خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
خاطرات و داستان های ادبی انجمن لوتی / خاطرات و داستان های ادبی /

بحث و پیشنهاد پیرامون رمان ها | لیست معرفی کتاب ها در پست دوم


صفحه  صفحه 132 از 132:  « پیشین  1  2  3  ...  130  131  132
Erfan1993 #1,311 | Posted: 15 Jul 2020 22:48
کاربر

 
معرفی کتاب فرانکنشتاین اثر مری شلی
مری شلی، زمانی که تنها 18 سال داشت، شروع به نوشتن کتاب فرانکنشتاین کرد. این اثر که همزمان، تریلری گوتیک، عاشقانه ای پرحرارت و حکایتی هشداردهنده در مورد خطرات علم است، داستان علم آموزی متعهد به نام ویکتور فرانکنشتاین را پی می گیرد. فرانکنشتاین که به شکل وسواس گونه ای به دنبال یافتن علت زندگی و همچنین، جان بخشیدن به اشیای غیرزنده است، انسانی را با استفاده از اعضای بدن دزدیده شده از اجساد خلق می کند؛ اما پس از این کار، زشتی و مخوف بودن این موجود، او را تا سر حد مرگ می ترساند. این موجود که زمانی بسیار آرام و بی آزار بود، پس از شکنجه شدن با تنهایی و انزوا، به جانوری شرور تبدیل می شود و به دنبال انتقامی خون بار از آفریننده اش، فرانکنشتاین، می افتد. این رمان که جزء مهم ترین آثار پیشرو در ژانرهای ترس و علمی تخیلی است، نه تنها داستانی جذاب و دلهره آور را روایت می کند، بلکه سوالات ژرفی درباره ی مفهوم زندگی و جایگاه آدمی در کائنات را در ذهن مخاطب برمی انگیزد: انسان بودن چه معنایی دارد؟ ما چه مسئولیت هایی در برابر یکدیگر داریم؟ تا چه اندازه می توان طبیعت را دستکاری کرد؟ در عصر حاضر که پر است از خبرهای اهدای اعضای بدن، مهندسی ژنتیک و ترورهای زیستی، جواب این سوالات بیش از هر زمان دیگری بااهمیت جلوه می کند.

andishmand
      
Erfan1993 #1,312 | Posted: 18 Jul 2020 01:03
کاربر

 


درباره نویسنده کتاب اتاق ورونیکا:

آیرا لوین رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و ترانه سرا اهل ایالات متحده آمریکا و زاده منهتن نیویورك بود. اولین رمان وی بوسه‌ای پیش از مرگ با موفقیت روبرو شد و در سال ۱۹۵۴ برنده جایزه ادگار بهترین رمان نخست شد. از این رمان دو فیلم در سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۹۱ ساخته شد.

لوین شهرت خود را مدیون خلق آثاری جذاب در ژانر وحشت است. شناخته شده‌ترین رمان وی بچه رزماری، داستانی ترسناک درباره شیطان‌پرستی و سایر غیب‌باوری‌های عصر جدید می‌باشد. در ۱۹۶۸ فیلمی از آن به نویسندگی و کارگردانی رومن پولانسکی ساخته شد. پولانسکی برای این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی شد و روث گوردون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برد.

او خالق کتاب هایی چون «فرزند رزماری»، «دام مرگ»، «پسری از برزیل» و «بوسه پیش از مرگ» است که هرکدام منشأ تولید آثار هنری دیگری از جمله فیلم و تئاتر بوده اند. لوین با خلق همین آثار توانست معتبرترین جوایز ادبی ژانر وحشت را از آن خود کند که ازجمله می توان به جایزه ادگار آلن پو و جایزه برام استوکر اشاره کرد که این جایزه را به خاطر یک عمر فعالیت در زمینه رمان وحشت از آن خود کرد.

پس از داستان‌نویسی، لوین به نوشتن نمایش‌نامه روی آورد. او درباره‌ی گرایش خود به نمایشنامه‌نویسی می‌نویسد: پدر و مادرم مرا به نیویورک بردند تا نمایش‌نامه ۱۰ سرخپوست کوچک را ببینم. از همان موقع که مجسمه‌ها یکی یکی از روی پیش‌بخاری‌ها و بازیگران تک‌تک از روی صحنه غیب می‌شدند، من احساس کردم عاشق تئاتر شده‌ام که گیرا بود، می‌درخشید و به حیرت وا می‌داشت. البته من کارم را به عنوان رمان‌نویس شروع کرده بودم و حالا می‌خواستم نمایش‌نامه نویس باشم.
اتاق ورونیکا یکی دیگر از نمایش نامه های ملودرام اوست که می توان آن را در دسته روانشناسی-وحشت قرارداد. بیش ترین تأکید متن این نمایش نامه بر غافلگیر کردن مخاطبان و ایجاد فضایی بسته برای بروز وجوه روانی شخصیت هاست. در این نمایش دو پرده ای اشخاصی حضور دارند که از بیماری روانی و جنسی رنج می برند. هر کدام از آنها در رفت و برگشت هایی بین شخصیت اصلی خود و شخصیت های خیالی که ساخته اند در نوسانند، تا در نهایت، مفهوم «ناخودآگاه» را در صحنه ای بسته و محصور به نمایش بگذارند. «اتاق ورونیکا» توانسته در اجراهای مختلف تحسین منتقدان و تماشاگران را به همراه داشته باشد. در ایران نیز رضا ثروتی این نمایشنامه را با برجسته کردن عنصر وحشت در متن به روی صحنه برد و بازیگرانی چون «بهناز جعفری»، «ستاره پسیانی»، «ایمان افشاریان» و «مرتضی اسماعیل کاشی» در آن به ایفای نقش پرداختند.

آنچه در متن کتاب میخوانیم:
زن و مردی وارد اتاقی نیمه تاریک و پوشیده در ملحفه می‌شوند. در روشنایی آستانه‌ی در دختری منتظر ایستاده است. مردی جوان پشت سر اوست. زن و مرد با آشنایی قبلی از بین حجم‌های پوشیده شده در ملحفه حرکت می‌کنند. زن چراغ اتاق و چراغ دیوارکوب را روشن می‌کند. مرد بدون آن‌که پرده‌ی خاک گرفته‌ی پنجره را کنار بزند، پنجره را نیمه‌باز می‌کند. دختر به درون اتاق قدم می‌گذارد و در همان حال که زن چراغ دیگری را روشن می‌کند و ملحفه‌ها را پس می‌زند، با علاقه به اطراف نگاه می‌کند. مرد جوان به دنبال دختر وارد اتاق می‌شود. او نیز به دور و بر نگاه می‌کند، ولی با حالتی از بی‌اعتمادی. مرد دیوارکوب دیگری را روشن می‌کند. زن چراغ حباب‌داری را که روی میز است روشن می‌کند. مکان، اتاقی است افراز شده از عمارتی ویکتوریایی، پر زرق و برق و تا حدی ترسناک. در بزرگ و مستحکم است. تخت‌خواب تک نفره است و در سه کنج قرار دارد. پنجره‌ی آن سوی تخت‌خواب، همچون پنجره‌ی دیگر با بی‌توجهی پوشانده شده است. درهای دیگر به توالت و حمام باز می‌شود. کمی بعد زنانگی و جذابیت محصور در ساختار این معماری حجیم را مشاهده خواهیم کرد. دکوراسیون خانه مد سال‌های ۱۹۳۰ است؛ با این حال بیشتر مبلمان اتاق مربوط به یک نسل قبل‌تر از آن است. یک صندلی راحتی، یک میز بازی دایره‌ای شکل، یک میز تحریر کنار پنجره، یک گرامافون کنار میز تحریر، یک سه پایه‌ی نقاشی، یک کمد آیینه‌دار، تعداد صندلی، قفسه‌های کتاب و غیره، همه در حال حاضر زیر ملحفه قرار دارند.

andishmand
      
LauraFox زن #1,313 | Posted: 6 Aug 2020 21:37
کاربر
 
King05
ok ok
Love camsex
      
Erfan1993 #1,314 | Posted: 8 Aug 2020 15:40
کاربر

 
شکار مرگ مشهورترین نمایشنامۀ آیرا لوین است. این نمایشنامه در سال 1978 به روی صحنه رفت و چهار سال پیاپی ( 1793 اجرا) در برادوی رو صحنه بود و اجرا می‌شد. از این نظر شکار مرگ در میان نمایشنامه‌های کمدی-تریلر رکورددار محسوب می‌شود. شکار مرگ روایتی تودرتو دارد و به شکل نمایش در نمایش نوشته شده و آکنده از لحظات غافلگیر کننده و سرشار از شوخ‌طبعی است. داستان آن روایت کشمکش سیدنی برولِ میان‌سال با جوانی تهدیدگر بر سر کسب موفقیت در حرفۀ نویسندگی است. سیدنی لومت در 1982 بر اساس شکار مرگ فیلمی با همین نام ساخت. شکار مرگ در سال 1978 نامزد جایزۀ تونی شد و همچنین جایزۀ ادگار را برای لوین به ارمغان آورد.

andishmand
      
Steratulanch مرد #1,315 | Posted: 16 Aug 2020 17:56
کاربر

 
کتاب گزارش به خاک یونان
اثرنیکوس کازانتزاکیس
کتاب جالبیه
پائیز
یک نوار کاست قدیمی است
که یک طرفش
با صدای باران پر شده
و یک طرفش با صدای تو..
      
Erfan1993 #1,316 | Posted: 22 Aug 2020 14:35
کاربر

 

خلاصه کتاب برادران کارامازوف اثری از فیودور داستایفسکی
در همان ابتدای کار و با خواندن اولین جملات داستان، خواننده متوجه می‌شود که این رمان با دیگر رمان‌های داستایفسکی متفاوت است. نویسنده در ابتدای داستان موضوع مهمی را بیان می‌کند و این موضوع مهم، مرگ اسرارآمیز و دلخراش زمیندار مشهور فیودور پاولویچ کارامازوف است. فردی که این رمان درباره او و پسرانش است. فردی که از گونه‌ی آدم‌های عجیب روزگار است، از گونه‌ای که فراوان به آن‌ها برخورد می‌کنیم. اما قبل از این اتفاق مهم روای داستان یک مقدمه آورده است.در مقدمه‌ای که روای داستان آورده است و اتفاقا خودش آن را زاید می‌داند، او قهرمان رمان را آلکسی فیودورویچ کارامازوف معرفی می‌کند. آلکسی یا آلیوشا سومین پسر فیودور پاولویچ است که راوی اعتقاد دارد به هیچ وجه مرد بزرگی نیست اما با این حال او را قهرمان داستان می‌داند. همین موضوع ذهن خواننده را درگیر می‌کند و خواننده درنهایت باید به این سوال پاسخ دهد که چرا آلکسی فیودورویچ قهرمان این رمان است.فیودور پاولویچ دو بار ازدواج کرده است و سه پسر دارد. بزرگ‌ترین پسرش یعنی دمیتری فیودورویچ از زن اولش است و دو پسر دیگر یعنی ایوان و آلیوشا از زن دومش هستند. در فصل‌های اول رمان داستان این خانواده کوچک نازنین بیان می‌شود و سرگذشت این دو ازدواج و سرگذشت هر کدام از پسرها روایت می‌شود

andishmand
      
Steratulanch مرد #1,317 | Posted: 4 Sep 2020 22:12 | Edited By: Steratulanch
کاربر

 
سیلی واقعیت ، نویسنده؛ راس هریس
موضوع؛ روانشناسی
کتاب مفیدیه
ترجمه انتشارات سایه سخن
البته من ترجمه دیگه رو خونده بودم اما نگاهی به این ترجمه انداختم کامل و دقیق تر هست
پائیز
یک نوار کاست قدیمی است
که یک طرفش
با صدای باران پر شده
و یک طرفش با صدای تو..
      
Erfan1993 #1,318 | Posted: 15 Sep 2020 22:54 | Edited By: Erfan1993
کاربر

 
رمان ابله نیز، مانند دیگر رمان‌های داستایفسکی، یکی از بزرگ‌ترین و فوق‌العاده‌ترین کتاب‌‌های ادبیات روسیه و جهان است. کتابی که سروش حبیبی به زیبایی آن را از روسی ترجمه کرده است.در اینکه رمان ابله یک شاهکار است هیچ شکی وجود ندارد اما خاص بودن رمان ابله از یک جهت بسیار به چشم می‌آید و آن توصیف لحظاتی است که یک فرد محکوم به اعدام از سر می‌گذراند. لحظاتی که از زبان شخصیت اصلی کتاب بیان می‌شود و در واقع ناشی از تجربیات خود داستایفسکی است.

andishmand
      
صفحه  صفحه 132 از 132:  « پیشین  1  2  3  ...  130  131  132 
خاطرات و داستان های ادبی انجمن لوتی / خاطرات و داستان های ادبی / بحث و پیشنهاد پیرامون رمان ها | لیست معرفی کتاب ها در پست دوم

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا