی ها به رهبری چارلز لیندبرگ بوده است. ورژن ترامپ و بنون از "آمریکای برنده" کمتر از این گروه طرفدار نازی ها خطرناک نیست. این ایده آمریکا را نسبت به همه جهان ایزوله خواهد کرد و اقتدار اخلاقی آمریکا را در میان جهان از بین خواهد برد.

ترامپ و بنون باهم میتوانند دنیا را به سمت هولوکاست هسته ای پیش ببرند.


پی نوشت: شما را یاد بعضی از نزدیکان متنفذ آقا محمود نمی اندازد؟؟
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
سید حسین موسویان سخنگوی پیشین تیم مذاکرات هسته ای که اکنون در دانشگاه پرینستون امریکا فعالیت دارد در گفت و گو با پرس تی وی اهداف دور جدید تحریمهای ترامپ را تشریح کرد:


ترامپ قصد تحریمهای جدید دارد درحالیکه ایران اجازه بازرسیهای فراگیر داده و برنامه هسته ای خود را شفاف کرده. چرا ترامپ هنوز دنبال تحریم موشکی است؟


نکته اول اینکه اجماع جهانی وجود دارد که ایران به تمام تعهدات خود در قالب برجام عمل کرده است و دراین مورد هیچ اختلاف نظری نیست و آمریکا هم قبول دارد.
دوم اینکه اجماع جهانی وجود دارد که آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست و آمریکا هم قبول دارد.
سوم: اختلاف نظر دراین مورد است که آیا آزمایش موشکی ایران نقض قطعنامه 2231 است یا خیر. ایران و روسیه و چین معتقدند که نقض قطعنامه نیست اما دولت ترامپ اعلام کرد که نقض قطعنامه هست. لذا به گزارش دبیر کل سازمان ملل درمورد اجرای قطعنامه 2231 مراجعه کنیم. ایشان میگوید که آزمایش موشکی مغایر روح سازنده برجام است و نه نقض آن. حتی اگر تفسیر دبیر کل سازمان ملل را بپذیریم، باید گفت که آمریکا بعد از برجام و با اعمال تحریمهای جدید مستمرا روح برجام را نقض کرده است و مسئول نقض روح برجام است. من از ابتدا گفته ام که دولت ترامپ بدنبال بهانه است که سیاست تعامل اوباما با ایران را تغییر دهد. تحمیل تحریمهای جدید تحت عنوان حقوق بشر و تروریسم برای رضایت اسراییل و عربستان و نئوکانهای آمریکاست. لذا ایران باید فعالانه با همکاری سایر اعضاء 1+5 مانع تحریمهای جدید دولت شود.

آیا ایران حق آزمایش موشکی ندارد؟

توان موشکی بخشی از توان تسلیحاتی متعارف است واین حق مشروع هرکشورمستقلی است که توان دفاعی خود را تقویت کند. لذا بهانه آمریکا برای تحمیل تحریمهای جدید کاملا غیرمشروع، غیر قانونی و غیرقابل قبول است.
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
روی جلد آخرین شماره اشپیگل
(جداسازی] سر مجسمه آزادی از بدن توسط ترامپ)


با وجود شواهدی که نشان میداد ترامپ زیاد هم قابل اعتماد نیست طرفداران او باور داشتند که او به وعده هایش عمل خواهد کرد . اما اقدام ترامپ برای توقف اعطای ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی به مردم کشورهای مسلمان در نهایت از دید بسیاری به آمریکا آسیب خواهد زد. این کشورها از دید ترامپ کشورهایی هستند که مظنون به اقدامات احتمالی تروریستی در خاک آمریکا هستند: عراق جایی است که داعش از القاعده منشعب شده است و سوریه نیز جایی است که داعش پایتختش را در آنجا ایجاد کرده است. در یمن نیز گفته می شود القاعده هنوز زنده است و لیبی نیز جایی است که سفیر آمریکا در آن کشته شده . سودان نیز جایی است که مسیحیان از آن جدا شدند و کشور خودشان را ایجاد کردند. به دلایل متعدد به جز بیرحمانه بودن قانون منع ورود پناهجوها از کشورهای جنگزده به دیگر کشورها، این قاعده یعنی ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانی ها به طور ویژه تاثیرات منفی بر آمریکا خواهد گذاشت.

اول اینکه میلیونها ایرانی آمریکایی و احتمالا میلیونها ایرانی که مقیم دائم آمریکا هستند و گرین کارت دارند در آمریکا زندگی میکنند. بسیاری از این افراد اگر نه همه آنها، خانواده شان در ایران زندگی می کنند. البته همه اعضای خانواده های این افراد برای دیدن اقوامشان به آمریکا سفر نمیکردند اما واقعیت این است که از این پس هیچ طبقه ای از آمریکایی ها نمیتوانند برای دیدن اقوامشان به خارج از آمریکا سفر کنند و این یعنی پسربچه ها و دختربچه ها از دیدن پدربزرگ و مادر بزرگهایشان محروم خواهند شد.

دوم اینکه ایرانی ها چه آن افرادی که به طور قانونی از طرق و فرآیندهای مهاجرت به این کشور آمده اند و چه کسانی که از طریق ویزاهای دانشجویی اقامت های دائم در یافت کرده اند جزو موفقترین مهاجران این کشور هستند. این اغراق نیست . این به راحتی برای آمریکا و آمریکاییهایی ملموس است که ایرانی ها به طور سنتی از رفاه و حقوق و مزایایی بالاتر از حد متوسط برخوردار بوده اند و این بدان معناست که مالیات بیشتری به خزانه دولت آمریکا واریز میکردند.

سوم اینکه شعار ترامپ (آمریکا را دوباره با عظمت خواهیم کرد) یعنی شما باید مهاجر داشته باشید و واژه «دوباره» یعنی بر این باورید که آمریکا یک زمان بزرگ بوده است و آمریکا همواره یک کشور مهاجرپذیر بوده و هست. دانشگاه های ایرانی در سطح جهانی اند و ایرانی ها برای مدارج بالاتر به دانشگاه های آمریکا می آیند و در ادامه نیز در آمریکا برای کار در حوزه های مهندسی و دیگر علوم تخصصی زندگی میکنند . حرفه های مهندسی و علوم طبیعی در سالهای اخیر به شدت بر مهاجران برای پر کردن مشاغل در این حوزه ها وابسته بوده است و همین امر آمریکارا در نوآوری های تکنولوژیکی در سطح بالا نگه داشته است. درست است که ایرانی ها تنها مهاجرانی نیستند که به آمریکا کمک میکنند اما ایرانی ها در میان هفت کشوری هستند که هدف فرمان اجرایی ترامپ قرار گرفته اند.

چهارم اینکه با قرار گرفتن ایران در لیست کشورهایی که از ورود به آمریکا منع شده اند تکلیف برجام نیز باید روشن شود. ترامپ بارها این توافق را یک توافق «افتضاح» خوانده. تحت همین توافق افتضاح برنامه هسته ای ایران محدود شده است و این اطمینان نیز حاصل شده که ایران به بمب اتم دست پیدا نخواهد کرد. در ازای این توافق تحریمهای آمریکا و شش قدرت بزرگ جهانی از ایران برداشته شده است.

تا همین الان هم ایرانی ها میگفتند قانون آمریکا مبنی بر اینکه هر تاجری که به ایران سفر کند موظف است برای سفر بعدی به آمریکا ویزا دریافت کند مغایر برجام است و این مساله به وضوح تجار خارجی را از ورود به توافقات با ایران دلسرد خواهد کرد. این قانون جدید از این هم فراتر رفته و ورود ایرانی ها را به آمریکا ممنوع اعلام کرده است . این یعنی تجار ایرانی دیگر نمیتوانند در صورتی که برنامه تجارت مشترک با ایران داشته باشند بین آمریکا و ایران مسافرت کنند. این درحالی است که از نظر قانونی فرصتهایی برای تجارت وجود دارد . برای مثال ایران مرکز خاوریار جهان، فرش دستباف و پسته است.

این احتمال وجود دارد که ایران به این فرمان اجرایی ترامپ اعتراض کند و این را نقض آشکار برجام بداند. این بدان معنی است که علی رغم اینکه اولین ایرباس خریداری شده ایران در فرانسه است و قرار است به ایران ارسال شود اما خلبانان ایرانی نمی توانند برای دریافت بویینگهای خریداری شده شان به طور فیزیکی در آمریکا حاضر شده و این هواپیماها را به خانه بیاورند.

از سر و صدای ایرانی ها در اعتراض به این فرمان نظیر اعتراض ترانه علیدوستی بازیگر ایرانی فیلم فروشنده که در اسکار امسال در بخش فیلم های خارجی نامزد این جایزه شده است یا گروه حقوق مدنی در آمریکا تعجب کنید. به هر حال ممنوعیت یا تعلیق صدور ویزا تا 90 روز موقتی است اما واقعیت این است که این طور نیست: شرط ترامپ ارسال اطلاعات لازم به آمریکا درمورد شهروندان هر یک از این کشورها از سوی مقامات آنها یعنی لطفا آمار شهروندانی که فکر میکنید برای ما خطرناک هستند و مارا دوست ندارند و نباید به آمریکا بیایند را به ما بدهید.

من میگویم اینکه از کشورها به ویژه ایران بخواهید به این شرط عمل کنند مثل این است که انتظار داشته باشید جهنم یخ بزند یا خوک ها پرواز کنند.

برای کسانی که فکر میکنند ممنوعیت ورود ایرانی ها چیز بدی تیست باید بگوییم اگر شما به سایت ebay و چیزهایی که در آن خرید و فروش می شود علاقه دارید، این سایت توسط یک ایرانی مهاجر تاسیس شده و امروز خانواده این فرد اجازه ورود به آمریکا را ندارند.
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  ویرایش شده توسط: mahdi75   
مرد

mahdi75
 
یک مقایسهزماني كه عكس و فيلمهاي مراسم تحليف ترامپ پخش شد، رفتار او با ملاني همسرش، مورد مقايسه با رفتار اوباما قرار گرفت.

اوبامايي كه در سخنراني آخرش در حضور دنيا به ميشل گفت كه در ٢٥ سال گذشته تو نه تنها همسر و مادر فرزندان من، بلكه بهترين دوست من بوده اي و در مقابل دوربين ها اشك خود را پاك كرد. در روز تحليف نيز بوسه اي بر دستان همسرش زد تا زشتي نگاه بالا به پايين ترامپ به همسرش، در كنار زيبايي عشق آن دو بيش از پيش به چشم بيايد. انگشت هاي مقايسه به سمت اوباما و ترامپ رفت به عنوان دو مرد با دو ديدگاه متفاوت راجع به زنها.

اگرچه اين نيز هست و ترديدي نيست، اما آنچه توجه من را جلب مي كند زناني هستند كه در مقابل اين دو مرد ايستاده اند. ملاني در استانداردهاي غرب احتمالا زيباست، ظريف است، كلكسيون جواهرات دارد؛ اما ميشل در جامعه اي كه امروزه بيشتر مشخص شده رگه هاي نژادپرستي آن بس قوي است، سياه پوست و كمي تپل است و لباس هايش هم خيلي به درد كاخ نشيني نمي خورد.

اما ميشل احترام برانگيز است و به نوعي اوباما چاره اي ندارد كه به او احترام بگذارد.
ميشل فارغ التحصيل هاروارد است، در حاليكه در مدرك تحصيلي ملاني ترديدهاي جدي وجود دارد؛
ميشل فعال اجتماعي است و بطور مثال دغدغه اش اين است كه نسل جديد آمريكا غذاي سالم بخورد، ملاني مدل بوده و عكس هاي نيمه برهنه اش در جامعه اي مثل آمريكا هم به عنوان ابزاري عليه كانديداتوري شوهرش استفاده شد (هرچند جواب نداد) و از اولين اخباري كه در موردش اعلام شد تخصيص يك اتاق به آرايشگرش در كاخ سفيد بود.

نمي خواهم بگويم "ملاني" بودن حتما بد است، نه، اين انتخاب هر زني است، اما دنيا براي "ميشل" بودن احترام بيشتري قايل است. زن هايي كه شخصيت هاي مستقل دارند، خودشان فكر مي كنند و مسيوليت افكارشون را به عهده ميگيرند، مي توانند مقابل صدها و هزاران نفر بايستند و صحبت كنند و تاثيرگذار باشند. جهان براي دغدغه هاي متعالي زنها بيشتر و ماندگارتر احترام قايل است تا براي صورتها و بدنهايشان.

در روز تحليف ميشل زيباتر به نظر مي رسيد و خوشبخت تر ....

(فاطمه مهجوریان)
Make the REST of your life, the BEST of your life
     
  
صفحه  صفحه 1 از 24:  1  2  3  4  5  ...  21  22  23  24  پسین » 
سیاست

Donald Trump | دونالد ترامپ

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?

برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2023 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA