انجمن لوتی: عکس سکسی جدید، فیلم سکسی جدید، داستان سکسی
خانه و خانواده
  
صفحه  صفحه 2 از 59:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  56  57  58  59  پسین »

Housework | ‏نكات خانه داری


مرد

 
پوست کندن ماهی های کوچك
موقع پوست کندن یا تراشیدن فلس های ماهی های کوچك می توانید از یك گیره ی بزرگ کمك بگیرید. به این ترتیب که دم ماهی را به وسیله ی گیره محكم نگه دارید تا بتوانید فلس های آنرا بتراشید
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
پاک کردن لکه های قهوه، کاکائو، شیر
لکه های قهوه، کاکائو، شیر را با آب نیم گرم و صابون پاک می شود، اگر کمی از رنگ آن باقی ماند بوسیله جوهر ترشک پاک می شود.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
لکه های سبد و ظروف پلاستیکی
برای پاك آردن لكه های چای و قهوه از روی ظروف پلاستیکی و سبدها از محلول جوش شیرین و آب و یك برس برای شست و شو استفاده کنید.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
پخت گوشت بدون له شدن
اگر می خواهید گوشت یا مرغ را با حرارت کم بپزید، ابتدا قطعات گوشت را در روغن تفت دهید، تا طلایی شود واطراف آن تغییر رنگ دهد. سپس آن را روی حرارت ملایم بپزید . با طلایی کردن گوشت ، لایه ی سرخ شده محافظی برای قسمت های دیگر گوشت می شود و از له شدن آن جلوگیری می کند.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
با غلاف پختن نخود فرنگی
وقتی می خواهید نخود فرنگی را بپزید، آن را با غلاف بپزید چون بعد از پختن، نخود فرنگی از غلاف جدا می شود و روی آب می آید در ضمن نخود فرنگی طعم بهتری می گیرد.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
مدیریت مصرف در خانواده
نیمی از خانواده های ایرانی به دلیل نداشتن مدیریت اقتصادی در دخل و خرج خانوار، با مشكلات مالی روبه رو هستند. این در حالی است كه تحقیقات آماری نشان می دهد مدیریت اقتصادی در خانوار بیش از ٥ درصد مشكلات مالی را كاهش می دهد. عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به این مطلب به گزارشگر ما گفت: در تعریف مدیریت اقتصادی خانواده، هر خانواده سازمان و بنگاه اقتصادی كوچكی تلقی شده است كه نیاز به مدیریت بر منابع دارد كه به بخش های مدیریت اقتصادی شرایط عادی، شرایط غیر عادی و بحرانی تقسیم بندی می شود.

همان طور كه در خانواده، والدین باید مدیریت عاطفی، روانی و اجتماعی را برای ایجاد روابط دوستانه و رسیدن به تكامل اعضای خانواده بر عهده گیرند و اعمال كنند، در بحث هزینه كردن و ایجاد تعادل بین دخل و خرج نیز نیاز به مدیریت است؛ اهمیت مدیریت منابع اقتصادی در خانواده تا آنجاست كه مدیریت صحیح در این بخش می تواند منجر به تحكیم بنیان خانواده و كاهش تنش ها و مشكلات خانوادگی شود. مدیریت مالی خانواده باید با چه كسی باشد؟ معمولا مشاركت پدر و مادر در این امر منجر به موفقیت خانواده در امور مالی و كاهش مشكلات اقتصادی می شود اما بسیاری از جامعه شناسان بر این اعتقادند كه زنان به دلیل دقت نظر در اداره كردن امور مالی خانواده، از موفقیت بیشتری برخوردارند.

مدیریت اقتصادی خانواده در شرایط عادی باید بر اساس میزان درآمدهای هر یك از اعضای خانواده و هزینه ها تنظیم شود، و در این میان خانواده هایی موفق ترند كه در این فرمول جایی را نیز برای پس انداز و به اصطلاح « روز مبادا» در نظر بگیرند، چرا كه به اعتقاد كارشناسان برابری هزینه ها و درآمد نشان از این دارد كه خانواده بر اساس شرایط حال تصمیم گیری كرده است؛ اما اگر در مدیریت اقتصادی جایی نیز برای پس انداز در نظر گرفته شود، نشان از آینده نگری خانواده دارد كه معمولا این گونه خانواده ها كمتر دچار مشكلات مالی و اقتصادی می شوند و در مشكلات و پیشامدهای غیر منتظره مستاصل نمی شوند. در شرایط غیر عادی و بحرانی كه هزینه های خانواده به دلایل مختلف از جمله بیماری، بیكاری و... بیش از درآمد می شود، مدیریت بحرانی می تواند پیامدها و مشكلات ناشی از این حادثه یا واقعه را كاهش دهد.

در این وضعیت خانواده هایی كه آینده نگری را پیشه خود كرده اند، راحت تر از بحران می گذرند و آن دسته از خانواده هایی كه پس اندازی نداشته اند با مشكلات بسیاری روبه رو می شوند. این خانواده ها اغلب به شدت دچار مشكلات مالی می شوند.بنابراین در علم اقتصاد خانواده، مدیریت باید همراه با آینده نگری و پرهیز از هزینه های اضافی باشد.وی همچنین گفت: در حال حاضر به دلیل گسترش پدیده تجمل گرایی، مخارج اضافه، نداشتن قناعت و صرفه جویی و تبعیت از الگوهای مصرف اسراف گونه، تنها نیمی از خانواده های ایرانی مدیریت اقتصادی را در خانواده خود اعمال می كنند و نیمی از آن ها نیز به دلیل نداشتن مدیریت بر دخل و خرجشان با مشكلات مالی روبه رو می شوند. درست است كه تورم در جامعه بالاست و هر روز هزینه های كالای ضروری، مسكن و... افزایش می یابد، اما با رعایت مدیریت اقتصادی می توان تا حدودی از بار مشكلات كاست.

بنا به اعتقاد بسیاری از كارشناسان، صرفه جویی، قناعت و پرهیز از تجمل گرایی و چشم و هم چشمی از ملزومات اجرای مدیریت مالی است. با این حال باید در نظر داشته باشیم خانواده هایی كه دارای درآمد نیستند و خانواده هایی كه به هر دلیلی سرپرست آن ها بیكار است شامل این امر نمی شوند؛ چرا كه آن ها دخلی ندارند كه بخواهند آن را مدیریت كنند. یكی از مباحثی كه در حال حاضر مطرح می شود این است كه افزایش قیمت ها و هزینه های سرسام آور زندگی، آرامش را از خانواده ها سلب كرده است و باوجودی كه پدر و مادر دو یا سه شیفت كار می كنند، نمی توانند از پس هزینه ها برآیند.

به اعتقاد من این افراد دچار نقص در مدیریت خانواده هستند و فرهنگ قناعت و صرفه جویی در این خانواده ها بسیار كمرنگ است. با مدیریت اقتصادی و مالی بر درآمدهای خانوار همراه با صرفه جویی و پیشه كردن قناعت و فرهنگ سازی در زمینه «به آن چه داریم، راضی باشیم»، آرامش، شادابی و نشاط در خانواده حاكم می شود. چرا كه دیده شده است بسیاری از خانواده های مرفه باوجود در اختیار داشتن امكانات مالی، افسرده، مضطرب و از هم گسیخته هستند. بنابراین با تلفیق مدیریت اقتصادی خانواده با آموزه های دینی مثل پرهیز از اسراف و پیشه كردن صرفه جویی و قناعت می توان به آرامش دست یافت. جامعه ما در حال حاضر با شتاب به سوی تجمل گرایی و مصرف زدگی كه هزینه های خانوار را افزایش داده است، پیش می رود. آمارها نشان می دهد ٨� درصد هزینه های زاید و سربار خانوار ناشی از تجمل گرایی و چشم و هم چشمی است. بنابراین در اقتصاد خانواده باید براساس داشته ها و درآمدها برای هزینه ها برنامه ریزی كرد و نه براساس خواسته ها؛ این مسئله مهم ترین اصل در مدیریت اقتصادی خانواده است.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
چند نكته در مورد پخت برنج:
1- برای اینكه برنج شما سفید شود می توانید چند قاشق ماست، داخل ظرف برنج درحال جوشیدن بریزید.

2- اگر برنج شما بیش از حد معمول جوش خورده بود. می توانید 2-3 قاشق غذا خوری آبلیمو به آن اضافه كنید تا برنج شما خراب نشود.

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج:
1- یك تكه نان روی برنج قرار دهید و موقع كشیدن، نان را بردارید.

2- یك عدد پیاز را پوست كنده و در داخل برنج فرو كنید پیاز بوی سوختگی را بخود می گیرد.

برای خوشمزه تر شدن شوید پلو:
برای اینكه شوید پلوی شما خوشمزه تر شود می توانید از ادویه مخصوص پلو كه سبزرنگ است و ( در عطاری ها موجود می باشد) استفاده كنید بعد از آبكش كردن برنج كمی ادویه لابه لای برنج بپاشید.

برای خوشمزه تر شدن شیر برنج
:اگرمیخواهید شیر برنج شما خوشمزه تر شود، برنج را با شیر خیس كنید. این كار باعث می شود كه شیر برنج شما خوشمزه تر شود.

اگر برنج شما بی نمك شد:
اگربراثر فراموشی برنجتان بی نمك شد اصلاً نگران نباشید، موقع كشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمك را با مقدار بسیار كمی آب و روغن مخلوط كنید و روی برنج بریزید. با این كار بی نمكی برنج شما رفع می شود هرگز نمك را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمك در روغن حل نمی شود.

اگر برنج شما شور شد:
اگر قبل از آب كش كردن برنج متوجه شدید، كه برنج شما شور شده است موقع آب كش كردن برنج آب بیشتر روی برنج داخل آبكش بریزید . اما اگر بعد از آب كش كردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگرچاره ای برای برطرف كردن شوری آن ندارید. مگر اینكه خورش را بی نمك درست كنید.

آب برنج برای بچه ها:
وقتی می خواهید برنج را آبكش كنید یك لیوان از آب آن را بردارید و با یكی دو قاشق ماست مخلوط كنید. این آب برنج درصورتی كه شور نباشد برای بچه ها خیلی مفید است.

از بین بردن بوی نامطبوع برنج:
اگر به هر دلیلی برنج خشك شما بو گرفت برنج را روی یك سطح پهن كنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت خود را از دست می دهد و وقتی آن را داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.

پخت برنج برای خانم های كارمند:
خانم هایی هستند كه بیرون ازخانه كار می كنند و وقتی ظهر به خانه می آیند، فرصت پختن برنج را ندارند، و یا این كه دوست ندارند از شب قبل برنج آماده كنند. اینگونه افراد از این روش می توانند كمك بگیرند: صبح یا شب قبل برنج را آبكش كنند البته كمی آن را خشك بردارند، سپس ته دیگ برنج را آماده كرده و برنج را داخل قابلمه بریزند و قابلمه را داخل یخچال قرار دهند، ظهر برنج را كمی آب و روغن دهند و آن را دم كنند تا سالاد را آماده كنند برنج هم دم كشیده است.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
از بین بردن بوی غذا:
اگر خانه شما از بوی غذا پرشده و باعث ناراحتی خانواده می شود، از دود اسفند و یا دود خاكشیراستفاده كنید . با دود كردن دارچین هم می توانید بوی غذا را كاملاً از بین ببرید . علاوه بر آن ، دود اسفند باعث ضد عفونی كردن محیط هم می شود.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
چند نكته در مورد رب گوجه فرنگی:
1- متاسفانه بسیاری از خانمها بعد از خرد كردن گوجه برای درست كردن رب، آب سفید آن را دور می ریزند، تا رب آنها قرمزتر شود. درصورتی كه این كار بسیار اشتباهی است. چون تمام املاح معدنی لازم برای بدن داخل همان آب سفید است . در ضمن همین آب سفید مانع فاسد شدن رب می شود.
2- برای اینكه رب شما قرمز شود آب گوجه را داخل ظرف استیل بجوشانید.
3- روی ظرف رب ، كمی روغن آب شده بریزید تا دیگر كپك نزند.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
مرد

 
دستگاه بخار پز درخانه:
برای ساختن این دستگاه ، یك قابلمه را آب كرده و آبكشی روی آن قرار دهید . سپس مقداری آب در قابلمه بریزید(به میزانی كه آبكش با آب برخورد نكند) حالا هر ماده ای را كه می خواهید بخار پز كنید، روی آبكش قرار دهید. اجاق گاز را روشن كنید تا مواد غذایی شما بخارپز شود.
 حیات آدمی همچون حبابی است بر سطح دریا
     
  
صفحه  صفحه 2 از 59:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  56  57  58  59  پسین » 
خانه و خانواده

Housework | ‏نكات خانه داری

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?

برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2024 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA